פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

טרינקאו נבחר לשחקן הצעיר המצטיין של העונה בפורטוגל, והשחקן הצעיר של החודש חודשיים רצוף.

אולי עוד נצטרך להחמיא להנהלה על משהו, ואשכרה גדל לנו פה מחליף שני לסרג’י רוברטו.

בטח ראיתם את השער של מונדו דפורטיבו היום. הכוכב הראשי, איבן ראקיטיץ’: “אני לא שק תפוחי אדמה, אני זה שאחליט על עתידי”.

בשלב מסוים חשבתי שנעשה לו עוול, בעיקר בתשובות הלקוניות של ארנסטו ואלוורדה בתקשורת, אבל זה היה נורא טבעי לרצות לשלב את פרנקי דה יונג למשל או לנסות שיטת משחק אחרת, כי הוא גם היה בירידה בשנה האחרונה. חייב לומר שגם כאוהד ריאל מדריד הוא נהיה מאוס קצת, הוא בוכה קצת יותר מדי, אנשים מתים בספרד על ימין ועל שמאל והוא מבלבל במוח על העתיד שלו. יש הרבה סימני שאלה, גם הכדורגל עצמו לוט בערפל. הוא קצת לא מודע לזה אגב שהוא ירד ביכולת. הבנתי שהוא קיבל הצעה מיובנטוס וזו הייתה יכולה להיות אחלה הרפתקאה. אשמח לראות אותו סוגר מעגל בסביליה. מה עוד בתקשורת הברסאית? קיבלתם יום חופש מניימאר אבל ניימאר החדש=לאוטרו מרטינס.

לאוטרו מרטינז מול אנטואן גריזמן - מה גורם למישהו לחשוב שאת תפקיד החלוץ המרכזי של ברצלונה יכול למלא הראשון, בהנחה שהשני לא יכול? למיטב הבנתי שניהם מתפקדים כחלוצים שניים מאז ומתמיד. מעבר לכך שבהינתן מצב הסגל הנוכחי הייתי מנסה לעשות הכל כדי לסגל את גריזמן לתפוס את תפקיד ה’9’ , אפילו ‘9 מזויף’(ומפנה כספים לעמדות אחרות), אני לא מבין את מי שגם חושב שגריזמן לא יכול וגם שמרטינז כן יכול לשחק שם. אשמח לשמוע דעתכם בנושא.

גריזמן בן 29, התחיל בכלל כשחקן קו ועשה הסבה למאין חלוץ שני תחת סימאונה. כל המשחק שלו מבוסס על משחק פנים לשער.

לאוטרו רק בן 22 וכבר משחק כחלוץ בודד בנבחרת ארגנטינה, שיחק ככה לא מעט בעונה הקודמת באינטר ועכשיו משחק כאחד משני חלוצים תחת קונטה. גם קון אגוארו התחיל באתלטיקו כאחד משני חלוצים והתפתח להיות החלוץ היחיד עם הזמן בסיטי. לאוטרו לעומת גריזמן הוא שחקן הרבה יותר אגרסיבי עם משחק הרבה יותר טוב עם הגב לשער, ככה שהנתונים שלו יכולים להתאים הרבה יותר לשחק כחלוץ בודד. מסכים שזה מוטל בספק אבל זה לא דומה לסיטואציה של גריזמן שכמעט וכולנו כאן ידענו שזה כשלון ידוע מראש.

האם לאוטרו באופן כללי יהיה מספיק טוב לבארסה זו כבר שאלה אחרת שאני עדיין מתחבט בה, אבל הפוטנציאל שלו לשחק חלוץ 9 גבוה משמעותית משל גריזמן.

