מחזור 10 :: תיקו 1 בחוץ מול ויאריאל \ הבלדה על ראול וכרים

אוהדי בארסה תמיד אמרו על ההשוואות של מסי לאחרים - לא צריך להשוות תמיד נתונים, יש דברים שהעין רואה. אני גם משתמש בטיעון הזה שלפעמים יש דברים שצריך לראות בעין, ולא להסתמך על תוצאות וטבלאות.

ראול היה רגעים, ראול היה מנהיג. בנזמה תמיד היה שוליה, אחד שעובד קשה בשביל הקבוצה. הקבוצה הנוכחית היא קבוצה שמנהיג ההתקפה שלה הוא בכלל שוליה. זה חדש לו, הוא לא רגיל לזה, ואולי זה מגיע מאוחר מדי. גם אם לבנזמה היו משחקים מכריעים - או שזה היה מפתיע (כמו הסלאלום נגד אתלטיקו) או שזה לא היה קורה הרבה, פשוט כי הוא סוג אחר של חלוץ, החלוץ שעובד יותר טקטית מאשר מחפשים אותו על הדשא.

כל זה - לא אומר כלום מה היה קורה אם הם היו מתחלפים בקבוצות. תלוי במאמנים ובתפקודים הטקטיים שיציבו להם.

ושערים כל הקריירה לא עובדה ? נכשל בליברפול ובסביליה לא נחשב ? בסדר…נלך לפי סלטה הבית החם
138 שערים ב 311 הופעות בסלטה 0.44 שערים
ננטרל פנדלים
111 שערים ב 311 משחקים 0.35 שערים למחשק.

עכשיו נשווה את ערן זהבי לבנזמה ?

הבעיה שזה נכון, גם אני אומר זאת, ועדיין מבקיע יותר מראול הטופ שבטופ שלך, אז איך הוא גרוטאה והשני אגדה ?

אתה הבאת את אספאס הנחמד כשם של חלוץ שמתחרה מול בנזמה.

אני כתבתי מההתחלה שההשוואה היא בליגה, כשזה לא היה רק לפי הליגה ציינתי במפורש :man_shrugging:

בוא נתמקד, מה אתה בדיוק רוצה להוכיח ? יש נקודה שאתה רוצה להוכיח או רק רוצה להראות לנו את היכולת שלך לאנוס את המציאות ?

אתה עושה העתק הדבק או רושם הכל מחדש כל פעם, סתם מעניין אותי…

הודעה אחרונה שלי בנושא:

ראול מול ברצלונה -
31 משחקים 11 שערים 2 בישולים

בנזמה מול ברצלונה -
33 משחקים 9 שערים 9 בישולים

בנזמה לא שיחק 33 קלאסיקואים בליגה כי צריך בשביל זה 16 עונות. לבנזמה בעצם כן ספרת “סופרקופות למינהם”. הנתון עצמו לא מעניין בעליל ולא קשור לדיון אבל הוא מראה שאתה שקרן גדול, אין לי שום ספק ששיקרת בכל נתון שהבאת לפה כמו שאתה משקר לגבי צפיה במשחקים באותה תקופה. היה שלום וכל טוב

כי בנזמה הגיע יחד עם רונאלדו ושיחק עם רונאלדו 10 שנים, לא הייתה אופציה אחרת, ראול כבר בתחילת דרכו קבילת את המושכות כי שיחק בקבוצה בינונית(יחסית), זה לא אומר כלום על יכולת הובלת קבוצה של בנזמה, הוא כבר הוכיח עונה שעברה שהוא חלוץ מספיק טוב לקחת קבוצה לאליפות.

“אכלו לי שתו לי אותך למורה” היה יותר מכובד…

ואכן, טעיתי, בני אדם טועים לפעמים, העתקתי מההשורה הלא נכונה בטארנספר מארקט.

מתקן,
בנזמה בליגה מול ברצלונה
20 משחקים 6 שערים ו 4 בישולים

ראול
31 משחקים 11 שערים ו 2 בישולים

בנזמה 0.3 וראול 0.35, ובנזמה בישל הרבה יותר פר משחק.

