השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

זה כבר להתפס על קטנות.
ויניסיוס עדיין מכדרר ולרוב לא מגיע לשער כי חוטפים לו. אז כן מנסים לחטוף לו.

בפועל ריאל מגיעה לרחבה הרבה יותר מהיריבות שלה ומקבלת הרבה פחות פנדלים מהיריבות שלה.
אז כמובן שזו לא באמת כמות כדי להאשים מישהו. רק להעלות חשד.
אם חשד נגדינו עלה במצב מתון יותר למה עכשיו כשזה קיצוני הרבה יותר הוא לא עולה?

עזוב, באתי להציג נתון מעניין. אין לי הוכחות לקונספירציה כמובן, אבל כן מדאיג אותי לראות כמה פנדלים קבוצות שתוקפות כמונו מקבלות לעומתינו.

כנראה מדובר בביש מזל שהשנה זה הולך נגדינו. זה עדיין הולך נגדינו ועדיין מצדיק תלונות כנגד זה.

לחלוטין יש פה עניין של מזל. אני אומר את זה הרבה זמן.

אב, הפנדל אתמול היה מאוד גבולי. נקרא לזה חצי פנדל.

אם לא היה פנדל על בנזמה צד שני השופט לא היה שורק לפנדל לטובת סביליה.

אבל כשהוא צריך להחליט האם לתת חצי פנדל לסביליה, או לתת לכם פנדל על התקפה מתפרצת שיצאה ישר אחרי החצי פנדל הזה, ההחלטה הייתה הרבה יותר קלה.

חוסר מזל.

ולדעתך זה אמור להשפיע?

כנראה שלא, אבל אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שהפנדל הזה הוא לגמרי 50-50, אז השופט היה צריך להחליט האם לתת פנדל לסביליה (לא טעות) או לא לתת פנדל לסביליה (לא טעות) וגם לתת פנדל לכם (לא טעות). העדיף לעשות לא טעות אחת מאשר שתי לא טעויות.

אתה טוען לקיפוח מצד השופטים ומביא סטטיסטיקה.
אני רוצה לשאול אותך - האם הסטטיסטיקה מוכיחה שהשופטים אשמים בכך שריאל לא תזכה באליפות?
האם השופטים אשמים בכך שבארסה לא זכתה באליפות בשנה שעברה?
בקיצור, איפה עובר הגבול?

סליחה אם אני קוטע את הדיון, אבל ניסיתי לחפש את אותה נגיעת היד של שחקן סביליה שהרבה התלוננו שלא נשרקה לזכות ריאל מדריד. מישהו יכול לספק איזה תמונה? תודה מראש.

בבקשה.

והנה ה״דריכה״ של קאסמירו שהובילה לשער הראשון של סביליה מאותה בעיטה חופשית.

כשלוינטל אמר בתחילת המשחק שסביליה מתלוננת על השופט הזה בגלל מקרי עבר,באותו רגע הבנתי שהמשחק הזה לא יסתיים בניצחון של ריאל,כי ככה זה עובד בספרד,הכל התחשבנויות ומשחקי כח ואגו מגעילים.

בכנות לא חושב שהיה משהו.
היו חצאי נגיעות יד, אבל לא נגיעות יד שהיעו ושלדעתי צריכות להשרק.
לטעמי החוק בנגיעות יד לא מכוונות צריך לשים הרבה יותר משקל על ההשפעה על המשחק.

לא.
מעלה נקודה.
להוכיח שמישהו אשם? תלוי מה אתה מגדיר להוכיח אשמה.
החלטת השופט הפכה 2-1 לריאל ל2-1 לסביליה, כלומר לקחה 3 נקודות מאיתנו (שבהמשך הצטמצמו ל2).
אם נפסיד את האליפות על 2 נקודות ומטה אז ההחלטה הזו לקחה את האליפות, מתמטית.
כמו שאתה צריך לקבל 70 במבחן וקיבלת 75 ואז עשו פקטור שלילי של 6 נקודות. אז כן הבן אדם קיבל מתחת 70 וכביכול נכשל במשימה בגלל פקטור.

