פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

אין לי שום סימוכין לזה, אבל אני לא חושב שמישהו מהצוות ציפה שכריסטנסן יהיה כזה טוב, בטח לא על ההתחלה. כלומר קונדה הגיע כבאנקר, וכריסטנסן הגיע כבלם שנוצרה הזדמנות להביא אותו (בלי דמי העברה, שכר יחסית נמוך וכו’).
לא חושב שסתם שמענו כל מיני דיווחים על זה שצ’אבי “הבטיח” לקונדה שהוא יהפוך אותו ואת RFA לצמד הבלמים הכי טוב בעולם ובלה בלה בלה.

וזו הטעות…

דווקא אני לא חושב שהבעיה היא ההבאה של קונדה, אלא שהבעיה היא דווקא בבלמים האחרים, מחוץ לטופ 3 שלנו.
לריאל יש את אלאבה, רודיגר ומיליטאו, שהם פלוס מינוס באותו לבל של מעמד היררכי. לגיטימי שזה יהיה גם אצלנו, בטח כשאחד מהבלמים נזרק לעמדת המגן.

לא היה צריך גם את שלושתם, גם את אלונסו, גם את אריק, וגם בהתחלה את פיקה. למעט חודש ספטמבר המקולל בו אשכרה כל השלושה הבכירים נפצעו.

אבל זו סוג של חוכמה בדיעבד. כי גם לגביי אראוחו אני לא חושב שמישהו ציפה שזה מה שיקרה איתו, בטח כבר עכשיו.

אני חושב שבעולם אידיאלי שלישיית בלמים שבנויה מקונדה כריסטינסן ואראוחו זה שלישייה מטורפת שעם רוטציה בריאה וחלוקת דקות טובה לכולם יכולים לבסס לנו הגנה מטורפת. אבל! להשקיע בשלושה בלמים ראשונים כשאין לך מגן ימין אחד זה מטומטם. בכסף של קונדה אפשר היה לקנות משהו שהקבוצה באמת צריכה. בסוף יצא שקנינו קראק והפכנו אותו לאפס. גם דפקנו את ההתפתחות שלו וגם דפקנו את עצמנו בלי מגן.

יכול להיות שפה באמת נקודת המחלוקת בינינו. אני חושב שטוב ונכון היה, לפחות מבחינת הפוטנציאל (שחקן צעיר, בלם מבטיח, אחרי עונות מצויינות בסביליה), לשים את היד על קונדה בקיץ שעבר, לפני שאיזו צ’לסי תחטוף אותו ואז זה אבוד.
בנוסף, אני לא חושב שאתה יכול להגיד שזה היה דווקא “או קונדה או מגן ימני”. למה לא “הקנייה של ראפיניה, לעמדה של דמבלה שצ’אבי כל כך מאמין בו, חסמה מגן ימני”? או “חידוש החוזה לרוברטו + הבאה של אלונסו חסמו מגן ימני”? או דוגמאות נוספות.

בקיצור - מה שיהיה שגרם לאי הגעה של מגן ימני, חוץ מכסף כמובן, היה רמה מעל ספציפית הרכישה של קונדה. ברמת תכנון הסגל כולו, ולא רק בעמדות ההגנה.

אין לי בעיה שהביאו גם את כריסטנסן וגם את קונדה. כמו שאייל אמר, קונדה היה אמור להיות בלם באנקר עם אראוחו וכריסטנסן מחליף.
מגן ימני הביאו - ביירין. הוא ורוברטו וקונדה מדי פעם היו צריכים לכסות את העמדה.
בפועל כריסטנסן הפתיע לטובה, ביירין היה אפס, רוברטו כל הזמן פצוע או לא בכושר, וכך קונדה הפך למגן קבוע.
הבעיה שלי ברכישה של קונדה זה המחיר. סביליה חלבו אותנו יפה מאוד. בלם לא אמור לעלות סכום כזה מחוץ לאנגליה.

אמרתי אז ואחזור על זה עכשיו. הטעות הייתה לשחרר את ז’וטגלה תמורת סכום סימלי.

גם כאן הבעיה שלי זה הסכום, לא השחקן. אם באיירן קנו את מאנה ב 32 מיליון כשהוא בן 30, לא היינו צריכים לתת להם 45+5 על שחקן בן 34, אפילו שהוא שחקן ענק.
ועוד חוזה ל 3 שנים עם משכורת גבוהה מאוד.

הביאו את ביירין… חובבנים

קונדה הוא אחד הבלמים הטובים . אני גם לא חושב שהוא נכשל השנה. שהוא משחק בתור בלם הוא עושה עבודה טובה. הזיכרון פה הוא מאוד קצר ושכחו איך נראנו בהגנה שהוא היה פצוע. ההבאה של הדני רק מחזקת את העבודה של אלמיני כי זה רכש שלו. זה לא סותר. רק תחשבו אם בשבועות האחרונים גם קונדה היה פצוע.