כמובן שזה מוכיח חד משמעית שכל הנתונים שרשמתי עד עכשיו הם לא נכונים, אתם לא צריכים לבדוק כדי להוכיח זאת, אני פשוט שקרן :joy:

לא יודע למה, אבל משום מה יש לי הרגשה שכבר בדקת, אפילו פעמיים.

שמע בתור אחד שמתלונן כל הודעה שניה שלך על דמגוגיה אתה יוצא פה דמגוג על.
כל הדיון אתה טוען את האני מאמין שלך בצורה נחרצת כאילו זה עובדות גמורות וכשסותרים לך אותן ומראים אחרת עם מספרים והשוואת אתה בוחר להתעלם, לזרוק “עובדות” מומצאות חדשות ולקרוא למי שמולך שקרן כי הוא טעה בנתון אחד. זה לא רק דמגוגיה זה גם נמוך.

דרך אגב…
בנזמה עם 9 שערים ו9 בישולים ב33 משחקים
אחראי ל18 גולים= 0.54 פר משחק

ראול עם 15 שערים ו4 בישולים ב37 משחקים
אחראי ל19 גולים = 0.51 פר משחק

אוף-טופיק גדול אבל לא יכול להתעלם מהמיתוס הזה. לנאפולי אכן לא הייתה היסטוריה של הצלחות - והיו לה יריבות אחרות עם מסורת גדולה, מה שיצר את הסיפור היפה הזה מסביב למדורה. אבל נאפולי הייתה בסרייה א’ מאז 1965, סיימה באחד מ-6 המקומות הראשונים בטבלה ב-13 מ-19 העונות שלה בליגה לפני מראדונה, ובטופ 3 ב-6 מתוך העונות לפניו. היו לה המשאבים לשבור את שיא ההעברות העולמי פעמיים (!) ולהחתים סדרה של שחקני נבחרת בינלאומיים באותן שנים.

בעונתו הראשונה של דייגו בנאפולי, הלאס ורונה האימתנית, מועדון הרבה יותר קטן, זכתה גם היא באליפות הראשונה שלה בהיסטוריה מול אותן יריבות שעמד מולן מראדונה. הנוף היה שונה לחלוטין וזכייה של אנדרדוג הייתה הרבה יותר ריאלית מהיום. פרופורציות.

יותר מזה, בשנים 84-88 עצמן, נאפולי הוציאה יותר כסף מכל קבוצה אחרת בכדורגל העולמי, בסביבות 30 מיליון ליש"ט, סכום שמשתווה לבערך בין 500 מיליון למיליארד יורו כיום. היא בנתה קבוצה חדשה לגמרי, איכותית ותחרותית שמסוגלת להוציא את המיטב מהשחקן הכי טוב שלה (בניגוד למה שקרה לו בברצלונה שם לא הגיע להישג משמעותי). לדייגו גם היה מאחוריו את פרארה ואת ההגנה החזקה ביותר בכדורגל באותן שנים. ההשוואה לחטאפה בספרד פשוט לא רצינית.

אם זה היה הישג נהדר ששווה הערכה? בהחלט. אם מדובר באלוהים שסחב לבד את הפועל ת"א לזכייה בליגת האלופות כמו שגורמים לזה להישמע? פחות מתחבר למציאות.

הדבר שאני כן יכול ונוטה להסכים איתו זה שקשה לשפוט את מראדונה רק על מספרי השערים שלו כיוון שנאפולי כבשה בערך 2 שערים פר משחק בתקופתו.

תשמע, לא מעניין אותי כ"כ מי יותר גדול, מסי או מראדונה, אבל עדיין, לא תסכים ששחקן שמגיע לנאפולי ועוזר לה לזכות פעמיים באליפות מול מפלצות הצפון(בניגוד לורונה) ולמשך 6 שנים אחד הטובות בליגה(בניגוד לורונה), והופך אותה גם לאחד הקבוצות הטובות בעולם, לא להיות מוערך רק לפי סטטיסטיקה ולהיחשב לאחד הגדולים ביותר ?
וזה לא רק נאפולי, הוא לקח גם ארגנטינה פעמיים לגמר.

