פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

העיתון ספורט היום רושם שמיקאיל פאיה יקודם לקבוצה הראשונה בעונה הבאה וצ’אדי ריאד יירכש בחזרה מבטיס רק בשביל להימכר הלאה בסכום גבוה יותר.
לפני כמה שבועות טענו שריאד יירכש בחזרה כדי להישאר, ופאיה ילך להשאלה.
כך או כך, יהיה לנו עוד בלם צעיר לרוטציה בעונה הבאה, מה שמקטין את הסיכוים של אריק גרסיה להישאר.
לדעתי לפחות אחד מבין כריסטנסן\איניגו\קונדה יימכר בוודאות, ואולי גם 2. כנראה כריסטנסן, כי עליו אפשר לרשום רווח הכי גדול. קונדה אולי יישאר בתור מגן. אחרי הפריצה של קוברסי, איניגו תאכלס מיותר לחלוטין, אבל אי אפשר לעשות עליו כסף.

אם פאיה יקבל דקות בליגה במחזורים שאחרי הקלאסיקו, זאת תהיה אינדיקציה טובה שהוא יישאר.

הבעיה עם כריסטיאנסן/קונדה זה התפקוד המשני שלהם כקש"א/מגן ימני. כדי למכור אותם צריך תחליף לעמדות.

קשר אחורי זאת העמדה הכי דחופה להתחזק. אני לא מאמין שכריסטנסן יישאר שם גם אצל המאמן הבא.
מגן ימני יש אופציות - גם קאנסלו, גם פורט וגם חוליאן אראוחו, וזה עוד בלי לחשוב על דסט.
בשמאל באלדה אמור לחזור, מה שישחרר את קאנסלו\פורט לימין.

אז בתאוריה לא ייווצרו חורים אם כריסטנסן וקונדה יימכרו שניהם.

כריסאינסאן הוא לא קש"א . סתם פלסטר. אני אוהב אותו, אבל צריך להכניס כסף

לא מתווכח שכריסטיאנסן פלסטר, אבל עד שנביא אלטרנטיבה עדיף פלסטר על פצע מדמם.

התפקוד שלו כקש"א הוא חלק מאוד גדול מהכושר הטוב שלנו לאחרונה לדעתי.

אם יגיע מחליף- מצויין, שיימכרו אותו, אבל יש פה עדיין אם- אנחנו בסיטואציה כלכלית מורכבת.

קאנסלו ובאלדה זה שילוב לא טוב שלא הוכיח את עצמו. זה שני מגנים באוריינטאציה מאוד התקפית, כשאחד מהם עדיין לא ביסס לטעמי שהוא ראוי בכלל להרכב בברצלונה- גם לא מספיק טוב, וגם זורק בצורה לא הגיונית בעליל ביותר מידי משחקים.

פורט הוא בן 17, ונתן כמה משחקים טובים, אבל אחרי שכולם הסבירו לי כמה לא הגיוני לסמוך על גיו ורוקה, פורט ואראוחו המגן זה הגיוני?

דרך אגב, אין גם הבטחה שקאנסלו בכלל יישאר.

אני לא הייתי ממהר לוותר על קונדה כמגן ימני (בלי תחליף ברמה גבוהה) ולא הייתי ממהר לוותר על כריסטיאנסן כקש"א (בלי תחליף). כבלמים, אפשר להסתדר בלי אחד מהם, או אולי שניהם תלוי הסיטואציה עם מרטינז/אריק/ריאד.

אחרי הרבה קשיים, קונדה בצד ימין וכריסטיאנסן כקש"א היו, לדעתי, חלק קריטי מייצוב ההגנה ומזה שלאחרונה אנחנו לא סופגים בסיטונאות.

סרג’י רוברטו.

כמה אתה רציני מאחד עד 10?
חחח

קאנסלו הוכיח את עצמו, באלדה היה טוב בשנה שעברה והיה חרא השנה.
אני חושב שבמועדון בונים על באלדה, וזה פותח את הדלת החוצה לקונדה.
פורט ואולי אראוחוב יהיו המחליפים.
אם תגיע הצעה על קונדה מעל 60 מיליון ששילמנו עליו לדעתי ימכרו.
יש גם עניין התזמון. שנה פיננסית נגמרת ב 30 ליוני. אם יצטרכו לסגור את השנה ברווח כדי להגדיל את מכסת השכר בעונה הבאה, יהיו חייבים למכור מהר ולחשוב אחר כך מה עושים.

מי שהסביר את זה כנראה לא שמע על קוברסי ולאמין. גם לא על באלדה וגאבי. לפחות אצל צ’אבי, הגיל לא קובע. אני מקווה שגם אצל המאמן הבא.

קונדה אכן השתפר לאחרונה.
אין לי שום דבר מיוחד נגד כריסטנסן, אבל אם היינו מציבים בלם אחר בנוסף לקובאסי ואראוחו, אני חושב שגם אז היינו סופגים פחות.
בכלל ה"אשם" העיקרי בשיפור ההגנתי הוא לא כריסטנסן ולא קונדה, אלא קוברסי.

במנותק מבאלדה, קאנסלו כשלעצמו מגן התקפי נפלא, מהטובים בעולם (אם כי אין לנו הבטחה עדיין שיישאר).

באלדה לכל הפחות שנוי במחלוקת, אבל ביחד הוכח, לדעתי, בצורה דיי ברורה שהם פשוט לא עובדים טוב- שניהם מאוד התקפיים.

מבין את הסיטואציה הפיננסית מבחינת סוף השנה, אני פשוט חושב שיהיה בעייתי מאוד לקבוצה למכור אחד מהם בלי תחליף- לא לעמדת הבלם- שם יש כיסוי.

