פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

@Agalma
אז אתה בעד או נגד? :slight_smile:

לא זה מה שייקבע אם הוא יבוא…:sunglasses:
אבל כפי שכתבתי, אנחנו בעצם רק מרוויחים מהגעה שלו, זה בהנחה שהמאמן ימשיך לדבוק בכיסאו ובסגנונו הלא ברסאי, ואם כך, אז עדיף שמסי יהיה פרטנר שמכיר אותו ובעל ניסיון עולמי. והבונוס- רצון להוכיח שהוא לא רק הבן של אבא שלו…

בזמן שהאוהדים מתעסקים בניימאר יגיע/לא יגיע, הכדורגל שלנו אפור מגעיל ובעיקר מסרס כוכבים…

אם ניימאר יגיע ויקבל הוראות לרוץ במרווחים העצומים בין הקוים (שלנו, כן?) כדי לחפות על העמידה הנוראית שלנו על המגרש, מהר מאוד ימצא עצמו כקוטיניו 2.0.

אני בעד ניימאר, אבל קודם כל בעד שיטה, בעד דרך ובעד מאמן שדוגל בקישור כאבן יסוד בכדורגל שלו…

אין סיבה שהוא ימצא את עצמו כקוטיניו 2.0 כי הוא כבר מצא את עצמו כניימאר 1.0 עם מאמן שהשמצתם לא פחות על מרווחים בין הקווים ועמידה על המגרש.

וורד ואנריקה זה שני דברים שונים לחלוטין.
אנריקה שיחק על נק’ הכח שלו (msn) לצד בחירת שחקנים הזויה לפעמים כמו מתייה וגומש.
אבל לאנריקה היה משו שלוורד לא היה ובחיים לא יהיה, וזה כריזמה והשפעה.
הבנאדם עם בטחון עצמי ואמונה שלנה שמה שהוא עושה זה הנכון והולך עם זה בכל בכח.

הבנאדם הביא טרבל + דבל עם סגל קצר ולבסוף גביע כשכבר הקבוצה סיימה מחזור חיים.
הגישה שלו סופר חיובית ועומדת ברף אחד עם הדימוי שהמועדון מחפש לעצמו.

וורד לעומת זאת הביא תארים אכן, אבל הגישה שלו בינונית מינוס במקרה הטוב, זה אדם שיבוא עם הזנב בין הרגליים ויחטוף תבוסות כאשר כבר הובל בגדול. ראינו את זה יותר מדיי פעמים לצעערי.

אין לו יכולת להשפיע על השחקנים ולהטריף אותם, אין לו יכולת לנהל סגל ארוך ביעילות, לא טקטיקן מבריק ולא משחק בכדורגל שהמועדון מנסה (או לפחות ניסה) להשריש.
אז למה צריך אותו?

נ.ב. כמעט שכחתי, ניימאר תחת מאמן כזה יכול בקלות ללכת לאיבוד. הכדורגל שלו שמח ולוהט, המסרס הלאומי זה הדבר האחרון ששחקן כמוהו צריך.

שמאמן בינוני אחד עוזב ומגיע מאמן בינוני אחר ואותו מאמן נכשל, תמיד ישטוף את האוהדים רגשות של נוסטלגיה לעבר המאמן הקודם. המאמן הקודם פתאום יראה יותר טוב, למרות שאין סיבה שהוא יראה יותר טוב.

1. ואלורדה נפטר מארדה טוראן ומתייה, ותמיד אני יכיר לו תודה על כך, די בטוח, שאנריקה עוד היה ממשיך איתם.

2. בזכות האגו העצום של אנריקה, גרימאלדו משחק בבנפיקה ובדרך למועדון גדול .(השנה או שנה הבא).

