פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

אני חושב שבליגה מספיקה רמה נמוכה יותר של סגל בשביל לקחת אליפות.
אם רוצים להיות פקטור משמעותי באירופה אז נדרש חריש עמוק יותר.

באופן אישי אני לא בונה על מהפכה בסגל כי אין כסף.
אם יש רק החתמה אחת אז היא חייבת להיות קשר אחורי.
כנראה שזה לא יהיה קשר טופ כי אין כסף אבל מספיק שימצאו איזה יאיא טורה כזה (שחקן לא מוכר במיוחד מליגה בינונית שיכול להתאים לסגל).
מקווה שלא יביאו את קימיך או מישהו בן 95 כזה רק כי הוא עם שם.

הייתי שמח להפטר מקונדה, ראפיניה ופראן אבל לא חושב שנצליח למצוא מחליפים סבירים, בטח לאור הכסף שיש לנו, אז נאלץ להמשיך להתמודד עם האייקיו כדורגל הנמוך שלהם ומי יודע אולי קונדה יחזור בטעות ליכולת של שנה שעברה.

גם אני חשבתי ככה בתחילת העונה, ועכשיו אני חושב אחרת.
אם יש רק החתמה אחת אז היא חייבת להיות קאנסלו. קנה אותי לגמרי. גם לא יהיה יקר מדי.

קימיש יהיה בן 29 בעוד 3 ימים. יכול בכיף לתת 4-5 עונות ברמה הגבוהה ביותר. אבל לדעתי הוא לא יגיע, כל אירופה תריב עליו ולנו אין הרבה כסף לשלם לו.

אף אחד לא רוצה את פראן ויש לו ערך גבוה בספרים. לא ימכרו אותו בהפסד.
ראפיניה לדעתי לא יימכר אך ורק בגלל דקו. אולי תמורת מחיר אסטרונומי, אבל מי ירצה אותו.
קונדה אולי באמת יביא קצת כסף, למרות שגם לו יש ערך גבוה בספרים. כלומר רווח לצורכי הפייר פליי לא יהיה גבוה.

אנחנו לא במקום לשלם סכום גבוה לשחקן בן 30.
אם כבר משקיעים שיהיה מישהו צעיר עם עתיד ואולי ערך למכירה במקרה של כישלון.

קימיש מסיים חוזה בקיץ הבא ולכן לא צפוי לעלות המון, עד 40 מיליון זה סכום סביר בהחלט עבורו, אבל אני דווקא הייתי לוקח כיוון אחר ובהתחשב בכמות הקשרים שיש לנו בסגל ובהשפעה של שחקן כמו פרנקי על המערך הקבוצתי, אני לא יודע עד כמה השקעה על קשר אחורי היא נחוצה בקיץ הקרוב או בכלל.
דאבל פיבוט של פרנקי לצד פדרי או גאבי נשמע לי מצוין.
קצת יותר אחריות, קצת יותר עמידה טקטית חזקה ואני לא חושב שקשר אחורי ‘פרופר’ זה חובה.

את מה שכן אפשר להשקיע הייתי רוצה לראות יוצא על שחקן התקפה משמעותי ו/או שחקן כנף(למען השם).
סאביו השם הראשון שקופץ.

הבעיה אצלנו שיש לנו לא מעט עמדות שצריך למלא. בהגנה וקישר אחורי אבל לא מבין משהו אחד

איך אתה רוצה להחזיק מעמד שנה הבאה? עוד שנה עם רומיאו? או שנעשה רומיאו 2 ונקנה את פרחאו ודומיו?

אי אפשר להתחיל שנה הבאה בלי קשר אחורי ראוי. פשוט אי אפשר.

לא סותר את קנסלו.

אני לא רוצה עוד רומיאו. גם הנוכחי לא תורם כלום ובקושי משחק.
אבל קאנסלו לפני קשר אחורי. אין לנו מגן אחד נורמלי, באלדה איכזב מאוד וגם נפצע, וקאנסלו יכול לשחק בשני הצדדים וגם בקישור.
אם יש עוד כסף, אז המטרה הבאה צריכה להיות קשר אחורי ברמה גבוהה. לא עוד רומיאו.