אני חושב שקובראסי היה מדהים ותרם מאוד, אבל שהוא רק חלק אחד ממש שייצב אותנו הגנתית, וממש לא החלק היחיד.

לזכותו ייאמר שבאלדה היה רע בתקופה שכל הקבוצה היתה רעה, ונמנע ממנו להשתתף בשיפור שחל לאחרונה.

אם זה היה בגללו או לא, הוא נהנה מחמת הספק. בכל זאת, הוא ילד שהיה חלק מעונה נהדרת אשתקד, הגיוני שיהיו עליות ומורדות.

אגב, אפילו אני שכחתי שפורט הוא בכלל מגן ימני.

אם בארסה מזוהה בעיקר עם ייצור קשרים, פתאום הפכנו לייצרני הגנה. לא רע.

עכשיו הגיע הזמן לעבוד על ההתקפה.

אני קצת פסימי לגבי באלדה (חלק מהבעיה שלי איתו אגב זה שהוא זורק - שחק צעיר בגיל שלו צריך לטרוף את המגרש, והוא לא עשה את זה, ולי זה דגל אדום גדול ביחס למישהו בסטאטוס שלו), אבל גם אם אני מניח שהוא עוד ישתפר בהרבה ויהיה מגן אחלה, אני עדיין חושב שהוא וקאנסלו זה לא שילוב מגנים שעובד ביחד.

אני מסכים עם הקביעה שהציוות של השניים היה כישלון בהתחלה, אבל רוצה להציע נקודה נוספת -

באלדה בעונה וחצי שלו מאז שפרץ קיבל את הקו לתקוף, וראינו כבר שהפעולה האחרונה שלו מאוד לוקה בחסר.
מצד שני למרות המהירות הגבוהה נתפסנו באגף שלו מספר פעמים עם המכנסיים למטה, אבל כשהוא היה בעמדה שלו אני כן הייתי מרוצה ממנו הגנתית (במיוחד בעונה שעברה), פיזית הוא יכול לעמוד מול כל קיצוני מהיר/טכני/חזק, הוא אכן צריך לעבוד על העמידה ההגנתית אבל מבחינת פוטנציאל אני חושב שמאמן טוב יותר יכול להשתמש בו כמגן הנסוג יותר כאשר קאנסלו פורץ קדימה.

זה בדיוק מה שאני חושב, ולכן עוד מסוגל לקבל החלטה של שניהם בתור מגנים פותחים לעונה הבאה.

המגן השמאלי שלנו אצל צ’אבי עד כה תמיד היה ממוקם גבוה, בין אם קוראים לו באלדה, קאנסלו, פורט או משומר.
וקאנסלו מצד ימין זה פשוט עניין של נטייה טבעית של שחקן שהוא בעצם קשר התקפי יותר ממה שהוא שחקן הגנה.

אם תהיה החלטה להפוך את המגן הימני לתפקיד ההתקפי ואת השמאלי לזה שנשאר מאחור, אז זה יכול לעבוד עם שניהם.

BREAKING: Barca have informed Sergi Roberto of their intention to negotiate the renewal of his contract. The negotiations will begin in the coming weeks

הוא ישרוד גם את המלחמה הגרעינית הבאה ואת הגוקים…

במעמד הנוכחי שלו במועדון, כקשר יחסית בקצה הרוטאציה ובשכר נמוך, אני אשמח שיישאר.

שמעו קטע, באופן מפתיע - גם אני.

רוברטו תחת צ’אבי משחק ממש ממש כשאין ברירה, וכשאין אף אחד אחר. במצב כזה, כשהוא מקבל שכר חייל - אחלה.

צ’אבי גם ככה ימשיך בעונה הבאה, אז המעמד של רוברטו יישמר. אם משום מה זה ישתנה והוא יחזור לשלוט במועדון, אשנה את דעתי.

אני לא כל כך מסכים.
אני חושב שקאנסלו הוא גם מגן הגנתי נפלא, אם המאמן אומר לו לא לעלות.
הוא בהחלט יודע להגן, והיו כבר משחקים כאלה.
אני חושב שבתחילת העונה הוא גם נוסה כקשר, וגם אז היה סביר.
הוא נכס, חייבים להשאיר אותו גם אם זה אומר למכור את כריסטנסן או את קונדה בלי כיסוי רכש.

אני מסכים שבאלדה זורק לפעמים וזה עיצבן אותי ברמות וגם ירדתי עליו פה. אבל הוא לכל הפחות יהיה שחקן רוטציה ויש לנו מספיק מגנים ובלמים כדי לוותר על קונדה.

אני מאמין שירצו להביא קשר אחורי ברמה גבוהה במקום כריסטנסן ויש גם את דה יונג. כריסטנסן יהפוך לשחקן מחליף גם כקשר וגם כבלם. אם תגיע הצעה טובה אני מאמין שימכרו ואחר כך ישברו את הראש איך למלא את החלל.
אני לא חושב שיביאו קשר אחורי בלי למכור אף אחד משמעותי.

באיזה שלב סרג’י מתחיל לשלם לנו?

עם כל הטענות על היכולת שלו - אני מעדיף אותו פי 1000 על ל הגומשים והפאוליניואים שהסריחו את המגרש לאורך השנים, ועוד קיבלו שכר עתק. לפחות סרג’י הוא משלנו.

בהקשר לדיון המגנים: מסתבר שאתמול מיקאיל פאייה הוצב כמגן שמאלי במשחקה של בארסה ב’.