השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

השופט לא היה אמור לשרוק
זה בערך הדבר הכי בסיסי שלימדו אותם כשנכנס הואר
לא שורקים עד סוף המהלך

שורקים בדרך כלל אחרי שנגמרת ההתקפה אם היא עוד חיה
לא בטוח שהיה נבדל לא היה צריך לשרוק

קונספירציות כאלה ואחרות על למה שרק לטןבת מי או מה היה נגמר מהמהלך אם היה ממשיך אשאיר לאחרים

דומה מאוד, אבל בלייב זה הרגיש שהשריקה הגיעה 10-15 שניות לפני שהכדור בכלל הגיע לדה ליכט, השחקנים הפסיקו לשחק
לונין אפילו לא התאמץ להגיע לכדור הוא פשוט עמד כי הוא שמע שריקה

בגול של ג׳וד השריקה הגיעה ממש עם ההגבהה ועיצומו של המהלך.

מה שקרה היום מעצבן בהחלט, אבל לדעתי לא החלטה שהכריעה את ההתמודדות

גם אלוהים לא היה מכריע את ההתמודדות. ריאל הייתה בגמר גם אחרי הגול של דייויס.

אחרי השריקה רואים בבירור שנאצ’ו יכול לקחת כדור בראש והוא פשוט עוזב אותו לשחקן באיירן, ואז מיליטאו חצי מטר מדה ליכט ולא הולך לכדור ונותן לו לבעוט ולונין אפילו לא מנסה לעצור, אם לא שריקה נאצ’ו מתאבד כבר על הכדור הראשון וזה נגמר.
ובכלל לא בטוח שלא היה נבדל.

אני מסכים שזה מזכיר (עובדה, גם אני נזכרתי), אבל צריך לציין שזה לא באמת אותו המקרה:

1. השריקה לנבדל כאן לא הייתה עם המהלך אלא כשהכדור הלך אחורה. ממש שמעו אותה בשידור ולדעתי גם חלק מהשחקנים, כולל לונין, לא ממש שיחקו.
  2. במקרה של ג’וד השריקה לחלוטין לא הייתה מוצדקת, לא בוצעה עבירה או משהו. כאן עוד היה לכאורה נבדל והכדור הלך אחורה. כן, היה עדיף שהשופט ימתין אבל אפשר הרבה יותר להבין את השריקה לנבדל.
  3. אני עדיין בכלל לא בטוח שגם אם היו הולכים ל-VAR לא היה נשרק נבדל. אני אמנם לא בטוח בזה לחלוטין אבל דווקא לי בשונה מיעקבי זה היה נראה יותר נבדל מאשר לא נבדל.

חוץ מזה, שעם איך שהמשחק התפתח, אני באמת לא חושב שהיה סרט שריאל לא הייתה מנצחת בהארכה. זה בכלל לא היה כוחות עם השחקנים שהיו על הדשא.

היה שם נבדל של דה ליכט ולא נבדל של מזראווי שהיה השחקן אליו מיועד הכדור.

טעות השיפוט פה היא לא פסילת הגול, אלא פסילת המהלך.

גם אם לא יוצא מזה כלום, ההנחיה צריכה להיות להמשיך לשחק בלי לעצור את המשחק. קרי, מנדי משחק את הכדור קדימה או נאצ׳ו מתקל או בעיטה לשער. פשוט אסור לשופט לשרוק במצב כזה. לא ברור למה השופט שרק, זה פשוט הזייה.

השופט שרק כשהמהלך נגמר, מה שקרה שאחרי השריקה שחקני ריאל עצרו ושחקני באיירן יצרו מהלך חדש שלא היה קורה אם לא השריקה, אם השחקן היא נוגע לרוחב או לשער השופט לא היה שורק, הוא נגח אחורה.

גם אני חושב שריאל הייתה מנצחת, אבל למעשה חשבתי שריאל תנצח גם בפיגור 1-0 בדקה 87, אז אפשר להגיד שכלום לא משנה כי גם ככה ריאל תעלה בסוף.

זה לא תירוץ לפסילת מהלך שהוביל לשער אולי חוקי. גם על המהלך של לאמין שמעתי שגם אם היה גול ריאל במילא הייתה מנצחת, הטיעונים האלה כבר לא רלוונטיים בעיניי. באיירן הייתה זכאית לאופציה להכנס להארכה והאופציה נלקחה ממנה.

למה אתה בטוח שאם אין שריקה זה נגמר בגול?

