פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

לא יודע אני רק זוכר עיתונאי בספורט שדיוח שניימאר עומד לעזוב כולם צחקו עליו.

בסוף יצא צודק. שכחתי את שמו, גם לא יודע מה הוא עושה עכשיו.

אני משער שזה הוא.
הוא ברזילאי, בעיקר חזק בדרום אמריקה.

כן, זה הוא.
ברזילאי, אבל חי בברצלונה לפי הטוויטר שלו.
אני לא זוכר הרבה הודעות שלו בקשר לבארסה.

ב’רלבו’ מפרסמים שפליק לוחץ לרשום את איניגו מרטינז לפני המחזור הראשון.

מרטינז היה מצוין בקלאסיקו בארה’'ב, אבל בנוסף, הוא גם אחד הבלמים הבודדים בסגל. יחד עם כריסטנסן וקונדה(שכנראה ישחק כמגן).

בנוסף, עכשיו מדווחים שבורנמות’ ובארסה במו’'מ לגבי חוליאן אראוחו, עם הסכמה על המחיר של 10 מיליון יורו.

image

קנינו אותו ב 4. סיבוב נחמד אם זה ייצא לפועל.

בהקשר של מי אמין, אם פבריציו סומך על טוני חואנמרטי, אז גם אנחנו יכולים. למרות שהוא עיתונאי של ספורט.

רק שאלה בתור אחד שמזמן לא צפה במשחק של ברצלונה או עוקב אחרי הלה מאסיה (מלחמה די שיבשה לי את החשק). מי הפיבוט שלנו לשנה הבאה?

כנראה שזה לא יהיה פיבוט אלא דאבל פיבוט, פליק כנדאה ישחק 4231. יש לכם את דה יונג, כריסטנסן, ברנאל וקסאדו לעמדות האלה, ואני מניח שגם גאבי יוכל לשחק שם כשיחזור.

יש לנו עודף כשרונות בעמדה של הקשר ההתקפי. לא ברור למה אולמו נחוץ למרות שהוא בפני עצמו שחקן איכותי מאוד. בעיקר כואב לי על פרמין שיקבל הרבה פחות דק.

קשר אחורי, קיצוני שמאלי וחלוץ צעיר היו ונשארו המטרות הכי חשובות. לצערינו לא נראה שבארסה הולכת לשדרג את אחת העמדות האלו.

הייתי מאוד שמח לראות את ניקו. אז נכון הוא לא סופרסטאר אבל הוא קיצוני שמאלי טבעי שהחיבור שלו בבארסה סביר להניח יהיה די טבעי ובנוסף הוא טופ מבחינה פיזית.

כיום אין לנו אף שחקן התקפה (או בכלל שחקן, פרט לאראוחו) שנמצא בטופ של הכדורגל העולמי מבחינה פיזית. ניקו כן כזה, ובסוף ורסטיליות ומגוון יכולות זה קריטי בקבוצת כדורגל. אין הרבה קיצוניים זמינים כרגע שיכולים לתת לנו את מה שניקו יכול לתת. חבל.

ופדרי אם יהיה כשיר, גונדואן.

אולי, אבל הם יותר התקפיים. פדרי של לפני הפציעות היה יכול לשחק שם בכיף, עכשיו הוא הרבה פחות אינטנסיבי ולהציב אותו שם לא ייטיב לא איתו ולא עם הקבוצה.

אני חושב שגונדוהן יהיה השחקן הפותח כקשר ההתקפי, למרות שאישית אני חושב שראפיניה תפור על העמדה הזאת.

ואיפה יהיה אולמו?
קנינו שחקן ספסל ב 55 מיליון?

יחלטרו איתו אולי כקשר שמאלי.
יש לכם אינפלציה של קשרים התקפיים שכולם שווים הרכב ואין איזשהו עילוי שבאנקר בהרכב. פדרי אם היה נטול פציעות היה משאיר אבק לכולם אבל המצב איתו מורכב.

בכל מקרה הדיבור הוא על ההרכב האידיאלי, העונה ארוכה ומלאה בפציעות או אפילו סתם שחקנים שמקבלים מנוחה. כולם ישחקו.

הנתונים של פדרי ביורו היו מצוינים.
לא יודע מה קורה איתו פיזית מאז אבל גם בוסקטס לא היה עילוי בצד הזה. חכמת משחק ומשמעת טקטית הרבה יותר חשובים וזה יש לו בשפע.

גונדואן בשיאו גם היה קשר אמצע, אולי אחד שמשחק ליד קשר אחורי קלאסי, אבל הוא יכול לבצע את התפקיד של “דה יונג” אם צריך. כרגע הוא לכאורה עדיף ליד לבנדובסקי, אבל כמו שכתבת ראפיניה צריך לשחק שם בתכלס.
הגרמני די מיותר אצלנו כרגע.

בשורה התחתונה שכולם כשירים אני מאמין זה יהיה פדרי ודה יונג בדאבל פיבוט עם לחץ חזק של גאבי.
בפועל בטח יהיו לא מעט פציעות ורוטציות ואנחנו נראה את קסאדו, ברנאל, פדרי, דה יונג, גונדואן, גאבי ופרמין נלחמים על שלושת המשבצות בקישור. אולי גם ראפיניה.
אולי גם אולמו על חשבון קסאדו/ברנאל אם באמת יצרפו קיצוני שמאלי.

