פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

כבר מכרו את טנאס, מינגסה, פוץ’, ניקו, אחומאש, ריאד, אסטאניס, וגם פאטי, טורה ואריק בדרך.
אתה יכול להגיד שפאטי פציע והיתר לא עשו את הפריצה כשנמכרו, לעומת אראוחו, באלדה ופרמין.
אבל אם בארסה רוצה להתחדש באמת, יחתכו גם איפה שכואב.

גם זה, למרות שלבנדובסקי לא שווה הרבה בספרים, 15 מיליון.
אבל אני בטוח שאם תבוא הצעה של 50 מיליון על פרמין או על באלדה, בארסה תמכור. הם לא שחקני מפתח ובאנקרים.
אני חושב שגם את אראוחו ימכרו אם תבוא הצעה באיזור ה 100 מיליון, ויספרו לנו שקובארסי וריאד לא פחות טובים. ( על ריאד יש בייבק בזול)

אני לא יודע מה יקרה. יכול להיות שהמאמן הבא יגיד שהוא יכול להפיק הרבה יותר מהסכל הקיים ולא צריך מהפכות.
יכול להיות שמכירה אחת יקרה תכסה את כל מה שצריך.
יכול להיות שהמשוגעים של צ’לסי או סעודים יציעו 100 מיליון על ראפיניה אז גם דקו לא יוכל להגיד כלום.

רוב השמות שכתבת לא התקרבו בכלל לאיכות או למעמד של באלדה, אראוחו ופרמין(הוא פחות, אבל אני גם בספק אם תגיע הצעה גדולה עליו).
לשחרר את מינגסה זה חובה, לא משהו שצריך להצטער עליו.
אקומאש וטנאס(שלא היה בכלל בסגל הבוגרים) סיימו חוזה גם. קורה.
הבעיה עם פאטי הייתה שהוא בטופ 3-5 מרוויחים של המועדון והיה שחקן ספסל אצל צ’אבי. גם אותו אגב תמחרו בצורה שמנעה מכירה שלו.
בקיצור, לא דומה בכלל לדעתי(כנראה שלא הסברתי נכון את כוונתי מלכתחילה).
אולי אני אתבדה, אבל אני לא רואה את בארסה מוכרת את אראוחו בשום מחיר.

לגבי לבנדובסקי, אם אני לא טועה העלות השנתית שלו היא באיזור ה-40 מיליון. גם להוריד את זה יהיה משמעותי.

אתם יוצאים מנקודת הנחה שאראוחו לא יזום את העזיבה…

אני לא כל כך בטוח בזה. יש גבול לאהבה שלו למועדון.

מה הגבול בעצם?
אין ספק שאם הוא יבקש לעזוב, בארסה יקפצו על ה-100 מיליון.

ואני בטוח שבאלדה ופרמין יימכרו גם , אם מישהו יציע 50 מיליון. אולי אפילו פחות.
הם לא עמודי תווך, בניגוד לאראוחו, ויהיה קל יותר לאוהדים לחיות עם זה.
במיוחד אם יגידו שזה בשביל לממן את קאנסלו, או את קימיש או את ברנארדו, או שם מוערך אחר.

אסור למכור! הדבר היחיד שנשאר לנו זה דור עתיד. זה הנכס היחיד.

אם זה היה תלוי בי, היו מוכרים את קונדה, ראפיניה ולבנדובסקי כל אחד ב 100 מיליון לפני כל שחקן בית.
אבל אתה יודע שזה לא יקרה.
יותר קל לי להשלים עם המכירה של באלדה, שהיה גרוע העונה, מפרנקי, אראוחו או פדרי.
אני יודע שמבחינת כולם קונדה, לבנדובסקי, כריסטנסן, ראפיניה, פראן ופאטי הם המועמדים הבכירים למכירה בכסף רציני. אני פשוט לא מאמין שזה יקרה בכמויות. לחלקם אין שוק, חלקם שחקנים של דקו או של לפורטה ולא של צ’אבי, וחלקם לא ירצו לעזוב כי טוב להם.

אני לא יודע אם הדיבורים על ‘מהפכה’ בסגל מבטאים איזשהו סוג של wishful thinking לראות משהו שונה מהותית (למרות ההסתייגויות שלכם מחלק מהמכירות הפוטנציאליות), אבל זה רחוק מאוד מלהיות התרחיש הסביר. מכירה מאסיבית של שחקנים משמעותה כאב ראש גדול במיוחד להנהלה, שתצטרך למצוא מחליפים ראויים לכל מי שהיא תעזיב, תחת מגבלות פיננסיות משמעותיות, וכל זה כשכל המוכרות יודעות שבארסה נמצאת עם הגב לקיר.

מבחינת ההנהלה (גם אם היא באמת מאמינה בכך וגם אם כהסבר פוליטי החוצה) - יש לה סגל תחרותי, שרק לפני שנה לקח אליפות משכנעת (מבחינת נקודות).
התרחיש הסביר הוא מינימום שינויים בסגל, ורק כאלה שנדרשים על-מנת לעבור את הבקרה התקציבית של טבס לקראת השנה הבאה. לא הולכת להיות שום מהפכה בסגל, גם אם חלק מהשחקנים בסגל הקיים כבר יצאו לכם מכל החורים.