אני לא בטוח, אני חושב שסביר שזה היה נגמר בגול. אני גם לא בטוח שלא היה נבדל וגם לא בטוח שהשער של לאמין במאה אחוז עבר את הקו. השופט צריך לתת למהלך להסתיים במלואו לפי החוקה החדשה של הואר אני לא מבין על מה הויכוח למען האמת. אתה חושב שהשופט פעל נכון?

אסף שחקני ריאל באופן די ברור בעיניי לא ממש שיחקו, זה היה חצי כח כזה לצאת ידי חובה. מעבר לזה, איך ברור לך בכלל שלא היה באמת נבדל אין לי מושג.

אני מסכים שהיה עדיף שהשופט לא ישרוק אלא ימתין, אני פשוט חושב שאם זה היה קורה הסבירות שהגול הזה אכן היה מתרחש היא די נמוכה: גם ההגנה אשכרה הייתה משחקת וגם ה-VAR אשכרה היה בודק את הנבדל.

כתף של דה ליכט וברך של מאזראווי.

אני לא חושב שהיה שער בוודאות וגם לא בטוח שלא היה נבדל, כתבתי את זה. אני כן בטוח שיש סיכוי לא רע בכלל שהמהלך היה נגמר בשער והשופט בהחלטה שאינה תואמת את החוקה מנע מאיתנו את התשובה.

טיעונים כמו ״זה לא משנה ריאל במילא הייתה מנצחת״ או ״לא בטוח שלא היה אופסייד״ פחות רלוונטיים כי היינו צריכים להיות זכאים לקבל את התשובה על שניהם ולא קיבלנו בגלל החלטה רעה של השופט שנוגדת את החוקה. זהו.

אני משוחד, אבל אכן נראה כמו נבדל. צריך גם לשים לב לזה שבגלל הזווית, הקו צריך להיות קצת באלכסון

אפשר לראות לפי המרחק מסופו של קו הדשא

WHO THE FUCK CARES

סיכוי לא רע זה גם טיעון לא רלוונטי, הגיע לבאיירן להמשיך את המהלך ללא שריקה, משם ועד הגיע לבאיירן הארכה יש דרך.

מסכים. זה לא משנה את העובדה שהשופט טעה. מניח שעל זה אף אחד כאן לא יחלוק.

זה דיון שיפוט כללי על טעויות שיפוט, אם זה לא מעניין אותך אתה לא חייב להגיב או להשתתף :slight_smile:

האמת צודק לגמרי. כשאני מסתכל על זה עכשיו בעזרת קווי המגרש (בהנחה והם קווים מקבילים לגיטימיים) זה די ברור שזה אכן נבדל. הספק שלי נעלם כמעט לחלוטין.

בקיצור, שופט טמבל, אבל באיירן לא קופחה.

אני לא כל-כך מבין על מה הדיון.

השופט שגה שגיאה גסה ומנוגדת לחוקה החדשה בזה ששרק לפני תום המהלך, ובכך מנע את האפשרות של באיירן להבקיע או לא להבקיע שער.
כל דיוני ה-what if לא רלוונטיים, כי לא ברור בכלל מה היה קורה אם השופט לא היה שורק (ומכאן החומרה של הטעות שלו).

המקרה של בלינגהאם שונה מהותית כי השריקה הייתה תוך כדי שהכדור באוויר, כששחקני היריבה בבירור לא שמו לב לשריקה (העצבים שלהם כשנכבש השער). מה גם שלא היה זמן לריאל לתקן, כי זה היה המהלך האחרון של המשחק.

מיליטאו היה מגיע, נאצ’ו בליינד היה מתאבד עליו, צהוב מוקדם למודריץ’ בקלאסיקו והוא בטוח נמנע מהעוד שלושה שהגיעו לו במצטבר, גם ככה היינו מנצחים - איזה בזבוז חמצן החבר’ה האלה. שמישהו יעדכן אותם שזה בכלל לא רלוונטי אם היה נבדל או לא. זה משהו שהVAR אמור לקבוע, לא קוון שאין לו גרם של סיכוי לזהות כזה נבדל של מילימטרים בלי ריפליי וגם מרצ’יניאק אמור לדעת את זה ולא לשרוק. מזכיר את החצי גמר ההוא מול יובנטוס בברנבאו עם הפנדל בתוספת הזמן. פנדל גבולי אבל כשמדובר במועדון הזה ובאצטדיון הזה, אם יש ספק אין ספק ואם יש עילה לפסול - פוסלים.