השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

הבאתי את זה כדוגמה לכך שהשופט לא מתחשב בהגיע\לא הגיע לכדור. זה מה שעלה לי לראש כשמישהו כתב שצריך להתחשב בזה.
באותה הודעה בדיוק אני כותב שלקסמירו לא הגיע אדום, אז לא תוכל להאשים אותי בבכי ברצלוני הפעם.
ומשה גם צודק - הגיע לפיקה צהוב שני, וגם זה שערוריה.

הכי חשוב זה שתהיה אחידות בהחלטות, שברגע שנראה משהו נידע מה מצפה, אי אפשר שעל מקרה מסויים נותנים אדום ואותו מקרה במשחק אחר ואפילו לא צהוב, יש VAR אפשר לראות הכל, אחידות בהחלטות זה must.

רק לי האדום לאלכסיס נראה חוטא למקרים שבהם באמת מגיע אדום על גלישה מסוכנת? הוא נגע בכדור בלבד, פאביניו איחר בתיקול. ברגע המגע עם הכדור הפקקים של סאנצ’ס לא היו קדימה ולא בצורה מסוכנת, איך הוא אשם שפאביניו נכנס באיחור לתיקול? מה הוא יכל לעשות לנבא את העתיד ולקפל את הרגל ישר אחרי שנגע בכדור? זה אפילו לא מהלך טבעי. זאת לא כניסה מסוכנת בעיניי, כי רק סאנצ’ס נכנס לכדור.

החלטה אומללה, השימוש בVar אווילי ועלוב, וההרגשה היא שצריך לסגור את הענף אחרי מקרים כאלה. איך הגיוני שב2022 עדיין שופט יכול להחריב משחק עם טעות כזאת?

העניין של הנגע קודם בכדור לא תופס, גלישה מסוכנת שבעיניי מחייבת אדום ישיר. הוא לא צריך לנחש כלום, רק לא לגלוש בפראות.
גם על התיקול הקודם שהןא קיבל רק צהוב הגיע לומאדום ישיר, נכנס עם הפקקים לברך של טיאגו.

image

לפעמים אומרים שתמונה לא משקפת את כל הסיטואציה, אבל במקרה הזה תמונה שווה 1000 מילים.

אתה צודק בהחלט.

אם תיקול כזה מחייב אדום ישיר, אז לא יוכלו לסיים אף משחק כדורגל כי לא יישארו 7 שחקנים על המגרש.
איך זה תיקול של אדום, ודריכות שדיברנו עליהם קודם הם לא? או כל גלישה לכדור, שיכולה בהסתברות מסוימת להיגמר ברגל של יריב? ואם 2 שחקנים גולשים לכדור ככה, אז לשניהם מגיע אדום?

איפה פה אפילו תיקול! פאביניו לא קרוב בכלל לכדור! אם היה פה צ’אלנג’ שמראש אלכסיס נכנס עם רגל קדימה הייתי אומר מוצדק, אבל תסתכל על התמונה. פשוט ניסה להגיע לכדור, לא בצורה מסוכנת, ופאביניו נכנס באיחור. זה קצת כמו נגיעת יד-עושים הבדלה שהכדור ניתז מהגוף ליד, צריך לעשות פה גם הבדלה.

אם זה תלוי בי אני מוציא חוק שכל גליץ’ כזה הוא אדום ישיר בלי אפשרות לשיקול דעת של השופט, מתכוון לגליץ’ מהסוג של אלכסיס לפני יומיים שהגלישה היא חזיתית לכיוון הכדור ולגוף השחקן היריב, זה יכול לגמור קריירה של שחקן, גליץ’ כמו של מודריץ’ על מסי שהוא מהצד כמובן שאפשרי.

אפשר לפרסם כמה תמונות שאתם רוצים ולטעון שהגיע לכדור לפני, אבל בסרטון של התאקל אפשר לראות בבירור שאלכסיס רואה ומודע שפאביניו עושה תנועה לכיוון הכדור ושהברזילאי יגיע לפניו לכדור והסיכוי היחיד של הצ’יליאני לקחת כדור זה גליץ’ שמסכן מאוד את היריב, אלכסיס במצב הזה לא היה יכול לקחת את הכדור ולהימנע מפגיעה חזיתית בפאביניו דבר שהיה יכול לגרום פציעות קשות מאוד לשני השחקנים, הוא בחר לעדות את הגליץ’ והוא צריך לשלם.

