פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

כי אתם המועדון היחיד שנענש פשוט…

האמת זה דווקא עוזר ומכניס כסף.

מה זה משנה אם הרכש מוצלח? ניימאר אחת הרכישות הטובות שביצעתם אז למי אכפת איך זה התנהל.
אגב אוף טופיק, לא מבין מה הבעיה בפאוליניו? נתן עונה לא רעה בכלל ונמכר ביותר משנקנה בסופו של דבר. תקן אותי אם אני טועה כי אני לא איש עסקים, אך זה נשמע לי כמו עסק לא רע בכלל.

זה לא מה שאתם עכשיו מתלוננים שהקבוצה לא עושה עם דה ליכט?

שוב, ההנהלה שלכם לא מושלמת. פשוט די לחשוב שהיא מחבלת בכם. אם הייתה לכם הנהלה כזו גרועה לא הייתם אחת הקבוצות הטובות בעולם בכל תקופת כהונתה.
ולכתוב לי מה רע בהנהלה שלכם לא מוכיח שום דבר מלבד את מה שאני טוען! לא טענתי מעולם שבא לי את ברתומיאו בריאל או משהו בסגנון, פשוט שהוא לא המן הרשע שבא לחבל בקבוצה כי הוא אוהד אספניול.

קראת מה כתבתי לגבי דה ליכט? תקרא ואז תשוב אלי. לא קשה.

דרך אגב, לא קראתי אף אחד שרוצה שהקבוצה תשחד את דה ליכט או הסוכן שלו. אני גם דעתי שונה ממה שהצגת.

אני

טוב פה אני אמור לסיים . אני לא מאמין שכתבת את זה.

לכל מי שרוצה שהמועדון שלו ישמור על החוק. ויתנהג כמו בצורה ראויה. אני אחד כזה. העיסקה הזאת גרמה נזק תדמיתי וכלכלי עצום לברצלונה. העמיד בסכנה מוחשית את ההצלחה שלה, כי כמעט ונענשנו מבחינה ספורטיבית על האי סדרים בעיסקה הזאת. יש עדיין הליך משפטי בברזיל, כך שאני עדיין לא יודע אם יצאנו מכלל סכנה. אבל היי למי אכפת?

לא נכנס לאיכויות של השחקן כי אני מבין שלהתכתב איתך עליו זה כמו לדבר על הקיר. אבל לא עשינו באמת רווח עליו. כי בערך באותו המחיר שהוא נקנה כך הסינים רכשו אותו מאיתנו (בערך, אולי הרוחנו כמה מיליונים) . השמועות דיוחו על הלבנת כספים וכל מיני עסקים שיש לברתומאו בסין.

עכשיו העליתי לפה תחקיר של צאבי טורס אחד העיתונאים הכי אמינים וטובים בקשר ללה מאסיה שמוכיח מעבר לכל ספק בחבלה של ההנהלה הזאת בקבוצה. ואתה מקשקש לי את זה?

לא מבין למה אני טורח.

כי אני חושב שבעיקר מדובר בהנהלה שעובדת בדרך שהיא לא הדרך שאתה מאמין בה, אבל מפה לגרוע יש הבדל גדול.
זה כמו שחקן שהוא לא הסגנון שאתה רוצה בקבוצה, זה לא הופך אותו לגרוע.

לא חושב שהוא המן הרשע.
מאידך, יש הבדל בין אוהדים של קבוצה לאוהדי הצלחות. ההנהלה הזו מוותרת על דרך וזהות בטווח הארוך, בשביל פלסטרים של הצלחות בטווח הקצר. כנראה שאתם מתעקשים לא לקחת את זה בחשבון.

אני אקצין את הדברים לרגע, אולי כדי שנוכל לנהל דיון שמובן לשני הצדדים (אולי גם זה לא יצליח):
נגיד שמחר ההנהלה מפתרת את וואלוורדה ומביאה את דרור קשטן. קונה חלוצים מהירים אבל משקיעה בעיקר בהגנה. מתווה דרך של בונקר ומתפרצות וסוגרת את הרחבה אחרי שמשיגה 1:0 נוח.

שימו לב, היום במונחים שלנו 1:0 זו תוצאה שברירית. אנחנו ידועים כקבוצה שבונה על התקפה חזקה, ולאו דווקא על הגנת ברזל אטומה ונעולה הרמטית. עם זאת, אני מדבר על אובדן דרך כל כך קשה, ש 1:0 זו תוצאה של ניצחון בטוח כי הקבוצה תתגייס כולה מאחורי קו החצי לעשות הגנה ולא נחטוף גול.

