פנטזיות, העברות וחוזים: מי יחליף את טר שטגן?

לרומרו קצת משעמם, וגם לי, אז -

אחלה. ומי הם?

זובימנדי אחלה. ידוע. אבל גידו רודריגז? @EHUD התחלת להיות סוכן שחקנים ארגנטינאיים?

עם הסגל הרפואי שלנו, מישהו עם שם שנשמע כמו “ארתור ורמאלן” ישחק אולי 3 דקות בין כל הפציעות. במצטבר.

וגם - מי?

אולי די עם אמרבאט? ונבאס?

אבל הנה השוס האמיתי -

זוכרים שאמרו, לפני עשור, שהוא זה שידיח את בוסקטס מההרכב? אז…הנה.

קונדה מגיב בפרהסיה (בפומבייס?) על הדיווחים מהשבוע -

ובאנגלית, למתקשים כמוני -

טוב מה יגיד?

נראה שיש לא מעט שחקנים לא מרוצים. נראה שצ’אבי הוא לא מאמן של שחקנים. אולי זה טוב כי סוף סוף נוכל להרויח קצת כסף בקיץ…

יש מצב שזה לא אומר הרבה לגביי סיכויי העזיבה שלו הקיץ, אבל אולי זה כן ישפר את ההצעות עליו.

עדיין סיטואציה מאכזבת, לפחות מבחינתי, אבל איך אמר נדב? אני שומר דברים לדיון סוף שנה (אחרי המשחק האחרון. מבטיח!!!).

לדעתי מנפחים את זה יותר ממה שזה, כרגיל, והאמת באמצע. צ’אבי לא מאמן של שחקנים? כל האליפות הזאת היא מאמן של שחקנים. לא ראיתי פה כדורגל מבריק של הקבוצה, אבל ראיתי לחימה, מחוייבות, הקרבה, וזה לחלוטין בגלל שהשחקנים מחוברים לצ’אבי יותר. הוא פשוט בחר להאמין בשחקנים מסוימים יותר, ואחרים פחות.

לגבי רומאו, לא סתם אמרו שהוא יחליף את בוסקטס, אם אני לא טועה לירן גם אמר שהוא יותר טוב ממנו. בהחלט היה עליו באז רציני, והוא גם בהתחלה לפחות נראה שלא סתם-הוא הגיע לצ’לסי והיה שחקן הרכב לתקופה עד שהחליפו שם מאמן. משם הוא התחיל לדשדש.
אם הוא יגיע זאת תהיה החתמה מאוד מאוד מסקרנת ומעניינת. יש אפשרות שהוא שחקן שעוצב במיוחד בשביל ברסה, וכמו שהרבה פעמים תהינו לעצמנו האם שחקן ברסאי אמיתי כמו למשל בוסקטס יכול להצליח מחוץ לברסה בגיל צעיר, אז לדעתי רומאו זאת התשובה. הוא יכול לדשדש גם. יש אפשרות שפתאום אצלנו נראה קשר אחורי מבריק, שסגנון המשחק שלו פשוט תפור לברסה ואצל קבוצות אחרות הוא פשוט עוד שחקן בסגל.

תראה, אין לי שום בעיה שרומאו יגיע בקיץ, אבל כמחליף. לא רואה סיבה להביא אותו בגיל 31 (ובספטמבר, כלומר בתחילת העונה הבאה, הוא יהיה בן 32), כדי לשים את משקל הקישור האחורי על כתפיו ולראות אם זה עובד. יכול להיות שזה היה יכול להיות רעיון טוב לפני 2-4 שנים, כשהיה אפשר לרטץ בינו לבין בוסקטס, אבל הרכבת הזו כבר עזבה את התחנה.

כרגע אנחנו עם קישור מובטח לעונה הבאה של גאבי, פרנקי ופדרי. אני מהמר שקסייה יעזוב, ניקו המלך יוקרב תמורת כסף ו/או שחקן אחר, וטורה ייספר על ידי צ’אבי רק אחרי שצ’אבי ימות, וגם אז לא יודע אם הוא באמת יעמוד בציפיות שיש כלפיו, שקיימות רק בגלל ששמענו שהוא היה אחלה בסנטאנדר כמה חודשים. ולכן - רומאו יכול להיות אחלה חיזוק לספסל, אבל לא במקום קשר אחורי בכיר יותר (*). לפחות בכיר יותר בעיניי צ’אבי ו/או ההנהלה (אני חושב שכבר די ברור ש-2 הצדדים האלו לא בהכרח רואים עין בעין בענייני רכש/עזיבות. ראה ערך: טורה, דמבלה, זובימנדי/נבאס וכד’).