ביורו הוא שיחק בדיוק את העמדה הזאת של הקשר ההתקפי. שם הוא יכול להביא את עצמו לידיי ביטוי. אין לו כבר את המנוע להיות 5050, וגם אם כן היה לו, התפקיד הזה דורש הרבה יותר מהבחינה הפיזית ואני לא בטוח שזה מה שטוב לו כרגע.

כן, הוא יכול, אבל הכוח שלו מגיע כשהוא תוקף. כפיבוט הוא סתם שחקן יקר ומיותר. לשים אותו כפיבוט מרגיש לי כמו ניסיון לשחק עם כל הכוכבים ביחד.

כאוהד ריאל - הלוואי. זה קישור חמאה שאמנם יניע מעולה את הכדור אבל היכולת ההגנתית של הצמד הזה מוגבלת מאוד. עם זאת, כל צמד שתשימו יהיה בעייתי. חסר קשר אחורי איך שלא נהפוך את זה.

הפתרון הטוב ביותר - אחד מהם על הספסל. גם ככה אולמו ופדרי יעשו תורנות שבוע שבוע…

הבעיה פה שאתה מנתח את זה כאילו כל משחק בארסה תפגוש את ריאל, סיטי ובאיירן.
90% המשחקים יהיו תחת שליטה מוחלטת של בארסה ובמקרים כאלה צריך שחקנים שיודעים לשחק עם הכדור ושיהיו סבירים הגנתית כדי שזה יספיק.

לא הבנתי את הדיבור על גונדואן. את רוב הקריירה שלו הוא העביר בדאבל פיבוט או כקשר ליד הפיבוט. גם בעונה האחרונה בסיטי הוא שיחק ליד רודרי מתחת לקד’'ב, אז הצטרף קדימה. הוא אף פעם לא היה או שיחק כקשר התקפי מתחת לחלוץ. אפילו שאני מסכים שזו תהיה העמדה הכי טובה עבורו בבארסה הנוכחית.

טענה לגיטימית. עם זאת המשחקים מול הקטנות פחות מעניינים, יותר מעניין איך הקבוצה תתמודד מול הקבוצות הגדולות יותר. במשחקים הקטנים כנראה שתנצחו את הכל מלבד מעידות פה ושם כמו שקורה לכל קבוצה בכל עונה.

אני זוכר אותו בעיקר כחלק משלישיה, כשלידו קשר אחורי. לא זכור לי שראיתי אותו כחלק מצמד. אבל יכול להיות שאני טועה והוא כן עשה את התפקיד הזה. בכל מקרה אני דיי משוכנע שהכח העיקרי שלו הוא בשליש האחרון של המגרש, אבל אני לא אתווכח על זה כי בכנות יכול להיות שאני טועה.

נגד הגדולות הגיוני שנראה שלישיית קישור אם נצטרך.
סביר להניח גאבי או אחד מבין קסאדו/ברנאל.
בכל מקרה, כמו שכתבת, עם כמות המשחקים, עומס, משחקי הנבחרות בקיץ והפציעות אנחנו נראה המון רוטציות והבחירות להרכב יהיו תלויות במה שקורה נכון לאותה תקופה.

לגבי גונדו, את הפריצה שלו בדורטמונד עשה אצל קלופ בדאבל פיבוט. הקשר ההתקפי היה קגוואה.
בסיטי שיחק בתחילה כקשר ב-433, אבל לרוב יותר קרוב לפרננדיניו. בהמשך ראינו אותו משחק יותר ויותר קרוב לשער, בעיקר אחרי שקאנסלו הפך לכל כל-כך משמעותי כמגן שנכנס לפנימה, ואז הגיע לשיא בעונה האחרונה שלו שם בתפקיד ההיברידי כקשר ליד רודרי בלי הכדור, וקשר התקפי נוסף ליד הלאנד עם הכדור.

כפי שאני רואה את זה: דה יונג וברנאל ישחקו בקישור האחורי, כשלפניהם ישחק גונדו או פדרי אם הוא יחליט שבא לו להיות כשיר. אולמו יפתח בשמאל אבל יכנס לאמצע, ויפנה את הקו לבאלדה (או קאנסלו אם נצליח להחזיר אותו).

לדעתי זה צריך להיות גאבי לצד ברנאל בדאבל פיבוט, הוא גם ישלים אותו בצורה נהדרת.

דה יונג כרגע על פי הדיווחים עוד מתקשה עם הפציעה בקרסול, היה אמור להיות כשיר ליורו, אנחנו באמצע אוגוסט ועדיין אין תאריך חזרה.

עם הפציעות, שכר וחוסר ההתקדמות משנה לשנה, לא הייתי פוסל מכירה שלו הקיץ ופינוי המקום לילדים.

אתה מדבר על זה שדה יונג היה יכול להיות אחורי בדאבל פיבוט, אבל הוא פצוע, ושוכח שגאבי אמור לחזור רק באיזור נובמבר.