3. גם אנריקה וגם ואלורדה , לא מאמינים בסגנון המשחק הברסאי, ושתי המאמנים האלו סירסו לנו את הקישור,

4. שתי המאמנים, לא השתמשו בספסל רחב, ושתיהם לא ידעו לנהל משחק כמו שצריך ועשו חילופים הזוים ומאוחרים. (זוכרים את החילוף “הגאוני” ארדה בקלאסיקו)

אכן , אנריקה היה פי מילארד כריזמטי יותר מהצנון הבסקי, לדוגמה: אנריקה אמר : “אם הם יבקיעו חמישיה אין סיבה שאנחנו לא נבקיע שישיה” לעומת ואלורדה שתמיד האמין שאם אנחנו נבקיע שלישיה אין סיבה שהיריבה שלנו לא תבקיע רביעיה…

אבל ההבדל, הכי משמעותי, בין שתי המאמנים ולטובת אנריקה, שלוצו ידע לקבל אחריות שהקבוצה נכשלה. הוא לא נאחז בקרנות המזבח. ולמרות שגם הוא היה יכול לסחוט את ברצלונה על פיצוים, אחרי התבוסה שחטפנו בפאריז (שהוא היה אחראי ראשי) הוא ידע לבוא להגיד, אני לא יכול יותר ואני לוקח אחריות. . טאטה למשל התפטר ועדיין קיבל פיצוי אח"כ… בהתנהגות הקטנונית של ואלורדה, אין לי שום יסורי מצפון על השנאה והמרמור שהוא חוטף מהאוהדים. (למרות שברתואמו אשם יותר)

לוצו, הוא אגדה חיה במועדון , בתור שחקן ומאמן, מאחל לו בריאות ומקווה שזה רק שמועות על המחלה שלו… אבל הוא מאמן בינוני ואין לי שום ספק שהוא עזב בזמן.

בקשר לניימאר, מכיון שכולם פה קיבלו את חיידק “השיכחה”, אני רוצה להזכיר מה המנוול עשה:

בקיץ, שנה לפני העזיבה שלו, הוא נפגש עם נציגים של פסז באיביזה (לא סגור על המקום) . בפגישה פ.ס.ז כבר הציעה לו שהיא תשלם את הסעיף והוא יעבור עליה… ניימאר , שנפגש איתם מאחורי הגב של ברצלונה , אמר להם שהוא רוצה להאריך את החוזה על מנת לקבל העלאה בשכר וסעיף נאמנות.
כמה חודשים אחרי, בחורף, ניימאר חתם על הארכת חוזה+סעיף נאמנות בידיעה מוחלטת שהוא יעזוב בקיץ. ואכן, בקיץ וללא שום אזהרה או סימן ממנו, פ.ס.ז רצתה לשלם לו את הסעיף. נייאמר ביקש להמתין עוד כמה שבועות כדי שהוא ירויח את הסעיף נאמנות. בעקבות זה החל גל שמועות ללא הפסקה. שבו כל הנהלת ברצלונה ושחקנים עלו אליו לרגל והתחננו שישאר. כמובן שלא היתה לו שום כוונה להישאר. לפני העזיבה הוא הספיק עוד ללכת לחדר הלבשה של ריאל מדריד וללבוש חולצה של ריאל בשביל להשפיל עוד טיפה את האוהדים ובטויטר הוא “עקץ” אותנו. ורק אחרי שהוא חשב שהוא יקבל את סעיף הנאמנות, הוא “גאל” את הקבוצה מיסוריה והודיע שהוא עוזב. לא לפני שהוא דופק מכות לסמדו באימון. (גרם נזק מקצועי עצום לקבוצה בעזיבה המכוערת והמאוחרת).

חשבתם שפה זה נגמר? טעות, בנאדם עם טיפה יושר ואינגרטי, היה מבין שהוא עזב בצורה מכוערת, ומבין שהוא צריך להפסיק לדרוש כסף מהמועדון שהוא תקע לו סכין בגב. אבל לא אדון ניימאר, כמה שבועות אחרי העזיבה הוא תובע את ברצלונה על פאקינג סעיף נאמנות, ולא מתבייש לבקש מאופ"א להשעות אותנו מליגת האלופות…

עכשיו, אני לא מדבר על זה שכל שנה הוא דרש לטוס לברזיל לחגוג עם אחותו. ואם המועדון לא הסכים, הוא “בכח” חיפש את הצהובים והשעיות (זוכרים את המשחק שלו נגד ראיו?) . אני לא מדבר שהוא רצה חופש רק בשביל להשתתף בקרנבל בברזיל. אני לא מדבר על השמועות שהיו סביבו עם מסיבות ופוקר עד שעות מאוחרות. על זה אני כבר לא מדבר…

זה השחקן שאתם רוצים חזרה בברצלונה? הפליבוי מברזיל? זה מה שחסר לנו?