בסדר, אסף לירן גם הימר על אספינוזה כקשר עצום שעוד שנייה, ממש עוד רגע, יהיה אחד הקשרים הכי טובים בעולם.

לא בטוח שאפשר לקחת סיכון כזה, עם שחקן בגיל הזה, בגלל הסיכוי שמה שלא עבד מדהים בעשור האחרון בקבוצות אחרות, יעבוד פתאום בברצלונה בצורה מדהימה, רק כי פה הוא גדל.

(*) - כמובן, בהינתן האפשרות להביא קשר אחורי בכיר יותר.

גם הנושא של “מתאים לסגנון הברסאי” הוא בעייתי, כי אנחנו לא משחקים בסגנון הברסאי. אני לא יודע לגבי זובימנדי, כי הוא בכנות תעלומה בעיניי, ובכללי אני לא מצליח להבין מה צ’אבי מנסה לבנות. תמיד אני מקבל את הרושם בראיונות שלו שאנחנו משחקים באופן מסויים בצורה עקבית, והוא תמיד טוען שהוא רוצה לשחק יותר בסגנון של בארסה.

מה נכון פה?

בכלל, אני לא מבין את הריצה לזובימנדי. מי אמור לשלם על זה במקומו בהרכב?

בהנחה שמסי גונדוהאן מגיעים, שניהם צריכים להיות שחקני הרכב. גונדוהאן מאחורה עם פרנקי, ומסי לפניהם. זה אומר שפדרי לא ישחק 8466 משחקים בעונה, ויש עדיין את גאבי שצ’אבי לא מוכן להוציא מההרכב. אם ניקח את זובימנדי בחשבון, אז המסקנה היחידה שלי היא שצ’אבי יעבור לשחק 3-6-1 :roll_eyes:

הדבר היחיד שאני מבין מהראיונות של צ’אבי זה שסבלנו, ואנחנו צריכים להיות יותר אמיצים. אה…ושפאטי עוד יתרום לנו הרבה.

מסי לא יגיע. וגם אם כן -

אני חושב שיש סיכוי לא קטן שפרנקי יחזור למעמד שלו מהעונה שעברה, ומתחילת העונה הנוכחית. כלומר - מצחצח הנעליים של גאבי.

בינתיים בלאקיפ -

אתה חושב שמסי יגיע לקישור?
כל הקריירה שלו מסי אולי שיחק בתפקוד דומה לקשר התקפי, אך הוא עשה זאת מעמדה של שחקן התקפה. לרדת לקישור ידרוש ממנו התאמות שבגיל 35 לא רואה אותו עושה. מה גם שזה ידרוש ממנו לעשות הרבה יותר הגנה, מה שהוא לא עשה גם לפני 10 שנה.
אם מסי מגיע זה במקום אחד מהשלישיה ההתקפית, כלומר שתשחקו עם ראפיניה/דמבלה, מסי ולבנדובסקי בשלישיה ההתקפית.

לגבי זובימנדי, מהקצת שראיתי אותו, אני מבין מה צ’אבי רואה בו. הוא הדבר הכי קרוב לבוסקטס שקיים לדעתי. משהו בצורת משחק שלו מאוד מזכיר את בוסקטס. נגיעות קטנות ורכות, משחק בנגיעה, קריאת משחק מעולה, שחרור יפה מאוד מלחץ. הוא לא קשר אחורי גרזן, הוא מאוד ברצלונאי אם תרצו.
לא ראיתי אותו מספיק כדי להבין את הרמה, אבל לפחות מבחינת סגנון, הוא הדבר הכי ברסאי שאתם יכולים לבקש לדעתי.

