פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

בהודעה הוא מדבר על התרוקנות מאנרגיה.

לדעתי הוא ייקח פסק זמן מסוים, לפחות של חצי שנה - שנה.
למיטב זכרוני גם אחרי דורטמונד הוא ישב בבית תקופה.

עזוב כסף, עזוב אולי רצון למנוחה מצד קלופ, עזוב התאמה למועדון -

אתה באמת חושב שהשחקנים שלנו עמידים, פיזית, בפני המשחק של קלופ? משחק אחד עם לחץ בלתי פוסק וספרינטים, וכל הסגל גומר את העונה.

וחוץ מזה, תפור על קלופ לאהוב את גאבי. ואז מה @Ganjo יעשה?

כרגע לא, עם צוות מקצועי נורמלי שיתעדף להכניס אותם לכושר- כן.

אין לי בעיה לאהוב את גאבי השאלה בתור מה? בתור אוהד הוא ממש אחלה. בתור קייטה שנכנס לשמור על תוצאה כשצריך אינטנסיביות ולחץ הוא גם אחלה. השאלה אם בתור קשר יוצר יש לו מה לתת? התשובה בינתיים היא לא.

אנחנו צריכים מאמן אובססיבי

גם ככה כל האוהדים הפתטיים עפים על צ’אבי ומאשימים את סבתא שלהם בזה שברצלונה נראית כמו זבל. אז אפשר למשוך עם הפחון הזה עד שלקלופ יהיו אנרגיות.

העיקר שסוף סוף נקבל מאמן, ולא את פחי האשפה שהחליפו אחד את השני בעשור האחרון פה.

טוב, לא רלוונטי לעונה הבאה. לוקח שנה מינימום ואולי יותר:

I need to find a different purpose as well, I need to have a look for it. If you ask me, ‘Will you ever work as a manager again?’ I would say now no. But I don’t know obviously how that will feel because I never had the situation. What I know definitely – I will never, ever manage a different club in England than Liverpool, 100 per cent. That’s not possible. My love for this club, my respect for the people is too big. I couldn’t. I couldn’t for a second think about it. There’s no chance. This is part of my life, we are part of the family, we feel home here. There’s no chance to do that. But all the rest, will I ever work again? Of course, I know myself, I cannot just sit around. I will find something else maybe to do. But I will not manage a club or a country at least for a year, that’s not possible, I cannot do that and I don’t want to. That’s all. It’s such a strange situation because I have to explain that I don’t have energy anymore

אחלה קלופ, אין עליו.

well-were-waiting-sarcastic

באיזה קטע לואיס אנריקה יצא ווינר? עזב אחרי שנה וחצי קטסטרופליות כשאף אחד לא זוכר את הטרבל.

ולמה צ’אבי רומז שיש קשר בינו לבין ווינריות? כל קשר כזה נגמר ב-2015 כשהוא פרש ממשחק פעיל ועבר לקטאר.

אני כבר רואה את לאפורטה משאיר אותו עוד שנה בשביל לחכות לקלופ… זה היה התירוץ

אתה לא זוכר את הטראבל.

לא לטובה לפחות.

2 הארות במשחק מול ויאריאל:

• רומאו זה עוד רכש כושל שלנו מסיטי.

• הסקאוט המפורסם של אלישע על בוסקטס (“יכול לאבד כדורים, עבודת רגליים לא מספיק טובה”) כנראה הגיע מחיפוש ביוטיוב של השם בוסקטס ועלה לו הסרטון של רומאו שהוכתר כיורש.

אני מת מצחוק . רציתי לכתוב עכשיו שהתקשורת המגוחכת כבר תתחיל לזרוק את קלופ והנה הם הקדימו אותי…

אני מחכה ל"קלופ שנה הבאה זה רק עניין של זמן " ושהוא באותו זמן יצחק עלינו בחופשה שלו…

אתה לא זוכר אותו לטובה.

הפנטזיה הכי גדולה שלי בקשר למאמן? שיבוא מאמן בגלל כישורים שלו ולא בגלל כמה דקות הוא שיחק בברצלונה בתור שחקן, כל כך מוצה העסק הזה בברצלונה…

כמה שזה ישמע מוזר וסותר את מה שכתבתי למעלה, אני מוכן לתת למארקז להיות מאמן עד שקלופ יהיה פנוי. אם יש למישהו מועמד אחר שיעשה את הבסיס וזה לשמור על מקום בליגת האלופות אני ישמח לשמוע

תנו לי בתקופת מעבר הזו מאמן רק שיעשה את מינמום הנדרש ושקלופ יגיע בסוף התקופה ואני יהיה רגוע.

