פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

יש עיתונאים מסוימים במונדו. אני פשוט מבדיל בינהם. . העורך של מונדו הוא “יס מאן” של רוסי וברתומאו.

ברצלונה רוצה להיפטר משכר ולהכניס כמה מזומנים. אתה חוזר וכותב קוטיניו. ברצלונה רוצה למכור את קוטיניו. הבעיה שהוא לא הצליח בבאיירן לא הצליח בברצלונה ועכשיו הוא גם עבר ניתוח ובכללי, הוא נראה כמו צל של עצמו . ברצלונה לא מוצאת לו קונה במחיר שהוא לא הפסד מבחינתה ובסופו של דבר, זה יגמר בחצי חינם… ודמבלה כתבתי , לא חושב שאף קבוצה רצינית תשקיע בו כסף במצב הנוכחי. אלא אם אתה תמצא לי הנהלה כמו ברצלונה. זה קשה. לצורך העניין, אם תגיע הצעה רצינית , אני חושב שברצלונה תמכור אותו. ארתור פשוט שחקן הכי מבוקש כרגע.

ארתור שחקן אחד, מדברים על רשימה של שחקנים.

אני יחזור ויכתוב, לא רוצים למכור או לעשות טרייד על ארתור בגלל עבירות המשמעת שלו. זה מגוחך. בכל הכבוד, דמבלה פי כמה יותר גרוע ממנו בתחום הזה. עשה סקי פעם אחת. חצי סגל צריך למכור, אם זו הסיבה.

שמונדו מפרסמים ידיעות על ריאל מדריד או קבוצות שהם לא ברצלונה “אז מפליצים על דעת עצמם” שהם מפרסמים ידיעות מתוך המועדון , בעיקר את התעמולה של ברתומאו. אז אני מבין שיש מי שמדליף להם מתוך המועדון…

ודרך אגב, המנהל הספורטיבי של יובה די אישר שיש מגעים עם ברצלונה בקשר לארתור, אז בוא נתקדם, ונבין שזה לא סתם הנפצה. (אני לא יודע אם זה יצא לפועל או לא בסופו של דבר, הלואי שלא, אבל יש משא ומתן בין יובה לברצלונה זה די ברור)

משה, אני לא שולל שיש אולי מגעים לגבי ארתור. אנחנו מספיק מטומטמים בשביל למכור אותו.
אני לא חושב שרוצים למכור אותו כי חסר כסף. כל קבוצת צמרת באירופה וחצי ליגה אנגלית תקפוץ על קוטיניו אם בארסה הייתה יורדת ל 60 מיליון. גם דמבלה היה נחטף בסכום הזה, כי בקבוצה נורמלית עם צוות רפואי טוב, משמר אימונים רציני ופסיכולוג צמוד הוא יכול להיות וורלד קלאס. הוא מאוד צעיר עדיין, ושווה השקעה כזאת.
לכן, לו היה מדובר רק ב 50-60 מיליון, בארסה הייתה מוכרת אחד מהם בקלות.
לקוטיניו מחפשים קבוצה, אבל דורשים 100 מיליון. זה כבר סיפור אחר ואין קופצים.
קוטיניו ודמבלה שניהם מרוויחים הרבה יותר מארתור, לכן המשכורת שלו גם לא בעיה.
אני לא יודע איפה קראת שרוצים למכור את ארתור למרבה במחיר, אני קראתי על הטרייד עם פיאניץ’. אם זה מה שבארסה רוצה, היא לא תרוויח כלום מבחינה פיננסית. אני אפילו לא מדבר על ההיבט המקצועי.

קנינו את קוטיניו בסביבות 150 מיליון אירו, למכור אותו ב60 זה חצי חינם. זה הפסד. לא כתבתי שרוצים למכור את ארתור לכל המרבה במחיר, אמרתי שהתימחור שלו זה 60 לפי מונדו. וכתבתי, התוכנית היא גם למכור את קוטיניו. זה לא סותר אחד את השני. זה בנוסף. וההרגשה שלי שאם תהיה הצעה טובה על דמבלה , אז יקחו אותה. יש רשימה של שחקנים . ארתור הוא אחד מהם.

שברתומאו מדליף לתקשורת שהשחקנים יצטרכו לקצץ גם בשנה הבאה. יש לנו בעיה. אני מחבר אחד ועוד אחד ועוד אחד.

מכירה של דמבלה וקוטיניו היא סופר מורכבת, ולדעתי לא תצא לפועל בשנים הקרובות, ככה שכל שנותר לנו לקוות זה שקוטיניו יתופקד כחלק מחוליית הקישור בלבד, ושדמבלה יפסיק להיפצע ויהפוך לקראק שאנחנו מחכים לו.

