פנטזיות, העברות וחוזים: מה מחכה לנו בחלון ההעברות של קיץ 2024?

ממש ממש ממש ממש לא רלוונטי. הסכום כולו הוא הוצאה בעבורה אתה מצפה לקבל תמורה מקצועית (או כספית, זה פחות משנה כרגע). אין שום סיבה שבעולם להתחשב רק בסכום הקנייה, בדיוק כמו שההוצאה שלך על שימוש במזגן כוללת את סכום רכישת המזגן + עלות השימוש שלו בחשמל. התעלמות מאחד הפקטורים זה פשוט חישוב שגוי וזה ממש לא משנה אם אתה מסתכל על רווח כספי או מקצועי.

ואם ברצלונה הייתה מוכרת אותו באותו סכום אבל את ה-100 מליון האלה משלמת לשחקן כשכר זה היה כישלון יותר קטן? אתה באמת לא רואה שאין הבדל בין המקרים?

אני חשבתי שמה שאני כותב זה ברור מאליו ושאני רק צריך להזכיר לכם את זה. אני אפילו מופתע עוד יותר כרגע לראות שאפילו שאחרי שכתבתי את זה אתם מתעקשים שצריך לבצע את ההפרדה המלאכותית הזו…

אתה מדבר על מצבים היפותטיים, שאולי את סכום הקנייה היו ממירים למשכורות גבוהות יותר, ואולי ואולי.
בשורה התחתונה, ובראייה מאוד צרה ופשוטה (בלי להיכנס לאינפלציות ובלאגנים אחרים) - קנו שחקן ב-X, ומשלמים לו משכורת Y לחודש/שנה/וואטאבר.

בהנחה שלא רוצים את השחקן, מה אפשר לעשות כרגע? למכור בכמה שיותר קרוב ל-X, ולחסוך את ה-Y כפול כמה חודשים שנשארו בחוזה.

אף אחד פה לא מתעלם מהמשכורות, אלא יש פה יותר ניסיון “לפשט” את העניינים למטרות הדיון. אבל היי…תמשיך לתרום לדיון בהערות מתנשאות, אולי נבין בסוף איך כלכלה עובדת.

אנחנו פשוט חלוקים בנושא הזה.

מבחינתי, ברגע שיש לך מזגן אתה צריך לשלם עליו כדי להפעיל אותו. אתה יכול לקנות בלי להשתמש בו, אבל זה חסר היגיון אז העלויות של ההפעלה הן משהו שבכל מקרה יש לך. הכסף שאתה מוציא על המזגן כדי שיהיה לך מזגן זה משהו אחר.

ואם נחזור לכדורגל - המשכורת של שחקן X תלך לשחקן Y שימלא את המקום שלו (כלומר, בקבוצות שהן לא ריאל. יש מצב שפלורנטיניו התייאש ומחכה שמסי יפרוש, ובינתיים נותן לכם איזה הזאר מחמד?). אם המשכורת של שחקן X גדולה מאוד אז היא תלך באופן טבעי לשחקנים Y,Z. כי אתה צריך מזגן, אה סליחה, שחקן שירוץ על הדשא. במקרה של קוטיניו אפשר באמת לשים מזגן על הדשא במקומו.

בואו נפריד. אתם מנסים לשכנע אותי שבהינתן כבר קנו את השחקן (=השקעה שקועה) נכון יהיה למכור אותו אף במחיר “הפסד” כדי לפחות לכסות חלק מהעלויות. רק שיהיה ברור - אין כאן ויכוח בכלל וזה ברור מאליו.

כל מה שאני אומר זה שהחישוב שלכם של מחיר ההפסד הוא שגוי מן היסוד. אם קוטיניו יימכר בחצי מחיר להגיד שהוא כישלון כי הפסדתם עליו 50% מערך הרכישה והוא לא תרם מקצועית זה פשוט משפט חסר משמעות. ההפסד הוא לא 50% מערך הרכישה, ההפסד הוא 50% מערך הרכישה + כל השכר שלו בשנים אצלכם. זה כל מה שניסיתי להבהיר.

וזה הולך גם לכיוון השני, ובדיוק מאותה סיבה ריאל מדריד לא “הרוויחה” כספית ממכירת רונאלדו כי הוא נמכר ביותר מאשר נרכש. זה משפט מפגר שמתמטית פשוט לא נכון. ריאל מדריד “הפסידה” כספית הרבה מאוד כסף על רונאלדו (נעזוב את זה שהוא תרם לה המון גם מקצועית וגם כספית בעקיפין, לא נכנס לזה כרגע).

