פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

קוטיניו ימצא את עצמו בקבוצה אחרת. דמבלה יהיה חלק מרוטציה של ארבעה שחקנים מרכזיים על 3 עמדות, מלקום יקבל את הפיקודים.

היררכית זה עוד בסדר, העניין לדעתי יותר טקטי.

נראה אם קוטיניו עוד ימצא עצמו בקבוצה אחרת. לי יש הרגשה שברצלונה תדרוש הרבה יותר ממה שמישהי תהיה מוכנה להציע עליו, זאת נוכח המחיר האבסורדי בו הוא נקנה.

זה לא “שלוש עמדות וארבעה שחקנים”, הוא מתמודד מול מסי, סוארז שואלוורדה מאוד אוהב, וגריזמן שיפתח בלפחות 30 משחקים בעונה. בנוסף גריזמן לא 9 אמיתי, ובניגוד לגישה הקרויפיסטית שמאפיינת את ברצלונה, ואלוורדה פחות מאמין בתשע מזויף. בבילבאו הוא בעיקר הסתמך על אדוריץ שייתן לו את השערים ובברצלונה הוא דבק בסוארז גם ברגעיו הפחות טובים.
נראה אם יש מקום לשלושה. יכול מאוד שתשחקו עם פליימייקר מאחורי החלוץ בשילוב שני קשרים במקום שלושה, זו גם אופציה, כך הרי ואלוורדה שיחק הרבה זמן בבילבאו בהצלחה.

על מאלקום בכלל אין לדבר.

כל מה שאמרת נכון- לכן אני לא חושב שגריזמן הוא רכש טוב מקצועית. לדעתי הוא במקסימום יהיה יותר כמו הנרי או וייה (מבחינת תפוקה ולא הישגים קבוצתיים) ולא כמו ניימאר, סוארז או אטו.

מבלי שישמע כזלזול בצרפתי, שלושת השחקנים האלו הם שחקנים פשוט יותר טובים.

בכלל הרכש הזה נראה לא קשור לכלום. הוא לא צעיר שחושבים עליו לעתיד (כמו למשל דמבלה או דה יונג) הוא הרי בן 28. הוא לא יהיה הכוכב הגדול של הקבוצה כך שאין לו איזשהו יתרון פיננסי (כמו הקניה של הזאר למשל שהחזירה איזושהי תקווה ואמונה לאוהדים). ובנוסף, הוא לא משתלב בפרוייקט והשקיעו בו כל כך הרבה כסף בעמדה הכי פחות נחוצה בקבוצה. מילא היה חלוץ 9, אבל הוא מזכיר הרבה יותר את מסי בסגנון המשחק, בכך שיורד אחורה, לוקח את הכדור ודוחף את הקבוצה קדימה. ממש סיפור דיבאלה ומסי בנבחרת.

כל כך לא מובנת לי ההחתמה הזאת, כאילו רצו רק להחתים כוכב כדי לומר החתמנו כוכב. הבעיות בהגנה ובקישור, עם כל הכבוד לדה יונג, עוד לא נפתרו.

עכשיו אם משה וטל יזעקו שברתומאו הורס את הקבוצה אני אבין אותם באמת.

אני גם מאמין שקוטיניו בדרך החוצה. התחושה שלי היא שכמות הדקות של סוארס תרד משמעותית. כמו שאני מפרש את הסיטואציה זאת מוטיבציה לא קטנה מאחורי הרכש הזה, ומשהו שכל הפורום הזה טען (בצדק) שהסגל צריך בצורה נואשת. במשחקים שינוח אני מניח שנראה את מסי ולפניו\מצדדיו את גריזמן ודמבלה. גם אם על הנייר הוא יוצב באגף, התפקוד יהיה דומה לזה של סוארס. כבר הרבה שנים שמסי לא מתפקד כשחקן אגף אמיתי בשום צורה וגם לא אף אחד מהפרטנרים שלו להתקפה, פרט לתקופת ה-MSN אולי. לחלופין ה-4-4-2 האהוב כשגריזמן לצד מסי.

אני חושב שלתפוקה של סוארס בשנתיים האחרונות אין סיבה שגריזמן לא יגיע (פר דקות). התקרה גבוה מזה.