אני חושב שאפשר להגיד שגריזמן כישלון.
לאוטרו הוא תקווה, ותמיד אפשר לפנטז שהוא יהיה חלוץ אדיר.
ברצלונה לא מצטיינת בהבאת גלקטיקוס, אז אני אישית בספק גדול אם דווקא לאוטרו יהפוך את המגמה.
אני חושב שהוא לא מתאים לסגנון של ברצלונה, אלא יותר לקבוצות שמשחקות על מתפרצות, וברצלונה בדרך כלל ניצבת מול בונקר. אבל הוא עוד צעיר ויכול ללמוד ולהשתנות. גריזמן כנראה כבר לא.
נכון להיום, בכיף הייתי מסכים להחלפה ישירה, כי לדעתי ערך השוק של לאוטרו הרבה יותר גבוה.
אני בכלל לא מבין מדוע בארסה בלחץ לקנות חלוץ, כאשר מסי וסוארז עוד לא גמרו את הסוס, טרינקאו נרכש, ובראייטוייט יכול לתת דקות מול קבוצות חלשות.

ברור לי לחלוטין שאנחנו בתקופת מלפפונים בה כל כלי התקשורת משועממים ומנפיצים שטויות, אבל אני עדיין מופתע אפילו מהרעיון הכללי שקבוצה שצריכה ווינגרים, חלוץ, בלמים, ספק מגן שמאלי, ובעצם כל דבר בערך חוץ משוער וקשרים מתעסקת (אולי) ברכש של קשרים.

כלומר, אפילו אם אסופת המטומטמים שמנהלים את המועדון הזה החליטו שהם חייבים להיפטר מארתור, ורוצים להשיג עליו מישהו בטרייד כי אין כסף, אז פיאניץ? מה לגבי דה ליכט? סנדרו?

ארתור הוציא הודעה רשמית שהוא רוצה להישאר בבארסה. אני ממש לא חושב שמדובר פה על שטויות.

כשכל כך הרבה עיתונאים שנחשבים לאמינים מדברים על זה שבארסה מנסה להראות לארתור את הדלת החוצה (ואפילו מסבירים לנו על כמה פיאניץ’ שחקן טוב) אז צריך להבין שההנהלה המטורללת הזאת הגיעה לשיא.

מסתבר שאפשר לרדת יותר נמוך מלשים 120 מליון אירו על גריזמן, מבלי שיש לו אפילו חצי עמדה מתאימה במערך שלנו.

הם חבורה של מטומטמים, אבל אתם מפספסים את הנקודה. לפי עיתון הבית של ברתומאו, הוא פנה אל השחקנים ואמר להם שגם שנה הבאה הם יצטרכו לקצץ. (אחרי 70 אחוז) לי באופן אישי, אין ספק שהרצון להיפטר מארתור הוא לא מקצועי.

https://twitter.com/XavierCodina76/status/1255889375268724738

,

אבל ארתור הוא לא מזוללי המשכורת הכבדים ביותר. למה דווקא הוא? וכמה בארסה תחסוך אם יבוא פיאניץ’ במקומו?
אם היו רוצים לחסוך במשכורות יש כל כך הרבה שחקנים שמרוויחים יותר ותורמים פחות. קוטיניו, גריזמן, ראקיטיץ’, וידאל ויש עוד.

יש תמונה גדולה. מדברים על יותר משחקן אחד. ארתור הוא פשוט שם גדול.

כמו שאמרתי, לברצלונה אין יותר מידי שחקנים שהיא יכולה לעשות עליהם רווח לבד. בלי קשר לקורונה, אני לא חושב שיש שחקן אחד ששמר על הערך שלו. אם זה מבחינת גיל, כושר משחק, פציעות.

ארתור זה היהלום של ברתומאו. הוא בחיים לא היה חושב על למכור אותו, אם המועדון לא היה במצוקה כלכלית.

הדבר הכי חיובי פה, שיש סיכוי קלוש קטן אבל קיים שסוף סוף ריקי ואלניה יקבלו הזדמנות , לא בגלל “חזרה בתשובה” אלא בחוסר ברירה. אם רוצים לשמור על אופטימיות.

