פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

אם יש משהו שלמדתי מהסאגה זה שעד שהוא לא חותם ומוצג עם חולצה, כולם יכולים לטקטק עד מחר.

רק אני לא רוצה לראות אותו בחורף הזה?
ברצינות, קראק כזה משפיע כל כך הרבה על הדינמיקה של הקבוצה החל מהמערך ובחירת השחקנים עד המומנטום של הקבוצה שאני לא כזה בטוח שהגעה שלנו בחלון הנוכחי תורמת לקבוצה. איך אומרים, if it’s not broken don’t fix it

עד כדי כך שזה מרגיש לי שאפילו את דמבלה כבר פספסנו העונה ונקטוף ממנו פירות רק בשנה הבאה…

אישית אני חושב שאנחנו צריכים שחקן שידע לשלוט בקצב והמחיר שלו לדעתי גבוה מידי (המשכורת שלו נטו 14 זה ממש קשה לעיכול) אבל הקבוצה צריכה חיזוק בקישור והיא היתה צריכה את זה בקיץ… בכל מקרה הרעיון הוא להביא אותו בשביל לתת מנוחה לאינייסטה בליגה כדי שיתמקד בליגת האלופות. רעיון טוב מאוד. ומן הסתם הוא שחקן מעולה שתענוג לראות אותו משחק וזה לא פחות חשוב.

האמת אני לא ישקר, בנוסף לסיבות למעלה, אני רוצה שיגיע כי נמאס לי ממחול השדים של “זה רק עניין של כמה שעות” לחשוב שכל החודש הסאגה הזו לא תסתיים… אין לי כח גם בקיץ הבא לשמוע את זה.

קוטיניו הוא מעבר מסקרן. הייתי מעדיף את אוזיל כרכש יותר חכם ומוכח, אבל אני משער שברסה חושבים גם על הנכס הכלכלי בהבאת קוטיניו, חשיבה לטווח הארוך ואולי אפשרות למערך אחר.

יהיה בהחלט מרתק לראות כישרון כמו קוטיניו במערך שלנו. רק שלא יתקעו אותו באגף.

בזווית אחרת, כואב לי על ליברפול. מסצ’רנו, טורס, סוארז, סטרלינג, אלונסו, ועכשיו קוטיניו. כ"כ הרבה כוכבים היו יכולים להיות להם, אם רק היו יודעים להביא בלמים ברמה גבוה להגנה שלהם, שיהפכו אותם לקבוצה שבאמת בטופ העולמי ולא רק תחנת מעבר.

ליברפול, כל זה עניין של ניהול. אוהדים יש וכסף יש, מה כל השחקנים הטובים שווים אם לא יודעים להרכיב מהם קבוצה? אפילו אתלטיקו מדריד, בלי ההייפ של הפרמיירליג, הופכת לכוח שיווקי חזק יותר.

‘אנחנו לא קונים את השחקים הטובים בעולם, אנחנו עושים אותם’ אמר פעם מישהו שמאד אהבנו. בהצלחה לקוטיניו שיישתלב ב-DNA, או מה שנשאר ממנו, ויהפוך לטוב העולם, בזכות זה.

Deulofeu has been given the same message that Valverde gave to Turan in pre-season: Deulofeu does not enter Valverde’s plans. [TV3]

דאולפאו ככל הנראה סיים את הקרירה הברסאית שלו.

אני לא יודע איך לאכול את זה. מצד אחד מדובר על ילד שגדל במועדון, וכולם רק רצו שהוא יקבל הזדמנות, עבר ממועדון למועדון כמו חבילה עוברת ונראה שזה רק פגע בהתקדמות שלו. מצד שני, הוא שחקן עם לקיחת החלטות כ"כ רעה, עם משחק מאוד לא אינטילגנטי, שאני לא בטוח במאה אחוז שהוא היה שורד אצל פפ גווארדיולה לו היה נשאר במועדון.

