פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

תסביר בבקשה.

מבחינתי, דמבלה עבר את הפאזה הלא מקצוענית כבר ממזמן.
לי נראה שהייתה (ואולי עדיין יש) בעיה של אימוני כושר במועדון וצוות רפואי ברמה ירודה.
ככל הנראה לא עובדים עם השחקנים בעזרת סרגל מאמצים שמשקף את האינטנסיביות במהלך העונה. בכושר של השחקנים לא מחזיק מול אינטנסיביות של קבוצות שלוחצות באטרף - באנפילד למשל וגם ברומא, היינו הרבה מתחת ליריבה שלנו מבחינת כושר פיזי. כנראה שלא עובדים מספיק על ספרינטים באימונים, וזה יוצר בעיה כי במשחק השחקנים כן יוצאים לספרינטים וזה גורם לפציעות.

והכי ברור, לפני הקורונה סבלנו מהמון פציעות בו זמנית.
הערכה שלי היא הקיקה הגיע, התחיל להעביד את השחקנים כמו שהם אמורים להתאמן בקבוצה שפויה שלא בונה רק על כישרון, וזה גרם להרבה פציעות כי העלו את רמת האינטנסיביות באימונים מ ״0״ ל ״100״.

במקרה הזה, הכישרון היה בעוכרינו. זה איפשר לנו לא לתת מאמץ ועבודה בגזרות האחרות של כושר ומקצוענות (מעט בדומה לויכוח התמידי של מסי = כישרון ורונאלדו = עבודה קשה).

על כל פנים, מבחינתי דמבלה נקי מאשמות כבר הרבה זמן,
ובאותו אופן, כנראה שגם ארתור צריך להתנקות, חלקית, יחד עם שאר הסגל בכל מה שנוגע למקצוענות.

ואת יהבי אני תולה בברייתווייט. האיש הזה בא עם מוטיבציה לא פחותה משל וידאל.
יש לנו שחקנים בחדר ההלבשה שרוצים ויכולים לעשות את השינוי המנטלי בקבוצה. מקווה שהם יהפכו לכוח המוביל.

כלומר, אתה חושב שרכש לעמדת הקישור, במנותק מהאפשרות של להחזיר את אלניה ולתת יותר הזדמנויות לפוץ, זה הגיוני? כי לדעתי זו העמדה האחרונה פחות או יותר שצריך להתחזק בה בקיץ.

מקבל את מה שאתה אומר.
אין ספק, לפחות לגבי הפציעה האחרונה, שחלק מזה גם נובע מהאינטנסיביות העלובה באימונים עד לא מזמן ומהכושר הלקוי של השחקנים ככלל. אני מתקשה לנקות את דמבלה לחלוטין מאשמה בהקשר הזה, אבל גם למה שכתבת יש חלק גדול בזה.

לא אמרתי רכש, אמרתי מחליף. מבחינתי שזה יהיה אספינוזה, כל עוד יהיה ראש שקט, אם וכאשר ארתור יחליט לטוס לאנדורה בחורף.

אני אישית מרגיש מאוד בנוח עם ארתור, דה יונג, בוסקטס, ריקי, וידאל ופוץ על 2 העמדות של הקשר אחורי וקשר 50-50, ומאוד אשמח גם אם ראקי כבר לא יהיה ברשימה הזו בתחילת העונה הקרבה.

@RDT - ממה שאני קורא אני ואתה מסכימים על הכל, חוץ מעניין היחס בפורום. קשה לי להבין איך אתה לא רואה את ההבדל לעומת ההתייחסות לדמבלה, אבל מילא.

האמת שאני לא מרגיש בנוח עם זה. כשהקישור שלך מונה: שלישיית פותחים שמאיימת על השער, באופן ישיר או עקיף, אחת לרבעון, כשאחד מהם בן 32, שני שדי משחק בעמדה של הראשון, ושלישי שבינתיים לא הכי מקצוען שאפשר; קשר מחליף בן 33 שנחמד שהוא תוקף את השער, אבל אין קשר בינו לבין סגנון המשחק הרצוי (על ידי רבים) של ברצלונה + אגו שמתפוצץ כל חודשיים שלושה בגלל דקות משחק; וילד בן 20 שעם כל הכבוד לכישרון שיש לו ברגליים, צריך גם אמונה מצד מאמן כלשהו וגם להוכיח שהוא שווה את האמונה הזו - אני מרגיש שחסר לי.