וייה והנרי לא היו רכישות מוצלחות (מאד) מבחינתך?

הכל עניין של ציפיות, וייה הגיע לבארסה על תקן החלוץ הטוב בעולם ואלוף העולם הטרי, והצרפתי אגדת כדורגל.

הנרי נתן עונה אחת טובה בברצלונה בקבוצת חלומות וזהו, וייה נתן חצי עונה גדולה, ואז נרדם עד הגול בוומבלי ומשם כבר דעך. אף אחד מהם לא עשה משהו שפדרו לא עשה בבארסה ולא משהו שבייל המושמץ לא עשה בריאל.

להגנתם ייאמר שרוב הזמן הם לא שיחקו בעמדה הטבעית שלהם, מה שאני חושש שיקרה גם עם גריזמן.

על הנייר ברור, אבל מי למען השם מועמד ראוי? יש מחסור רציני בשוק בעמדה הזאת. אם הגעתי למצב שאני חושב שהפתרון הכי טוב זה להחזיר את דני אלבס בן ה-36 זה אומר הכל…

הנרי הגיע בגיל 30 והיה חלק מאד חשוב באותה עונת חלומות בגיל 31, אני לא זוכר את פדרו מתקרב לרמה הזאת על אף ששיחק עם מסי בגירסה טובה יותר (ובאופן כללי בקבוצה חזקה יותר, בוסקטס וכו’). השאלה הגדולה היא סביב הגיל באמת, אבל זה שוב חוזר לשאלה שלי - מי אלטרנטיבה טובה באותו גיל\צעיר יותר?

לגבי העמדה - האם לדעתך סוארס כן בעמדה הטבעית שלו? היית מעדיף לראות 9 “טבעי” יותר במקום גריזמן? אם כן, מי? או שחקן אגף טהור ומערך בלי חלוצים כשסוארס נח? כי עושה רושם שכל עוד מסי לא חוזר לאגף, אף חלוץ בבארסה לא יהיה בדיוק חלוץ. גריזמן עושה הרבה יותר עבודה שחורה מוייה\הנרי וגם יותר גמיש טקטית לדעתי.

ראיתי שהתחלת להגיב תוך כדי שאני עורך אז תציץ שלא פספסת🙂

מספרית לא היה הבדל בין פדרו להנרי או וייה, וגם לא בשערי מאני טיים (קלאסיקו, מחזורים אחרונים בליגה וצ’מפיונס). מסכים ששניהם באופן כללי שחקנים טובים הרבה יותר, אבל מכאן האכזבה, במיוחד שרואים איך פוטנציאל מתפוצץ עם שחקנים כמו אטו, ניימאר או סוארז שהיוו שדרוג אמיתי לשחקן כמו פדרו.

כמובן, מה זאת אומרת?

בנוגע לההתקפה שלנו באופן כללי- אני מסכים לגמרי שגם חלוץ 9 אטרקטיבי מדי אין מן הנמצא, ובכלל מסי הוא סוג של “בעיה” טקטית כי הוא לא באמת משחק בכנף ובתור חלוץ מזויף אני לא יודע איך זה יעבוד היום.

בכל מקרה אם כבר מחליטים להשקיע הון תועפות בשחקן התקפה שבאמת יעשה את ההבדל, אז הייתי מעדיף ניימאר (שאם אכן יגיע לבסוף אז בכלל אני לא מבין מה הצורך בגריזמן) או אמבפה, ואם לא אז הייתי מעדיף במקום גריזמן להשקיע בדה ליכט שנפל בגלל שיקולים כלכליים, בנוסף לחלוץ מחליף כמו יוביץ/אבומיאנג ולהאמין בדמבלה.

בכל מקרה גריזמן כבר פה, ואם הוא האיש שיוכל להבקיע שער חוץ בצ’מפיונס (מה שאף אחד פרט למסי לא עשה מאז עונת הטראבל) אז הוא כבר יהווה שדרוג :slight_smile:

הבעיה עם גריזמן היא שהוא לא מתאים לשחק באף אחת מהעמדות הקדמיות של ה4-3-3 הברצלונאי. לא עם מסי וסוארז, לא עם סוארז ודמבלה וגם לא עם ניימאר אם הוא יגיע. הדרך היחידה של גריזמן להיות. העונות הטובות שלו הגיעו כשהוא שיחק עם חלוץ 9 אמיתי לידו.