קודם כל המועדון הרוכש צריך להיות מספיק גדול. כי אף אחד מהם לא יסכים לעבור לאיזו שפילד יונייטד כדי להתחרות על מקום בליגה האירופית. מדובר בשחקנים שירצו לעבור למועדון עם שם, כזה שמשחק קבוע בליגת האלופות, או לכל הפחות זוכה בליגה האירופית.

שנית המחיר צריך להיות נמוך מאוד ביחס לעלות הרכישה. אני מזכיר שהשניים עלו 140 ו-160 מליון, ואף אחד לא ישים עליהם יותר מ70 מליון במצב רגיל. אז בטח שלא במצב השוק הנוכחי. אנחנו מדברים פה על פגיעה קשה מאוד באגו של ההנהלה הזאת, שמיד תתורגם בידי לאפורטה ושות’ ל"ההנהלה של ברצלונה נכשלה עם שני השחקנים היקרים בהיסטוריה של המועדון שעלו 300 מליון אירו".

שלישית, המשכורת שלהם מהווה בעיה רצינית. מעטים המועדונים שיכולים לעמוד בעלות השכר המפלצתית (וחסרת כל ההיגיון) שברצלונה משלמת. השחקנים יצטרכו לרדת בשכר שלהם ו/או בארסה תצטרך להוריד מעלות הרכישה כדי שהמועדון הרוכש יהיה מוכן לרכוש. זה מראש מציב את בארסה בעמדה מאוד מאוד חלשה במו"מ.

רביעית, העיר אליה הם יגיעו תצטרך להיות אטרקטיבית. לא הרבה מתייחסים לנתון הזה, אבל אנחנו מדברים על בני אדם מעבר לשחקני כדורגל. אף בן אדם שגר בעיר חוף שמשמית כמו ברצלונה לא ירצה לגור ניוקאסל או נורוויץ’. זו ירידה משמעותית באיכות החיים.

לכן אנחנו מגיעים למצב בו השחקן עצמו יעשה בעיות (שכר, איכות המועדון הרוכש, איכות עיר המגורים) ועם הרבה מאוד סימני שאלה שיגיעו עם כל מועדון ששוקל לרכוש. בארסה תמצא בעמדה כל כך חלשה במו"מ, וככזאת שיש לה עבר מלא בכשלונות מפוארים, אני אתפלא אם כל עסקה שכזאת לא תיגמר ב30-40 מליון אירו וכותרת במונדו - בארסה מתמקדת כעת בנוער.

ברור שזה הפסד. אבל להשאיל אותו עד שהחוזה שלו ייגמר זה עוד יותר הפסד. אם מחיר השוק שלו X, ובארסה לא מעוניינת בו, עדיף למכור אותו עכשיו בהפסד.

אני חושב שכן כתבת שרוצים למכור את ארתור כי זה מה ש MD דוחף ו MD זה עיתון של ברתומיאו. או שלא הבנתי אותך נכון.
אני יודע שרוצים למכור את קוטיניו, אבל דורשים מחיר לא ריאלי.
אם רוצים מזומנים, צריכים לרדת במחיר של קוטיניו ולא למכור את ארתור. בטח לא החלפה עם פיאניץ’. אם בארסה באמת רוצה למכור את ארתור, וזה לא סתם הנפצה של עיתונים, הסיבה כנראה אחרת. או שנמאס מהשטויות שלו, או שחושבים שיביאו שחקן טוב יותר במחיר שלו, או שסטיין לא בונה עליו.

הביטוי “לכל המרבה במחיר” זה משמע אני חושב שברצלונה עושה על ארתור מכירה פומבית על ארתור… וזה לא , כי יובה זה המועדון היחיד שמתעניין בו.

לפי מונדו , ברצלונה מול יובה מתמחרת את ארתור ב60 מיליון אירו. וזה השוי כסף שהיא רוצה או בשחקנים. אני לא חושב שיובה תשלם את הכסף אלא תנסה לעשות טרייד. אין לה אף שחקן קישור שאני רוצה. פיאניץ הוא שחקן טוב, היה מועמד לברצלונה בזמנו. אבל עכשיו הוא לא מתאים , על כל השאר אני לא חושב שיש על מה לדבר.

md לא דוחף לכלום. מונדו משרת את האדון שלו. וזה רוסי את ברתומאו. שמונדו מפרסם שברצלונה נתנה אור ירוק ליובה. וזה עכשיו יותר תלוי בארתור. אז אני מאמין להם בזה. כי הוא מתחיל בתעמולה ובספינים למה צריך לשחרר את ארתור. מונדו מקבל הדלפות ותידרוכים ישר מהסביבה הקרובה של ברתומאו. עיתון בזוי .