לקשטן, גרנט, מוריניו ועוד כמה שאני לא מנסה לזכור מי הם היו זה עבד. גרנט הגיע ככה לגמר ליגת האלופות. הצלחות יהיו, אני מבטיח לכם.

עכשיו אחזור לשאלה שלי, האם במצב כזה כשאנחנו נבכה ונגיד שגזלו מאיתנו את הקבוצה שלנו אתם עדיין תגידו שאנחנו מפונקים וחסרי פרופורציות? הרי יש הצלחות, לא? ההנהלה מביאה שחקנים יקרים, ויש ארון תארים, אז למה האוהדים לא מרוצים?

אני כבר לא בטוח עם מי אני מתדיין ומה הייתם עונים. אחרי הכל הקבוצה שלכם העסיקה את מוריניו כמאמן כמה שנים - דבר שאם היה קורה בבארסה אני הייתי מקלל את ההנהלה עוד יותר ממה שאני מקלל היום.

עבורי היום בארסה היא לא מפלצת התקפית, וזה בין היתר כי חסרים תכנון ומחשבה. אנחנו נראים יותר כמו אוסף שחקנים מאשר כמו קבוצה וזה עצוב לנו. מותר לנו להיות עצובים, גם אם לכם אנחנו נראים מפונקים כי עדיין יש לנו את מסי ואנחנו מצליחים. אנחנו רוצים זהות מעבר להצלחה.

לגבי הלה-מאסיה,
שחקנים בשנים האחרונות לא מקבלים הזדמנויות. נקודה.
אין מה לנופף לנו מול העיניים בדור הזהב שהיה חריג, חלקנו (אני לפחות) מבינים את זה ומסכימים עם זה. בפועל, עד לא מזמן הקבוצה הראשונה הייתה במה לשחקנים הצעירים לנסות להוכיח את עצמם מדי פעם. באמת שלמעט בוסקטס אף שחקן לא הפך לשחקן הרכב קבוע באופן מהיר כבר הרבה שנים, אבל המון שמות עברו אצלנו.
למשל: טייו, קאוונקה (הגיע לב"ש לא מזמן וגם שם הוא לא הצליח, אבל עדיין גדל בלה-מאסיה וקיבל את ההזדמנות שלו בקבוצה הראשונה), דוס-סאנטוס, בויאן, איברהים אפלאיי. אני מניח שאם הייתי מחטט בזיכרון העבש שלי הייתי מצליח להעלות עוד שמות שאתם בטח לא זוכרים.

היום ההזדמנויות האלו כבר לא קיימות. שחקני ההרכב הראשון נטחנים עד לתשישות, גם במצבים של ניצחון מובטח או הפרש נקודות נעים מהמקום השני, בעוד צעירים לא מקבלים הזדמנות להריח דשא.

אני לא מצפה מכל קאוונקה להיות מסי או בוסקטס, אני כן מצפה שלמאמן של הקבוצה הראשונה תהיה תכנית איך לנסות לשלב אותם ולראות אם הם שווים משהו. אבל מאז ימי לואיס אנריקה המחשבה הזו כמעט שלא קיימת.

אבל עזבו, מביאים לנו את גריזמן…
רגע, אני משפריץ מרוב אושר שהולך להגיע אלינו שחקן טופ 5-6 עם מספר שערים דו ספרתי בליגה העונה: 16!!!
אחחחח… ייתן בראש לסוארז העגלה וגם לבנזמה. הם כידוע חלוצים שמעבר לשיאם ונוטים לרדת עליהם רוב הזמן. יש סיבה למה הם כבשו רק 21 שערים העונה ולא כמו המתולתל הצרפתי המבריק.
טוב סליחה, אני צריך ללכת לנקות את עצמי אחרי הפנטזיה הזו שהולכת להתגשם “לראות את גריזמן במדי ברצלונה” :nauseated_face::face_vomiting:

מישהו הזכיר פה שבנבחרת ספרד עד גיל 21 אין אף שחקן מברצלונה.
זה אומר ששחקני המשתלה שלנו לא רק פחות טובים ומהגלקטיקוס שההנהלה קונה בכל העולם, אלא גם ממקביליהם בקבוצות אחרות בספרד. וזה בהחלט לא מקרי ואומר שלה מסיה איבדה את הדרך לגמרי.
היא כבר מזמן לא מיצרת שחקנים לקבוצה הראשונה. דור של מסי הוא לא רק דור הזהב, אלא הדור האחרון שיצר שחקני הרכב. גם אלה שברחו מהלה מסיה לא עושים הרבה גלים באירופה, כי משהו דפוק עוד ברמת הילדים. אם לא משקיעים בסקאוטינג של ילדים, במתקנים, ברמת המחיה שלהם, ההורים שולחים ילדים כשרוניים למקומות אחרים.

