דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

קודם כל, פריז סירבו ל200 על אמבפה רק לפני שנתיים בסיטואציה מאוד דומה (עונה לסוף חוזה). קשה לי להאמין שפתאום הם ימכרו ב100.
שנית, אני מאמין שקיין יעלה פחות מ100. לדעתי לוי יסכים למכור בפחות, בטח אם זה אומר שהוא לא יילך ליונייטד, מתחרה ישירה.
לבסוף, כל עסקה של אמבפה תהיה הרבה מעבר למחיר. מענק החתימה והשכר שלו יהיו גבוהים בהרבה משל קיין.

כמובן שמנגד הוא גם שחקן טוב מקיין וצעיר ממנו, ממש אין לי התנגדות שיגיע, אבל זה ממש לא אותו סדר גודל מבחינת מחיר.

אני בטח נשמע לכם הזוי כאשר קצת עצוב לי, בכל מקרה אנסה לסכם בנקודות:

-אני לא מסוגל לפרוץ כאן משמחה כמו כולם כי אין בי את האמונה שנראה הסתערות על שחקני התקפה גדולים. אני משוכנע שקארים בנזמה כשיר = 25 שערים בעונה הבאה גם כן. הוא עוזב בתזמון נכון, הוא מיצה את עצמו, הכל אחלה. אבל אם לא יבוא הארי קיין? ורק שלא יגידו לי קארים אמבפה.
-הוא היה מושא ללעג כל כך הרבה זמן. והוא לא רק ‘השתפר’ ולקח צעד קדימה עם עזיבת כריסטיאנו רונאלדו, זה לא היה בכאילו. אני באמת שמח עבורו על עונת הבלון ד’אור הפסיכי ב-2021/22. עונה בה כל דבר הפך לגול, כאילו אלוהים נגע בו. אחת העונות הכי גדולות של שחקן במדי ריאל מאז שאני רואה כדורגל. באותה עונה הוא גם היה מנהיג. אפילו הפנים האדישות נעלמו. דווקא הגול נגד מנצ’סטר סיטי באיתיחאד חקוק לי מאוד. תחת לחץ של כל ההגנה, בנגיעה קלה מהאוויר, לרווח של הסנטימטר בין הקורה ליד של אדרסון.
-היה חשוב מאוד בהתפתחות של ויניסיוס ג’וניור ורודריגו על אף אותו משפט אומלל לפרלאן מנדי נגד בורוסיה מנשנגלדבאך ודי להסתכל בפוסט הפרידה של ויני. הרי ברור שלצד כריסטיאנו זה לא היה יכול לקרות. הם עזרו זה לזה. כמובן שהוא גם היה סוג של הצלע הפחות נוצצת של ה-BBC אבל עבד הרבה עבורם.
-אי אפשר לברוח מזה. חלק יגידו אולי שהוא בטופ 5 כי הם אוהבים אותו יותר, חלק ידרגו למטה. אבל שיאן הבישולים, סגן מלך השערים - אשכרה עבר את ראול, השתווה למרסלו כשיאן התארים - הוא לא טרמפיסט. הוא אגדה. והוא תמיד שיחק כדורגל יפה.
-דברים שפחות אהבתי השנה: ההיעלמות שלו מהתמונה הקבוצתית כשהקופה דל ריי הוצג בסנטיאגו ברנבאו וגם זה שלא היה מוכן לדבר עם התקשורת אחרי התבוסה נגד מנצ’סטר סיטי, הוא התחבא. הוא היה קפטן לא טוב. גם לא שכחתי את הימים האלה של האינספור החמצות כל הזמן, בעיקר תחילת 2017/18, הסרבול.
-מסתבר שהאינטרנט זה הרבה דברים - והאם הדף ‘כרית בנזמה’ כבר חזר? הרשתות החברתיות הן שקר אבל האינטרנט הוא כן המציאות. קצת מצחיק לראות מה קרה ביחס לדברים שאמר ביום חמישי שזה כמעט היה כמו ‘אני נשאר’. האמת שאני כאוהד הרגשתי לא בנוח שהסאגה הזו נמשכת והסוף, לחתוך לכאן או לכאן - היה חייב לקרות היום. תודה על הכל קארים, El Nueve.