סטיין בדומה לואלורדה. הוא יס מאן. ברתומאו יגיד לו לקפוץ, הוא ישאל עד לאן… שום דבר לא תלוי בו או ששואלים אותו במשהו. המזל גם של סטיין שלברצלונה אין כסף להביא מאמן חדש. הוא אחת האכזבות הכי גדולות שהיו לי. אסור להיות תמים ונאיבי.

נכון, אבל מדובר במזעור ההפסד כי כרגע אין שום אופציה לרווח.
אם תמכרו אותו ב50 מיליון אתם תהיו בהפסד של 100 מיליון + שנה משכורת לשחקן אותו אתם לא צריכים.
אם לא תמכרו אותו אתם תהיו בהפסד של 150 מיליון + הפסד של כמה שנות משכורת.

מדובר במקרה שמאוד מזכיר את בייל וחאמס אצלינו, כוכב גדול שנקנה, לא מתאים, ואי אפשר להפטר ממנו לא במחיר של הפסד. אבל זה לא שאופציה נוספת שלכם היא רווח, זה או אפסד או הפסד גדול יותר, או הסיכוי הקלוש שהוא יהפוך לשחקן שרציתם שהוא יהיה, אנחנו בריאל חיכינו יותר מידי עם בייל וחאמס והיום אפילו בחינם אנחנו לא מצליחים בגלל המשכורות

בדיוק מה שאמרתי אז על ארדה טוראן, וזה אולי בעצם מתאים לכל שחקן במצב דומה -
אם יש לך שחקן שאתה גם ככה לא רוצה ולא מתכנן להשאיר במועדון, עדיף להפסיד עליו את ההפרש בין כמה שקנית לכמה שתמכור, מאשר להפסיד את כל סכום הקנייה.
הבעיה, וזו חתיכת בעיה, היא עדיין לשכנע את קוטיניו, ראקיטיץ’ ואחרים לעזוב (כמו ששוסאקו ציין - משכורות, עיר מגורים ויוקרה אלו דברים מהותיים מאוד בשיקולים של שחקן), אבל מבחינת הסתכלות כלכלית נטו של הפסד מול הפסד גדול יותר? עדיף למכור את קוטיניו ב-50 מיליון עכשיו, מאשר לחכות לסוף חוזה.

אפשר גם לנסות ולתת לו עוד שנה. בעמדה יותר נוחה. אם ארתור עוזב . אני מעדיף אותו. על השאריות שיובה מנסים למכור לנו בתמורה לארתור.

איכשהו אני עדיין אופטימי שקאוטיניו יכול להשתלב אצלנו ולצמוח ככוכב.

נכון שלא כל חוליי הקבוצה התחילו ונסתיימו בצנון, אבל אפשר לראות שוב ושוב כמה האימונים אצלנו ושיטת המשחק היו ירודים תחתיו.

אפילו מלקרוא שמאלקום מספר שהאימונים בבארסה היו לא מספקים, הוא לא היה בכושר עקב זה (דיבר רק על עצמו) ושזה היה מתכון לפציעות. מביך לקרוא שהוא אומר שעכשיו ברוסיה הוא מתאמן כמו שצריך.

בושה למועדון בסדר-גודל שלנו שככה האימונים אצלנו נראים.

אני עדיין חושב שגם אם לחלק מהשחקנים יש בעיות גישה, הם עצמם לא הבעיה.
תצמידו להם פסיכולוגים, מאמני כושר, תזונאים. תהפכו אותם לחיות. שיהיו שמחים, שיתאמנו הרבה, שיהיו הרבה ביחד.

אם תעשו את כל זה ואז תגידו לי ששחקן X נכשל בבארסה, אני אקבל את זה. כל עוד ההתנהלות פה היא בית זונות אחד גדול, זה לא רציני לשפוט שחקנים.

זה משהו אחר. אם רוצים להשאיר אותו ורוצה לבדוק אם הוא שווה משהו - אחלה, בואו נראה.
מה ש-Gev רשם, ואני חיזקתי, זה מה כדאי לעשות במקרה שלא רוצים אותו.

כנראה שנהיה חלוקים פה לנצח.

מפליא אותי שאני עדיין רואה אנשים שמתייחסים לרווח והפסד בשוק העברות השחקנים בתור משוואה פשטנית של “סכום רכישה פחות סכום מכירה”. זה משוואה חסרת כל משמעות לחלוטין.

רווח עסקי הינו משוואה של תועלת מול עלות, ואם ממש רוצים לפשט עבור עולם הכדורגל (כי המושג תועלת לא ממש ניתן להגדרה), אז רווח הוא לכל הפחות סך ההכנסות אל מול סך ההוצאות עבור השחקן. הדבר הזה אומר שבמינימום שבמינימום, חייבים להתחשב גם באלמנט השכר (ואף הרבה יותר מכך, אבל נשאיר את זה בצד).