אולי כבר מאוחר מידי להחזיר את הגלגל לאחור, אולי הוא כבר פשוט לא מתאים, ופרידה טובה לשני הצדדים.

עד כמה TV3 אמינים?
בתשקורת הישראלית שמות עפים כמו לחמניות חמות, לא בהכרח עם קשר למציאות…

בנוגע לדאולו, אני לא לכאן ולא לכאן.
בגדול אולי עם עוד קצת השקעה, או כמחליף שמדורג נמוך בהיררכיה יש לו מה לחפש במועדון. בפועל פאקו נראה הרבה יותר טוב ממנו כשהיו לו הזדמנויות והוא מרגיש שחקן יותר שלם ויותר בוגר.
לדאולו יש מהירות אבל שם בערך זה נגמר…

לגומש רצית לתת הזדמנות עונה שניה לדאולו לא מגיע את אותו דבר?

בגלל שזו העונה הראשונה שלו אני לא נחרץ לגביו.
אם נחזור אחורה ניזכר שפאקו בעונה הקודמת היה חושך. לכן אני מעריך שגם דאולו יוכל להתקדם אם ישאר.

מצד שני השאלה החשובה היא מה יהיה המקום שלו?
דמבלה אוטוטו חוזר ויקבל את המקום בהרכב (בהנחה הסבירה שלא קנינו פלופ). בכושר הנוכחי פאקו ווידאל נספרים לפני דאולו. איפה זה שם את אותו? מתי יהיו לו הזדמנויות לשחק? האם לא עדיף לו למצוא מקום בקבוצה אחרת? אם כן, אז יוצא גבר וורדה שלא מושך אותו באף. לוצ’ו עשה את זה למונטויה ואף אחד מאיתנו לא היה מרוצה מהעניין.

בכללי אני לא חושב שזה זמן לעשות שינויים בסגל. בטח לא להפרד משחקן כמו דאולו שאני מעריך כי המעמסה הכלכלית שלו קטנה יחסית. החזרה של דמבלה אמורה לשנות את צורת המשחק שלנו (או שאני סתם אופטימי), ואולי אם נתחיל לרוץ ב 4-3-3 לאורך זמן אז מחליף שהוא גם קיצוני יהפוך להיות מצרך חשוב יותר.
כרגע וורדה משחק בכלל 4-4-2 ולכן לדאולו יש עוד פחות מקום כמחליף.

וחוץ מזה שאלתי כמה TV3 אמינים. כי אני לא קונה את הידיעה כעובדתית אז אולי כל הספקולציות לא שייכות בכלל.

אחרי הקיץ, האחרון אף כלי תקשורת בעולם לא נחשב בעיני אמין באופן כללי. אבל אני חושב שזה באופן ספציפי ידיעה אמינה. כי שמעתי את זה מכמה מקורות שונים.

דאולפאו לא בסגל למשחק נגד סלטה, אני מניח שזהו הזמן שלו הסתיים בברצלונה. (אני חושב שהוא כשיר מבחינה רפואית)

אני לא מבין את ההתעקשות הבלתי נגמרת הזאת על דאולופאו, הוא לא שחקן מספיק טוב והוא לוקח מקום בסגל לשחקנים אופציונליים אחרים נקודה סוף.

מה זה לתת לו עוד הזדמנות מה זה מועדון שכונתי? זה אחד המועדונים הגדולים בעולם וככזה אין מקום להזדמנויות בלתי נגמרות לשחקנים בינוניים אפילו אם הם גדלו במועדון

בהרבה מקרים, יכולת גבוהה בדריבל ובמהירות מהווה את הבסיס לשחקן קו טוב מאוד.
הבעיה אצל דאולו שכל היכולת הגבוהה מוכפלת במקדם “שכל” נמוך מאוד, בטח ובטח בדרישות ההבנה הטקטית הנדרשת במועדון על.