אני יכול לשחק בקקה ולהתחיל אחד אחד מי טוב ומי רע אבל בגדול את אלמיני לא צריך לשפוט על רכש בודד כזה או אחר.

פשוט תסתכלו על המצב הכלכלי שהוא הגיע, המשכורות הגבוהות הבלאגן שהיה פה ובאיזה מצב הוא עוזב את ברצלונה ומי שחושב שאין שיפור עצום אז אני לא חושב שאפשר להמשיך ולנהל דיון על זה כי זה פשוט לא נכון.

יותר מזה תסתכלו למה הוא עוזב. הוא עוזב בגלל כל הסיבות הנכונות.

אני מבקר אותו בעיקר על אלונסו וביירין בעיני אלו הטעויות הכי גדולות שלו.

ביירין היה הזדמנות בשוק. בחינם במשכורת נמוכה.
בדיוק כמו אריק , אלונסו, אדאמה בזמנו, אובמיאנג ואולי שכחתי מישהו.
להזכירך, עד הרגע האחרון ניסו להביא גם את אזפיליקואטה.

לא יודע איזה מגן ימני יש לך בראש שישדרג את בארסה, אבל הוא בטח היה עולה הרבה.
בקיץ הקודם בלם טופ היה חשוב יותר ממגן טופ.
כשכריסטנסן הגיע, דיברו פה שאנחנו מקבלים את הזבל של צ’לסי וריאל מביאה את רודיגר. אף אחד לא ציפה מכריסטנסן להיות מעולה. היו פחות ציפיות ממנו מהציפיות מקסיה למשל, ולכן השכר שלו יותר נמוך מקסיה.

אלמאן עשה דברים שהסתברו כטעויות בדיאבד, עשה גם דברים טובים מאוד. שיהיה לו בהצלחה באסטון וילה.

נאואל פאקינג מולינה. 20 מיליון. לא מושלם אבל מגן

ביירין היה אסון ידוע מראש. כל מי שעוקב אחריו מבין את זה ואני כתבתי את זה פה מהרגע שהוא הגיע.

אבל הוא הגיע בחינם משכורת מאוד נמוכה ולא גרם נזק. אלונסו שחקן יותר טוב אבל הוא טעות גדולה יותר כי הוא פשוט גורם לנו יותר נזק.

לא חושב שאלונסו כזה אסון. הוא בקושי משחק כשכולם בריאים. גם הוא עם משכורת נמוכה. לא עושה הרבה נזק.

אני לא עוקב אחריו. במשחקים מול בארסה עשה רושם של שחקן מטומטם כמו דסט.
אבל אני בהחלט יכול לטעות.
הנה דסט חוזר בקיץ, אין לו שוק, אז אולי יהיה לנו מגן ימני בכל זאת. לפחות על הספסל.

חוליאן פאקינג אלבארז - פאקינג שקל וחצי. לא מושלם, אבל כנראה טוב מפראן.

רומרו עם ידיעה/שמועה/הנפצה מעניינת -

IMG_20230503_132815

מוכרים?

כמובן, בהנחה המאוד הגיונית שזה לא שיהיה אפשר לקבל סכום דומה על דמבלה ו/או פראן ו/או פאטי.

השאלה כמה זה נחשב בספרים.
לפי מה ש @dmitrys כתב פה לפני כמה ימים, יכול להיות שזה שווה לנו הרבה פחות מ80.

אם אלמאן הולך לוילה, למה שנסמוך עליו שהוא יעשה את הטוב ביותר בשביל ברצלונה הקיץ ולא ישאיר דברים טובים לקבוצה הבאה שלו?

הוא עוזב ביוני, העונה נגמרת ביוני.
חלון העברות נפתח ביולי.
הוא לא יזיק לנו אבל המחליף שלו יצטרך להתאקלם מהר

אני מניח שאתה לא תמים ומבין שהעונה הבאה עמוק בתוכניות של כל המועדונים כבר תקופה ובטח היום.
לפי הפרסומים הוא סיכם שהוא יסיים לבנות את הקבוצה הקיץ ואז יעבור.

אם יש לו על המדף שחקן טוב שמתאים גם לנו וגם לוילה, למה שהוא ייקח אותו לברצלונה ולא לוילה?

אתיקה. נכון שזה נאיבי לחשוב על זה ככה היום. אבל אני רוצה להאמין שאנשי מקצוע שמגיעים לתפקידים כאלה בכירים הם מינימום אנשים עם אתיקה ויושרה מקצועית.
ואם הם לא, אז האשמה היא על מי שמינה אותם מלכתחילה.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1653792012297011204?t=ZBqawVYXu9n0KO9AYWye2w&s=19

דקו לא סוכן? אין פה ניגוד אינטרסים מבחינתו?