פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

הם כבר הורידו את פליקס ואת קאנסלו מההודעה.
אלונסו עוזב רשמית.
על רוברטו בינתיים אין הודעה למרות שגם הוא מסיים חוזה היום.

לדעתי למכור את פליקס ב 20-30 לקבוצה אנגלית זה לא אמור להיות כזה קשה. הוא גם שווה את זה ויש לו מה לתרום. אם הייתה אופציה לעוד עונת השאלה הייתי לוקח, אבל את הקצת כסף שיש לנו צריך למטרות אחרות.

הלוואי הלוואי הלוואי שנצליח להביא את ניקו.
קשה לי להאמין.

גארסיה פימיינטה רוצה את אנסו פאטי אצלו בסביליה.
מקצועית זה נשמע לי טוב, כלכלית לא ברור לי מה סביליה מסוגלת להציע לשחקן עם חוזה יוקרתי כל-כך. בשביל השאלה כזו הוא יצטרך לוותר על הרבה כסף.

נ.ב.
לא קשור כל-כך לפה, אבל הם גם מנסים לצרף את מוריבה.

למה שיצטרך לוותר על כסף? סביליה ישלמו חלק ובארסה תשלם חלק, כמו שעשו עם הרבה שחקנים עם משכורת שמנה ולא ברמה.

עם מי למשל זה קרה?

השכר של פאטי באיזור ה-20 לעונה. סביליה יכולה לכסות אולי רבע מזה. בארסה לא תסכים לשלם 15 מיליון בשביל שפאטי ישחק במועדון אחר.

דסט, לנגלה, קוטיניו , אומטיטי .
אני שמעתי על שכר של 10 מיליון, לא 20.

רוב השכר של לנגלה שולם ע’‘י אסטון וילה.
כנ’'ל קוטיניו.
אומטיטי זה כבר סיפור אחר. שחקן גמור. גם במקרה שלו, הוא הסכים לפריסת השכר.

עוד לא נתקלנו בסיטואציה שבארסה משלמת כמות גדולה מהשכר בהשאלה כמו מה שאתה מתאר.
אני בספק אם זה יקרה פה כי אנסו פאטי עדיין צעיר, מוכשר ומבוקש.

נ.ב.

אתה מדבר על נטו.
אני גם משער שיש עלייה בכל עונה.

חייב לציין שבעיני הדיבורים של לאמין, פדרי ועוד על ניקו לבארסה הם לא לעניין.
היתה לי פחות בעיה אם היו שואלים בראיון פעם אחת והיו עונים פעם אחת תשובה בסגנון ׳זה יהיה נחמד אם ישחק בבארסה׳ עם הדגש שזה בין המועדונים וכו׳
כרגע נראה שבכל ראיון שלהם הם מדברים על זה וכאילו משכנעים אותו לעבור.

זו לא הפעם הראשונה שעושים את זה אצלנו, פאברגס מוסר ד״ש.

נכון, כתבתי “סביליה ישלמו חלק ובארסה תשלם חלק” בלי לציין איזה חלק. כבר התנסו בעבר בנוסחאות כאלה עבור שחקנים לא רצוים עם שכר גבוה.

פאטי עושה רושם של שחקן גמור גם. מאחד הפרוספקטים הכי מבטיחים בעולם לשחקן ספסל בקבוצה אנגלית קטנה. תזכיר לי כמה ניתוחים הוא כבר עשה?
אציין שלא עקבתי אחריו בברייטון.

דיברתי על 10M ברוטו.
אתה דיברת על 20M, כשבכתבה הזאת רשום 16M.
אני מודה שלא הכרתי את הכתבה הזאת, ו 10M רשמתי מזכרון. אני זוכר שאיזור 10M הייתה מדיניות של לפורטה לכל החדשים ומתחדשים, פאטי, גאבי, אראוחו, פדרי, כריסטנסן, קונדה, ראפיניה, קסי.