האם הבעיות של ריאל הן רק השופטים? כמובן שלא.

אם נפסיד את האליפות אני לא אאשים את השופט לאלתך אלא את הקבוצה. אבל זה לא סותר את האמירה שהשופט טעה.

באמת מרגיש לי שהכל חייב להיות שחור או לבן פה לפעמים.
אפשר לא להיות מרוצים מהקבוצה ועדיין להתעצבן על החלטות שיפוט נגדינו.
במשחקים בהם ריאל נראית נורא אני אתלונן פחות. אבל מול סביליה ריאל הייתה הרבה יותר טובה. מכאן הבאסה.

רגע, זה לא מה שעשיתם כל הזדמנות? אז מה ההבדל? האשמתם כבר את השופטים באליפות של ריאל והעלתם קונספירציות של פרז ומזוודות על סטיה קטנה בהרבה מהנורמה של הפנדלים. אבל השנה זה כזה הזוי רק להציג את העניין?
כמו שאמרתי, שנה שעברה על סטיה של 4.6 פנדלים לטובת ריאל העליתם קונספירציות מפה ועד הודעה חדשה, השנה על 9.4 לרעת ריאל אתם לא מבינים על מה התלונות? ואני עוד מדבר נקודתית ולא אדבר על הפסד אליפות (אם יגיע) שהוא באשמת שופטים. רק פורק תסכול על נקודות שהשופט לקח לנו.

אחר כך מדברים על צביעות של אוהדי ריאל…

אם אתה מדבר ברבים, גם אני אדבר ברבים.
אתם בוכים על סטיית תקן ושופטים. אנחנו עשינו את זה בשנה שעברה וקראתם לנו בכיינים. אתם בוכים על אותו דבר בדיוק, אחרי שאמרתם לנו שאנחנו סתם בוכים והכל היה כשר בשנה שעברה.
אז אתם צבועים, לא אנחנו.
גם אני יכול להביא משחק או שתיים בהם השופט לקח לנו נקודות. אני יכול למצוא משחק כזה בכל עונה, לא רק בשנה שעברה. ואתה כנגד תמצא עוד משחקים בהם ריאל קופחה.
אין לך שום זכות להטיף לנו מוסר אחרי שנה שעברה. לא אחרי מה שקרה על המגרש, ולא אחרי מה שעשיתם לנו בפורום שלנו.

אני לא מטיף מוסר, קראתי לכם צבועים כדי להחזיר באותו מטבע, אבל צודק הכללתי ואני חוזר בי על כך. לא מדובר בכולם.

אבל אני בא להגיד שזה קצת מצחיק שאני, שבא עם נתונים, ממציא קונספירציות, אבל כשאצלכם דיברו על המזוודות של פלורנטינו זה לא קונספירציה.
חוץ מזה שראיתם כמה אהבה יש כלפי פלורנטינו באופא…

אני העיליתי נקודה: ריאל היא קבוצת הטופ היחידה שבמאזן שלילי בפנדלים, ובפער מאוד עצום! לא מדבר איתך על פנדל לפה או לשם, אלא פאקינג פי 3!

אפילו הייתי פייר הצגתי את הנתונים של שנה שעברה. הראיתי שהמצב השנה חריג הרבה יותר משנה שעברה. המצב השנה חריג פי 2 משנה שעברה אם לדייק יותר, ועדיין שנה שעברה נחשבת להרבה יותר חריגה בשיח פה.

הפוך אחי. אם השנה המצב יותר קיצוני ושנה שעברה הייתה עילה לתלונות שיפוט אז השנה הנוכחית מצדיקה פי 2 אמירות כאלה. אם השנה היה מצב זהה רק לרעתינו, אז הייתי מקבל את הטענה.

בכל אופן אם אלה המסקנות של אנשים מההודעות שלי אז אולי אפסיק את הדיון מהצד שלי.

