פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

לא שמעתי הרבה על תשלומים עד לפני 3 שנים . לא בבארסה, לא בריאל ולא בקבוצות אחרות. קבוצות רוכשות שחקן, יש תאריך מסוים להעברת הכסף והן משיגות את הכסף עד התאריך הזה.
איך הגעת לזה שהרוב בתשלומים? יש סטטיסטיקה?

אתה מדבר על amortization,שלא קשור בשום צורה לתשלומים. אותו ז’וראו גולאסו יכול להירכש בתשלום אחד של 50 מיליון, או אולי ב 10 תשלומים של חצי מיליון פרוסים על פני 20 שנים, הרבה אחרי שהוא פרש מכדורגל. למה אתה חושב שהליגה מכירה בכל ה 50 מיליון באותה עונה שהחוזה נחתם? עם ליברו הם הרי חישבו אחרת, לפי התשלומים בפועל.

אין לי סימוכין, אני זוכר שקראתי דברים אחרים כשהוא חתם.
בכלל, העיסקה שלו מאוד מוזרה. למה שיסכים מלהתחילה לשכר כל כך נמוך?
אני גם לא בטוח בכלל שהשכר של שחקנים משולם כל חודש. פיקה בזמנו פירסם את הצ’ק שלו, כדי להוכיח משהו, וזה היה צ’ק חצי שנתי.

אולי המילה לרוב לא מדוייקת.
רוב העסקאות שאני באופן אישי קורא עליהן לא משולמות בפעימה אחת.
אני די בטוח שהפרקטיקה הזאת קיימת לפחות עשר שנים, אבל לא יכול להביא לכך גיבוי. פשוט מזיכרון.
גם אם יש את כל הסכום לשלם, המועדונים יבדקו אפשרות לתשלומים כדי לבצע עוד עסקאות.

שוב, זה הפרקטיקה שאני מכיר.
כדי לרשום שחקן אתה צריך מקום פנוי בשווי של הערך השנתי שלו(Amortization), השכר השנתי וכו’.
אתה אולי יכול לשלם על שחקן הרבה אחרי שהוא עזב, אבל מבחינת חוקי הליגה הערך חייב להשתקף בזמן שהוא במועדון, אחרת אתה מעוות את תקרת עלות הסגל.
זאת בדיוק הבעיה של בארסה בשנים האחרונות. אפשר לעשות עסקאות עם כל מיני תשלומים, אין מקום בתקרה.

לגבי ליברו, לא ברור.
מלכתחילה מדובר בעסקה מפוקפקת, אולי ההסכם לא מספיק ‘‘קשיח’’ עבור התנאים של הליגה. אולי בגלל שזה נכס שלא מרוויח כסף, אולי בגלל שההסכם עם ליברו היה עבור חלק המועדון שגם בעונה שעברה הכסף לא הגיע עבורו(לא סגור על הקטע הזה בדיוק).

זה כמה הוא לא רצה להיות באתלטיקו וכן להיות בבארסה.

אז זהו, שאני לא חושב ככה.
אם אתה משלם על שחקן בעוד 10 שנים, זה לא הגיוני שתרשום את ההוצאה עליו עכשיו.
את החוקים של לה ליגה בנוגע לעיסקה כזאת לא אני ולא אתה יודעים בוודאות, אז אנחנו יכולים רק לנחש. הניחוש שלי שהתשלומים נרשמים כהוצאה רק בעונות בהן הם משולמים בפועל ולא יחד עם חתימת החוזה.

מה כל כך מפוקפק בעיסקה הזאת?
מכרו נכס כלשהו והקונים (אורפיאוס ועוד מישהו) לא שילמו. אז לקחו את זה מהם ומכרו למישהו אחר (ליברו). גם הקונה הזה לא שילם, ועכשיו בארסה תובעת אותו על הפרת חוזה.
החוזה נחתם והכסף לא הגיע, והליגה לא מחשבת את הסכום הזה לצורכי הפייר פליי.
מכאן אני משיג שאת הליגה מעניין התשלום בפועל ולא רק התחייבות חוזית.

לדעתי החוקים בנושא הזה די ברורים, מאחר והם גם תחת פיקוח של אופ’'א.

https://thefinancialexpress.com.bd/views/reviews/amortisation-how-big-clubs-deal-with-financial-fair-play-1624685004

אגב, בכמה פעמים בארסה האריכה חוזים(או ניסתה) בדיוק בשביל להוריד את העלות השנתית של השחקן וככה להתמודד עם התקרה הנמוכה.

מדובר בנכס עם שווי אפסי ש’‘נמכר’’ בסכום מנופח עבור כסף שכבר שנתיים לא מגיע, ובשני המקרים היה מדובר במקורבים של לאפורטה(ג’אומה ראורס ופיטר קניון).
לדעתי לאפורטה סוגר את התקציב עם עסקה שקרית בידיעה שהוא יכול לכסות את זה עם מכירה של שחקן בקיץ.
אבל זה רק תיאוריה.

אתה שוב מדבר על amortization במקום להתיחס לקניה בתשלומים. לא קשור.

לא טענתי שקשור.
אני מדבר על אמורטיזציה כי ככה מחשבים רכישת נכסים מבחינת הרגולציה.

פרנקי דה יונג חוזר להיות ה-‘טופיק’ החם בתקשורת בברצלונה. העיתונאי יואיס קאנוט(שהיה ידוע כמקורב לרונאלד קומאן) טוען שהקשר ההולנדי פתוח לעזיבה בסיום העונה.
פרננדו פולו, היחסית אמין, חושף שבארסה שלחה הצעת חידוש חוזה עד 2029(בשכר הבסיס המקורי) כבר לפני שלושה חודשים, ועדיין לא קיבלה תשובה.