את הטמטום המוחלט בהתייחסות רק למחיר רכישה ומכירה אפשר להציג בדוגמא הפשוטה הבאה. דמיינו 2 תרחישים (כל הסכומים ברוטו):

שחקן א’ נרכש ב-10 מליון יורו
שחקן א’ קיבל שכר לשנה של 10 מליון יורו
שחקן א’ נמכר ב-5 מליון יורו

שחקן א’ נרכש ב-15 מליון יורו
שחקן א’ קיבל שכר לשנה של 5 מליון יורו
שחקן א’ נמכר ב-5 מליון יורו

יש מישהו רציני בקהל שמסוגל לטעון שיש לקבוצה הרוכשת איזשהו הבדל בין שני התרחישים? הרי ברור שמבחינה כספית הם זהים לחלוטין ! ועדיין אני רואה אנשים כאן בפורום שבשיא הרצינות מנהלים חישובים כאילו תרחיש א’ עדיף על תרחיש ב’ ומציג הפסד כספי קטן יותר. זה טמטום מוחלט.

אם מתעלמים לרגע מכל הנושא של אינפלציה והההצלחה המקצועית (והערך הכספי שמצטרף אליו), מישהו באמת חושב שריאל מדריד “הרוויחה” כספית על כריסטיאנו רונאלדו כי היא מכרה ביותר מאשר קנתה? לאן נעלמו כל המאות מליונים ששולמו לו שכר לאורך 9 שנים? ואם כריסטיאנו היה משחק בחינם וכל המאות מליונים האלו היו חלק מסכום הרכישה למנצ’סטר, אז פתאום ריאל מדריד הפסידה סכום עתק? האם זה ברור לכולם פה שמבחינת ריאל מדריד שני התרחישים זהים לחלוטין?

בקיצור, תפסיקו להשוות סכום רכישה ומכירה, זה ממש ממש ממש מטומטם ולא עושה פה חסד עם אף אחד :slight_smile:

אתה שוכח שמשכורת, כשמה כן היא, היא השכר של אותו שחקן על העבודה שלו. השכר של כריסטיאנו היה פועל יוצא של האיכויות שלו על הדשא. לעומתו, השכר של קוטיניו זה ביזיון שרק עליו (מבלי להתייחס לעשרות העוולות שהוא עשה במהלך כהונתו) ברתומיאו היה צריך להתפטר.

לא מבין מה אתה רוצה שנשווה.
מכירה של קוטיניו (למשל) תכניס סכום כסף כלשהו, נמוך ממה שנקנה, אבל תחסוך את המשכורת שברצלונה אמורה לשלם עליו עד סיום החוזה (או לפחות חלק ממנה).
אז אומנם זה לא 150 מיליון מול 50 (היפותטית), באופן נקי, אבל זה כן יותר דומה ל-

1. 150 מיליון + משכורות לכל התקופה.
  2. 150 מיליון + משכורות בתקופה לפני המכירה של קוטיניו, פחות שווי המכירה והחיסכון במשכורות שלא ישולמו.

כך או כך, עדיף למכור בהפסד, מאשר לא למכור (כמובן, בהינתן זה שלא בונים על השחקן, בהסכמה שלו ובלה בלה בלה).

לא מבין מה אתה קופץ עליי, צינתי עובדה. ברצלונה רוכשת שחקן במחיר x וכנראה תמכור אותו בסכום שכמעט 100 מיליון אירו פחות ממה שהיא רכשה אותו, בלי שהיא הפיקה ממנו שום תועלת. זה כישלון. לא משנה איך אתה תרצה לסדר את זה.

לא נכנס לשיקול כספי . אני מדבר על מקצועי עכשיו.

ברור שזה עדיף, אין שאלה בכלל, אישית, אני חושב שצריך לתת לו עוד הזדמנות. (בלי ברירה, אם זורקים את ארתור ליובה)

במצבנו המקצועי? אני מוכן לשמוע על הישארות של המדוכא, אפילו אם ארתור יישאר.

מי זה המדוכא? או שפיספסתי משהו? אה קוטיניו לא חשוב… חחח

המדוכא זה ההוא שמסתובב במגרש בלי חשק, ובילה בשנה האחרונה בבאיירן.

אם ארתור נשאר, אין לו בכלל מקום. לחזור שוב על קוטיניו קיצוני, עדיף למכור בחצי חינם…

אנחנו חוזרים לדיון שבו הדעה שלי היא “עדיף שחקן שיודע לנוע קדימה, מעוד קשר רוחב”, אבל זה גם כבר נטחן, וגם מדובר בעולם דמיוני, בו בברצלונה יש שיקולים מקצועיים.