פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

שתי שחקנים שונים, אבל אתה מתנגד שהיה לך בקבוצה אחד שהיה גולר מעולה? זה רע?

כאילו זה היה אכזבה מבחינתך?

בעולם אחר או יקום אחר פאטי כשיר ולאמין בוגר ואנחנו פאקינג חוזרים להחדיר בהם טיפה צניעות :joy: :joy: :joy:

רק בקיץ האחרון נמכרו 3 שחקנים בלמעלה מ-100 מיליון יורו. רק לאחד מהם אפשר לקרוא שחקן ‘‘התקפה’’.
היה גם בלם בן 20 ב-90 מיליון.
על אמבפה הייתה הצעה של 180 מיליון, והלאנד בעצם הגיע לסיטי תמורת 150.

מה בעצם הרעיון המקורי פה?
למכור שחקנים כי המחיר מופרז? או למכור שחקנים כי הם צעירים שעלולים לא להתמשש?
סביר להניח שהכוונה הייתה שילוב של הדברים, אבל מה שמתפספס פה זה השווי העתידי של השחקן בשיאו ושל הכסף שהוא יכול להכניס למועדון מהצלחה שלהם ביחד(הצלחה, אוהדים, ספונסרים במעגל ספיראלי של 15 שנה). מה שימאל(או הרעיון של כוכב ברמה הזו) בן ה-20 יוכל לתת לכל מועדון כדורגל יהיה שווה 200 מיליון בלי בעיות, לכן הסכום הזה לא מרגש בשום צורה.

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לחזור להיות אימפריה כלכלית ומקצועית זה לחכות שנתיים? אז איך זה שיש אוהדים שקוראים למכור אחוזים מהמועדון? הם כל כך חסרי סבלנות או שזו הבנה שזה לא באמת המצב? באמת שואל.

נתתם לנו 4 גם בלי מסי לפני שנתיים,סיימנו בפער מעליכם בטבלה,קונה את זה כל שנה.
כל עוד אין לכם מסי/רונאלדיניו/קרויף ההיסטוריה מלמדת שאתם מועדון הרבה פחות הישגי,אנחנו ניקח תארים גם עם ראול בחצי פנסיה כשבמרכז המגרש משחק ממאדו דיארה,הכל בסדר.

צודק, הרי ראינו כל שני וחמישי קבוצות מוציאות 200 מליון יורו.

בחיי שאני לא מבין את הגישה הזו. עד היום רק שחקן אחד, אי פעם, נמכר בסכום הזה וזה שחקן שהיה אחד מהטופ 3 בעולם. איפה הוא ואיפה ילד בן 16 שמראה המון פוטנציאל ואף אחד עוד לא יודע מה ייצא ממנו.

קשה לי להאמין שזה אמיתי, אבל אם ברצלונה באמת תקבל הצעה על ימאל של 200 מליון יורו ולא תמכור אזי אולי באמת מגיע לה המצב הכלכלי הנוראי שלה. בדיוק זה:

אתם נשמעים כמו כל האידיאליסטים המטומטמים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית שמתעקשים להתעלם מהמציאות.

עוד דוגמא מעולה. יש לכם בלם ששיחק 5 משחקים בקבוצה הבוגרת וכבר הפכתם אותו לבסיס של קבוצת סופרסטארים בעתיד.

הקטע הוא שמאז דור הזהב שלכם מלפני 15 שנה, אני שומע אתכם עושים את זה שוב ושוב ושוב כל שנה מחדש, וטועים תמיד כמובן. רשימת הכוכבים הבאים שיצאו מכם ארוכה יותר מהגלות, בפועל כמות הסופרסטארים שיצאה מהרשימה הזו היא 0 אחד עגול. מישהו צריך ללמד את אוהדי ברצלונה סטטיסטיקה והסתברות.

וואו. תודה, אני עומד בתור.
תחזור אלי עם מורה שמבין בכלכלה, כי כנראה שלא קלטתם ששווי של שחקן הוא הרבה מעבר למחיר העברה. אז אולי בהסתברות אתם מצויינים, אבל בכלכלה אתם מזעזעים :joy:

ולמען הסר ספק, ה 200m זה פינאטס כי זה לא פותר את הבעיות הכלכליות של המועדון, כך שכהימור זה הימור לא מוצלח. זה כמובן לא מעיד על ערך השוק של השחקן.