שנתיים לסיום החוזה שני הצדדים יצטרכו להחליט מה עושים. בארסה עם בור מסתמן של 100 מיליון יורו תוכל לחסוך המון כסף בעזרת מכירתו של דה יונג, מצד שני אני לא רואה שוק רחב עבורו. אולי פסז’, אולי באיירן.

באמת? אני חושב שבקלות איזה פרוייקט אנגלי יכול לשים עליו כסף כזה. לך תדע מי יאמן בליברפול, צ’לסי או אפילו יונייטד.

ליונייטד הוא הרי כבר סירב, וטן האח בדרך החוצה כנראה.
ליברפול וצ’לסי, אני לא רואה איזו סיבה יש להם לחפש עוד קשר אמצע ב-60-80 מיליון אחרי קיץ שבו הם רכשו את מקאליסטר, גראנברח, סובוסלאי, קאיסדו ולאביה. בלי לזכור את אנזו, גלאגר, אנדו, ג’ונס והאפשרות של ארנולד לעשות הסבה מלאה לקישור.

גם בקיץ 22’ לא ראינו שמועדונים עומדים בתור עבורו.

עם כל הרכישות שעשינו חסר לנו בדיוק הקשר בתפקיד של דה יונג, קישור אחורי.
מאליסטר לא קשר אחורי ואנדו טוב אבל לא לרמה של הרכב יותר מחליף.
אלונסו ודה יונג ואהיה מאוד מרוצה.

מבחינת ברצלונה לא מובן לי המהלך הזה, השחקן היחיד בסגל שיכול להניע כדור מאחורה.

אם מקאליסטר לא יכול להיות קשר אחורי, אז גם פרנקי לא.
כרגע בלי מאמן לעונה הבאה לא ברור איזה שחקנים תחפשו, אבל הדבר האחרון שחסר לכם זה עוד קשר אמצע שיודע להוביל כדור. תקן אותי אם אני טועה.

אין פה מהלך מצד ברצלונה. יש הצעה להאריך את החוזה, אם הוא יגיד לא אז זה אומר פרידה.
מה שכן לא ברור לי המשפט האחרון שלך. לא חסר לבארסה שחקנים המניעים כדור מאחורה, בעיני פרנקי גם תופס מקום לפדרי.

דווקא שחקן כמו דה יונג שיודע להניע כדור מאחורה מאוד חסר לנו, אנדו וגם מקאליסטר מאבדים יותר מדי כדורים באיזורים שדה יונג מניע בהם כדור בקלות.

מקאליסטר נלחם ושחקן נשמה אבל מתקשה מאוד בקישור האחורי, דה יונג יהיה עדיף עליו.

מבחינה מקצועית אני לא רוצה למכור את דה יונג, אבל אני כבר לא יודע כמה ברירה יש לנו. רק שלא יגרר לסאגה שהיתה פה כמו לפני שנתיים.

אבל שהיה ברור, לפחות שנכיר במצב ולא נכנע לכל הספינים שינסו כאילו מוכרים אותו בגלל סיבות מקצועיות. המועדון שלנו לא במצב טוב ואני מרגיש שלא אומרים לנו אמת.

שאלה לגבי זה.

אני זוכר שבתקופת המנופים נכתב פה(או שלא וזכרוני מטעה אותי) שבעצם ברצלונה מהמרת על הצלחה מיידית ושיהיו השלכות במידה ולא תהיה כזו.

יכול להיות שזה בעצם תוצאה של הדחה בשלב הבתים בעונה שעברה והכישלון היחסי בקמפיין הליגה עד כה?

עד עכשיו שמעתי שהביקורת היא שהוא לא מספיק טוב הגנתית בשביל להיות הקשר האחורי, לא עם הכדור.
גם הכיוון לעמדה הזאת בקיץ היו שחקנים כמו קאיסדו, לאביה ואנדרה.

באיזה מובן?
יש מישהו שלא יודע שהמצב הכלכלי של בארסה קשה מאוד?

האמת היא שאני קצת מבואס מהחדשות שזורמות לאחרונה מברצלונה. במקום להמשיך ולעשות רכישות מטומטמות ככל שהכסף מאפשר, כמו שעשו עד עכשיו, הם מתכוונים למכור את השחקנים היקרים ולבנות מאפס בהתבסס על שחקני הבית ושחקנים זולים אחרים. הם באמת בונים מאפס ולא מנסים להמשיך ולשים פלסטרים.

אני מאוד מקווה שזה לא יקרה. שימשיכו לבזבז כספים ומשכורות עתק על שחקנים שאינם העתיד של המועדון, ושימשיכו “להילחם” על תיארים בטווח המיידי. בינתיים זה עבד יופי עבור מי שלא רוצה בטובת המועדון, וכאוהד ריאל אני בהחלט עונה להגדרה הזאת.

במקום זאת הם מדברים על מכירה של שחקנים יקרים, בניה מחדש בהתבסס על צעירים לטווח הארוך, והם יפסיקו עם המרדף האבוד מראש אחרינו כשהפערים כל כך גדולים. אני במקומכם הייתי רוקד עכשיו, הם באמת הולכים לפתור את המצב. לשמחתי הם בזבזו שנתיים שבהם רק העמיקו את המשבר אבל מעכשיו ברצלונה תתחיל להתייצב ונגמרה החגיגה.

עד עכשיו נתנו לנו להבין שהמועדון התאושש והתחיל לצאת מהחובות.

פאבריציו מדווח שהאנזי פליק מעוניין להיות מאמן ברצלונה הבא, אבל ברצלונה לא מקדמת את זה.

צריך לזרוק את דקו לחור שממנו הוא הגיע, ואז לפנות לפליק לפני שהוא סוגר במקום אחר.

אתה מעדיף אותו על נגלסמן?

כן.