השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

עבירה דומה אבל הרבה יותר חמורה עכשיו של חוסה מריה חימנס על יאגו אספס, לא זכתה לכרטיס אדום.
ועוד עביהה זהה של ברייס מנדס לא זכתה…

לא מומחה גדול לשיפוט אבל לדעתי מכיוון שהיה ניסיון לשחק בכדור וזו לא עבירה מכוונת זה לא אדום. לדעתי היה צריך להיות מורחק.

דעתי שהיה פנדל ברור, זה הזוי שלא נשרק, גם השדרנים האנגלים לא הבינו למה לא נשרק פנדל, זה יהיה עצוב אם בסוף זה מה שיכריע את האליפות.
מה שנותן תקווה זה שסיטי בתקופה מאוד לא טובה אחרי פתיחה מדהימה.

זה חיוך של “תראו מה עשיתי עכשיו ולא אקבל כלום. חולים עלי בספרד.”

באחד הקלאסיקואים פיקה אמר לו “אתה יכול לעשות כמה עבירות שאתה רוצה אתה לא תקבל צהוב שני” והוא דפק את אותו חיוך :joy:

עם כל הכבוד לתמונה זה לא אדום,קאסמירו נגע קודם בכדור.

יש בעייתיות בתמונות כראיות, מי שראה את הסרטון עצמו ראה שקאסמירו בבירור הלך על הכדור ואף הצליח קודם כל לגעת בו. ברור שזו עבירה קשה ואני נוטה להאמין שקאסמירו כן יכל להימנע ממנה, ולכן זה לגמרי צהוב והייתי מקבל פה גם אדום. אפשר לקרוא לזה אדום גבולי, זה בטח לא אדום ברור מאליו.

היה לו צהוב לפני כן, לא?

כלומר גם אם זה “רק” צהוב, זה היה צריך להיות צהוב שני.

לא, הוא קיבל צהוב ראשון על זה.

אגב אני אישית גם חושב שעל עבירות כאלה צריך לקבל אדום. (בעיקר לשם הרתעה וששחקנים לא יקפצו לכדורים שהם מאחרים אליהם)
מה שכן “מגן” על השופט והסיבה הטכנית שלא מוציאים אדום על העבירה הזאת זה, קאסי הלך על ונגע בכדור לפני העבירה, בנוסף הוא לא הולך עם הפקקים קדימה בצורה מסוכנת. אם תראו את הוידאו אפשר לראות שקאסימירו משחק ונוגע בכדור עם הצד של הרגל ותופס את הרגל של שחקן ראיו.

איך זה לא אדום לאקוניה?
עבירה מכוונת? צ’ק. עבירה מאחור? צ’ק. גלישה עפ שתי רגליים? צ’ק. עבירה מסוכנת? פצע את השחקן.

השופט עשה כמה הנחות לסביליה שבאמת אם היו קורות במשחק של ריאל או בארסה ללא ספק היו מוציאות ממני אמוציות.

לגמרי היה צריך להיות אדום. מזכיר לי את הכניסה של מרסלו בפברגאס בסופר קופה של 2011. כניסה שהוא קיבל עליה אדום, אגב.

חימנז פיצץ את אספאס בצורה גסה יותרמקסמירו ולא קיבל אדום. זה לא רק קסמירו, זה השופטים הספרדיים שבשנה או שנתיים האחרונות לא מוציאים אדומים על עבירות קשות.
נגע או לא נגע בכדור קודם לא צריך להיות שיקול בהחלטת השופט. ככה זה לפי החוקה לפחות.
אני זוכר את האדום לפאטי ב 2020 כשקפץ בעיטת קראטה והגיע ראשון לכדור. הסבירו לי אז שזה משחק מסוכן וזה לא משנה אם נגע או לא נגע בכדור.

נ.ב. אולי במקום STOP WAR צריך להיות קמפיין STOP VAR.

יש הבדל בין העבירות של אתמול לבעיטת קראטה. חימנז וקסמירו פספסו את הכדור, או שלא פספסו את הכדור אבל גם לא את הרגל של היריב. זה שזה נגמר בצורה לא נעימה זה עניין אחר, shit happens. נכנסו לתיקול ופגעו ברגל של השחקן. תיקול הוא חלק מהכדורגל, בעיטת קראטה לא. בעיטת קראטה נכנסת לקטגוריה של משחק מסוכן.