מסתבר שחגיגת המשכורות המשוגעות בברצלונה זולגת גם לקבוצת הכדורסל. ניקולה מירוטיץ’ הולך לקבל 70 מיליון יורו ב-6 שנים, שהם כ-12 מיליון יורו לשנה.

https://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=1657&docID=318514&lang=HE

איפה זה מציב אותו בטבלה? בין וידאל לדמבלה?

הרבה מעל וידאל ממש טיפה מתחת לדמבלה.

מחזק את דבריך ורק מוסיף כי העיקרון שעומד מאחורי שיתוף ושפשוף שחקני משתלה הוא לא מתוך אלטרואיזם או אמונה בגיל הרך, הסיבה היא פשוטה- בעבר (הייתי רוצה לחשוב שגם היום) מילדים ועד הקבוצה הראשונה היו מתאמנים ומשחקים לפי אותה שיטה אה לה קרוייף- וכך שחקני נוער היו שותים מאותו שיקוי מופלא שנשען על טיקי טאקה והרגל ספיציפי של חשיבה בתוך המגרש. ‘וישחקו הנערים לפנינו’ היה עניין של מה בכך בתקופת פפ וטיטו שנתנו מעת לעת לשחקני מפתח לנוח והנערים השתבצו במקומם עם אותו סגנון (ופרשנות נעורים משלהם כמובן) של עמידה במגרש ושמירה על עקרון הטיקי טאקה. זה כל מבוקשנו. אם מתוך החבר’ה האלה יעלה ויבוא המסי הבא- אשרינו, אם כי גם היינו מסתפקים בלהתפתח הלאה ולקבל פרשנות חדשה לסגנון ההוא, ניסיון שלעולם כנראה לא יתרחש בימינו אנו.

אגב
ריקי עדיין מאמין…

דניס נמכר לסלטה ב 15 מיליון יורו.
ראפיניה כנראה הולך לולנסיה תמורת 15 מיליון גם כן.
ורמאלן ודוגלס סיימו חוזה. כנ"ל גם המושאלים פרינס ומוריו.

נראה לי נשאר רק מאלקום מכל מי שבארסה רצתה להיפתר מהם.

מאלקום היה בעיניי קניה טובה.

בכלל, בקיץ הקודם הרגיש שהרכש היה ממקוד ונכון ושסופסוף יש שינוי גם במדיניות וגם ביכולת המו״מ.

בינתיים הצנון ניהל את הסגל בצורה מזוויעה, שחקנים צעירים קיבלו מעט מאוד דקות גם כשאפשר היה לתת להם יותר ופתאום שחקן כמו מאלקום נחשב לאחד שבארסה רוצה להפטר ממנו.

מרגיש כמו פניית פרסה למדיניות הטובה שאבידאל הביא איתו לרכש, וחזרה ל״מקורות״ שההנהלה הזו כל כך אוהבת - נקנה כוכבים ונשכח לפתח צעירים.

ולפני שיבואו לכאן אוהדים מעבר לכביש להזכיר לי שאני מפונק…
שחקנים צעירים יכולים לתת קרוב לעשור בקבוצה אם מפתחים אותם נכון, וזה יעלה במצטבר כמו קראק שנותן רק 3 או 4 שנים כי הוא מגיע בגיל 28-29.
אם נמשיך לקנות קראקים כל שנה, מהר מאוד נצטרך להפר חוקי פייר פליי או לפשוט רגל. או גם וגם.

מדיניות ההיסטריה הזו שנקלענו אליה לא משחקת לטובתינו.

אני מסכים איתך באופן כללי, שחקנים צעירים כשרוניים זה מפתח לעתיד.
אבל מאלקום ספציפית זה בעיה. דווח שהוא נקנה בניגוד לדעתו של המאמן, ולכן לא קיבל הרבה דקות. גם אם אנחנו לא אוהבים את המאמן הזה, אני בהחלט יכול להבין את ההחלטה שלו. יש לו אג’נדה משלו, והוא מראה להנהלה שהוא הבוס.
בנוסף, מאלקום תופס את המשבצת של זר שלישי (שני האחרים - ארתור ווידאל). קראתי שלניימאר גם אין אזרחות אירופית ולכן מאלקום יעזוב בוודאות אם ניימאר או זר אחר יירכש.
אני לא חושב שאבידל פתאום נהיה אידיוט. בסה"כ אנחנו כן מחפשים שחקנים צעירים. דה יונג ודה ליכט, טודיבו, יש שמועות על ואן דה ביק , הבן של האג’י, לאוטארו מארטינז (במחיר אסטרונומי) ועוד. גם ניימאר וגריזמן לא זקנים. השאלה מי באמת יגיע , מי יעזוב ומה המחירים.