-יש כדורגל היום ברמת גן, התכוונתי ללכת לשחק עם חולצה של אדן הזאר בשביל הדאחקה, חשבתי אפילו על המדים שלי מקבוצת הכדורגל החובבנית שלי לפני עשור. אולי אלך עם חולצה של בנזמה. אם אבקיע - מה טוב, זה לכבודו. ואם לא? אם אחמיץ כרגיל מול השער כי אני מתרגש מדי ואני בלם - אז לא נורא, אני בנזמה עד 2018.

זה היה טיטי שמקנא.
אני מעולם לא קינאתי בהם, ועכשיו אני חרד מזה שבמועדון ישתוללו ויזרקו את כל התוכניות המוקפדות שהביאו אותנו להצלחות לפח. כל השינויי שקורים מבורכים חוץ מהחתמה של קיין. יהיה מטומטם לקדש את ההצלחה הרגעית על חשבון העתיד. באמת שאני חושש שיתחילו לקחת החלטות נואשות.

זו נקודת המפתח. אמבפה והלאנד כנראה לא יגיעו לגבהים של מסי וכריסטיאנו, ועדיין - מדובר בסיכוי סביר בשני שחקני ההתקפה הטובים בעולם בעשור הקרוב.

זהו שאני לא סגור על זה.
האלנד כן, אבל לא רואה יתרון מקצועי גדול של אמבפה על ויניסיוס ואני לא מחסידיו של האחרון בלשון המעטה.

It’s done, it’s finally done

לדבר ככה על שחקן עם ממוצע של כמעט 40 תרומה בשערים בעונה למשך 14 עונות, זוכה (ראוי) לכדור הזהב, מלך הבישולים של ריאל מדריד וסגן מלך השערים שלה זה פשוט מביך.

בנזמה כנראה שלא היה הcup of tea של אוהדים רבים, אך זה לא גורע בשום צורה מהיכולת שלו, בעיקר בשנים האחרונות.
זה בסדר גמור שלא התחברת לשחקן, אבל אני חושב שהוא עשה מספיק בשנים האחרונות כדי להשאר מוערך על ידי כולנו.
הדובדבן שבקצפת aka עונה שעברה היה סיום ששמור לגדולים ביותר. עונה אישית שלא ראיתי מאף שחקן שהוא לא רונאלדו או מסי מעולם.

לצורך העניין, אפשר לראות שבאותו דיון שמתי את ראול מעליו. היום, 3 שנים אחרי, יכול לומר שההודעות שלי לא התיישנו בצורה טובה. בנזמה כמה רמות מעל ראול, מכל הבחינות.

שמעו ההודעה הנ״ל נכתבה לפני כמה שנים טובות, ברור שמאז הוא שינה את הנרטיב לא מעט ומגיעים לו השבחים על כך. אני לא יכול ולא רוצה לשכוח את 9 השנים הראשונות שבהן הוא היה שנוא די אוניברסלית, ובצדק. לא נחזור לדיון הזה שוב שיתחילו בו עם המספרים שלו מ9 העונות הראשונות כי זה מיותר. הנרטיב הציבורי/תקשורתי/וגם כאן בפורום באותם שנים היה כרית בנזמה והוא הרוויח אותו ביושר.

אני מאחל לו בהצלחה ואין ספק שהוא דמות היסטורית בדברי הימים של ריאל מדריד, עבורי לנצח ישאר דמות לא חביבה בלשון המעטה.

בגלל שאנחנו בדיון פנטזיות, רציתי לכתוב שהויקינג כבר זכה בטרבל עם סיטי, אין לו עוד מה להשיג בגדול שם, 200 מיליון לסיטי ולחטוף אותו מיד!
אבל אז חילחלה בי המחשבה שאולי הוא רוצה לרשום הישג אחד גדול יותר, אולי היחיד שבאמת גדול יותר וזה לזכות עם סיטי גם שנה הבאה באלופות ואז האימה השתלטה עליי…קצת יותר מסביר שאנחנו עומדים בפני שלוש שנים שסיטי תעשה מה שבא לה באירופה?!
ריאל תרגיש מה שכל אירופה הרגישה בשלוש זכיות הרצופות שלנו? (רק עם כדורגל מפחיד)

לא צועקים יש לפני הגול, אולי אינטר תעשה עוד נס ותיקח לפפ עוד ליגת האלופות…

דברים זזים מהר, לפי לא מעט מקורות האברץ קרוב מאד.
חייב להגיד שלא ממש מבין את מי שמתנגד, אחלה שחקן שנמצא בקבוצה שבורה שלא מתאימה לו בתפקיד שלא מתאים לו, אני מאד אשמח שיגיע.