כאן למשל רשום שברייטון שילמה 80% מהשכר שלו שמסתכם ב 10M יורו. לא רשום במפורש ברוטו או נטו, אבל אני מאמין שזה ברוטו. גם כי מדובר כמה ברייטון משלמת, וגם כי קשה מאוד להאמין שהייתה משלמת 80% מהשכר באיזור 20M. זה לא השכר שקבוצה כזאת יכולה לרשום לעצמה.
הדוחות הכספיים של ברייטון לעונת 23\22 זמינים ברשת. סך המשכורות של כל העובדים הסתכמו ב 112M פאונד, שזה 132M יורו. לא יכול להיות ששילמו איזה 15M לשחקן בודד, ועוד מושאל. לכן הסכומים של The Athletic הם ברוטו.

אין בעיה, רק שסביליה לא מסוגלת לדבר כזה כי השכר שלו גבוה מדי. לכן יהיה צורך בויתור של פרטי על חלק משכרו.
בארסה לא תשלם כדי שהוא ישחק במועדון אחר.

בסוף זה נמדד בביקוש המקצועי.
לאומטיטי לא היה, לפאטי יש.

נתפסת על ה-20 יותר מדי. רשמתי ב-‘‘איזור’’ כי הזכרון שלי שהדיווחים נעים בין 16-18 ליום שבו האריך את החוזה.

לא מכיר את מה שכתבת על מדיניות ה-10, וזה גם לא מדויק לשחקנים האלה. קסי, ראפיניה, קונדה וכריסטנסן חתמו על 12 לעונה. גאבי ואראוחו פחות.

השכר של פאטי הוא נושא חם כבר הרבה זמן בתקשורת. זו עיקר הסיבה שמנסים להיפטר ממנו בכל קיץ.

אין לי גישה לאתלטיק.
אני זוכר שהדיווחים היו שהם לוקחים על עצמם שלושת רבעי מהשכר שלו. על הנייר הם יכולים בלי בעיה.
יכול להיות מאוד שהוא ויתר על חלק כדי להשלים את העסקה

אני חושב שבארסה יכולה להשאיל אותו לקבוצה ספרדית, גם אם היא תשלם חלק משכרו. סביליה היא לא יריבה ישירה , כל יורו שהיא תשלם לפאטי זה יורו פחות מהוצאות השכר של בארסה.
לא רואה סיבה לשלם חלק משכרו כשהוא בברייטון, ולא לשלם כשהוא בסביליה.

All options are possible, including a second season at Brighton, although that is a long shot. They are paying 80 per cent of Fati’s weekly wage of £160,000 ($200,000) and that £128,000 contribution is way above what any other member of Roberto De Zerbi’s squad earns.
שער המרה מפאונד ליורו הוא 1.18 . יוצא 10M יורו לשנה.
לא ציינו במפורש אם זה ברוטו או נטו, אבל כל הוצאות שכר של ברייטון, לא רק הקבוצה הראשונה, הסתכמו ב 132M יורו. אז די ברור ש 8 שהם שילמו לפאטי זה ברוטו.

image

רשמנו.

אין בזה משהו רע, לדעתי. יש את שרשרת המזון ולבארסה יש את המוניטין שלה שהיא מנצלת.
בשיא הרצינות, כל הכבוד לשחקנים שלכם ש"מתלכלכים" למען המועדון ועושים משהו שעלול לגרום להם לספוג אש. בהתחשב בזה שסעיף השחרור שלו נמוך יחסית ובילבאו לא קבוצה נוחה למו"מ אני לא בטוח שזה יעזור, אבל עובדים עם מה שיש.

אני חושב שפשוט מדובר בשלושה ילדים בגיל ממוצע של 19, שמאוד נהנים ביחד ומתלהבים מהאפשרות שניקו יצטרף אליהם, בטח לאור ההצלחה שלהם ביחד בנבחרת.

ניקו כבר דחה את צ’לסי, שהציעה לו שכר כפול ממה שאנחנו יכולים לתת לו, רק בגלל שהוא יודע שאנחנו בעניין שלו והוא רוצה להגיע אלינו. אם לא היינו עדיין מלקקים את פצעי ברתומיאו ניקו כבר היה מוצג כשחקן בארסה לפני היורו.

