פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

אתה שוב חוזר למינוחים “קשר 50-50”. גם קאנטה קשר 50-50. הוא לא מוסיף לך אלמנט שאין?

סחטיין על האופטימיות לצאת לעונה עם שחקן בינוני כמו רוברטו, קשר שלא יהיה כשיר לפני נובמבר ו-2 קשרים שבאופן עקבי מחמיצים חצי עונה. שלא לדבר על זה שאולי רק לאחד מהם יש אוריינטציה הגנתית.

יכול להיות שגאבי היה לומד אם היו נותנים לו הזדמנות.
אף פעם לא הבנתי למה כשהיה כשיר, ואין קשר אחורי, צ’אבי הוריד שחקן יצירתי יותר כמו פרנקי או גונדוגן למטה אבל לא ניסה את גאבי.
אבל כמובן שאני מעדיף קשר אחורי טוב ומוכח, לדעתי מטרה מספר אחת ברכש.

מה?
קאנטה שנים היה התגלמות הפיבוט הקלאסי- לפרקים ספק הטוב בעולם בעמדה. בשנים האחרונות עם הירידה ביכולת מנסים אותו בעמדות אחרות, אבל כמכלול זו דוגמא על הפנים אחי.

יש לנו המון שחקנים בינוניים, דווקא בעמדה עם כיסוי יחסית סביר אתה רוצה לבזבז את הכסף שאין לנו?
פרנקי יכול להגן וגם גונדואן וגאבי. הם לא קשרים הגנתיים כן? אבל זו הפואנטה.

רוברטו ממש סבבה כמספר 6 ברוטאציה של הקשרים. פרמין וגונדואן יודעים להבקיע מצויין.

לגבי פציעות, בשיחה שהייתה לנו לאחרונה פחות הוטרדת מלצאת לעונה עם אראוחו פציע מאוד, כריסטיאנסן דיי פציע, באלדה שיחזור משנה בחוץ, ומרטינז שגם הוא פציע למדיי. הסיטואציה הדלילה בהגנה, אחרי המכירה של ריאד, העזיבה של נטאלי והעזיבה הצפויה של פאייה הרבה יותר מטרידה לטעמי.

אני מסכים.
ההשערה שלי היא שהוא סמך על גאבי יותר לסגור את קו שמאל/לא רצה לסכן את פדרי פיזית באמת של סגירת קו שמאל.

היה במשחק בפתיחת העונה שגאבי כן שיחק נמוך יותר והיה ממש טוב, אולי נגד בטיס.

מה?
מה הקשר בין קאנטה לפיבוט? גם אם אתה שם אותו כקשר אחורי בודד זה אפילו לא קרוב למה שאתה מצפה מפיבוט.
בטח שלא פיבוט קלאסי.

בלסטר הוא שיחק במערך 442 לצד עוד קשר אחורי.
אצל קונטה בצ’לסי שיחק לצד מאטיץ’ ב-343.
אצל סארי היה פיבוט אמיתי בדמות ז’ורז’יניו, וקאנטה קיבל תפקיד יותר קדמי ב-433.

1. אני חושב שיש לנו רק 4 קשרים רלוונטים לעונה הבאה ולכן לפחות אחד ברמה גבוהה חייב להגיע.
    רומאו בעיני נון-פאקטור ורוברטו טוב רק בתור הקשר ה-7 שנמצא בסגל כדי לסגור חורים.

2. אני חושב שראינו בעונה האחרונה כמה אנחנו משוועים לקשר עם יכולות הגנתיות.
    תיאורטית, שכולם כשירים, יכול להיות שדאבל פיבוט שכולל לפחות אחד מבין פדרי וגאבי יכול להצליח מאוד.
    אבל מדובר בשחקנים עם ממוצע גיל 20 שהגוף שלהם נשחק עד דק. חייבים להכניס פה מישהו לרוטציה. מישהו הרבה יותר טוב מרוברטו ורומ

אני לא מוטרד כי אני לא רואה בהם פציעים כמו שאתה מתאר, ובכל מקרה הם ממלאים את כל המשבצות.
אז מה ההבדל בעצם?
בקישור אין לנו את המספרים האלה איך שאני מנתח את המצב המקצועי.

טוב זו שוב נקודה שאני לא יודע להמשיך ממנה. אם קאנטה לא קשר דפנסיבי אז כנראה שאין כאלו. ראיתי אותו גם בלסטר, גם בצ’לסי וגם בנבחרת צרפת. הוא, לא עוררין, היה הפיבוט, וגם, כאמור, מהטובים בעמדה בעולם בשיאו. אני מאתגר אותך למצוא מקור אמין מהתקופות הללו שמתאר אותו כקשר 50-50. לגבי ג’ורג’יניו- הוא הוא הקשר 50-50.

גאבי, פרנקי, גונדו, פרמין רוברטו כגיבוי זה, לדעתי מספיק.
בהגנה המצב פחות טוב.

אתה לא סופר את כריסטנסן או את אריק בתור קש"א?
גם אני לא, אבל היה מאמן מסוים שכן.
לך תדע מה פליק חושב על זה.

יכול להיות ואז נצטרך שחקן חדש בעמדת הבלם.
באופן אישי מעדיף קשר אחר על פני כריסטנסן בעמדה הזו.

לגבי אריק, מאוד הצטערתי שהניסוי שלו בעמדת הקשר האחורי לא המשיך כי אני חושב שזה יכול להרים לו את הקריירה בכמה רמות למעלה.
אין לו את היכולות האתלטיות הדרושות מבלם ברמה גבוהה, מצד שני הוא שחקן שמבין את הקטע הטקטי ברמה גבוהה, טוב בקריאת משחק ובקידום הכדור המסירה.
מאוד מאוד מתאים לתפקיד הזה.