קונדה לבה פראן הראשונים שציריכים ללכת. לבה ופראן זה לא אישי נגדם אלא צורך כלכלי נטו קונדה זורק זין ופשוט נמאס לי ממנו.

באלדה אם היה לו תחרות אז הוא צריך להישאר בקבוצה.

לדעתי שלושה שכתבתי יהיו מספיק בשביל לשחרר ffp . אם אין ברירה אז גם ראפיניה.

דה יונג כמו שכתבתי זה תלוי אם הוא יסכים להוריד בשכר ולהאריך חוזה לא לגעת אם הוא לא מסכים להתחיל לחשוב על למכור אותו.

מבחינתי השחקנים היחידים שלא לגעת בהם זה ארוחו טר שטגן ופדרי*

הכוכבית לפדרי בגלל מצב הפציעות שלו. הוא גבולי מבחינתי בגלל זה.

אני יחד עם ליאור בדעה על גאבי. למדתי לשמוע לו אחרי שהוא צדק עם צאבי (רק בכדורגל)

האמת שאני לא כזה משוכנע לגבי הדעה הרווחת על גאבי וראפיניה. אומנם יש אלטרנטיבות עדיפות מהם עם הכדור (לאמין ופרמין לצורך העיניין), אבל זה לא מקרי שבהיעדר שני השחקנים הללו פתאום מדברים יותר על היעדר אינטנסיביות. הם השחקנים שלוחצים הכי הרבה ומקשים היריבות לייצר מצבים.

לא מת על הערוץ הזה, אבל זה אחד הסרטונים הבודדים שגרם לי לחשוב ככה על ראפיניה:

זה עניין כלכלי נטו. אין לי משהו נגדו. אבל תסכים איתי, ששתינו נעדיף לשחרר אותו מאשר פדרי וארואחו נכון?

רק מוודא שאתה בדעה שלי: גאבי לדעתי צריך להישאר.

גם אני הייתי מעמיד למכירה את ראפיניה פראן לבנדובסקי וקונדה

ראפיניה יופי של שחקן.
יום יבוא והוא יגיע לקבוצה ומאמן שישימו אותו בתפקיד שהוא אמור להיות(קרי, לא שחקן כנף שאמור להוביל כדור) וזה גם יראה ככה.

ראינו איך גריזמן הופך לצל כששמים אותו בכוח בכל תפקיד שהוא לא יכול לבצע.

מבחינתי גאבי זה לא פרה קדושה. יכאב לי הרבה יותר להפסיד את פדרי ודה יונג…

הוא פשוט שחקן לא חכם. יכול להיות שהוא סופר מוכשר נשמה והכל אבל פשוט שחקן לא חכם. הוא יכול להכנס בדקה 90 ולחטוף צהוב דקה ישר אחרי ואחרי עוד דקה עוד צהוב ואדום זה עד כמה הוא טיפש.

מה התפקיד שהיית נותן לראפיניה?

מתחת לחלוץ.
אמנם סיפרו לנו על שחקן כנף, אבל בפועל הוא פליימייקר.

דקו היום מתראיין ושופך מים קרים על מהפכה אפשרית בקיץ: “הרעיון הוא לא למכור ולצרף שחקן או שניים.
בעוד שנה הצעירים יהיו יותר מנוסים, והסגל יהיה יותר מאוזן.
אם נהיה חייבים למכור, ננסה לעשות זאת בלי לגעת בלב הקבוצה”.

גם אם הוא נכון למילה שלו, אני משער שזה לא כולל את הצירוף של קאנסלו ופליקס.

מהוויב שאני קולט בפורום אני מתרשם שהרוב סבורים שהקבוצה מספיק כשרונית לרוץ לאליפות, וכל מה שצריך זה רק לדעת לנצל נכון את היכולות של השחקנים.
לצד זה כולם כותבים על צורך במהפכות בסגל, מי יותר ומי פחות, כאשר גם מי ש"מסתפק" בשינויים פחות משמעותיים קושר זאת יותר למצב הכלכלי הנוכחי ופחות לרמת הסגל.
אלה לא “דבר והיפוכו”? ברור שהפנטזיות טסות בלי מעצורים וכל אחד חולם לשחזר את הסגלים שהיו רק לפני עשור, אבל אם הסגל כל כך כשרוני למה כל כך נחוץ כל שנה להשקיע בטלנטים רבים חדשים במיוחד במצב הכספי של המועדון?

בגדול אתה צודק, זה כנראה קשור לעובדה שכל עוד השחקנים ש’'לא מנוצלים נכון" עוד לא ביססו את עצמם בשלד של המועדון אפשר להחליף אותם בגל הכישרונות שעולה בתקופה האחרונה מהלה מאסיה ולצאת עם כסף ביד.
כסף שאפשר להשקיע בשחקנים יותר “משמעותיים” או בתפקידים שחסרים לבארסה.

דווקא בגלל המצב הפיננסי, האפשרות להחזיר את הכסף על השקעה לא מוצלחת היא תמיד אטרקטיבית.

דקו גם אמר שויטור רוקה עלה לנו 30 מיליון פלוס משתנים.
לא פירט על המשתנים, רק אמר שהוא מקווה שהם יתממשו.
בזמנו דיברו על סכומים יותר גדולים.