אני חושב שזו תמימות לחשוב שהכל נעשה פה בתמימות. ברצלונה זה ארגון עם אינספור אנשי יחסי ציבור והשחקנים מודעים לכח של המיליהם שיוצאות להם מהפה. לדעתי, עד עכשיו ברצלונה עושה עבודה טובה, והדיבורים על רכש הם אסטרטגיה של המועדון.

כרגע המצב הוא שאף אחד מהשחקנים שהמועדון היה רוצה שיעזבו (לבא, ראפיניה, דה יונג, אראוחו) לא מוכנים לשמוע על האופציה הזו. כרגע אי אפשר להוציא כספים על רכש ואני גם חושב שבברצלונה מבינים שלהמשיך ולהחתים שחקנים בינוניים לא יביא אותם לשום מקום. כרגע - אין רכש, אבל צריכים להישאר רלוונטיים ולכן הם מאוד אגרסיביים בדיבורים על רכש.

כרגע מה שחשוב למועדון זה לא לאבד פופולאריות, וכרגע מה שחשוב זה לשדר לאוהדים זה שיש תקווה ודברים זזים כמו שרומרו אוהב להגיד. לכן מביאים את האנזי פליק, לכן הדיבורים הבלתי פוסקים על אינספור שחקני רכש, לכן הדיבורים על כך שאוטוטו הסכמים כאלו ואחרים נחתמים והכל יסתדר. במועדון רוצים לשמור את האוהדים בקשר ולתת להם במה להתעסק.

זו סתם תיאוריה שלי וכמובן שאין לי שום דרך להוכיח אותה או לגבות אותה, אבל אם זה נכון שאפו להם, כי הם בינתיים עושים את זה בצורה מעולה. הם בונים קבוצה על החברה הצעירים, לא מוציאים כסף על שחקנים בינוניים שיחפשו להיפטר מהם בעוד עונה או שתיים כמו שהם נהגו לעשות. הם רק מדברים על לפזר כספים, בתכלס הם עושים את הצעד הנכון. כל זה כמובן בינתיים ולמרות שאני מקווה שהם פתאום יחתימו שחקן סוג ד’ רק בשביל להגיד החתמנו מישהו, מרגיש לי שהפעם ההתנהלות תהיה יותר מחושבת. זה התחיל כמו כל קיץ עם הרבה מאוד שמות שנזרקו לאויר אבל הפעם אני חושב שזה יהיה שונה.

אגב, אני לא פוסל לגמרי את האפשרות שניקו יסיים בברצלונה, אני חושב שזה יעד מושלם עבורו והחתמה מעולה עבור ברצלונה, וכמו שראינו לא אחת דברים יכולים לקרות בכדורגל. אבל לפחות בשלב הזה שעדיין לא חזרתם ל1:1 וגם אם חזרתם עדיין הייתם צריכים למכור ב60 מיליון יורו, זה נראה רחוק.

אני לא רואה סיבה או תקדים שבארסה תשלם כל-כך הרבה על שחקן שנמצא בסגל של קבוצה אחרת.
עדיף שישב אצלנו ביציע.

הכמות, מן הסתם.

בעיני זה מסתדר רק אם הוא ויתר על שכר, שזה דבר הגיוני.

אני בטוח שהשכר שלו 10 ברוטו, וסביליה יכולה לשלם חצי.
זה עדיף מלשבת ביציע ולקבל שכר מלא. גם לו וגם לבארסה.

אז גם לאפורטה מתראיין כאילו ניקו כבר שלנו. פאסון אף פעם לא היה הצד החזק שלו, שיהיה.

אני רק שאלה, אנחנו באמת צריכים אותו? הוא שחקן שיעשה את ההבדל?
נראה לי אוברייטד רציני.

מהיר עם דריבל שלפעמים מצליח וקבלת החלטות רעה.
דמבלה ספרדי?