השאלה אם הצעירים שאנחנו מתעניינים בהם יקבלו דקות או לא נראית לי יותר חשובה.

מאמן שמנותק ממדיניות הרכש ומתייחס לזה רק כשמגיע הזמן לבחור הרכב למשחק זה דבר גרוע למדי.
מאלקום גמל למאמן כמעט בכל הזדמנות שהוא קיבל.
זה שהוא לא היה דרישה של וורדה לא אומר שצריך לייבש אותו עונה שלמה ואז לזרוק אותו להציל את המולדת בדקה 85 בהר הגעש של אנפילד ובפיגור 0:4.

הייתיעלול להסכים ש- ״מאלקום ספציפית זה בעיה״ אם אותו דבר לא היה המקרה של כמעט כל השחקנים הצעירים.
הצעיר היחיד שקיבל הזדמנות הוגנת היה ארתור. בתחילת העונה הוא כן קיבל המשכיות כתשובה להופעות הטובות שלו (במיוחד מאז טוטנהאם). אבל בחצי השני של העונה הוא חזר להתייבש על הספסל יחד עם שאר הצעירים ה״זולים״.

יכול להיות שהוא היה פצוע, אני לא ממש סגור על זה…
רשמית הוא היה בסגל ולא נופא, וגם שיחק מעט מדי פעם. אבל היו שמועות שהוא פצוע ולכן וורדה נותן את המקום לווידאל.
בפועל, באנפילד הוא היה יכול לעזור לנו הרבה יותר מהצ׳יליאני. ממש קיוויתי שהצנון יכניס אותו במחצית בשביל שנצליח קצת להחזיק בכדור לפני שהילדים הגדולים לוקחים לנו אותו. ילדים אמרתי? כנראה שהתכוונתי לחיות של ליברפול שלידם נראינו כמו ילדים קטנים. אני מרשה לעצמי להיות חכם בדיעבד ולהתנבא חופשי בלי הוכחות, אבל לדעתי עם ארתור עולה בתחילת המחצית השניה למגרש, היינו מגיעים לגמר.
לא כי פתאום היינו עדיפים, זה לא היה קורה, אלא כי לא היינו מפסידים 0:4.

אני מאוד מקווה שדה-יונג באמת יקבל הזדמנות אמיתית. כרגע יש לי הרגשה שבעוד שנה האמרה תהיה: ״דה-יונג ספציפית זה בעיה״ - גם אותו וורדה לא ביקש.

אני לא חושב שלוולוורדה יש בעיה עם צעירים דווקא. הוא רואה כדורגל שונה מאיתנו.
כמו שציינת, הוא כן נתן הרבה קרדיט לארתור כשחשב שזה נכון. העביר סדרת חינוך לדמבלה ואז שיתף אותו באופן קבוע עד הפציעה. נתן לאומטיטי ולנגלט את כל הקרדיט, כל אחד בתורו. גם סמדו לא התנוון בספסל כמו מאלקום, למרות שאני לא מבין למה רוברטו מועדף עליו.
הוא גם ייבש את ווידאל כי נקנה על ידי ההנהלה ללא הסכמתו. וידאל הוכיח לו שהוא שווה הרכב, וזה לקח לו חצי שנה.
זה שוולוורדה מאמן בלי ביצים וללא המצאות זה ברור. אבל אני לא חושב שיש לו משהו נגד צעירים. תביא לו את מבאפה או את דה ליכט והם יפתחו בכל משחק.
אני גם לא חושב ש"מאלקום גמל למאמן כמעט בכל הזדמנות שהוא קיבל" . אני חושב שזה יותר חצי-חצי. היו לו משחקים גרועים לצד משחקים טובים.
הבעיה פה לא במאמן, אלא בהנהלה, שקונה שחקנים ללא התיעצות עם הסמכות הספורטיבית העליונה שהיא המאמן.
ובלי קשר, המאמן הזה מקובע ולא יצירתי ולא מספיק טוב לבארסה.

להפר חוקי פייר פליי יהיה הדבר הכי טוב שיכול לקרות למדיניות הרכש הקלוקלת של המועדון. בארסה לעולם לא תיהיה ריאל מדריד מבחינת רכש, כלומר, אנחנו יכולים לעבור אותם ולקנות ולקנות ולקנות, אבל שימוש מושכל בשכירי חרב אין באתוס שלנו- אלא אם יש מאחוריהם מצע של שיטה סדורה וברורה של מאמן שמבין ממה המועדון הזה בנוי.
אינשאללה ישימו עלינו באן העברות וקניות ונאלץ לשחק עם יותר שחקני מילואים.