אני שומע כאן שוב ושוב ושוב חישובים של “סכום רכישה פחות סכום מכירה” (גם בפורום של מדריד, שלא יהיו אי הבנות) ואני פשוט מנסה להגיד לכם שהמשוואה הזו חסרת משמעות לחלוטין.

להשוות למזגן, זה כמו שתקנה מזגן, תפעיל אותו במשך 3 שנים בלי הפסקה, הוא יצרוך חשמל כרגיל רק שמעבר לכך הוא “לא יעבוד”, ואז תמכור את המזגן. האם ההפסד הכספי שלך הוא רק הפער בין הרכישה והמכירה של המזגן, או שהוא כולל גם את ההוצאות חשמל?

עם זה אני מסכים לחלוטין. זה לא סכום קנייה פחות סכום רכישה, זה ברור, בטח לא בהסתכלות בתצורה של אחוזים.

העניין עם הכישלון במקרה של קוטיניו, זה לא רק עלות רכישה+משכורות פחות שווי מכירה+משכורות שנחסכו, אלא הסתכלות מעבר לעניינים הכספיים או המספריים. קוטיניו נכשל (באשמתו או לא באשמתו, לא נכנס לזה כרגע) לא רק מהבחינה הכלכלית, אלא גם מהבחינה המקצועית. וכשמצרפים את שני אלו יחד, זה יותר חמור.

בסכום הכסף הזה ובמשכורת הזו (ובפחות) שהיו מוצאים על שחקן אחר, כנראה שהיית מקבל תפוקה מקצועית זהה. שלא לדבר על זה שאולי היית יכול למצוא יותר משחקן אחד מועיל, ובעמדות בהן החיזוק נדרש יותר, בסכומים האלו. זו אף פעם לא רק הסתכלות כלכלית. התרומה המקצועית תמיד תיכנס למשוואה, גם אם קשה לכמת אותה, או להשוות אותה למקרים אחרים.

במטאפורת המזגן - זה כמו שתקנה מזגן במחיר מופקע, שלא מתאים לך, לא תשתמש בו נכון, הוא לא יקרר כמו שצריך, יעשה שימוש בהמון חשמל ואף אחד לא ירצה לקנות אותו ממך במחיר שאפילו קרוב לכמה שאתה קנית. בסכום הכולל הזה (קנייה + הוצאות שוטפות) יכלת להסתדר יותר טוב עם מזגן אחר, או אפילו עם כמה מאווררים.

ופינה-קולאדה
זה גם בא טוב בימים חמים :tropical_drink: :cocktail:

למקרה שפספסת, הנה, זה נכתב בהודעה המקורית שלי.

לא נכנסתי לחישוב עצמו יותר מכך כי זו לא הייתה הכוונה של ההודעה שלי. אבל נושא השכר בהחלט עלה.

ברוב המקרים זה עוד יותר מסובך. זה לא רק מחיר של השחקן והמשכורת שלו, אלא המשתנים שבחוזה, עמלת סוכן, מיסים, בונוסים, כמה מרצ’נדייז השחק מוכר ובטח יש עוד גורמים שלא עולים לי לראש כרגע.
למשל, אם קוטיניו יישאר בבארסה ישחק 24 משחקים, בארסה תצטרך לשלם לליברפול עוד 20 מיליון יורו.
על עמלת סוכן נפלה העיסקה של דה ליכט. לא סכום מבוטל.
אנחנו לא יכולים לדעת בדיוק כמה נפסיד על קוטיניו אם נמכור אותו בסכום כלשהו. אבל היות ושילמנו עליו עד עכשיו 140 מיליון יורו, ונמכור אותו, נניח ב 60, ההפסדים הנוספים הם לא החלק העיקרי בהפסד. במקרה שלו, ההפסד העיקרי הוא מחיר קניה פחות מחיר מכירה.

ואני מודע לזה לגמרי. בכוונה לא נכנסתי לכל החישובים.
אתה שכחת אגב את מחיר האוכל, החולצות, הנעליים, והמים של קוטיניו… אפשר לפעמים להתייחס לכוונת ההודעה ולהבין את כוונת המשורר (שלא תפגע לשניה גם אם תוסיף לחישוב על פרט שתרצה) במקום לעשות תורות בהם כל אחד מזכיר פה פרט לא רלוונטי אחר לחישוב מחירו של השחקן.