אם מועדון היה זקוק נואשות למזומנים, היו מוכרים את גריזמן או דמבלה או קוטיניו ב 50-60 מיליון. כולם יותר יקרים מארתור, ומרוויחים הרבה יותר ממנו.
חוץ מזה, לא מדברים על מכירת ארתור אלא על החלפה עם פיאניץ’. כמה כסף בארסה תרוויח לדעתך מההחלפה הזאת, וכמה משכורת תחסוך?

אני חייב לציין, ולא בפעם הראשונה, שהסלחנות פה בפורום לארתור לא מובנת לי. שחקן קצת יותר יקר או עם יח"צ טיפה פחות “ברסאי” כבר הייתם מזמן דורשים לזרוק מכל המדרגות על מעללי הסקי וחוסר המקצוענות (ע"ע דמבלה).

תשמע, לארתור יש את המחלה הברזילאית, אבל גם לרונאלדיניו ולניימאר הייתה\יש אותה. תהיה בטוח שניימאר הוא שחקן שהרגיז אותי והרבה אחרים בגלל האופי החרא שלו וכל הסיפורים עם אחותו וסיפורים אחרים גם לפני שהוא ברח לפאריס, אבל בהינתן התרומה שלו לקבוצה, הדבר הזה התקבל בסלחנות מסוימת.
במקרה של דמבלה ההשלכות של החוסר מקצועיות הרבה יותר מוחשיות - אם ארתור היה נפצע בתדירות דומה לדמבלה בגלל אורח חיים בלתי מקצועי יכול להיות שהיית רואה פה ביקורת יותר חריפה עליו. ועם כל זה, עדיין הייתה פה לא מעט ביקורת על ארתור, אז כך או אחרת נראה לי שמה שאתה כותב לא מדויק לחלוטין.

אבל ארתור לא משלים 90 דקות במשחקים רצופים מאז שהוא הגיע אלינו.
בהתחלה דיברו על פציעה, אח״כ על כושר משחק, אח״כ הפסיקו לדבר.
אבל מה שבטוח, ארתור לא משחק 90 דקות כל משחק וזה גם דבר שפוגע בנו.

אגב, הכי הרבה הוא היה חסר באנפילד.
כשאיבדנו כדורים בלי סוף, היה יכול לעזור לנו מאוד שעל המגרש יהיה קשר שיודע לשמור את הכדור ברגליים שלו.
גם אם הוא לא היה תורם הרבה מבחינה התקפית, הוא לפחות היה מוריד את כמות איבודי הכדור שהחזירו את ליברפול לעניינים.

אני לא יודע אם זו הייתה החלטה מקצועית של הצנון או בעיית כושר, אבל אם זו הייתה בעייה של כושר בגלל התנהלות ״ברזילאית״, זה הרבה יותר חמור מהפעם ההיא שדמבלה לא התעורר לאימון בגלל פלייסטיישן ולא שוכחים לו את זה עד היום :disappointed_relieved:

מצד אחד אתה צודק, מצד שני אני באמת לא בטוח לחלוטין כמה זה נובע מכושר וכמה משיקול הדעת המזעזע של הצנון.

גם לגוסטאבו בוקולי יש את המחלה (דרכון?) הברזילאית, זה לא אומר שהוא צריך להיות שחקן ברצלונה. ארתור לא הראה קמצוץ מהפוטנציאל של השמות שהזכרת, והוא אפילו פחות מוכח ברמות הגבוהות מדמבלה. איזה עדות יש לך לכך שואלוורדה סתם ייבש אותו בשיטת start-stop לאורך תקופה כ"כ ארוכה? מה המניע? למה שההנהלה תרצה להיפטר ממנו במקרה כזה? ואיך זה מסביר את הסנובורד?

ארתור שחקן מוכשר מאד ולגיטימי לחשוב שאפשר לשקם אותו, אבל יש מעליו כמה וכמה דגלים אדומים ואין לי ספק שלא מעט מאמנים בכירים עם סמכות על הסגל שלהם היו זורקים אותו לפח מזמן.

