השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

אבל זה בדיוק העניין.
אם הקו הוא בקצה כף הרגל אז הגול צריך להפסל על חצי כף רגל בולטת.
מבחינת ריבים וויכוחים זה בדיוק מעביר את הקו כמה סנטימטר. אם מותר לחרוג בחצי כף רגל אז נבכה כאשר זה יהיה 2/3 כף רגל בולטת.
אם מה שכתבת יקרה אז יכתבו הודעות של ״בחייאת אל תפסלו גול על 2/3 כף רגל״ (או יותר נכון על 1/6).

בנוסף זה יצריך מההגנה להיות עוד יותר עירנית ולהזהר יותר ממלכודות נבדל. מלכודות נבדל זו גישת הגנה מהנה. היא יוצרת ודורשת תחכום מצד ההתקפה וההגנה. ברגע שתקשה על הגישה הזו ההגנה תבחר יותר ויותר פעמים בגישת קו הגנה נמוך הכוללת בתוכה פחות סיכון.
גם היום לעתים קרובות קבוצות בוחרות לא לצאת למלכודות נבדל. אז אם את מלכודת הנבדל יהיה קשה יותר לעשות אז קבוצות יבצעו מהלך כזה אפילו פחות. הגישה השניה היא קו הגנה נמוך.

אז כן נבדלים לטעמי צריכים להפסל על חצי כף רגע אם הוחלט שהקו היא בקצה כף הרגל.

לדעתי צריך להיות מדובר בקצה האיבר החוקי הקדמי. בין אם זה ראש או רגל.
אם שחקן מגיע בנגיחת דג אז הקו הוא לפי הקרקפת.
אם שחקן מגיע בגליץ׳ אז בסולית הנעל.

מבחינת ריבים וויכוחים שום דבר לא ישתנה.
מחרחרי הריב לא מתווכחים לשם העובדות אלא לשם הויכוח. אפשר להתעלם…

אז מה יעזור שנעביר את הריב והוויכוח חצי רגל אחורה?

לא יודע…

אני רוצה חוק יותר מקל, זה הכל. משעמם אותי לראות קווים כחולים ואדומים נמתחים ממרפקים של שחקן. משעמם אותי לראות קוים כחולים ואדומים קרובים בטירוף שמראים ש x חלק של רגל השחקן בלטה לנבדל. זה הכל.

באמת לא יודע מה זה משנה אם כל מה שרצינו היה להתווכח…

נראה לי שצריך לשמור את תרד המשחק של ריאל-סביליה במועדפים למקרה שעוד פעם יגידו שהם לעולם לא מתלוננים על שיפוט.
פתאום הגולים של סביליה היו מעבירה שלא היתה של קאסמירו (אראוחו והגול השני של קרוס מהקלאסיקו מוסרים ד״ש) ויד שלא אמורה להשאר לפנדל כי זה לא הפריע לסביליה(אה?)
בנוסף, במשחק הזה פתאום השופט קיבל שעון חדש וזכר להוסיף 6 דק׳ למשחק (חיל מנסיאנו מהקלאסיקו מוסר ד״ש נוסף).

השיפוט בספרד זיפט, רמה מהנמוכות בליגות הגדולות באירופה.
הוא לפעמים דופק את ברצלונה, לפעמים את ריאל וכנראה שברוב המקרים את הקטנות.
אבל העיקר שיש צד אחד שזכותו להתלונן וצד אחד בכיין

גנבו לנו אליפות… זה פשוט ככה, גנבו אליפות

זה פשוט שערורייה, שחקן שלא עושה תנועה של היד לכיוון הכדור, זה בחיים לא פנדל.
שני שערים של סביליה צעבירה שלא הייתה ופנדל שלא היה… כל הכבוד לשיפוט בספרד.

סקנדל היסטורי. בשום הגדרה של החוק זה לא פנדל בבירור נגע בכתף ורק אז ביד

וגם גנב לנו פנדל ואדום לשוער

מישהו יכול להסביר לי איך לכל הרוחות היד של מילטאו זה לא פנדל? זה האמ-אימא של הפנדלים אלא אם כן אני אידיוט מוחלט או שלא הבנתי אתכם (או שניהם).
חירבנו את העונה שלנו ב 2 משחקים, פשוט מאכזב ברמות.

עבירת יד היא כאשר השחקן משתמש ביד להגדיל את נפח הגוף או כאשר השחקן עושה תנועה על היד לכיוון הכדור, מיליטאו לא עשה לא את זה ולא את זה.

פלוס הכדור ניתז מהכתף פלוס היה מקרה דומה של דייגו קרלוס מחצית ראשונה והתעלמו.

לא הגדיל את נפח הגוף? כלומר היד צמודה לגוף. זה לא מה שאני ראיתי

היד של דייגו קרלוס הייתה צמודה

מגדילה את נפח הגוף באופן לא טבעי, התנועה של מיליטאו הייתה טבעית, זה לא שהוא יכול לחתוך את היד שלו.

ממש לא,היא הייתה מושטת,רואים את זה רק בזווית מסויימת.

מה גם שהנגיעה של מיליטאו לא הפריעה להמשך ההתקפה של סביליה,הכדור חזר מהיד שלו הישר לשחקן שלהם.

הוא היה עם הגב למהלך, אין שום סיכוי שהתכוון לגעת ביד, התנועה של היד טבעית יחסית לקפיצה, הכדור משפשף את הראש של התוקף שנמצא חצי מטר ממנו כך שאין סיכוי שיכול להגיב, אבל הכי חשוב זה קודם נוגע בכתף שלו ואז ניתז ליד!לפי החוק החדש של לפני כמה חודשים לא פנדל!

נגיעת יד ברורה של מילטאו. היד רחוקה מאוד מהגוף והנגיעה ברורה. מעניין את הסבתא אם הוא עם הגב או לא לכדור. הנגיעת יד של דייגו קרלוס רחוקה שנות אור מהנגיעת יד של מילטאו שהייתה ברורה באופן מובהק. אני לא אומר שאי אפשר לשרוק לפנדל לטובתנו, אבל בחיאת אל תשוו בין המצבים.

פנדל לא נשרק על כוונה לנגיעת יד, הוא נשרק אם הייתה נגיעת יד.

בשורה התחתונה מאכזב מאוד.

מאוד כיף שיש את מי להאשים. אבל היד של מיליטאו היא פנדל ברור.
כל אחד פה היה מוחה בגדול אם זה היה לטובת בארסה.
צריך להפסיק את ההתממות. נגיעת יד ברחבה ששינתה את מסלול הכדור. לא משנה למה התכוון המשורר. פנדל זה פנדל.

התסכול מובן כי בהסתכלות של “הוגנות” זה לא צריך להיות פנדל בחיים. מקרה קלאסי שחייבים לשנות את החוקה (נגיעת יד לא מכוונת ברחבה שלא נתנה שום יתרון לשחקן ההגנה [במקרה זה היא אפילו נתנה יתרון לסביליה…]). אבל בהינתן החוק הנוכחי, לתת על זה פנדל זה יותר מלגיטימי. השיקול היחיד אולי אולי למה לא זה כי הכדור ניתז מהכתף של מיליטו אבל היד הייתה כל-כך רחוקה מהגוף שקשה להתעלם מזה.