על פניו זה נראה פשוט. הצנון מאוהב ב4-4-2, הוא יוכל להמשיך לשחק עם ראקיטיץ’ לנצח, והכל מושלם. אבל יש בעיה קטנה אחת. ב4-4-2 הזה יש מקום רק לשניים מבין סוארז מסי וגריזמן. אז או שמישהו מתכנן לשים את מסי בצד (מצחיק) או שסוארז ישאר בחוץ (ואז איפה החלוץ 9 שגריזמן צריך) או שגריזמן לא ישחק (ואז בשביל מה ה120 מליון האלה?).

לפני שנה ושנתיים, כשלא היו לנו כל כך הרבה שחקני התקפה הייתי בעד גריזמן. הוא גם היה יותר צעיר, ובמחירים של אז (80-100) מליון הוא יכל לתת לנו גיוון התקפי לא רע בתור שחקן אחד. היום המצב שונה. הוא מגיע בתור קראק במחיר שיא. הוא ירוויח שכר אסטרונומי, שרק ילך ויתפח בכל שנה.

כרגע חוליית ההתקפה שלנו כוללת את מסי, סוארז, גריזמן, דמבלה, קוטיניו ומלקום. ניימאר פתח על דעת עצמו בקמפיין חזרה לברצלונה, ועם כל הכבוד - אין שום קבוצה בעולם שיכולה להגיד לו לא.

אז גם בהנחה שאנחנו נפטרים ממלקום דמבלה ומאלקום (במחירי הפסד עצומים) איך לעזאזל אנחנו אמורים להסתדר עם מסי גריזמן סוארז וניימאר? 4 שחקנים שכל אחד מהם רוצה לשחק 90 דקות פעמיים בשבוע, והיחיד שעוד צריך מנוחות בגלל הגיל, זה החלוץ 9 היחיד מבין הרביעייה, שכל שאר השלושה צריכים אותו על הדשא כדי לתרום למשחק שלהם.

הכי גרוע זה שאת כל הסמטוחה ההתקפית הזאת אנחנו זורקים על מאמן שלא מסוגל לקחת יתרון 3 שערים ולהעביר את הקבוצה שלו שלב. על מאמן שלא הצליח להקדם אפילו שחקן אחד בשנתיים שלו בקבוצה. מאמן שהכריזמה שלו שואפת לאפס. מאמן שהיכולת שלו לנהל רוטציה דומה ליכולת של מוריניו לשחק כדורגל יוזם והתקפי.

הייתי אומר שאלוהים יעזור לנו, אבל אפילו את זה וואלורדה הצליח לקלקל.

אין לי ספק שגריזמן יגיע למספרים טובים, לפחות כמו סוארז. זה קל כשיש את מסי לידך. סוארז בעונות חושך מגיע ל 20 שערים ו 200 החמצות.
השאלה אם גריזמן ישפר את בארסה ואם הוא שוה את ה 120 מיליון, שאולי היה שווה להשקיע אחרת.

קשה לי להאמין שגם קוטיניו וגם דמבלה יישארו פה ושניימאר יגיע. אמנם קוטיניו הגיע על תקן מחליף של אינייסטה, אבל וולורדה מתעקש שהוא קיצוני, השד יודע למה. עם מאמן נורמלי קוטיניו היה חלק מהקישור, אבל …
אני לא רואה איך 5 קראקים בהתקפה יסתדרו ואיך מאלקום ישתלב. מאלקום צריך להימכר, ואם יש באמת הצעות מאנגליה של 50 מיליון אין פה מה לחשוב. דמבלה חייב להישאר ולקבל עדיפות לפני כולם. הוא הוכיח שהוא מוכן להשקיע ולהשתפר, ויש לו פוטנציאל להיות שחקן עצום. לא הייתי מוכר אותו גם ב 150 מיליון. את קוטיניו כן.

נ.ב. אתלטיקו תובעת את בארסה על עיסקת גריזמן. הם טוענים שההסכם בין גריזמן לבארסה הושג לפני ה 1 ביולי, ולכן דורשים 200 מיליון.