אם יאפשרו גליצ’ים כאלה ומספיק לגעת ראשון בכדור אז הכדורגל יהפוך לספורט אלים וברוטאלי.

כלומר כל פעם ששחקן רואה שחקן אחר עושה תנועה לכדור הוא לא צריך לגשת אליו? ובמה במקרים ששחקן רואה שוער הולך לכדור ודוחף את השוער בלי לקחת את הכדור?

ברור שלגשת אליו, אבל לא גליץ’ עם רגל מושטת קדימה שגם אם נגעת קודם בכדור אתה יודע שאתה נכנס חזיתית בשחקן מולך עם הפקקים, זה מפסיק להיות כדורגל והופך להיות mma

אלכסיס ידע שהוא מפסיד את הכדור, החליט לסכן את הקריירה של פאביניו בנסיון לקחת בחזרה את הכדור, מגיע לו אדום ישיר.
היה יכול במקום לעשות גליץ’ לנסות להגיע לתאקל עם היריב, לשים גוף, לתת מכה עם הכתף, אבל גליץ’ שמסתיים במקרה הטוב עם פקקים בקרסול ובמקרה הרע עם פקקים בברך זה אדום.

אחרי שראיתי סרטון של המהלך אני חייב להסכים עם טיטי לגבי זה שהתמונה לא מספרת פה כלום על המקרה.
לא הייתי מתרגש אם היה מקבל רק צהוב, אבל גם לא חושב שאדום זה איכשהו מוגזם פה.
במיוחד לאור התוצאה הסופית של המהלך. הלכת לכדור בצורה יחסית סבירה וככה זה נגמר? תהיה גבר ותתמודד עם התוצאות.

הוא קיבל רק צהוב, אבל זה היה צהוב שני, כאשר בצהוב הראשון עשה בדיוק אותו הדבר רק שהפעם לברך של טיאגו.

מה שעשה מספר 4 של טוטנהאם רומרו אחרי השער העצמי של מגוואייר אמור לזכות אותו באדום לדעתי.

ככה להקניט ולצחוק בפרצוף של בלם השוכב על הדשא אחרי שהבקיע שער עצמי זה אחד הדברים הכי לא ספורטיביים שאפשר לעשות. גועל נפש.

מזל שיש את רונאלדו שיחרבן לו על הראש. ובטח במחזור הבא או בזה שאחריו הוא נותן צמד עצמי. קארמה איז א ביץ’.

אני כבר לא עוקב אחרי החוקה המתעדכנת כל שנה אבל אין שום הגיון לשרוק פנדל נגד שחקן שכדור ניתז מראשו ופגע בטעות בידו. יד היא איבר בגוף ושחקנים בקפיצה לגובה לא יכולים להישאר עם ידיים צמודות. זו הייתה שריקה אומללה ואני לא מבין איך לא עושים סדר בהגדרות.

בעבר החוק היה שרק יד מכוונת היא עבירה

לטעמי זה לא משנה רק אם היד מכוונת או לא, כי גם יד לא מכוונת יכולה להשפיע על המהלך וזה קצת לא הוגן לאפשר לנגיעות יד לא מכוונות לתת יתרון לשחקן ההגנה. הבעיה הראשונית היא בענישה, ברגע שלא על כל עבירה ברחבה אתה נותן פנדל אזי אתה מאפשר לשרוק יד גם למקרים כאלו בצורה שתהיה הוגנת הרבה יותר כלפי 2 הקבוצות.

בלי שנשים לב, נגיעות יד ברחבה זו הסוגיה העיקרית למחלוקות בגללן יש זעקות לאי צדק.

החוק מנסה בכח לכסתח שופטים במקום לעזור גם לצופה להבין אותו. ע"ע סביליה-ריאל מדריד (2021, 2022).

גם בטן לא מכוונת או גב לא מכוון יכולים להשפיע על מהלכים. העניין ביד זה שליד יש יכולות שלבטן וגב אין. לכן יד היא מחוץ לחוק. אם היד רק נפגעה מהכדור ולא השתמשה ביתרונותיה שיש לה על שאר חלקי הגוף הרי שהיא לא שונה מכל איבר אחר. אז אין פה בעצם שום דבר לא הוגן.