לדעתי, אם בארסה הייתה רוצה למכור את לאמין, אז הערך שלו צריך לעמוד איפשהו בין 50 ל - 90 מיליון. כנראה יותר קרוב למשהו באמצע של זה.

אבל אם בארסה לא רוצה למכור אלא רק לענות לצורך כלכלי אז 200m זה לא מספיק וחבל לאבד כזה פרוספקט. עדיף למצוא דרכים אחרות להשיג את הכסף.

אני לא בטוח שאני מבין מה ניסית להגיד בזה.

אגב, אם כבר כלכלה, אז הנה משחק מחשבתי כלכלי. תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה:

נניח ואותו וימאל היה משחק ב… אנערף, ארסנל. בדיוק אותו ימאל, אותו גיל, ואותן הופעות נהדרות בבוגרים של ארסנל. מה הייתם אומרים אם ברצלונה הייתה רוכשת את ימאל ב-200 מליון יורו? נכון הייתם נותנים ללאפורטה כדור בראש?

אין הבדל בין לרכוש שחקן ב-200 מליון ללא למכור שחקן ב-200 מליון. בסופו של דבר, השאלה היא מי שווה יותר: השחקן, או 200 מליון. לעובדה שהוא כרגע משחק אצלכם ולא בארסנל יש כמעט 0 משמעות (כן, יש קצת משמעות של להכיר את הליגה, המועדון וכו’, אבל זה זניח).

ערכתי את ההודעה, תקרא שוב ותחזור אלי אם עדיין לא הבנת.

אתה מבולבל, אחרת לא היית מבטל את המשמעות של היות שחקן ״שחקן בית״ במחי מקלדת כה פעוט.

אני לא מנסה לרדת עליך או משהו חלילה, אני באמת מאמין שהתבלבלת בלהט הדברים כשלא לקחת בחשבון את הערך שיש לשחקני בית עבור הקבוצה ועבור האוהדים.

ואגב, יש לזה גם ערך כלכלי. בהרבה מקרים שחקן בית שנשאר ולא רודף אחרי הכסף, יעלה למועדון פחות משחקן שבא מבחוץ ורוצה תנאים של כוכב.

לא התבלבלתי בכלל, אני מבין היטב שזו המשמעות של ההבדל וההתעלמות שלי מהעניין הזה הייתה מכוונת. לא מכיוון שאין לשחקני בית ערך בעצם היותם שחקני בית, אלא מכיוון שהערך הזה הוא בדיוק שורש הנקודה:

כדי להשלים את הטיעון, אשמח שתשאל את עצמך בכמה היית מוכן לרכוש כיום את לאמין ימאל מארסנל? 30 מליון? 50 מליון? 80 מליון?

בוא נניח שהיית מוכן ב-50 מליון (ואני די בטוח שלא היית, אבל נגיד). האם 150 מליון יורו (ההפרש מ-200) זה סכום ששווה לך לשים רק כדי להפוך שחקן פוטנציאל בן 16 שכבר אצלך לשחקן בית (כאילו אם הוא מגיע אליך בגיל 16 הוא לא שחקן בית…).

התשובה היא ברור שלא. אם אתה אומר לי כן מגיע לקבוצה שאתה אוהד לפשוט את הרגל ולהפסיק להתקיים מעבר לקבוצת חובבים.

לא נראה לי שאתה מבין את המשמעות של המילה “ערך”, בטח בהקשר הכלכלי שלה.

מדהים שדיון שהוא תיאורטי לחלוטין במאה אחוז תיאורטי הפך להיות פה חילופי דברים .

אין הצעה כזו לא תהיה הצעה כזו ולמה לנו להתעסק בנדמה לי.

למה אני צריך לקרוא את החרא הזה בפורום של ברצלונה

@dkaro

אני דווקא חושב שלאמין זה הכישרון הכי גדול שיצא אצלם מאז מסי. לא שזה מבטיח משהו.
אבל רק לצורך הדיון שהתפתח פה, אם לאמין עכשיו דורש הארכת חוזה עם משכורת של כוכב סטייל ניימאר. אז אתם כן מוכרים ב200 מיליון ( או כל סכום מונפץ אחר)?

ברור.
את מורייבה העפנו מפה על טיל על הרבה פחות.

@mos56 ברור שהדיון תיאורטי לחלוטין, כולם מודעים לזה מההתחלה (מופיע בהודעה הראשונה שהציתה את הדיון).