חסר לי לא מבחינת הכמות או האיכות, אלא הסגנון והאופי. בגלל זה, למרות שאני לא באמת רוצה את קוטיניו חזרה, אני כן חושב שמישהו בסגנון שלו יהיה מועיל לקבוצה. כרגע יש לנו 3 בוסקטסים. אנחנו צריכים איזשהו אינייסטה.

אני עדיין מאלו שחושבים שלארתור (וגם לפוץ אגב) יש פוטנציאל לשחק קצת יותר קדמית. וידאל הוא לא רע למשימות הגנתיות, החדרת רבאק ויודע גם להניע כדור קדימה. אחלה מחליף לדעתי, אם כי יש באמת בעיה עם האגו ועם עניין הרצון ליותר דקות משחק. אפסיק להתייחס לכל שחקן ורק אגיד שאני מקבל את רוב מה שכתבת ברמה האינדיבידואלית, אבל זה לא שיש לנו רק את אחד מהם, אלא את כולם, אז פוץ’ נגיד צעיר ולא מנוסה, אבל הוא לא הקשר היחיד שלנו בעמדות הנדונות וכך הלאה לגבי כולם. כמכלול, אני חושב שהמצב לא רע. לא חושב שפוץ וארתור הם לחלוטין באותו פרופיל כמו בוסקטס. לגבי חוסר האמון של המאמן - זו בעיה, אבל פחות בעיה של הסגל עצמו ויותר בעיה במאמן.

לגבי קוטיניו אני דווקא מסכים אגב, אבל זה רק אם הוא ישחק בקישור, ואני חושב שאם הוא יחזור שוב יתקעו אותו באגף.

התייחסתי לקומבינציה של כולם. השילוב הכי מתאים, לדעתי, הוא בוסקטס/דה יונג, ארתור וריקי. אבל אין אופציות אחרות מתאימות הגנתית והתקפית. אין תחליף לשלישייה הזו, שלא משנה מהותית את הקישור ואת סגנון המשחק שלה, לסגנון שאוהדי ברצלונה “קצת” פחות אוהבים.

בוסקטס ודה יונג יחד מתחיל להיות מיותר, שניהם וארתור זה הנעת כדור סתמית באמצע, וידאל אחלה ל-30 דקות, אבל זה לא משהו שאני או הוא מוכנים לקבל מקשר בברצלונה, וריקי בלי גיבוי מאחורה זה הימור גדול מידי.

לגביי ריקי אין לי ספק שהוא יכול להיות התקפי, אבל הוא היחיד (אם אני מוציא את וידאל). לגביי ארתור - אולי. לא ראיתי ממנו שום דבר כזה עד עכשיו. אולי בעונה הבאה.

היחס “הסלחני” לארתור שאתה טוען שארתור מקבל, דמבלה נהנה ממנו אותו דבר.

ולצורך העניין, אין שום הבדל בין הפורום הנוכחי לאוהדי ברצלונה בכללי ביחס לארתור. הוא פופלארי בדעת הקהל בשתי המקומות.

אני מסכים שיש מה לבוא בטענות לארתור , אבל בין זה לבין למכור אותו יש מרחק עצום. ושוב , ההנהלה רוצה למכור אותו לא בגלל חופשת הסקי שלו. אם בברצלונה היה תקשורת עצמאית חזקה. לדעתי היו מתגלים יותר פרטים מפלילים על ההנהלה.

גריזמן זה רכש פוליטי של ברתומאו, אבל אם גריזמן יהיה על הפרק אני לא יופתע אם הוא יהיה הבא בתור.

כל שאר השחקנים שרשמת לדעתי המועדון מחפש קונה להם. פשוט כמו שכתבתי , הערך שלהם קרס. את האמת ויד על הלב , אתה סקאוט של מועדון זר, כמה כסף אתה היית זורק על דמבלה? שחקן שעוקף לאט לאט את ורמאלן במוניטין הפציעות שלו ( מי היה מאמין אה?) ויש לו מוניטין רע של חוסר משמעת? והכי גרוע שהוא לא שיחק כדורגל כמעט שנה…

ההנהלה מדליפה רמזים שגם סרגי רוברטו וגם סמדו ברשימה. אפילו פירפו נכנס.

