השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

אם הייתה אחידות בשיפוט בספרד,ריאל הבוקר הייתה אלופה כנראה.
דרך אגב,לדעתי המקרה של אלבה לא פנדל,אבל של מיליטאו עוד פחות כי הכדור ניתז מהכתף והנגיעה ביד לא מנעה שום מצב לגול או אפילו את המשך ההתקפה של סביליה כמו אצל גורדי.
אצל פליפה יש פנדל ברור,אין שום מגע קודם שגרם לכדור לעוף לו ליד והוא מנע גול ודאי מקאסמירו.
גם אתמול דייגו קרלוס נגע ביד בדיוק כמו פליפה,הייתה בדיקת ואר שאמרה שאין פנדל וקיבלתי את זה כי הבנתי שעל דברים כאלה כבר לא שורקים,ואז דופקים אותנו בשריקה על נגיעת יד שהיא הרבה פחות עבירת יד מכל המקרים הקודמים בשיא המאני טיים,פשוט בושה.

לתומי חשבתי שSnap shot לא אומר כלום.

צריך לראות וידאו של המהלכים כדי להשוות כי יש עוד שיקולים לפנדל כמו למשל המרחק וזמן התגובה שהיה לשחקן, האם זה ניתז מחלק אחר בגוף ועוד.

אני חי בשלום לגמרי עם הפנדל הזה. לא הכי חלק בעולם, אבל פנדל בעיניי. היד לא צמודה לגוף והוציאה התקפה מתפרצת. אי אפשר להתעלם מזה. אני חושב שכל החלטה אחרת היתה שערורייה אפילו יותר גדולה.

המקרה של מיליטאו:
ניתז מחלק אחר, לא היה זמן, באוויר, לא שינה דבר (הכדןר היה גם אכה מגיע אלינו).

אם שנה שעברה טענתם שההחלטות של ה50-50 החכו אלינו, השנה זה פשוט הכי בולט בעולם שקורה ההפך.

בנוסף, אם במקרים רגילים נותנים או לוקחים פנדל, הפעם עשו גם וגם

לא הבאתי את התמונות כהוכחות,רק כתזכורת למקרים שהיו ולא גררו שריקה לפנדל,כולנו זוכרים מה היה במקרים האלו וגם פירטתי שלדעתי המקרה של אלבה לא נשרק בצדק.

סנטיאגו,
היד לא הוציאה שום מתפרצת,הכדור חזר ל סביליה שאיבדה אוצו ואז יצאנו למתפרצת.
לגבי היד רחוקה מהגוף-לא רלוונטי כשהכדור ניתז מחלק אחר בגוף.
אין פה פנדל.

גבולי מאוד, ואני גם לא בטוח שהחוק מדבר על הכתף.

היה מלא זמן. הכדור הגיע מהקרן ולא מס״מ ספורים

ממתי זה שיקול למשהו?

וכולנו יודעים מה היה קורה אם המקרה היה הפוך, הייתם מסבירים פה כמה שהיד היא ברורה.

מקרה כזה למשל? (שוב,לדעתי זה לא פנדל).
דרך אגב,היה מקרה הפוך גם אתמול באותו המשחק!! רק בלי שנגע ל קרלוס קודם בכתף אחא ישירות ליד.
במקרה הטוב יש פה חוסר אחידות,במקרה הרע שופט עם כוונות זדוניות.

לא, כי מקרה כזה זה מטווח 0

ומי שכתב לי פה מוקדם יותר לגבי ההבדל בין טענות לשיפוט לבין טענות שהשופט מוטה, אז בבקשה.

אני מבין שהכתף של מיליטאו רחוקה כל כך מהיד שלו שהמרחק ביניהן לא נחשב לטווח 0?

אני תמיד ידעתי שאם הכדור ניתז מחלק מסוים בגוף ליד זה לא פנדל,אני טועה?

מרגע הנתז לא היה זמן. הכיוון של הקרן לא היה אל היד

אתם מערבבים 2 דברים.

יש ניתז משחקן אחר או מחלק אחר בגוף (ואני לא בטוח שהכתף נכנסת להגדרה, זה יותר מהראש או מהברך וכדו׳)

ויש טווח 0, כלומר אם הבעיטה היתה ממרחק מאוד קרוב (וכמובן היד בתנועה טבעית)

ושלא יובן לא נכון.
אני מבין את התסכול שלכם וזכותכם גם להתלונן, רק אל תהיו לנו צדקניים שזה נוגע לברצלונה וטענות דומות (כולל כזאת שהשופט אנטי)

שורה תחתונה זה פנדל גבולי מאוד ותלוי מאוד איזה קבוצה אתה אוהד בדעה שלך, אבל מה שמחרפן זה שלדייגו קרלוס וז’ארדן קרה אותו דבר בדיוק ולא שרקו.
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה באותו פאקינג משחק, לא מדבר איתכם אפילו על שריקות דומות ממשחקים אחרים עם שופטים אחרים. או שדבר כזה זה יד או שזה לא יד - אין באמצע ובטח שלא באותו משחק.

זה לא אותו מקרה, ואפילו לא קרוב.

נכון,של דייגו קרלוס הייתה מגע ישיר,מקרה הרבה יותר קל וחד משמעי.