אקדים תרופה למכה: למה לא רלוונטי?
מתוך ההנחה שמקצועית לקוטיניו אין תרומה וערכו לא יעלה (שמפה מתחיל כל הדיון). אם קוטיניו ימכר עכשיו תחסכו כסף.
כמה גדול יהיה הסכום? זה לא משנה כי חיסכון הוא חיסכון וזה מה שבאנו לבדוק. וכשאין לשחקן תרומה מקצועית אז גם אם תחסכו עליו שקל זה משתלם לכם
למכור השנה.

אגב, לצורך העניין אני דווקא חושב שלא כדאי לכם למכור את קוטיניו. פשוט כי לדעתי כי יש לו ערך מקצועי לקבוצה.

ההודעה שלי הייתה כדי לחזק את מה שאתה אומר , כנגד הטענה של dkaro שאנחנו עושים חישוב פשוט.
כל מה שהזכרתי שווה מיליונים, ודי רלוונטי.

עריכה:
בדיוק במארקה מדברים על קוטיניו.

הם אומרים שמשכורת ברוטו שלו היא 30 מיליון יורו. יחד עם ה 20 מיליון שבארסה תשלם לליברפול אם הוא נשאר, עלותו תהיה 50 מיליון בשנה הבאה.
גם אם יש בי איזושהי תיקווה שהוא אולי שווה ניסוי כקשר, אני מעדיף למכור אותו אפילו ב 50 מיליון. להשאיר את ארתור, להחזיר את אלניה ולמכור את ראקיטיץ’. בארסה לא צריכה זולל משכורת כמוהו אם הוא לא נותן תרומה שמצדיקה את זה. הסכום בו קנינו אותו לא רלוונטי, עדיף למזער את הנזק עכשיו.

לא שאני תופס מ"ספורט" אמינים במיוחד, כן? אבל זה יהיה אקסטרה משעשע אם גם דה-ליכט וגם ההוא שטוב יותר מדה-ליכט יהיו ביובנטוס בשנה הבאה.

שנה אחרי, וגם ההוא שמאמינים בו ילבש שחור לבן.

וגם ארחואו זה שטוב מהוא שטוב מדה ליכט , אם תגיע הצעה טובה יקחו אותה.

בלמים זה אוברייטד במילא…

עזוב בלמים, מה אתה ילד? עוד קשר מזדקן זה מה שאנחנו צריכים! נביא את פיאניץ’, דני פארחו, נחזיר את פאוליניו ואז הניצחון מובטח.

ארתור תלחם, תלמד מראקיטיץ. יש לך ולנו עוד שנה לסבול, עד 2021!

https://twitter.com/LaSenyera/status/1260165872443961346

מה שהזוי, שבתרחיש האופטימילי, יהיה עוד מקרה “ראקיטיץ”, שחקן שיודע שניסו להיפטר ממנו. מדהים.

בעיקרון אתה צודק, חישוב של סכום קניה מינוס מכירה זה חישוב מופשט מדי. השאלה אם להוסיף שכר זה מספיק מורכב? לטעמי התשובה היא לא. הצלחה מקצועית, מיתוג, תפיסת מקום בסגל. יש הרבה גורמים שאומנם מסובכים לחישוב (עבור רובנו המוחלט בלתי אפשריים) אבל הם תופסים נפח גדול מאוד באותה משוואה של עלויות של שחקן וחישוב של עלות+שכר, בלעדיהם, חסר משמעות כמעט באותה המידה כמו ללא השכר.

כמובן שאתה צודק, אבל ההבדל הוא שבשונה מהפרמטרים שאתה מדבר עליהם, להתחשב בשכר מאוד קל. ולכן המינימום שאני מצפה ממי שעושה חישובים כאלה זה לקחת בחשבון את השכר. מה שמשתמשים רבים כאן (ובכלל אוהדי ספורט בעולם) עשו זה חישוב חסר משמעות לחלוטין.

עניין נוסף הוא שהשכר הוא מרכיב מספיק משמעותי שבמקרים רבים אף גדול יותר מסכום הרכישה, בוודאי שגדול יותר מהפרש סכום המכירה והרכישה. כלומר, בלעדיו חישוב כלכלי פשוט בעצם מתעלם פחות או יותר מהמרכיב המשמעותי ביותר בעלותו של שחקן… טמטום כבר אמרנו?