90 דקות במשחקים רצופים? כמה פעמים הוא השלים יותר מ-70 דקות?

היו לו הנחות, בגלל שאת העונה הראשונה הוא התחיל כמעט בלי מנוחה בקיץ, ובעצם שיחק המון משחקים ברצף. אבל מהרגע שהתחילו לצוף כל מיני ידיעות על זריקה מצידו? לא מגיעות לו שום הקלות.

עם כל הכבוד לוואלוורדה ולשיטת האימונים ה"ייחודית" שלו - שחקן שבאמת רוצה להיות מקצוען, ברמה הכי בסיסית של המילה, יהיה מקצוען. ללא קשר לזהות המאמן. לא זכורים לי סיפורי סקי ומחלות מין על בוסקטס, נכון? אפילו פיקה, אחד מגדולי המותקפים פה (כולל על ידי), לא הואשם בסיכון פיזי של עצמו במהלך עונה.

אם ההחלטה בידי - ארתור צריך להישאר בברצלונה, ולקבל הזדמנות תחת מאמן, הנהלה וכמה שחקנים שונים. אין ספק. אבל להישארות שלו יש 2 כוכביות גדולות מאוד - כושר, ומקצוענות. אם לא ייפטר מההרגלים האלו ויחזק את עצמו - שיהיה בהצלחה בקבוצה אחרת.

לא צריך לקחת כל דבר מיידית לקיצון. כתבתי שזה שזה בהכרח כל הברזילאים? כתבתי שהסנובורד מוצדק? שאין בעיה בהתנהגות שלו?

יש ברזילאים עם אופי אחלה (נגיד קאקא ותיאגו סילבה, סתם דוגמאות שעלו לי עכשיו) ואני בעצמי הרי כתבתי שאני ורבים אחרים מתוסכלים מההתנהלות הלא מקצועית שלו.

לגבי ואלוורדה, אין לי עדות לכך, מעבר לרשימה ארוכה של החלטות מקצועיות מאוד מאוד תמוהות. יש לך עדות לכך שזה בהכרח לא היה המצב? יפה, אז לי יש השערה ולך יש השערה אחרת.

לא היה לי ויכוח לרגע איתך לגבי הדגלים האדומים שיש מעל ארתור, אני רק חושב שא’, לפחות כרגע, זה עדיין לא ברמה של “לזרוק אותו לפח”, וב’ שבשונה ממה שכתבת, הבעייתיות שלו באה לידי ביטוי פה וזכתה להתייחסויות רבות בפורום. אתה ממהר לקבוע שהוא אדריאנו, ואני לא חושב שזה המצב כרגע. וכן, כרגע (עם דגש לכרגע) אני יותר מוטרד מהאופן שבו ההתנהלות הלא מקצועית של דמבלה באה לידי ביטוי. יש מצב שזה ישתנה בהמשך, הזמן יגיד.

מסכים, אבל השאלה היא, האם אתה חושב שצריך כאן ועכשיו ‘לזרוק אותו לזבל’, כמו שאורי כתב, או שבשלב הזה עוד שווה למועדון לתת לו עוד הזדמנות, ושיש סיכוי סביר לפחות שהדבר ישתלם. אני חושב שזה עוד מוקדם מידי לפסול אותו לחלוטין.

די עניתי על זה עוד לפני ששאלת.
אוסיף ואגיד שאני עדיין לא משוכנע שהוא יכול לסחוב “עמדת קישור” לבדו במשך עונה שלמה (כמובן מנקה את עניין הפציעות האפשריות, שלא נובעות מכושר לקוי), הוא עדיין צריך להוכיח שהוא מסוגל וראוי לזה, ועדיין הייתי רוצה מחליף ראוי בעמדה שלו, לכל מקרה שלא יהיה.