למה בדיוק זה שערוריה יותר גדולה תסביר לי בבקשה?
כדור שניתז ליד מהכתף אחרי ערבוביה כאשר הוא עם הגב לכדור בקרן…
בוא נראה אותך מנסה לקפוץ לכדור עם עוד שחקן כאשר היד שלך צמודה לגוף…
לא צריך להתייפיף, פנדל זה לא בשום פנים.

קראתי את החוקה. ציטטו אותה בדיוק מעל ההודעה שלי לה הגבת.
התנועה של השחקן לא קשורה, הכוונה שלו לא קשורה. אבל אם הכדור פגע קודם בחלק גוף אחר, החוקה ברורה מאוד - לא פנדל.

החלטה שאני מסכים עם השופט, אני לא נכנס לאם זה ניתז או לא, פשוט היד הייתה כל כך רחוקה מהגוף.
צריך גם להגיד שהפנדל בצד השני מאוד הקל על השופט לשרוק לנו, אבל עדיין פנדל לדעתי.

כדור ניתז = לא פנדל.
מקרה גבולי זה נכון. אבל משום מה במקרים מאוד דומים לא שרקו לטובתינו.

אני לא מדבר על שחקני סביליה שקרה להם מקרים כאלה, משובר במקרים שונים שממש לא חושב שמגיע לנו פנדל עליהם. לא עליהם הטענה שלי.

מפריע לי שאין שום אחידות.
מול אתלטיקו, יד רחוקה מהגוף. כדור ניתז מרחוק יותר מהכתף של השחקן (ראש של שחקן אחר), והיד מונעת גול - לא פנדל.
מול סביליה, יד רחוקה מהגוף. כדור ניתז מקרוב יותר, והיד לא השפיעה כלל על המשחק - פנדל.

בשביל מה יש ואר לעזאזל?!?

אז נכון לפעמים מדובר בשינוי החלטה של השופט. אבל בשני המקרים השריקה הראשונית הייתה שאין פנדל. למה הראשון הוא עילה לשינוי דעתו של השופט והשני לא?

אני בטוח במיליון אחוז שאם לא המתפרצת שלנו השופט לא היה נותן פנדל. הוא הבין שלהחלטה שלו תהיה משמעות מאוד חמורה אם לא יתן לסביליה פנדל.

אבל העיקר השופטים עוזרים לריאל…
מאז שפיקה פתח את הפה באמת שכל החלטה טיפה גבולית הולכת נגדינו. אפילו מקרים קיצוניים כמו מול סביליה ומול אתלטיקו.

אם עד עכשיו טענתי שמגיע לנו רק על סמך יכולת פחות גרועה משל היריבות, אז עכשיו עוד יותר מגיע לנו על סמך שאנחנו כל משחק מול 12 שחקנים.

באמת מה עוד צריך? שיספרו כמה פנדלים ריאל קיבלה העונה לעומת היריבות. וכל זאת למרות שכמעט כל משחק ריאל בועטת יותר ונמצאת ברחבת היריב יותר.
איזו קבוצת טופ בעולם קיבלה פחות פנדלים מיריבותיה לעזאזל?!?

לא יפתיע אותי אם ההתנכלות מצד השופטים השנה קשורה לסופרליג. (אולי הרעיון התפוצץ לאחרונה, אך הוא היה באוויר כל השנה, פיפא היו מוכנים אליו טוב טוב). באמת שלא יפתיע אותי כלל.

אגב, אני תמיד תמכתי בתלונות נגד השיפוט. צריך להבין שהקבוצה לא טובה מספיק כמובן, אבל להתלונן על השיפוט לגיטימי לגמרי לטעמי. במילא משחקים תמיד נקבעים על פי אירועים נקודתיים וכל אווירת ה״נהיה מספיק טובים ולא נהיה תלויים בשיפוט״ היא שקרית לחלוטין.

קחו את ברסה של פפ לדוגמה.
את 2009 לא זוכר מספיק אז לא אגע בה.
תתארו לכם השופט היה נותן פנדל לצ׳לסי? אין תואר.
תתארו לכם השופט לא היה נותן אדום לפפה? אולי אין תואר.
ב2010 וב2011 הליגה נגמרה על הפרש קטן של נקודות (3 ו4). לברסה היו משחקים שנגמרו בהפרש של שער. תנו במשחקים האלה פהדל ליריבה ופתאום פפ מאמן עלוב וברסה מ2010 הייתה זוכה רק בליגה ב2013.

אז כמובן שזה אם ואם ואני לא בא להגיד שברסה זכתה במזל. אבל שהחלטות נקודתיות משנות עונה! וגם הקבוצה הטובה בהיסטוריה הייתה מאבדת תארים על מקרים כאלה ברגע הנכון. הלוואי שכל משחק היה נגמר בהפרש 3 ולא היו בעיות, אבל זה עוד לא קרה מעולם.

ומי אמר שלא היה החלטות גבוליות ובכל זאת זה נגמר עם +3 להם. אני אישית לא זוכר יותר מידי.
להתלונן על השופט שה מעשה פחדני וזריקת אחריות מטעם הקבוצה, בטח במקרה לא חד משמעי בלשון המעטה כמו זה.

אתה אולי לא נכנס,אבל אתה מבין שזה מכריע בין כן פנדל ללא פנדל?