מתוך שנתיים שהוא בפסז, חמישים הוא פצוע. אפילו עכשיו הוא פצוע. הולך מכות עם אוהדים ומושעה, רב עם שחקני נוער של פסז, רב עם קבאני על פנדלים. תאב בצע ורודף נשים (דרך אגב אני מאמין לו שהוא לא אנס) אבל זה השחקן שאתם רוצים להחזיר לחדר הלבשה שלנו. רעל עכברים.

נ.ב השמועה האחרונה, אומרת שריאל מדריד מציעה את בייל ועוד 120 מיליון תמורת ניימאר, פליז נאסר אל חאליפי ופלורנטינו “make it happen”, צד אחד, סוס טרואיני שידפוק את ריאל מדריד ומצד שני פצוע וולשי שידפוק את הקטארים… והבונוס, יסכל את המעבר של אמבפה לצד הלבן של מדריד.

גם אם אני מתעלם, בכוח, מנסיבות ואירועי עזיבתו של ניימאר את ברצלונה (וזה במאמץ לא פשוט), אני עדיין באמת לא רוצה אותו אצלנו. לא עם ואלוורדה כמאמן, ולא עם אף אחד אחר. זה ממש לא רלוונטי לתפקוד שלו על המגרש או הטקטיקה הקבוצתית.

לא רואה איך הוא לא מטמטם את התקציב עוד יותר, ולא במעט, והוא כבר לא צעיר שאולי הוא יהיה שווה את המחיר כהשקעה להרבה שנים. אני לא רואה איך הוא משתפר מקצועית (רצון להוכיח את עצמו? ברור. רואים כמה הרצון הזה תרם לו בשנתיים האחרונות), אבל בעיקר? אישית. סבבה לגמרי שחדר ההלבשה שלנו אוהב אותו, אבל חדר ההלבשה שלנו אולי שכח שמדובר בשחקן שקיבל עונשי השעייה, בזמן שהוא בכלל נעדר בעקבות פציעה, כי הוא רב עם שופט ואוהד. אחד כזה שנוטה להיעדר בתקופה מסוימת בשנה, או כזה שטורח להחליף נעליים פעם פעמיים במשחק מסיבות מאוד מקצועיות.

מצטער, בשנתיים האלו שהוא מחוץ לברצלונה אני לא רואה מהצד שלו שום שיפור מקצועי ושום שיפור מנטלי. במקרה הטוב הוא רק דרך במקום בנושאים האלו. בשביל להמר על שחקן עם אופי “קצת” בעייתי, בשנה שלפחות כרגע גם ככה מסתמנת כלא משהו, לא צריך להוציא את הסכום שרכישה שלו דורשת.

נ.ב. יורנטה עובר לאתלטיקו ב-40 מיליון. אני מנחש, לא יודע למה, שבמקרה בו אנחנו היינו מוכרים אותו, הוא היה עובר יחד עם אומטיטי, בתמורה ל-5 מיליון, ובונוסים שתלויים בעיקר בזה שאתלטיקו תזכה במונדיאל.

זה מימלא תלוי באתם יודעים מי…

בחיי שאני לא יודע מה יותר מטריד אותי יותר בתמונה הזו.
בעצם…אני יודע - הגובה של מסי.

גריזמן נמוך ממנו בראש (חייב כרית כשיושב איתו בשולחן)…

אני חושב שהשאלה הרלוונטית כרגע היא לא אם אנחנו רוצים את גריזמן או את ניימאר, אלא את מי אנחנו פחות לא רוצים חחח. לי נראה שאת אחד מהם נקבל בכל מקרה (כנראה את גריזמן). בעיה. אף אחד מהם לא יודע לשחק 9 ולכן שניהם לא יוכלו להחליף את סוארז. ניימאר קצת צעיר יותר, אבל עם אופי מזעזע, ומצד שני הוא יותר כשרוני מגריזמן (לדעתי), שגם האופי שלו לא משהו.

כאיש הקטן והטיפש שהוא, הפתרון של ברטומאו לכל בעיה, ולשפל המקצועי הנוכחי, זה להביא ‘קראק’ - ככה הוא עשה עם קוטי ודמבלה וככה הוא עושה עכשיו עם גריזמן\ניימאר.