פיון: חלון העברות לפנינו. אנחנו בבעיה רצינית.
ברתומיאו: נראה לי שאני יודע על מה אתה מדבר.
פיון: כן, חסרים לנו שחקני הג…
ברתומיאו: חלוצים וקשרים, כן.
פיון: אבל זה לא מה שרציתי להגיד.
ברתומיאו: נלך בכל הכוח על לאוטורו מרטינז.
פיון: אבל קנינו את גריזמן קיץ קודם.
ברתומיאו: אה נכון, הוא עלה לנו מלא כסף.
פיון: כן, אז…
ברתומיאו: אז נעיף את סמדו כדי לממן את לאוטורו.
פיון: מה? אבל אין לנו מגנים ימניים.
ברתומיאו: יש את המתולתול ההוא.
פיון: אתה מתכוון לסרג’י רוברטו.
ברתומיאו: כן, זה. שישחק מגן ימני.
פיון: אבל הוא גרוע.
ברתומיאו: וזו בעיה שלי? שהמאמן יתמודד.
פיון: אבל יש לנו מספיק שחקני התקפה!!
ברתומיאו: טוב אז לפני לאוטורו נביא קשר.
פיון: …
ברתומיאו: לפני 5 שנים המאמן ביקש את פיאניץ’.
פיון: כן, לואיס אנריקה…
ברתומיאו: יאללה, אז נביא לו את מי שהוא ביקש.
פיון: הוא כבר לא מאמן אותנו.
ברתומיאו: כל דבר שאני מציע לא טוב לך.
פיון: כי יש לנו יותר מדי קשרים.
ברתומיאו: אז ניפטר מארתור.
פיון: אבל ארתור הקשר הכי טוב שלנו.
ברתומיאו: לא קנינו קשר במלא כסף אשתקד?
פיון: כן, את דה יונג מאייאקס.
ברתומיאו: נו אז יש לנו כבר קשר אחד, נעיף את ארתור.
פיון: אולי ניפטר מראקיטיץ’ במקום?
ברתומיאו: מה פתאום, המאמן אוהב אותו.
פיון: אתה מתכוון לוואלרודה. גם הוא לא מאמן אותנו כבר!
ברתומיאו: אה… אבל הוא לא מוכן לעזוב .
פיון: גם ארתור לא.
ברתומיאו: אז נפעיל עליו לחץ.
פיון: על ראקיטיץ’?
ברתומיאו: על ארתור. אתה לא מקשיב לי?
פיון: אז אתה רוצה להעיף את ארתור וסמדו.
ברתומיאו: כן, כדי להביא את לאוטורו ופיאניץ’.
פיון: ואתה בטוח שזה רעיון טוב?
ברתומיאו: כן כן.
פיון: אתה הבוס…
ברתומיאו: מזא אני הבוס?
פיון: …
ברתומיאו: נרשום במונדו שמסי רוצה אותם.
פיון: אבל…
ברתומיאו: כן, מסי רוצה אותם. מי יכול לסרב לו.
פיון: אתה, כשהוא ביקש קבוצה תחרותית?
ברתומיאו: …
פיון: ומאמן שיוכל לשדרג את הקבוצה.
ברתומיאו: …
פיון: וגם בפעם ההיא ש…
ברתומיאו: אתה מפוטר.

@Eyal. כמה מ1 עד 0 אתה מתרגש מהעובדה שסרגי רוברטו ישאר עוד שנה?

מעניין איך סמדו יתפקד, שיחדשו את הליגה בידיעה שבארסה עושה עליו מסחרה מול יובה…

source (1)

כמו ראקיטיץ’, דמבלה, טודיבו, וואגה, סמדו וכל מי שלא ניסו לזרוק בתמורה לניימאר בקיץ.

קבלו פנטזיה: בארסה מפסיקה להתרוצץ אחרי פיאניץ’ הפחון, והולכת על תיאגו שמסיים חוזה ב2021, מה שנותן לבארסה עמדה מושלמת מול קבוצה שלא תרצה לאבד אותו שנה הבאה בחינם, ותהיה מוכנה למכור בזול בגלל הקורונה.

ואז נשחק עם שלישייה של תיאגו, ארתור ודה יונג.

ואז לאפורטה יבחר ב2021.

ואז פפ יחזור לשנים האחרונות של מסי.

טוב, תכלס יש יותר סיכוי שפפ יחזור מאשר שההנהלה הזאת תתנהל בצורה חכמה ותלך על תיאגו…