לפני כמה שבועות, תחנת רדיו בספרד (לא זוכר מי בדיוק) פירסמה שיש לה העתק של החוזה בין גריזי לברצלונה. היום ברדיו קטלוניה מאשרים שיש לאתלטי הוכחות להסכם כזה, ושהם מתוכנים ללכת עד הסוף מול ברצלונה.

מעבר לזה שאני חושב שברצלונה בנוהל הרגיל ומהסריח שלה שלפנות לשחקן תחת חוזה כמה ימים לפני משחק צמפיונס , שזה התנהגות לא מוסרית בעליל, אני חושב שזה כל כך טיפשי, למה “ללכלך” את הידים" שברור לכולם, שגריזי רוצה לעזוב .

אפשר היה לדחות את המגע איתו, עד אחרי הצמפיונס ואז לפנות לאתלטי, ולפתוח במשא ומתן. מי יודע , אולי הם היו מוכנים לעשות את העיסקה בתשלומים, ואם לא, לחכות לקיץ להפעיל את הסעיף. הרי כל הפרטים עם גריזי היו כבר מסוכמים בקיץ שעבר… אז בשביל למה להתעסק בלכלוך הזה, מה הרווחנו מזה?

וואו, אם ההנהלה המטומטת שלכם אכן עומדת לשלם 200 מליון יורו, אני חושב שכל אוהדי בארסה צריכים לעלות על מטוס לברצלונה ולהפגין. כמה עוד מקרי שוחד והפרות חוזים אפשר עוד להכיל?

אם כבר, בהנהחה שגריזמן מגיע לטעמי וולוורדה מעוניחן לעבור לשחק 4312 כשמסי שחקן חופשי מתחת גרייזמן וסוארס.
בנוסף לכך יש על הספסל את דמבלה ומאלקום למקרה שרוצים לעבור ל433 ובכללי לרוטציות.
על הנייר מדובר ביתרון מטורף, ויכולת טקטית חשובה.
בפועל, את הכסף היה עדיף להשקיע במקום אחר.

יש רק 2 בעיות באמירה הזאת:

1. קרויף לא שיחק עם 9 מזויף, לכן אי אפשר להגיד שזאת גישה קרויפיסטית.
  2. מאז תקופת קרויף בברצלונה רק הקבוצה של פפ(וממשיכו וילאנובה ז"ל) שיחקה כדורגל שהזכיר כדורגל “קרויפיסטי”.
    ואגב, גם פפ בעונתו הראשונה רכש את זלאטן שישחק מספר 9 ורק בגלל שמסי הפך למסי ודרש להזיז את זלאטן כי הוא סוגר לו את המרכז זלאטן נמכר וברצלונה עברה לשחק עם 9 מזוייף, אז בעצם זאת השיטה ה"מסי-סטית".

לא התייחסת לעיקר הדברים. הנקודה היא שלמרות שבברצלונה מקובל לשחק עם 9 מזויף, ואלוורדה מעולם לא שיחק כך. איך קרויף אהב לשחק ומה הוא אכל לארוחת צהריים זה פחות הנקודה. את הטוטאל פוטבול ניצן לשחק עם 9 מזויף, ואייאקס של העונה האחרונה היא דוגמה לכך.

איברה הסתכסך עם פפ כי הוא דרש ממנו לעשות עבודה ש9 אמיתי לא עושה. הוא דרש ממנו לרדת יותר אחורה ואיברה לא אהב את זה. מיותר להזכיר כיצד הרומן הסתיים.

פפ רכש את זלאטן בעונה השנייה שלו בברצלונה. וברצלונה עברה לשחק ב9 מזויף עוד לפני ההגעה של זלאטן. במשחק "הטניס " המפורסם.

זלאטן עזב את ברצלונה, בין היתר, גם מגלל שהוא אמר לפפ בחדר הלבשה “אתה מחרבן מפחד ממוריניו” . .

אני התייחסתי לאמירה המסויימת שלך…

אני לא מצפה ממך לדעת מה קרוייף אהב לאכול בארוחת צהריים, אבל אני כן מצפה ממך שתדע מה קרויף אהב לשחק, או לפחות שאם אתה לא יודע מה קרוייף אהב לשחק שלא תבנה על זה תאוריות.