שוב, העניין כאן הוא איך נעריך את מראדונה היסטורית, לא אם הוא גדול או לא ממסי. המספרים לא שם, אבל מה שהוא עשה בנאפולי ובנבחרת לא הופכים אותו בהכרח לאחד הטובים בהיסטוריה ? הכוונה לטופ שבטופ 1-5

וסוף סוף מישהו כאן שטוען משהו ומביא נתונים ועובדות שתומכות בטענה שלו ולא רק מציג את הדעה שלו כעובדה מוגמרת למרות ששום דבר לא תומך בכך(מניח שכבר הבנת שהקטע האחרון לא מופנה אלייך)

אני כנראה האחרון שיגיד שאת מראדונה ראוי לשפוט נטו על סמך סטטיסטיקה יבשה (בטח בהשוואה ישירה לכדורגל המודרני). אני פשוט מסרב לשתף פעולה עם הנראטיב העצלני על התקופה בנאפולי אז היה לי חשוב להתייחס. האמת היא, כמו בהרבה מקרים, איפשהו באמצע.

וכן, לדעתי הצנועה הוא בצדק נחשב טופ 3 בכל הזמנים גם אם לא משתווה למסי. לא שזה משנה מה אני חושב.

הוא טעה בנתון אחד (היחיד שבדקתי) בזדון מוחלט. קוראים לזה שקר.

איזה עובדות גמורות זרקת כאן שסותרות את הדברים שלי? הבישולים של בנזמה בקלאסיקו? עניתי להודעה אחת שלך בלבד בצורה מכובדת ועניינית לחלוטין. לא הגבת. מה עכשיו אתה רוצה?

אם עולים גבוה על העץ ולא יודעים איך לרדת אחד השיטות היא להיתפס על טעות קטנה של היריב, אם פליטת פה, שגיאה כתיב, טעות בתום לב או כל שטות אחרת לעשות על זה ספין ולהפוך את זה לעיקר ולהשתמש בזה כדי להגחיך את הטענה של הצד השני.
זאת שיטה ישנה מאוד, אתה כנראה חושב שאתה המצאת אותה ושאנחנו לא מכירים אותה, אז אתה טועה.

הגעת וזרקת את הדיעה שלך והצגת זאת כתורה מסיני, אחרי שסתרתי כל מה שהיה לך לכתוב עם עובדות וכבר לא היה לך מה לרשום והתחלת להרגיש מגוחך התחלת לרדת לפסים אישיים, למזלך הגיע הטעות התמימה והתנפלת עליה כמוצא שלל רב(זאת למרות כל סילופי הסטטיסטקות של אספאס שזרקת לפה), שיבושם לך אם זה כל מה שנשאר לך בדיון הזה.

250 הודעות על תיקו מול ויאריאל. מי ישמע איזה הישג, אפילו מכבי ת"א עשתה את זה.

האמת שהיה פה דיון מעניין וברובו איכותי ומעמיק ברמה שלא הייתה פה כבר הרבה זמן. המיעוט איכשהו גם הצליח להגיע לקונצנזוס לאט לאט (מה שמראה שהוא היה די משכנע) אבל גיא עוד מנסה להאחז בקרנות המזבח עם טיעונים שהפעם, מה לעשות, לא עושים שכל.

בנזמה החלוץ הפותח בקבוצה הגדולה בעולם באחד העשורים הטובים בתולדותיה, תחת מספר מאמנים שונים, עם מספרים שעובדתית לא נופלים מרוב החלוצים הגדולים למעט המיוחדים באמת. מי שרוצה לטעון שלא מדובר בוורוד קלאס לכל דבר חובת ההוכחה עליו, לא הפוך.

אני ראיתי כל דקה ודקה של קרים בריאל ב12 השנים שלו פה, רובן המכריע היו סבל. לא מבין איך מישהו שראה את אותם המשחקים שאני ראיתי מחזיק ממנו וורלד קלאס אמיתי. ואתה יודע מה לדעתי 9 מתוך 10 אוהדי ריאל יסכימו איתי. היום שהוא ילך מפה יהיה מהשמחים בחיי כאוהד ורק אתעורר מדי פעם עם זיעה קרה בלילות אוודא בויקיפדיה שהוא כבר פרש ואחזור לישון. וכל זה אני אומר בלי קשר לדיון של ראול. הוא באמת ותמים הסיוט שלי בתור אוהד. והיו גרועים ממנו שעברו כאן אבל מעולם לא היה שחקן ברמתו שקיבל יתד בהרכב שלנו לעשור וחצי.