האמת היא שבלי קשר לכלום, אם אפשר להזכיר ולדבר על המזוודות של פלורנטינו זה קצת כיף רומנטי שאני אישית נהנה ממנו כטראש טוק רכילותי פרופר.

מעבר לכך, יש בעיות שיפוט חמורות שנובעות לדעתי ממספר סיבות:

1. חוקה.
    החוקה הלכה ונעשתה מסובכת כל כך, שגם למאמנים, לשחקנים, לפרשנים ולשופטים כבר לא ברור מה מותר, מה אסור ומתי. זה מוביל לחוסר אחידות מבאס בשיפוט.

2. VAR
    הואר ״הביא לידיעתם״ של השופטים הרבה אירועים ברחבה שפעם לא נשרקו. בכלל, הואר הפך את כמות האירועים במשחק לגדולה הרבה יותר. לא אומר שזו בעיה, אבל ההתייחסות מתי להפעיל ואר, מתי להתעלם, מתי השופט צריך ללכת להסתכל במוניטור וכן הלאה מובילה להמון אי-אחידות בשיפוט (או לפחות להרגשה של אי-אחידות). הואר הוא כלי מבורך, אבל אחרי שנתיים ניסיון לא הגיע הזמן לעדכן קצת את חוקי הואר ולעשות להם התאמות? הפיילוט לא אמור היה להסתיים בינתיים?

3. הבעיה הכי חמורה היא הטייה בהלכי הרוח של השופטים. או במילים פשוטות, הפעלת לחץ על השופטים מצד המועדונים. מאמנים מרשים לעצמם לדבר בלי סוף, גם שחקנים, נשיאים, עיתונאים וצוות מקצועי. בסוף היום זה מחלחל לשופטים ויוצר הטיות קלות. שופטים מנסים להראות נייטראליים ושורקים או לא שורקים על החלטות גבוליות בהתאם למשהו שכבר מציק להם בראש.

יש לי חבר (שונא כדורגל) שטוען שעדיף אם השיפוט היה כולו טכנולוגי ולא נתון להתערבות של שופט אנושי שיכול לטעות.
אני טוען שעדיף שופט אנושי, אבל ככל שעובר הזמן, ההצדקה היחדיה שנשארת לטיעון שלי היא שזה משאיר את האפשרות לדבר על המקצוע של אמו של השופט. עניין שאני מאוד אוהב, כי פה לפחות הכל ברור. אתה לא יכול לטעות בהקשר למקצוע שלה. הוא קבוע :slight_smile:

אני טענתי בשנה שעברה שחל שינוי חד במגמת שיפוט לטובת ריאל אחרי פגרת הקורונה והטלפון של פלורנטינו לטבאס.
קיבלתם 5 פנדלים ב 10 מחזורים, נגדיכם נשרק 0.
צריך להפריד את העונה שעברה לשני חלקים - לפני ואחרי הפגרה. מה שקרה אחרי הפגרה היה מאוד חריג.
היחס שלך צריך להיות הפנדלים לפני הפגרה, שזה 6-2 לריאל.

אני מסכים שמאזן הפנדלים של ריאל השנה אכן חריג. אבל פעם בכמה שנים ,באחת הליגות הבכירות , לאחת הקבוצות זה יכול לקרות. השופט דפק אתכם במשחק מול סביליה, אולי גם 2 הנקודות האלה ימנעו מכם אליפות. האם זה אומר שבאופן שיטתי השופטים דופקים אתכם כל השנה? לדעתי לא.

באופן כללי אי אפשר להסיק הרבה מתמונה בודדת, בטח לא מהתמונה הזו שלא ברור איפה הרגל בדיוק. בכל מקרה יש אין ספור טעויות שיפוט כאלו בכל משחק שלא מסתיימות בשער, לצערנו במשחק הספציפי הזה הטעות גרמה לזה, אבל שוב אלו טעויות שקורות לכל צד, בכל משחק וימשיכו לקרות. אתה לא באמת מאמין שהשופט שרק לפאול כי הוא האמין שסביליה יבקיעו. דרך אגב אני אוהד ריאל, לא בארסה.