צריך לראות מי יילך קודם. אולי נקבל בוכתה על ראפיניה או פאטי או קונדה או לבנדובסקי. אולי מישהו מבארסה ב’ יקבל צ’אנס כקשר אחורי וירשים. אני לא יודע, אנחנו לא קבוצה עם הרכב מגובש. יש הרבה איקסים.

ובזמן שאנחנו מתדיינים פה, דקו אומר שינסו לקנות את פליקס, בנוסף לקאנסלו. לך תבין.

אם אין כסף? אז מה קודם אין קשר אחורי או קנסלו?

אני מסכים שקנסלו זה מציאה. אבל זה הבעיה שיש לנו כל כך הרבה חורים. אבל אין לנו אף קשר אחורי כרגע. .

קנסלו וקשר אחורי זה שתי יעדים שצריך לקבל דחיפות.

בגלל הקושי למצוא מחליפים בתקציב המאוד מוגבל לא הייתי בהכרח מוכר את קונדה או ראפיניה. תנו ללאמין עוד שנה וחצי לגדול ואז ראפיניה יכול לעוף.

המכירה העיקרית שהייתי מנסה לקדם בקיץ זה לבנדובסקי+ חוזה חדש (ומקוצץ) לפרנקי (סוף החוזה שלו מתחיל להתקרב) רק שני הדברים האלו אמורים להוריד משמעותית את הוצאות השכר של המועדון ולארגן לנו קצת מרחב תמרון.

יעד רכש ראשון זה קאנסלו, יעד שני זה קשר דפנסיבי. הייתע רוצה עוד דברים אבל 2 הנ"ל לבד זה כבר שאפתני.

אני חושב שכל מה שלמדנו בעונה האחרונה, מה שהגדרת הרבע הוא מבחינתי ה-קונספציה שזה נוגע לקישור של בארסה. פרנקי לא אחורי, דאבל פיבוט בכל תצורה עבד ברגעים מאוד ספציפיים ואף פעם לא מול קבוצות רציניות.

דאבל פיבוט יכול להיות פיתרון טלאים, אבל לא יכול להחליף קשר אחורי פרופר. בטח אם אנחנו רוצים להצליח לייצר יתרון מספרי מהקישור קדימה.

מזכיר לי את הדיבורים על פדרו. כששחקן התקפה לא תורם להתקפה אז מספרים לי כמה הוא עוזר בהגנה.

אני בכנות חושב שעמדת המאמן היא הבעיה העיקרית שלנו. כל מאמן מהשורה הראשונה או אפילו השנייה באירופה יוכל להוציא הרבה יותר מכל שחקן אינדיבידואלית, אבל הרבה יותר חשוב - להציג לנו שלם שלא קטן מסך חלקיו. אפשר להמשיך לעשות עוד ועוד רכש, אבל כל עוד המאמן לא מוציא את המיטב מהשחקנים שלו, אז כל רכש ירגיש ככישלון וירדוף את הרכש הבא.

גם בנוגע לקישור. יש לנו המון קשרים שכל קבוצה באירופה הייתה רוצה, אבל הקישור שלנו לא מתפקד אף פעם. צריך דרך חדשה, והיא לא חייבת להיות הדרך שליאור מאוד מאוד רוצה, אבל היא חייבת להיות דרך שבה משחקים כדורגל נכון.

לא היית מביא את פדרו לבארסה עכשיו?

פרנקי לא אחורי, אבל הוא גם לא שום דבר אחר שאנחנו מכירים. בטח לא קשר מרכזי ברסאי קלאסי.
מצד שני יש לך את פדרי שיכול וצריך להיכנס למשבצת שלו, ויודע גם להצטרף ולתרום מאחורי קו הקישור. לדחוף אותו מלכתחילה לעומק זה בזבוז של שחקן שיכול לעשות כל-כך הרבה בלב המשחק.

את פרנקי דה יונג החתימו אחרי עונה מדהימה בליגת האלופות בה הוא שיחק בדאבל פיבוט, לצד שחקן שהוא קשר התקפי שעבר הסבה לקשר אחורי.
ג’ירונה השנה עושה עונה נהדרת בלי קשר אחורי קלאסי.
אינטר הגיע לגמר ליגת האלופות עם קשר אחורי שהוא גם קשר התקפי מוסב.
באיירן של פליק הצליחה עם תיאגו וגורצקה.
וליברפול מובילה את הטבלה באנגליה כשהתקשורת באנגליה תוהה לגבי ההצבה של הקשר האחורי שלהם - מקאליסטר.