בסוף בלי כל הרומנטיקה - אתם מצדיקים פה משהו שדומה מאד לרכישה של דמבלה פלוס שחקן בית מינוס כמה שנים בגיל (וגם מינוס קטן ברקורד, אבל נתעלם לצורך העניין). הרומנטיקה ברורה, אבל משיקולים מקצועיים ורציונליים נטו דוד צודק ולא הצגתם שום טיעון סביר ללמה לא. לא הייתם רוכשים אותו ב-200 מיליון, גם אם היה היום בן 12 ומובטח לכם לחלוטין שיגיע לרמה הנוכחית בגיל 16 (כדי שלחלוטין לא יהיה עוררין על עניין ״שחקן הבית״).

מוריבה לא העיפו הוא פשוט עשה הכל בשביל לצאת .

ברור.
אתם פשוט מבלבלים מאוד בין רכישה ב 200m לבין מכירה ב 200m.

כל עוד אתם תקועים על ה 200m ורואים אותם כזהים אז קשה לנהל את הדיון.

תחשוב על רונאלדו,
בזמנו שמתם עליו קצת יותר מ 100m ושברתם את שוק ההעברות עם ההעברה היקרה בהיסטוריה.

היה שווה את זה? ברור, אין שאלה בכלל.
השאלה הרלוונטית היא בכמה זה היה שווה את זה? אני חושב שלפחות בסדר גודל - כלומר, הריווחיות של ריאל עקב המעבר של רונאלדו שווה למועדון לפחות מיליארד יורו.

השאלה הבאה, האם זה אומר שהיונייטד הפסידו 900 מיליון במכירה הזו?
אולי החיבור של המותג של ריאל יחד עם CR7 שווה הרבה יותר מאשר יונייטד עם אותו שחקן?
אולי היונייטד לא היו נופלים לבור שאליו נפלו אחרי העזיבה של פרגי אם עדיין היה להם את רונאלדו?

אני לא בא לענות על השאלות האלה, אני בא לומר שאותם 100m שהיו סכום ההעברה הגבוה ביותר לאותו זמן הם חלק מאוד מאוד קטן משווי השחקן בפועל.

יובה שמו עליו 130 (נדמה לי?) כמעט עשור אח״כ. אתה חושב שהוא היה שווה ליובה את ה 130 האלה? אני בספק. ודיי בטוח שהוא לא היה שווה למועדון שלהם מיליארד יורו.

אז אתם תמשיכו להתאבסס (מלשון אובססיה) על ה 200m האלה, ואנחנו נמשיך להסתכל על התמונה הרחבה יותר.

בכנות, אין לי מושג אם באתם להטריל שוב עם דעות מונפצות סטייל ״ברתומיאו אחלה נשיא״ או שאתם באמת לא מבינים את ההבדל בין ערך של שחקן לערך ההעברה. אוהדי ברצלונה חוזרים ברובם ואומרים לכם שערך השחקן הכללי גבוה מ 200m. לא נראה לכם? אל תקנו :stuck_out_tongue_winking_eye:

מועדון ברצלונה לא צריך למכור את אולי אחד הכישרונות הכי גדולים שצמחו פה בשנים האחרונות. בשביל סכום כסף שלא באמת יעזור לנו, הרי מה קרה שניימאר עזב? כל המועדנים הבינו שיש לנו כסף והעלו את המחיר. כך קנינו את דמבלה. ברגע שהסכום הזה יכנס גם הסכום של השחקנים שנרצה לקנות בתור מחליף ליאמל יתחיל לעלות.

דמבלה בלי עזיבה של ניימאר בחייים לא היה אפילו חצי ממה שהוא נמכר לברצלונה. אז מה יעזור 200 מילון אם שנרצה לקנות שחקנים ידעו אז המועדנוים האחרים יבינו את זה גם ויתחילו לסחוט אותנו?

זה קשה לדבר על מספר שלא באמת קיים.

אני מוכן שמתוך 9 מ10 ניפול אבל העשירי יצליח.

רומנטיקה? אני לא מתבייש . זה כדורגל. זה אמור להיות רומנטי.

בחשיבה הזאת, ברצלונה היתה מוכרת את צאבי איניסטה ומסי כי על כולם הגיעו הצעות שהם היו קטנים… אינסטה בזמנו חשבו למכור לסלטיק… יובה הגיעה לגאמפר ושמה עין על מסי.