אנחנו האוהדים יכולים להתעסק בשיפוט כמה שאנחנו רוצים. מה שאני אוהב זה שהקבוצה לא מתעסק בקקה הזה בניגוד לחברים שלנו מהצד הקטלוני.

אני לא אזכור את זה עוד משחק. אבל בהחלט טעות שיפוט יכולה להשפיע על גורל האליפות.
פשוט מכאן מה שאפשר לשפר זו היכולת.
אבל להציג נתונים כאלה יכול להראות שאולי יש מגמה נגדינו השנה (בין אם ביש מזל או שיטה) ולכן צריך להציג את זה.
כמו שפיקה דיבר על השיפוט בזמנו ואולי זה מה שעשה את השינוי הקיצוני הזה בהסתכלות כלפינו

הנה למי שרצה הוכחה שהשופטים שדדו אליפות מריאל מדריד, ליברפול נגד יונייטד הבלם של יונייטד גולש לכדור ונוגע ביד ומונע שער בטוח, אבל זה לא פנדל כי זה שיפשף את הרגל שלו לפני שפגע ביד, ושוב, פה זה בלם שגולש וגולש ומונע שער עם היד ולא בלם עם הגב לכדור שבטעות נוגע.

והנה שוב, לא פנדל בגלל שניתז מהגוף, וזה עוד שחקן שנעמד מול הבועט כדי לחסום ולמנוע גול, רק נגד ריאל כדור שניתז מהגוף ליד זה פנדל ועוד שחקן שנמצא עם הגב למהלך.

אם גם עם ה var עדיין אפשר לשדוד אליפות מה היה שווה כל ההתעסקות הזאת עם שינוי החוקה ושופט var ועצירת שטף המשחק?

אם כבר הקפצת את הת’רד, אז צריך לציין שיפוט מופתי באופן מפתיע של מתאו לאוז - נתן למשחק לזרום ולא קנה הצגות תיאטרליות פה ושם. יפה לו שעמד בקצב אחרי שרגיל להליכה בספרד.

זה כדי שאוהדי הקבוצה השניה יוכלו להגיד “הכל נבדר ב VAR, אז מה אתה בוכה?”
ככה אמרו לי אוהדי ריאל כשהתלוננתי על השיפוט אחרי פגרת הקורונה ב 2020.
שום דבר לא השתנה, השופט עדיין יכול להשפיע על התוצאה, רק שעכשיו יש אסמכתא כביכול.

המון השתנה, ויש כיום הרבה הרבה פחות טעויות שיפוט בזכות הואר. זה כמובן לא אומר שהכל מושלם ושהשיפוט לא יכול להשפיע על התוצאה, אבל היכולת הזה מתונה בהרבה ממה שהיה קודם לכן.

ואני חושב שעובדה היא שכמעט אין אף אחד היום שיהיה מוכן לבטל את הואר. ההצעות כמעט תמיד מתמקדות בשינוי החוקה (ובצדק).

צודק 100%. זה פשוט הזוי לראות איך שופט ספרדי אחד שורק לפנדל של מיליטאו נגד סביליה מכדור שניתז מהגוף ואז פוגע ביד ולא שורק 2 פנדלים לטובת ריאל באותו משחק בדיוק בגלל אותה סיבה, ואחרי המשחק כולם אומרים שזה גבולי, ואחרי 3 שבועות שופט ספרדי אחר לא שורק בגמר ליגת האלופות על כזה דבר ומגבים אותו לגמרי. והוא אפילו לא הלך לבדוק בvar!

עם כמה לוזרי שזה נשמע השופט פשוט לקח מריאל אליפות, ויש לי הרגשה שבעתיד עוד נגלה דברים על העונה הזאת, לא הגיוני כל מה שקרה במשחק הזה + העובדה שריאל קיבלו רק 3 פנדלים בעונה אחת.