החתמה של קשר אחורי משמעותי, סוללת את פדרי לעמדה שאני בכלל לא בטוח שהוא צריך להיות בה, ושוב, לוקחת כסף יקר מעמדות נחוצות אחרות.

בכל אופן, אני לא חושב שאפשר לקחת שום דבר טקטי מהעונה האחרונה. עם כל הכבוד לצ’אבי.
גם אם הדאבל פיבוט לא יכול להצליח, אי אפשר להגיד את זה על סמך העבודה שלו.

ספורט טוען היום שבארסה קיבלה הצעה של 70 מיליון מטוטנהם על ראפיניה.
זה כבר מתקרב לסכומים שגם דקו לא יוכל להגיד לא.
בנוסף העיתון טוען שאחרי העזיבה של קלופ, סלאח יתפתה לכסף הסעודי, ליברפול תקבל עליו המון כסף והם ברצינות חושבים על ראפיניה.
ספורט אמנם זבלון, אבל יש הגיון מסוים בידיעה הזאת עד המילה “ראפיניה”. למה דווקא הוא?
בכל אופן, לראפיניה יש שוק, כמו גם לקונדה ובניגוד לפראן טורס.

מישהו הזכיר פה את סאביו מז’ירונה. אז פבריציו אומר היום שסיטי החליטו לקחת אותו . שנה הבאה הוא שם.

יש גם את פאטי. פליקס כנראה יקר מדי, ואולי המאמן הבא ירצה אותו בקבוצה. גם לא ברור לי בכמה אפשר למכור אותו עם כל הסטוריית הפציעות שלו.

אי אפשר למכור לסעודים את רוברטו ב70 מיליון?

בארסה מאניה טוענים שאין ידיעה כזאת בספורט.

ראית אותה?

ב׳ספורט׳ העתיקו כתבה של אתר מביך בשם fichajes.net.
משם הדיווח.

כן זה אותה כתבה שאריאל שם לינק אליה.
בפנים כתוב שיש הצעה של טוטנהם של 70 מיליון.
ספורט זה עיתון לא אמין, לכן ציינתי " ספורט טוען".

מה הקטע של בארסהמניה, הם פתחו חזית נגדי?

תגידו, בהקשר של קשר דפנסיבי, מישהו עוקב אחרי קבוצות הנוער ויכול להגיד כמה בשלים ברנאל ופאו פרים?
לא מוזר שהם לא מקבלים קצת דקות?

ב’ספורט’ מחדדים את האמירות של דקו ומדברים על רשימה של 5 שחקנים שיעזבו והשניים שמחפשים.
בצד העזיבות מדובר על רוברטו ואלונסו ישוחררו בסיום החוזה שלהם, רומאו הניסוי הכושל(שמעבר לבשיקטאש היה אפשרי בסוף החלון), ראפיניה(בעקבות הפריצה של ימאל) ואחד משלושת הבלמים המובילים של הקבוצה.

מהצד השני בארסה תכסה על העזיבות בהסתמכות על ה’מאסיה’(פורט, קובארסי), המשכיות של צמד הז’ואאוס וצירוף של שני שחקנים חדשים. קשר “משמעותי” וקיצוני שמאלי.

איזה קיצוני שמאלי? לאאו או אמבפה? אם כבר חיים בסרט, אולי אפשר את רונאלדיניו בשיאו. קשה לי להאמין שפליקס יישאר, ובכנות גם לא הייתי מבזבז עליו יותר מ-40. כל נוטינגהאם פורסט תציע לאתלטיקו 50-70 מיליון, והם ממש לא נלהבים למכור דווקא לנו. גם אם יש לנו 40, זה צריך ללכת על קאנסלו וקשר אחורי.

אם במועדון היו נשבעים לי שהוא לא ישחק כמגן ימני, הייתי דווקא שמח להשאיר את רוברטו כשחקן ספסל בשכר נמוך.
אני בעד שראפיניה יעזוב, אבל בקיץ הבא ולא הקרוב כשלאמין יהיה בן 18. הוא נפלא, אבל אסור להפוך ילד בן 17 לשחקן הרכב.

חוץ מזה, אם לאמין נפצע/ יש יום הורים בבית הספר, מי אמור לשחק בצד ימין?