כך או אחרת, דמבלה, קוטיניו ומאלקום ידפקו וייובשו (בהנחה וקוטי לא עוזב בקיץ)

אין לאוטו גלגלים? המנוע התפוצץ? בום, ציפיתי את הרכב בזהב. מה יש לכם להגיד עכשיו סוסיוס?

לא משנה איזה עיסקה ההנהלה הזו מבצעת, אפילו עיסקאות שאני אוהב. תמיד יהיה להם ריח רע. זה פשוט לא יאומן.

החתימו את דה יונג? מסתבר ששיחדו את הסוכן שלו, בזה שהחתימו את הבן שלו. מה גרוע בזה? הוא מדרידסטה מלידה.

בשביל להחתים את דה יונג, אני יכול ל"בלוע" את זה. אבל זה פשוט מראה כמה ההנהלה הזו “מלוכלכת”.

שוטפים לנו את השכל שבשביל הישגיות צריך להשקיע בשחקני רכש בבוגרת. מסתבר שגם בברצלונה ב צריך להשקיע ברכש. הרי חס וחלילה בארסה ב שממוקמת בליגה השלישית, לא תהיה בנויה על שחקני משתלה. זה הרי יהיה אסון לא?
ואחרי זה יש אוהדים שלא מתבישים להאשים שחקנים כמו קובו שהם עוזבים לקבוצות אחרות…
Josepe

אתה עדיין לא מסכים איתי בקשר למה שכתבתי על ההנהלה והרצון המוחלט שלה למחוק את הקרויפיזם מהקבוצה?

אני רוצה להגיב משהו.
מבין את הנשאה לעזיבה של ניימאר, אך מספר דברים.
עניין סעיף הנאממות הוא פשוט השם של הסעיף. תקראו לזה איך שתקראו אבל מדובר בסעיף שאמר שלנייצאר מגיע כסף אם ישאר אחרי תאריך מסוים. מה זה שונה מכל מקום עבודה אחר? לצורך העניין אתן דוגמה לעבודה מועדפת בישראל. האם לעזוב יום אחרי שקיבלתם את המענק זה לא אותו דבר? בדיוק אותו דבר רק שפה נתתם לזה שם של “נאמנות”.
מזכיר לי קצת את עניין פרשת החמגשיות של ביבי. זה שיקראו לזה חמגשיות לא הופך את זה לחמגשיות.

ניימאר שחקן שאני לא אוהב ולא מעריך, אבל אתם נותנים יותר מידי חשיבות לעניין הנאמנות פה. זה רק השם של הסעיף והוא לא צריך כלל לשנות.

אגב, אני עדיין חושב שהוא פעל בצורה מגעילה, פשוט עניין השם של הסעיף הפריע לי.

מודה ועוזב ירוחם. :disappointed:

לא מסוגל להבין למה שיהיה רצון כזה, אבל מאוד קשה להתעלם ממה שקורה.
בכנות נהיה לי רע יותר ויותר מאיך שהקבוצה מנוהלת \ מתנהלת, ואני ממש מחכה כבר לנשיא הבא עם תקווה שהוא יוכל להציל משהו.

חוסר האמון בלה-מאסיה כבר עובר כל גבול.
במיוחד חרה לי בעונה האחרונה שמירנדה לא קיבל שום צ’אנס.
לא בגלל שראיתי בו איזה כשרון שחייבים לפתח. זה טענה שיש לי יותר במקרים של סמדו ומאלקום. במיקרה של מירנדה כל מה שרציתי זה מדי פעם לתת מנוחה לאלבה (לא בקשה מוגזמת כשאתה מוביל את הליגה רוב העונה - במקרה הצורך אפשר להכניס אותו כמו שעשו עם מסי במשחקים שבהם הוא נח). ואת המנוחה הזו לנצל בשביל לתת במה לילד משתלה שישמח לקפוץ על ההזדמנות.
אם כבר למכור את דין, אז לפתח קצת ילד משתלה בכמה משחקים בעונה. לא משהו גדול, לא משהו שיעצור אותך מלקטוף את האליפות. לא ביקשתי לספסל את מסי חצי עונה…

רק מדי פעם לתת הזדמנות לשחקני משתלה מבארסה ב’ להשתלב ולהציג את עצמם לראווה.

אז כן.
העובדה שדבר כזה כבר לא קורה אצלנו - וזה הכי טבעי שצריך להיות, זה הרס של מורשת קרויף.
אם הייתי יכול להצביע אי-אמון הייתי עושה זאת.