אנחנו כנראה מייחסים פירוש שונה לחלוטין לעמדות האלה.

ז’ורז’יניו מאז הגיע לנאפולי, לא שיחק כקשר 50-50.
את השיא שלו הוא עשה בתור הפיבוט ב-433 של סארי.
לפני רודרי הוא כמעט חתם בסיטי כדי למלא את אותה משבצת. במקום הוא הלך כדי לעשות את זה שוב עבור סארי בצ’לסי.
ככה הוא גם שיחק עבור איטליה שזכתה ביורו.

במקסימום היה חלק מדאבל פיבוט לצד קובאצ’ביץ, קאנטה או היום רייס.

קאנטה כמעט ולא שיחק בקבוצות שמשחקות עם פיבוט לכן הטיעון שהוא כזה בעייתי.

מספירה על הנייר, יש לנו 4 בלמים גם אם כריסטנסן או אריק עושים הסבה קבועה לקש’‘א.
השני מבינהם, קוברסי, אראוחו ואיניגו.
את איניגו עוד צריך לרשום, אני יודע, אבל זה בטח יותר זול מקש’'א אמיתי ויקר.
לא ספרתי את קונדה כבלם בינתיים.

נכון, בראשי אריק לא ממשיך בסגל, אבל האמת שאנחנו לא שומעים על זה כלום.

נ.ב.

גייאם בלאגה מדווח שבאיירן ובעיקר צ’לסי חמות על הזנב של מארק גיו, לו סעיף שחרור של 6 מיליון בלבד.

ההשאלה של אריק לג’ירונה קרתה אך ורק בגלל שלא היה מרווח לרשום אותו.
זה קרה ברגע האחרון , בניגוד לרצון שלו ושל צ’אבי. זה היה אילוץ פיננסי, לא מקצועי.
לא זוכר מי אמר את זה, או שאריק עצמו, או שצ’אבי, או שדקו, אבל אפשר להאמין לזה.
אני מניח שהוא ייבחן על ידי פליק ברצינות, הוא לא בלתי רצוי.

לא יודע מה אני חושב על אריק. אם מוכרים באמת את פיי, זה טוב שיש עוד בלם רוטאציה, אבל בזמן שלו בבארסה הוא היה מאוד מאוד מאכזב. אני יודע שבג’ירונה הוא נתן עונה טובה, ועדיין יש לי רגשות מעורבים. הייתי מעדיף למכור אותו ב-15 מאשר את פיי.

לדעתי זה היה אילוץ פיננסי שנבע מהצד המקצועי.
הוא גם ככה היה בלם מספר 5 באותה תקופה. ז’‘א, היה אפשר לוותר עליו כדי להרוויח את האפשרות לרשום שחקנים אחרים. כנ’'ל עבדה.
אם היו שואלים את צ’אבי העונה הייתה נפתחת עם 30+ שחקנים עושה רושם.

אני מסכים שאם יש אפשרות למכור את אריק ולהמשיך עם פאייה, זה עדיף.
כמו שאמרתי, אני אוהב את הגישה של אריק אבל הוא לא יהיה יותר מבלם גיבוי ברמה שברצלונה שואפת אליה.

נכון, אבל צ’אבי רצה להשאיר אותו.
הוא היה האחרון בהירכיית 5 בלמים, והיה די גרוע בעונה לפני כן.
אבל היה טוב בג’ירונה וראוי לקבל צ’אנס נוסף.
אני מעדיף שפליק יחליט גם עליו וגם על פאיה וגם האם איניגו שווה מאמץ פיננסי. אני לא רוצה שדקו יחליט מי ראוי ומי לא.

שמועות שאנחנו מאבדים את גיו בגרושים לצ’לסי.
עוד מחיר שאנחנו משלמים על הטימטום המוחלט עם לבנדובסקי.

מאבדים פוטנציאל מצויין שהבין שאין לו אופק בבארסה כי לבה חייב לשחק 90 דקות כל משחק ולהישאר עד גיל 50.

אם זה נכון, זה נוראי. עוד שחקן שנבכה על האובדן שלו.

בין נטאלי, פיי, מוקיו (שהיה אמור לחתום) וגיו אנחנו מדממים המון שחקנים צעירים טובים הקיץ. ניהול מחריד וחסר אחריות של דקו ושות’.

אם ימכרו גם את רוקה, האלטרנטיבה היחידה ללבה תהיה פחות או יותר פראן טורס. שיהיה לנו בהצלחה.

העזיבה של גיו הייתה רשומה על הקיר ביום בו החתימו את רוקה.

כרגע נראה שגם רוקה יועזב. אז מה עשינו פה בעצם?
וגם, אני לא מסכים. אם הוא היה מקבל דקות בצורה חצי נורמלית וחושב שיש לו אופק פה הוא היה נשאר.

איך יהיה לו אופק כשמחתימים חלוץ ברזילאי ב-30-50 מיליון יורו?

אני גם חושב שרוקה בא על חשבון גיו.
בפועל גם רוקה לא קיבל דקות, כי צ’אבי סחט את לבנדובסקי. ואם מסיבה כלשהי לבה לא שיחק, אז פראן.
אבל גיו יהיה מטומטם אם יילך לחפש דקות דווקא בצ’לסי. אם יילך לשם, זה בשביל הכסף.
יותר מזה, הייתי מצפה שיחכה לקדם עונה ויראה מה דעתו של פליק לגביו. אם יילך לפני פחות חבל לי עליו.
כנ’'ל רוקה.

כסף והוא ככל הנראה יושאל למקום אחר, אולי לקבוצת הבת שלהם.