ואם מצליחים בסופו של דבר לתת לקלופ את המפתחות, הוא צריך לקבל לא 100 אחוז אלא 1000 אחוז שליטה. כל עוד זה כדורגל התקפי לא מעניין אותי איך ומה …

משה - מצטער לפוצץ את הבועה אבל קלופ לא הולך להגיע למועדון במצב הפיננסי של בארסה. מעטים האנשים שמסוגלים לעשות את המעבר הזה, בכל עבודה שהיא. הוא הטופ של הטופ במקצוע שלו וזה לא פשוט לעבור שנמוך כל כך חריף בתנאים שיש לך להצליח. ברור שהוא יכול לצאת ענק אם יביא לכם הצלחות, אבל הסיכויים כל כך לרעתו וזה מצריך כל כך הרבה פשרות ברמה המקצועית שזה ידהים אותי אם יקרה. באופן כללי אני רואה התנגשות מהותית בין מאמני על לאופי של ברצלונה כמועדון (כמעט כמו אצלנו, אולי קצת פחות), על אחת כמה וכמה במצב הפיננסי הנוכחי.

מקווה בשביל ריאל מדריד שזה לא יתיישן גרוע, אבל כמו שאני רואה את זה - התרחיש המוצלח מבחינתכם הוא שייפול עליכם איזה פפ/זידאן, או סתם מאמן מצוין out of nowhere, מתוך פול שמות לא גדול במיוחד (בעיקר כאלה שעוד לא עברו/לא יכולים לעבור עכשיו למועדון על, סטייל פלגריני בזמנו או אונאי אמרי). אחר כך אתם צריכים לקוות שהאוהדים והסביבה של המועדון יהיו מסוגלים לעכל את ההישגים היחסיים שלו ולא לאכול אותו חי כי לא עשה יותר (מכשול רציני).

התרחיש הסביר יותר הוא קרוסלה של מאמנים שתימשך ותימשך, תידרדר ותידרדר, כשהמאמנים הטובים יותר או פחות שיעברו בדרך די חסרי עונים מול עבודה בסביבה, ציפיות ולחץ של מועדון על אבל משאבים של מועדון בינוני (או משאבים בפועל בגלל רגולציות של הליגה/התאחדות, זה לא משנה). עד שלא יגיע איזה אירוע בלתי צפוי שיזריק איכות יקרה לסגל שלכם - יהיה קשה לשבור את המעגל הזה.

בקיצור - בארסה חייבת סופרליג אתמול (ולא רק היא כמובן).

אתה יודע זה תרד שנקרא פנטזיות.

לא אמרתי שהוא יגיע…

בואו נדבר לא על מאמן, אלא איזה פרויקט הייתם רוצים לראות.

אני הייתי רוצה מעטפת שמשדרגת את ערך השחקנים, ולא מורידה אותו. לא רוצה יותר לראות רכישות של 40 ומעלה אם השחקנים האלה יכולים רק להידרדר ביכולת.

אני רואה מה שיש בג’ירונה ומקנא. למה הם יכולים להביא שחקן ב-8 מיליון מהליגה האוקראינית שיהיה אחד החלוצים החמים באירופה, ואנחנו מביאים שחקן אגף ב-50 מיליון שבקושי מצליח לעשות דריבל או שלא נאמר לזוז עם הכדור?

המטרה של המעטפת שמשדרגת היא לא להביא שחקנים מוכחים, אלא להביא שחקנים זולים עם פוטנציאל, ושאצלנו הם יעלו את הערך שלהם.

וזה מתחיל מבארסה אתלטיק. בעצם, מתחיל מבארסה ג’. להקים מחדש את הקבוצה הזאת שתשחק בליגה הרביעית-שלישית, ושבארסה אתלטיק תכוון לליגה שלישית-שנייה.

שהשחקנים במילואים ייבנו שם כדי שיהיו מספיק טובים פיזית כדי לפחות למלא חורים בקבוצה הבוגרת. לא יכול להיות שאין לנו חלוץ נורמלי, והחלוץ בבארסה אתלטיק לא יכול לעלות בדקה ה-60 ולהכניס רעננות.

שתי קבוצות מילואים שעובדות בהתאם לרמה של הקבוצה הבוגרת, שחקני רכש צעירים ישתלבו בבארסה אתלטיק ובקבוצה הבוגרת וישתדרגו.

במקרה הכי גרוע, שחקן שקנינו ב-8 מיליון יימכר ב-20 ולא ב-60. המקרה הכי גרוע כיום זה ששחקן נקנה ב-50 שווה 30. זה לא יכול לקרות.

שיפסיקו לחשוב שרק שחקנים יקרים ומאמנים יקרים יכולים להביא את הקבוצה להישגים. הגיע הזמן להחליף דיסקט, ושיבוא פרויקטור (מנהל מקצועי) שינהל את הכל עם גיבוי מההנהלה.

יש שמועות על תיאגו מוטה שעושה עבודה אדירה בבולוניה. בדומה לתגובה של אלונסו לליברפול הוא גם אמר שכרגע הוא מתעסק רק בהווה, אבל מבחינתו של מוטה מדובר בקפיצה אדירה ברמת המועדון שהוא מאמן.