די בטוח שאופא כבר חרטו על הגביע את הזוכה…

ואיפה הוא התשלב בידיוק ב433 של קרלו?

בספסל כמובן.
וברצינות,שחקן שיכול לשחק על מספר עמדות בהתקפה ועדיין מספיק צעיר כדי אולי לעשות את הפריצה,נמצא בסיטואציה גרועה בקבוצה גרועה עם בעלים אידיוט אז אולי גם אפשר להביא אותו בכסף קטן.

מאחורי החלוץ, כ10 וגם כווינגר ימין הוא שיחק כבר.
כחלוץ במקום בנזמה חשבתי שזה נוראי, אם זה במקום אסנסיו לדעתי זה מצויין.
מה שאני לא ממש מבין הוא למה אנחנו צריכים בסגל את בליגנהאם, האברץ ובראהים כשדי בטוח שהספרדי לא יקבל דקות הוא די דומה להאברץ מבחינת תפקוד.

אז הלוואי שנעבור כבר ל4231 ו-וואלה זה הכי טוב לקישור שלנו - העמדה הכי טובה לפדה,קמא וטשואמני זה כדאבל פיבוט.
במערך הזה האברץ מתחת לחלוץ (כמחליף)
אני מניח שנראה אותו הרבה בצד ימין

רק מקווה שלא כחלוץ (ועל מי אני עובד, זה כנראה מה שרוצים)

לא בטוח בכלל שהוא יסיים את הקיץ בסגל שלנו,אני מהמר שלא ונראה אולי איזה רכש או שחקן קסטיליה במקומו בסגל.

תודה לאל שמריאנו והזאר עזבו, חבל לי על אסנסיו כי אין לו באמת מחליף בעיקר מספרית וגם באיכות של הגולים. לא התרשמתי מברהים, אני לא חושב שהוא מחליף ראוי אליו.
מדאיג אותי שהעזיבה של בנזי תטלטל את המועדון יותר מדי. כשלעצמו, אני לא חושב שלהביא את קיין זה מהלך חכם כי הוא כבר בן 30 ועמדת החלוץ הייתה אמורה להיות הדובדבן שבקצפת בתוכנית של פלורנטינו. קיין לא דבע, הוא לא יבוא לסתום חור עד שהצב או הולאנד יבואו כשיונייטד מבטיחה לו חוזה ארוך טווח עוד שנה+שבירת השיא של שירר שבהיעדר תארים בקריירה הענפה שלו זה די חיוני. ואמבפהולאנד לא יבואו אם יש חלוץ טופעולם על העמדה שלהם. כלומר הבאה של קיין ו/אח’'כ אמבפהולאנד בלתי אפשרית, זה זה או זה.כלומר או שסובלים עוד עונה אם חלוץ בינוני סטייל פירמינו ומשאירים סיכוי לאמבפהולאנד לבוא עונה הבאה או שמביאים את קיין עכשיו מה שלדעתי לא נכון כי הלך על התקפה טופעולם צעירה+דניאל לוי יודע שבלי בנזמה ריאל עם הגב לקיר ויסכימו כמעט לכל הצעה שלו (מה שאני חושש ממנו). אפשרות שלישית בגדר פנטוז בלבד: נלחמים על להביא את אוסימן. זה הפתרון המושלם חלוץ צעיר שבאנקר בהרכב בכיף אבל לא תהיה לא בעיה להיות ברוטציה בריאל מדריד. הלואי.
להביא: אוסימן, קאנסלו, ג’וד חוסלו ברהים/ברנרדו.

אסנסיו הוא נכס כי השמאלית שלו מחוץ לרחבה יעילה מול הרבה הגנות בונקר, לא חושב שיש שחקן קונקרטי עם היכולת הזאת וחבל