להגיד שיובה שמה עין על מסי זה אנדרסטיימנד. קאפלו התפייט עליו. כמעט כמו שגאטוזו התפייט על ריקי פוץ’.
בכל מקרה, אני באמת מאמין שהכול תלוי בסוף בהתנהלות של השחקן. קל לאוהדים לדבר על שחקנים כמו סופרסטארים אבל כשצריך לשלם להם כמו אחד כזה מתחילים לעלות השיקולים של העלות תועלת. כשזה יגיע אם בכלל נוכל לדעת בכמה בארסה באמת מעריכה את יאמל.

נו ואני בטוח שאם אני יחזור בזמן, אז גם אז היו באים ואומרים לנו, הסיכוי שמסי יתפתח והיה לרונאלדיניו לא גדול. תמכרו אותו זה חכם כלכלית…

זה לא קשור אם יאמל יהיה חצי מסי רבע מסי חמש אחוז מסי. הוא לא למכירה נקודה. אני גם אמרתי את זה על פאטי בזמנו. לא מתחרט על זה.

שאתה סלטה ויגו ומציעים לך חמישים מיליון אירו על הבלם המבטיח שלך אתה צריך לקחת את זה ולא לשאול שאלות, שאתה ברצלונה ומציעים לך על השחקן שיש לו פוטנציאל להיות הדבר הבא ומציעים לך 200 מיליון אירו אתה צריך להגיד לקטארים חפשו אותי בפינה שרמוטות.

לא מתבייש. תתבעו אותי.

לפסז הייתי נותן את סרגי רוברטו במתנה יחד עם רומיאו :joy:

@Josepe - לא בא להטריל, מתדיין עניינית.

@mos56 - מכוון אליך וליוסי: אתם משתמשים בהמון מילים כדי להגיד שימאל שווה יותר מ-200 מיליון. אז כמה לא? האם ב-500 גם לא הייתם מוכרים? מיליארד? אם כן אז אוקיי, אתם מסכימים על הנקודה העקרונית וסתם לא מסכימים על המחיר, פלוס הרבה פלפולים של יוסי על ההבדל בין הערך של השחקן לשילוב מילים אחר שמשמעותו הערך של השחקן. אם אין אף מחיר שאתם הייתם מקבלים עבורו אז אתם או משקרים או, במחילה, קצת לא רציונליים ומחוברים למציאות (ואין שמץ של ספק שאף איש מקצוע באף מועדון כדורגל לא מסכים איתכם).

כל הטיעונים שלכם נופלים בכשלים של Survival Bias ושל Selection Bias. ״אם מסכימים למכור את ימאל ב-X סימן שהייתם רוצים למכור גם את אינייסטה/מסי/צ׳אבי ב-Y! מש״ל״. זה לא ממש טיעון שעובד.

אנחנו לא נרכוש כי אין לנו 200 מיליון לרכש, ואנחנו לא נמכור כי אנחנו לא נצליח להשתמש בכסף הזה למשהו יותר טוב.

רק שחקן אחד נמכר ב 200 מיליון כי רק קבוצה אחת הסכימה לשלם סעיף שחרור של כוכב גדול. מאז סעיפי שחרור עלו ל 1000 מיליון, ויום בהיר אחד יבואו סעודים או קטרים או טד בוהלי וישלם גם את זה.
בינתיים קבוצות שחושבות שהן גדולות לא מוכרות את הכוכבים שלהם בשום סכום. סיטי לא תמכור את האלנד ב 200, באיירן לא תמכור את מוסיאלה ב 200, בארסה לא תמכור את לאמין ב 200 וריאל לא תמכור את בלינגם ב 200. PSG לא מכרו את מבאפה ב 180 שנה לתום החוזה.

לגבי המצב הכלכלי של בארסה, 200 מיליון יעזרו לטווח קצר, אבל כולם כולל ההנהלה מעדיפים למצוא דרכים אחרות. לחלוב את הספונסרים, למכור ראפיניה\קונדה\פראן\ווטאבר, לחזור לקאמפ ולהעלות מחירים, למשכן עוד נכסים, וכו’.

אתם ממש לא סיטי כרגע, באיירן לא תמכור את מוסיאלה ב-200 זה חתיכת טענה שטעונה הוכחה והרבה יותר ממנה שלאמין שחקן בקליבר של בלינגהאם. הפוטנציאל שם אבל בואו.

כמובן שאם מניחים שהכסף ינוצל בצורה רעה אז אין שום סיבה למכור אף שחקן טוב אף פעם. זה לא טיעון רציני.