מישהו יודע מה קורה עם סאגת סמדו.
אין על הסיפור עם העזיבה שלו שום דבר בתקשורת.
בהנחה שהוא לא ממשיך איתנו אנחנו בצרות לא רק בצד שמאל של אלבה עם המחליף שלו
אלא גם בצד ימין, עם כל הכבוד ל ווגה ואמרסון והבדיחה שנקראת סרגי׳ רוברטו כמגן ימני.

אתה מבין מה אתה כותב גב? בדיוק את מה שאנחנו אומרים.

אין פה עניין עם השם, יש פה התנהגות מגעילה ותאוות בצע. הפירוט של סעיף הנאנמנות ואיך נגזל שם עוד כסף מקבוצה שהשחקן התכוון לעזוב לא קשורה לשם של הסעיף. גם אם היו קוראים לזה סעיף חתולים, זה לא משנה שהשחקן חתם על חוזה חדש במטרה לסחוט עוד כסף ומתוך ידיעה שהוא עוזב.

אוקי, ולצורך העניין זה לא מה שהרבה עושים בכל עבודה שהיא? למה זה בסדר שאני עושה את זה ולא בסדר כאשר ניימאר? הטעות היא של ההנהלה שאפשרה את הפתח הזה

אם היית יודע שבכזה אופן אתה עושה נזק למקום שאותו אתה עוזב, וזה מקום שלא פגע בך לרעה, גם אז היית נוהג ככה?
אם כן אז סליחה (ולא אני ביקשתי ללכת לשם - אתה שאלת) אבל אתה חרא של בן-אדם.
אני מבין כל אחד שמושך לעצמו עוד קצת ״מענק עזיבה״ כשהוא עוזב חברה גדולה שלא תרגיש את המענק שלו במאזנים של סוף השנה, אבל פה זה לא המצב.

אגב, אם מענק כזה סוכם מראש והחלטת לעזוב ונשארת רק עוד קצת בשביל המענק אז סבבה.
אבל אם תכמנת חידוש חוזה לפני העזיבה שלך כדי שיתנו לך מענק… אז גם פה זו תאוות בצע שאינה ראויה בעיני. אפילו אם זה מחברה גדולה שלא תרגיש אותך.
אם אתה יודע שלא היית מקבל כזה מענק אילו ידעו שאתה מתכנן לעזוב, ושיקרת כדי להשיג אותו, אז בעיני זו רמאות נבזית של בן-אדם עם אופי קטן.

אבל מה אני מבין?..
מעולם לא ביקשתי דמי אבטלה, ואני חי בין אנשים שמנצלים את האפשרות על ימין ועל שמאל.
בעיני דמי אבטלה זה למי שחייבים כי אין להם איך להתפרנס בינתיים. אצל הרבה אנשים זה ״חופשה בתשלום על חשבון המדינה״.
אולי אני הנאיבי…

לא ניצלתי דמי אבטלה בחיים, וסלח לי, לעזוב באותו יום שבו סיימתי עבןדה מועדפת אחרי צבא זה ממש לא הופך אותי לחרא של בן אדם.

ניימאר חתם על הסכם אשר אומר שאם הוא נשאר עד התאריך הזהוהזה הוא יקבל כסף, הוא נשאר עד התאריך הזה אז הכסף מגיע לו.
כמובן שהוא לא תמים, וכמובן שברסה הציעו לו את זה כדי שישאר יותר, אבל בסופו של דבר מדובר במעשה שקורה בכל חברה ואנשים מנצלים את זכויותיהם החוזיות. פשוט הוא אדם עשיר ולא איש ממעמד הביניים אז זה מרגיש יותר גניבה

מועדפת זו עבודה בשכר מינימום שקרוב לוודאי שללא המענק, שמשולם ע"י המדינה ולא ע"י החברה, מעולם לא היית מגיע לעבוד שם בשכר כזה, וכל זה כשאתה חייל אחרי שחרור. לבוס ידוע טוב מאוד שאתה נמצא שם מלכתחילה לא בשביל העיניים היפות שלו.

לא יודע איך קישרת את זה למולטי מיליונר ברזילאי שסוחט ע"י אביו מיליונים מכל גורם רשמי שרק פונה.