מסכים לגבי הקומבינציות שהצעת. אני ראיתי כמה יציאות לא רעות של ארתור קדימה ושיש לו אחלה בעיטה. זה ממש לא ברמה של משהו מוכח או מגובש, אבל אני יכול לראות פה פוטנציאל. נגלה בהמשך אם אני טועה.
ריקי כשמאחוריו דה יונג או בוסקטס זה הרכב שאני מרגיש איתו בסדר גמור. במיוחד בשלבים המוקדמים של העונה הבאה.

@Paco-Pavon, חושב שזה בעיקר עניין של אלטרנטיבות. לזרוק שחקן צעיר כמו ארתור לעומת שחקן מבוגר בדעיכה טוטאלית כמו פיאניץ’ זו שערוריה.

ארתור משחק עונה פחות מדמבלה והוא גם נפצע פחות. אני חושב שהעונה הראשונה שלו, בטח כעונה ראשונה באירופה הייתה יחסית טובה, ואנחנו נשארים עם חצי עונה שלא נגמרה שהיא די מאכזבת מבחינת ההתנהלות בעיקר.

בכל מקרה גם אם ארתור יתאפס, קישור שלו ביחד עם בוסקטס ודה יונג הוא לא מספיק טוב, כמו שאני אומר תמיד. שחקן כמו פיאניץ’ הוא בטח לא הפתרון סגנונית.

הייתי שמח לראות שחקן כמו סאול אצלנו, אבל לא נראה שיש לנו תקציב לגרביים שלו בחלון הזה.

פיאניץ’ בהחלט לא משהו, אבל מה האלטרנטיבה לדמבלה? בנוסף כפי שכבר צויין, ההתקפה שלכם דלילה יותר מהקישור, בטח באגפים.

לגבי הוותק אתה צודק, אבל ארתור גם מבוגר בשנה ובגיל שכבר מצופה ממקצוען להתאפס. אני גם נוטה לחשוב שעדיף להמשיך ולתת לו צ’אנס, אבל זה רציונלי לחלוטין להחליף אותו באופן עקרוני.

שוב, להחליף אותו זה עניין של אלטרנטיבות. בשביל סאול מבחינתי בכיף, בשביל שחקן בדעיכה כמו פיאניץ לא.

בנוגע לאלטרנטיבות לדמבלה- יש הרבה קיצוניים מוכשרים באירופה (ניימאר, סאנצ’ו, גנאברי, סאנה…) שהם לא UNTOUCHABLE ונראה שאם בכל זאת נפתח את הכיס על עמדה אחת הקיץ זה יהיה על שחקן התקפה. אם הדיבור על תחליף לדמבלה הוא שחקן כמו ווילייאן נניח, אז גם מזה אני לא מתלהב בכלל.

אפשר גם להבין את האנטי המוגזם לדמבלה לאור תג המחיר והשכר שהוא גבוה משמעותית משל ארתור. רק לחשוב שהעדפנו אותו על אמבפה באותה תקופה, בעוד ארתור לא הגיע בדיוק על חשבון דה בריינה.

דמבלה תופס מקום של סופר קראק בעוד ארתור לא, וגם האלטרנטיבות המוצבות בתקשורת עבור שניהם בהתאם לכך.

לדעתי הכוונה של אורי הייתה שזה לא כזה הזוי שהשם של ארתור מקושר לדברים שהם מעבר להרכב, בדיוק כמו שמבלה גם ארתור שחקן פציע/לא מקצוען, תחליטו אתם.
האם הייתי מוכר אותו? לא. אבל הייתי עושה המון דברים שונים אצלכם.
אגב, אם כבר ארתור לא בכושר, דווקא מערך של 433 הפוך יכול להיות פתרון טוב. בוסקטס ודה יונג באותו קו כשקוטיניו/פוץ מעליהם. אולי אפילו הזוי יותר, ולתת למסי את עמדת ה10, כשבהגנה אחד הקיצוניים יחליף אותו בקישור

מקווה ש @Aragones לא קורא בפורום פה :slight_smile:

כל אחד מבין קוטיניו, דמבלה, גריזמן, שווה לפחות 50 מיליון בשוק שלפני קורונה , וכנראה הרבה יותר. לא יודע לגבי עכשיו. והם מרוויחים הרבה יותר מארתור.
גם לא ענית לי - אם רוצים כסף על ארתור, מדוע מדברים על החלפה עם פיאניץ’ ולא מכירה ישירה?
אם יש סיבה שבארסה רוצה להיפתר ממנו, זה לא הכסף שנקבל עבורו. צריכה להיות סיבה אחרת, אם כל השמועות בזבלונים נכונות בכלל.