בהתייחסות לנקודה העיקרית שלך, גם היא לא נכונה ! לא מקובל בברצלונה לשחק 9 מזוייף, רק מאמצע העונה השנייה של של פפ ובעיקר החל מהעונה השלישית ועד החתמתו של סווארז ברצלונה שיחקה עם 9 מזוייף.
גם בתקופת קרוייף ועד לימינו אלה לברצלונה תמיד היה אחד מהחלוצים הטובים בעולם ששיחק את מספר 9 שלה, רומאריו, רונאלדו, ההולנדי ההוא ששחכתי את שמו, אטו, זלאטן וסווארז.
איך אתה מצפה מוואלוורדה לשחק 9 מזוייף כשהוא הגיע לקבוצה שרכשה את סווארז שהוא -

1. החלוץ 9 הטוב בעולם
  2. ההנהלה הביאה אותו בהמון המון כסף
  3. חבר קרוב של מסי
    אפשר להאשים את ואלוורדה בהמון דברים, זה שהוא לא משחק 9 מזוייף זה לא אחד מהם.

ברצלונה משחקת טוטאל פוטבול ? :roll_eyes:

צודק, טעות שלי, אבל מצד שני זה רק תומך במה שאני אומר, לפני זלאטן אטו היה המספר 9 של פפ, הוא שיחרר אותו כדי להביא מספר 9 עוד יותר טוב, כלומר לא היה בתוכניות שלו לשחק 9 מזוייף גם אם זה קרה פעם או פעמיים בעונה הקודמת, זה היה הכרח ולא שיטה.

וזלאטן עזב כי מסי דרש לשחק במרכז, מה קרה אחר כך ומה זלאטן אמר לפפ או לא זה כבר לא שינה הרבה.

בקיצור 9 מזוייף זה המצאה של מסי, לא של קרוייף לא של פפ(כמובן שהוא עשה את ההתאמות הנכונות בשיטה כדי שזה יצליח) ולא של הטוטאל פוטבול של מיכלס, ומה שיותר חשוב זה לא קשור בשיט לשיטה הסטורית כזאת או אחרת של ברצלונה.

יש עדויות מצד כל הסגל (מופיע בסרט בארסה של פפ שאני מאמין שלא צפית) שפפ קרא אליו לחדר את מסי והסביר לו שהוא רוצה שישחק 9 מזויף כאשר אטו והנרי מרווחים מהצדדים (מפני שהבלמים של ריאל לא לוחצים את החלוץ לטענתו) לפני קלאסיקו ה6-2 בעונתו הראשונה.

לאחר מכן בארסה שיחקה ככה גם בגמר הצ’מפיונס מול יונייטד בסוף החודש. אז לטעון שזו המצאה של מסי זו אמירה חסרת שחר.

לגבי כל שאר הדברים שלך אני בהחלט מסכים, וזה נכון שהמערך הזה יושם באופן רשמי וקבוע מאמצע העונה השנייה של פפ.

עם זאת צריך לזכור שכדי לשחק במערך שכזה בניית המשחק מאחורה וההתגברות על לחץ צריכה להעשות בצורה מושלמת, ואין אפשרות להשען על הטסה של כדורים ארוכים לחלוץ 9 שישתלט עם הגב כפתרון (בארסה עשתה את זה מלא מול ליברפול במשחק הראשון עם סוארז).

לכן כאשר בוסקטס השתלב בקבוצה באופן מוחלט (קרה בדיוק באותו שלב) והוא טוב יותר בבניית המשחק מאשר טורה או קייטה, לבארסה היה נח לשחק כך באופן קבוע בין היתר.

זה לא רק בסרט האדיר הזה. זה משהו שפורסם הרבה לפניו.

פפ יום לפני הקלאסיקו ההוא, זה היה עוד אחרי האימון המסכם, הזמין את מסי לחדר שלו בבית מלון והסביר לו את ה 9 מזויף. מאז כמו שאומרים זה היסטוריה…

תשים לב שלפני שכתבת את התגובה שיניתי את התגובה שלי והוספתי שפפ עשה את ההתאמות הנכונות כדי שזה יצליח.
סרט לא סרט, עדויות או לא, מבחינתי ה-9 המזוייף היה וישאר מסי.