לייק במיוחד על זה

גם מה שחימנז עשה זה משחק מסוכן. תראה את התמונות של הרגל של אספס.
ופאטי לא פגע ביריב, ובטח לא כיוון לפגוע. היריב פגע בו, ונפצע. השופט החליט על סמך תמונת סטילס אחת שבה היה נראה שפאטי הוא זה שפוגע. בפועל בוידאו של המהלך רואים שזה לא היה כך.
אני חושב שצריך לשפוט לפי המשחק המסוכן ולא לפי פגע\לא פגע ואם הגיע לכדור או לא. חימנז היה צריך לראות אדום. קסמירו יוצא אצלי זכאי הפעם, לדעתי היה מאבק לגיטימי על הכדור והוא איחר. צהוב זאת החלטה נכונה.
הכי מצחיק שחימנז קיבל צהוב, וגם אספס על המחאות שלו גם קיבל צהוב. בעולם צודק זה לא יכול להיות אותו עונש.

והנה דקה אחרי מה שכתבתי בוסקטס עושה קסמירו ורואה צהוב בלבד גם הוא.

פיקה התחמק מצהוב שני וזה מראה שהשופטים בספרד זה פח זבל מהלך.

וכל הדיבורים פה על לסיים עם var מראה לי כמה הזיכרון שלנו מאוד קצר. צריך לעדכן את החוקים של הvar ולשים חומר אנושי יותר טוב לצידו. לא לחזור לימים שהכל מונח על השופט. כאילו אז לא משכנו בשיער בגלל טעויות שיפוט מחורבנות.

דרך אגב שבוע שעבר הואר הציל את השופט במשחק מול ולנסיה אבל זה נשכח ומדברים רק שזה לא עובד.

עוד פעם עם זה… אם לקאסימירו הגיע אדום (והגיע) לפאטי הגיעו 3.

ידוע, ראיתי את זה לייב. התנפחה לו הרגל וירד לו דם ואפילו חשבתי שהוא סיים את המשחק. לא נחשב משחק מסוכן כי זה אחרי הכל היה תאקל רגיל פשוט לא מוצלח.
לא זוכר את המקרה של פאטי, לקחתי את המילים שלך שהוא עשה בעיטת קראטה.

רגל ישרה ב 90 מעלות שהגיעה לכדור.
מה זה בעיטת קראטה? לא יודע…
יש פה אלמנט של משחק מסוכן כי זה בכל זאת רגל גבוהה, אבל לטעמי לא היה צריך להשלף אדום.
לא נורא. זה ששחקן צעיר מקבל אדום על דבר כזה זה גם ״סדרת חינוך״ מצד השופט. מובן לי בהחלט ואני מקבל את זה באהבה.

עם כל האהבה לגאבי ולאיך שהוא מבלדג שחקנים (מלשון בולדוג) עם חמידות של ילד בן 3 שנותן לך מכה, גם אותו היתי רוצה שיחנכו וירחיקו אותו יותר כך שילמד להיות יותר אלגנטי.

כולנו זוכרים עד היום את הנפילה של בוסקטס בעונה הראשונה לו כשהוא תופס את הפנים ואז מציץ מהידיים לראות מה השופט נתן לשחקן היריב. מקרה מביך שאף אחד מאיתנו לא שכח, לשחקן בן 17 שהפך לאחד הגדולים שהמשחק ידע. לפעמים הרגעים האלה שאתה מקבל את הכאפה על טיפשות ילדותית הופכים לרגעים מכוננים שעושים ממך שחקן טוב יותר.

לא הייתה שם בעיטת קראטה לדעתי (במקרה של פאטי), אבל כאמור, אם האדום הזה יעשה ממנו שחקן יותר נקי ומודע אז הרווחנו.

לקחתי את המילים של דימיטרי, לא זוכר את העבירה המדוברת.

ברור. יכולת לראות מההודעה שלי שאני לא מבקר את זו שלך…