ההנהלה מדליפה רמזים שגם סרגי רוברטו וגם סמדו ברשימה. אפילו פירפו נכנס.

אם להאמין לעיתונים, כמעט כל שחקן מחוץ למועדון. אומטיטי, וידאל, ראקיטיץ, נטו, גריזמן, דמבלה - כולם הוזכרו בזבלונים כאלה ואחרים. אני לא טרחתי לכתוב על זה בפורום , כי זה לא נראה לי רציני. לא יודע אם זה בא מההנהלה או סתם אין להם על מה לכתוב, אבל לא תהיה מהפכה כה מסיבית בקיץ.

דיברתי עם אסף בקשר לזה. אני סוגד לסאול שהוא לוחם אדיר אבל כדורגלן עוד יותר טוב. הבן אדם שיחק עם קטטר בכליות ובשתן שלו אחרי משחקים היה יותר דם מאשר שתנן ולמרות זאת בחיים לא התלונן. גבר על.

עם כמה שאני אוהב את צ’ולו ואת הסגנון שלו, אני מרגיש שסאול נחנק ולא מראה את הברק שלו וזה חבל. כולנו מפסידים בגלל הסירוס שלו. הבן אדם לא מסוגל להבקיע שער נורמלי. תנו לו את האפשרות והוא מייצר שערים כמו מול ריאל וביירן כל חודש. אנחנו יותר קבוצה של תומסים וקוקאים ופחות סאול. אבל יכאב לראות אותו בברסה במיוחד במשחק מולנו. כבר עדיף דורטמונד, ליברפול או שיטי (רק בגלל פפ שעשה מהתרנגולת חסר הראש סטרלינג שחקן. מעניין מה היה מוציא מסאול)

אני מבדיל בין עיתונים או גופי תקשורת.

ספורט הוא זבל נטו, מונדו זה ישראל היום של ברתומאו. שאני קורא שם על דברים שמתרחשים בתוך המועדון. אני מבין שזה בא מהפה של ברתומאו.

לגבי ארתור, השבתי לך. תסתכל על הציוץ שהבאתי פה. ארתור הוא שחקן אחד. יש רשימה של שחקנים שמחפשים למכור אותם.

גריזמן זה דיון נפרד. קוטיניו, ברצלונה נואשת מחפשת להיפטר ממנו. יש גם הדלפות לגבי דמבלה. לדעתי אם תגיע הצעה נדיבה על דמבלה . יקחו אותה.

מונדו מספרת שברצלונה מתמחרת את ארתור 60 מיליון אירו. כנראה יובה לא מוכנה.

צריך פעם אחת ולתמיד להבין, מונדו דפורטיבו מקבלת הדלפות ישר מהסביבה של ברתומאו. אם העיתון הזה מפרסם שארתור למכירה אז ארתור אכן עומד למכירה, לא יודע אם זה יצא לפועל או לא (הלואי שלא) אבל הרצון קיים.

האם MD מפרסם אך ורק הדלפות מהמועדון? הם לא מפליצים שום דבר על דעת עצמם?

לתמחר את ארתור ב 60 יורו זה אומר שהמו"מ מתחיל מ 60 יורו. בפועל נקבל פחות. רכשנו אותו ב 40, זה לא שיעשו פה קופה. אם רוצים להכניס 60 מיליון יורו במיידי, הרבה יותר הגיוני לרדת מהעץ ולמכור את קוטיניו או את דמבלה. שניהם בקלות שווים את הסכום הזה.
לא מבין מדוע דווקא ארתור.
ולא הבנתי מדוע אתה מדבר על כסך לקופת המועדון, והציוץ שאתה נשען עליו מדבר על החלפת שחקנים. זה סותר אחד את השני.

אולי רומזים לארתור שאם לא יפסיק עם השטויות, יימכר. אבל אין כוונה אמיתית למכור.