לצערי, למרות שהאמנתי בו, צריך למכור לכל המרבה במחיר.

השאלה שצריכה להישאל היא האם נתנו לו מספיק הזדמנויות. בעייני, לא.

עונה ראשונה לא נתנו לו, השאילו אותו לאברטון. הוא היה לא רע שם לעונת בכורה לילד מתחת לגיל 20. חזר לברסה משופשף רק בשביל שלואיס הנריקה יוותר עליו כי אין לו כוח להתמודד עם גידול ילד טיפה “שונה”. הלך לסביליה, אברטון, ואז במילאן הראה המון איכות ויכולת מעולה כשגם הוא כובש 4 שערים ומבשל 3 ב16 הופעות. הילד הלך והיה ב3 קבוצות שונות במקום להתבשל בבית. סבבה. הגיע לפה, ידע עליות ומורדות, למרות כל הקושי בעיקר הפסיכולוגי הוא רוצה לתת את כולו ועל המגרש אתה רואה שהוא מפחד לשחק בגלל כל הלחץ, הוא לא נראה שמח, הוא לא נראה משוחרר, אז במקום לנסות לטפח אותו ולתת לו זמן אתה מביא לו בליגה 9 פעמים לשחק כשב4 הוא נכנס כמחליף? זאת ה"הזדמנות" שהוא קיבל אחרי 4 שנים? זה לא רציני, מצטער.

מכל הילדים שצמחו לנו פה, לדאולופאו היה ללא ספק הכי הרבה פוטנציאל. פוטנציאל שהוא מימש באופן מושלם אגב בנבחרות הצעירות של ספרד, לקח שתי גביעי אירופה עד גיל 19 והיה קפטן עד גיל 21 כשהעפילו לגמר. הוא הראה למה הוא מסוגל במילאן בחצי עונה מאוד מוצלחת, ובאמת שקיויתי שיפוצץ אצלינו. אני מאמין שהוא יצליח במקום אחר אם יתנו לו לשחק ובעיקר לא יהיו ממנו ציפיות בשמיים. כמו במילאן. יש לו בעיה מנטאלית, וחבל שאין מאמן כמו פפ שיכול לכוון ולהאמין בו.

מצד שני - הוא בן 23 כמעט, הוא משחק בקבוצות בוגרים כבר ארבע עונות וחצי ובכל הזמן הזה יש לו חצי שנה אחת ביכולת סבבה וזהו. אני חושב שאתה טיפה משוחד לגביו, בסופו של דבר כישרון אמיתי מצליח לבלוט בנסיבות קשות. יכול להיות שדאולו הוא סוג של “פדרו” שבנסיבות קלות יותר היה מפתח קריירה הרבה יותר טובה, אבל הוא איפשהו בין ה"פדרואים" וה-“פורטיואים/בוז’אנים”. לא חושב שיש יותר מדי סיבות לחשוב אחרת.

דיווחים על עסקת קוטיניו כסגורה.
120 מליון +40 בבונוסים.

לא יודע איך לאכול את זה, מצד אחד שחקן על שאנחנו בהחלט צריכים, מצד שני זה באמצע העונה וורד שוב יצטרך התאמות, זה עשוי להפר את האיזון והוא לא יהיה זמין לצ’אמפיונז…

ומה עדיף? להביא אותו בסוף עונה? הרווחתם עוד חצי שנה איתו.
בהוסף בהתחשב בכך שבהתקפה אין לכם מחליף ראוי ואין לכם שחקן על העמדה של אינייסטה שכבר לא מסוגל לסחוב 90 דקות כל משחק אז בהחלט שיש לו הרבה דקות לשחק. אגב דמיינו לכם אותו ואת אינייסטה יחד

קוטיניו שחקן ברצלונה . חוזה לחמש וחצי שנים, סעיף שיחרור של 400 מיליון אירו

https://twitter.com/FCBarcelona/status/949717327108481024