גם ברביעיית קשרים אתה לא פותר את עניין ה"6 שחקני הרכב על 4 עמדות"

6 קשרים בכללי, או 6 קשרים המתאימים להרכב?
מדובר בעיני ב4 קשרים להרכב: דה יונג, פדרי, זובימנדי, גונדוגאן. כשכתבת 6 זה כי החשבת גם את גאבי וקסיה כשחקנים שצריכים להיות בהרכב הפותח? לדעתך גאבי הצדיק שתוותרו על אחד הקשרים הכי טובים בעולם שיגיע היישר מהקבוצה הטובה באירופה, בחינם? (גם שיחק תחת פפ במשך שנים).
דה יונג לא באמת קשר אחורי לפי צ’אבי, אז למה שקסיה ימנע הגעה של קשר אחורי בכיר?
זה כמובן בהנחה הלא מאוד סבירה שגם זובימנדי וגם גונדוגאן יגיעו.

חוץ מזה, לא רואה בעיה שלקבוצה יהיו 4 קשרים בכירים, בטח כשאחד מהם התגלה כמאוד פציע (פדרי), אחר לא הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות (זובימנדי), ושלישי כבר בן 32 (גונדוגאן).
לשם השוואה, תסתכלו על הקישור של ריאל, ועדיין אנחנו נאבקים על בלינגהם.

כדי להיות קבוצת טופ אם תצטרכו שחקני טופ, זה אומר שאם גאבי וקסיה לא שם ביכולת, הם לא צריכים למנוע הגעה של שחקנים כאלה.

מסי לא ישחק כשחקן התקפה, שכח מזה. הוא לא משחק ככה בפריז, וצ’אבי רואה אותו כקשר.

כשאני כותב שמסי שחקן התקפה, הכוונה היא בצורת המשחק. הוא לא קשר שיורד לעשות הגנה. לכן כשתרכיב אותו, לא תשחק עם מסי כשמעליו דמבלה בצד אחד, ראפיניה בשני ולבנדובסקי באמצע.

מסי תמיד משחק כמעין שחקן חופשי ולא באמת על האגף, אבל הוא לא עושה זאת כחלק משלישיית הקישור.
בפריז זה קצת שונה כי הם משחקים עם 5 שחקני הגנה, כלומר עדיין מסי הוא בין 3 השחקנים ההתקפיים יותר בקבוצה.
מכיוון שאני מניח שלא תעברו לשחק בשיטה של 5 שחקני הגנה, אני לא רואה מצב בו מסי יהיה חלק משלישיית הקישור, גם אם יתופקד כקשר התקפי.

מסי לא מגיע לברצלונה. לא מבין על מה אתם מדברים… תפסיקו לנחס :slight_smile:

מוזר לי לראות שברצלונה מקושרת לקראסקו, הוא אולי אחד השחקנים הפחות “ברסאים” שיש ברמות הגבוהות. דריבל טוב, אחרי שיאו, אף פעם לא יודע מתי למסור, קצת אהבל.

המחליף בהינתן שהוא זול זה אחלה, פשוט לא ברסאי(לתפיסתי לפחות)

איזה “ברסאי” יש בברצלונה הנוכחית?

פדרי, דה יונג, טר שטגן, לבנדובסקי והייתי מוסיף גם את אראוחו ואולי גם את אלונסו וכריסטנסן. אפילו פראן אולי שמבחינת פרופיל הוא גבולי.

(ואני גם בטוח ששכחתי שחקנים)

לא מעניין אותי יחסי הציבור של פדרי שמדרי. תכלס מבחינת איך שברצלונה משחקת.

דרך אגב אראוחו בקטע הברסאי של בניית התקפות מאחור דווקא יחסית חלש זה אחד הדברים הבודדים שצריך לעבוד איתם עליו.

בגלל זה אמרתי לפי התפיסה שלי. המשחק הברסאי הוא מעבר לבניית התקפות מאחור עבור בלם. אראוחו הוא השחקן המייצג הכי טוב של המועדון שלכם כרגע ולא סתם יש פה הרבה התלהבות סביבו, פשוט כי הוא קפטן במלוא מובן המילה. הוא ברסאי בכל רמח איבריו בדיוק כמו שאם הוא היה בריאל הוא היה מדרידיסטה בכל רמח איבריו.

גם אם הוא לא בונה התקפות טוב, אם הוא קצת “טמבל”(ובעיניי הוא לא), הוא עדיין ברסאי לכל דבר ועניין. הוא המגן של הסמל שלכם. (והשתדלתי מאוד לא להגיד פויול)

שים אותו תחת פפ ולדעתי אתה תראה גם תראה שהוא “פתאום” יוכל לבנות משחק מאחור.