אגב
סתם פוסט שרבי והוזה בקיץ סתמי

אתה יודע, אחת הבעיות הבולטות בבארסה ב׳ בשנים האחרונות היא שגם שם יש מדיניות רכש של שכירי חרב.
לא ברור אם חסרים לנו שחקנים מהנוער או שיש לכך סיבה אחרת, מאוד תמוה העניין…

בכל מקרה זאת המציאות, הרבה שחקני בארסה ב׳ הם שחקני רכש ולא שחקני בית שעלו מהנוער.

אגב, אם אני לא טועה, טודיבו ו- וואגה הם רכשים ״לקבוצה הראשונה״ שמשחקים בבארסה ב׳. ממש לא שחקני בית.

גם מסי במקור שכיר חרב, אין לי עם זה בעיה, לא כולם חייבים להיוולד 30 מטר מהקאמפ נואו כמו ויקטור ואלדס המלך… העיקר כאמור שישקו אותם בנקטר הטיקי טאקה, המשולשים ושאר הסכינים הקופצניות שיש לשועלי הרחוב הקטאלני מאז מורשת קרוייף. בנתיים ‘נסתפק’ בדה יונג :slight_smile:

אני מתכוון לשכירי חרב בגילאי בוגרים שממלאים את השורות. עם צעירים שמגיעים למועדון מתחת לגיל 20 אין לי בעיה, כי עוד אפשר ללמד אותם, אני מניח.

אבל בוגרים מגיעים לבארסה ב׳ בשביל למלא את השורות והופכים אותה מקבוצה שמעודדת התפתחות של צעירים לקבוצה מקצוענית בליגה הנמוכה.

משה? אתה יכול בבקשה להוסיף עוד נתונים בעניין? מישהו אחר שעוקב אחר הנוער?

אני כבר לא עוקב יותר אחרי ברצלונה ב או הנוער של ברצלונה. בשבילי אין יותר מה לעקוב. חוץ מלראות ביצועים ביוטיוב של ריקי, אני כבר שנתיים שלוש. לא עוקב אחרי המשחקים שלהם. רוב השחקנים שמשחקים שם זה שחקני רכש. אני רק שומר על קשר עם כל מיני עמודים שמדווחים על הלה מאסיה וזהו.

תמיד הטיפו לנו מוסר שאסור לשחק על הלה מאסיה בבוגרת, כי הרי אסור שנהפוך לבילבאו. ואז הגיע פפ סגורה, והפך גם את ברצלונה ב לערימה של שכירי חרב.

אני מלא בציניות. אבל המצב במדינה מעציב אותי יותר.

נ.ב אני אחד שצפה בהרבה משחקים של ברצלונה ב והנוער. לא פשוט לי להודות שהפסקתי לעקוב אחריהם. אין בשביל מה. באמת שנגמר.
Agalma

נ.ב 2- אגלמה אני מאוד מחבב אותך אז אני יעשה לך ספוילר לגבי ריקי, אל תפתח ציפיות לשווא. התסריט היותר צפוי, ששנה הבאה. הוא יושאל לאיזה “ויאודוליד” שם יחליפו איזה ארבע מאמנים בשנה והוא “יתבזבז” לחלוטין שם. ועתידו היה לשחק לצד סאמפר ביפאן. אני מקווה שלטובתו, הוא כבר עכשיו שוקל את עתידו, ומכין לעצמו, דלת יציאה. שיתקשר לסאמפר, הוא יכול לעזור לו ולגלות לו מה קורה למי שמחליט בעקבות הלב ולא השכל.

או שהתקווה שנשארה לנו היא בויקטור פונט… עוד שנה למניאק…

שנתיים, לא? הבחירות לא ב-2021?

בכל מקרה - הלוואי ויכלתי להיות אופטימי, בראייה קדימה לבחירות. כולם בונים על חילופי שלטון בהנהלה שיובילו למצב בו פיקה נשיא, צ’אבי מאמן, פויול מאמן הגנה ומנטליות, ואינייסטה ספק היין הראשי של המועדון. אבל מי אמר שנקבל הנהלה שונה מהנוכחית, בגישה ובהתנהלות? אולי נקבל את ממשיכי הדרך של ברתומאו, סגורה ושות’? אי האמון האחרון הוריד לי, ובכן, את האמונה שמשהו מהותי ישתנה לרמה הרבה פחות גבוהה.

אני משקר לעצמי. אין לי מושג האמת.