“באחד העשורים המוצלחים בתולדותיה” - בזכות כריסטיאנו רונאלדו שכבש כמו שני שחקני התקפה. כיף שאפשר להתחבא מאחוריו ולעתים מאחורי בייל. הוא סופסל על ידי מוריניו עד לפציעה בגב שהשביתה את היגואין להרבה מאוד זמן. מוריניו נתן לו לשחק וגם אמר את המשפט האלמותי על הצייד והחתול. עובדה שאדבאיור הגיע בינואר אותה עונה (10/11). הוא נופל מכלכך הרבה חלוצים שאין לי כח למנות. “המיעוט” לא משכנע אף אחד. הרוב “השפוי” התעייף. לפחות הנתונים שאני מביא נכונים.

עונת 2011/12, עונת השיא של קארים:
היגואין: 26 שערים ו-13 בישולים ב-2643 דקות. כל 67.8 דקות כובש או מבשל
בנזמה: 32 שערים ו-19 בישולים ב-3443 דקות. כל 67.5 דקות כובש או מבשל
הנתונים נבדקו בשנית - תבלו.

אני לא מבין איך משחקן שבכל שנה ובכל עונה, הדבר הראשון שכל אוהד של ריאל מתחנן ומתפלל שיקרה בכל קיץ הוא זה שבנזמה יעוף לנו מההרכב. עכשיו מפה לאיך שהגענו ל250 הודעה(ועוד במשחק שהוא לא שיחק), ולשים אותו באותה שורה עם ראול שהיה הפנים של ריאל מדריד המון המון שנים - זה כבר יותר מדי.
בנזמה שחקן נחמד, מצויין, אדיש ששרד עונה אחרי עונה בקבוצה כמעט מושלמת. וורלד קלאס הוא לא.

“אני רואה אותו 10 שנים וגורם לי רק לסבל” זה משהו שמספרים לפסיכולוג.
כדי להוכיח שחלוץ וורלד קלאס גמו בנזמה לא ראוי למעמד שלו צריכים להביא טיעונים הגיוניים ולתמוך בהם עם עובדות מוצקות, ככה זה עובד.

אני זוכר אותך טוב טוב מתלונן אחרי עוד משחק כושל ועוד משחק כושל של בנזמה שאלמלא חלוץ ברמה של סוארס ההוא ליד כריסטיאנו היינו עם +2 אליפויות, לכל הפחות.
אבל מה שהיה בספורטאינטר נשאר בספורטאינטר.

אני לא מבין איך בנזמה הפך ליקיר הפורום פה פתאום. תתעוררו חברים. וזה עוד בגדול בגדול אני מתומכיו. (כלומר הייתי מחליף אותו רק בסוארס בתקופה הזאת, וזה עוד בגלל היעדר אופציות ולא בגלל הרמה הכללית שלו ב10 שנים+).

כל מי שמכיר אותי קצת יודע שאני מחזיק מבנזמה חלוץ טופ ותמיד הגנתי עליו. פה וגם בישן.
וכן, אני חושב שעם סווארז בריאל במקום בברצלונה שהיינו זוכים בעוד 2 אליפויות לפחות, אבל איך זה קשור למה שכתבתי פה על בנזמה?
שוב, וכדי שיהיה ברור כמה שאפשר בעניין סווארז, עוד בעונה השנייה שלו בליברפול אמרתי לכל מי שרצה או לא רצה להקשיב שמדובר באחד מ 3 השחקנים הטובים בעולם, הערפד הוא אחד החלוצים הטובים בהיסטוריה של המשחק ושידרוג גדול על פני בנזמה.

בגלל הטעות שעשינו עם סווארז אסור לטעות שוב וחייבים להביא את האלאנד שלדעתי אם לא יפצע יהפוך גם לאגדה, יש לו הכל, במיוחד רעב לשערים שרק הרעב של רונאלדו משתווה אליו.

אתה לא צריך לכתוב לנו על בנזמה, אנחנו רואים.
אתה לא צריך להביא לנו מספרים של בנזמה, אנחנו רואים.
בקיצור - בנזמה שחקן טופ, אשכרה עם נגיעה וטיפול בכדור שמאפיינים את הגדולים ביותר אבל פה זה נגמר אצלו.
ואצלי.
לילה טוב.