מחזור 4 :: ניצחון בשיניים על חטאפה בדקה ה-95 במשחק הבכורה בברנבאו החדש

זה לא נראה טוב כי יש 0 עבודת אימון וכי כאמור, הסגל הנוכחי לא משלים את הקישור היטב.

בכל מקרה, גם לי יש ספקות בנוגע לרביעיה אבל מוקדם להחליט אם היא עובדת או לא.

את השנים הטובות שלה היא עשתה בלעדיו אז זה לא ממש רלוונטי. הייתי שמח לפליימקר אבל מאמן טוב לוקח את הסגל שלו ומשתמש בחוזקות לטשטש את החולשות. מאמן כזה יוכל להוציא מטעמים מסגל “רק” עם ארבעה קשרים מהטובים בעולם.

אגב, פליימקרים “ספרדיים” קלאסיים הולכים ונהיים יותר נדירים בעולם הכדורגל. לסיטי יש את דה בריינה וברנרדו, ביונייטד מה שנשאר מארקיסן, נגיד שגם אנזו בצ’לסי וזהו בערך. ארסנל משחקת כדורגל יפהפה ואנחנו ראינו מקרוב שאודוגור לא בדיוק קרוס או מודריץ’. זה לא כמו בדור הקודם שלכל קבוצה היה ססק או דוד סילבה.

לא מסכים, קרוס מאט מאוד את הקצב בא לבקש את הכדור ומניע אותו ימינה ושמאלה ואחוזי אחזקת הכדור עולים ואנחנו נראים בשליטה ונראים כאילו אנחנו משחקים יותר טוב, אבל זה רק שליטה אופטית כפי שהמאמנים הישראלים אוהבים להגיד, השליטה הזאת לא בהכרח טובה לריאל מדריד, הקבוצה השנייה תמיד מאורגנת בהגנה ואנחנו לא מפתיעים אותה, עם ה"גרזנים"(הגדרה שאני ממש לא מסכים איתה, קשרים מודרניים סופר מוכשרים זאת ההגדרה הנכונה) אנחנו דוחפים את הכדור הרבה יותר מהר קדימה, יכולים להעלות את הקצב לקצב רצחני(לא עם אנצ’לוטי) ואפשר לטחון קבוצות ולהפיל אותם מהרגליים.

עונה שעברה אינספור משחקים קרוס פתח נגד קבוצות תחתית מהליגה ונראינו הכי גרוע שאפשר, מחצית אחת נגד קבוצה שכמעט שפכה מנוע לא הופך את השימוש בקרוס לנכון(בשלב הזה בקריירה שלו ושל מודריץ’), מעניין היה לראות מה קרוס היה מצליח לעשות מול חטאפה עדיין רעננה ועם גרסיה חוטב העצים בצד שלו ולא אלאבה שניהל את המשחק מצד שמאל.

אנחנו לא בשנות התשעים או תחילת שנות האלפיים, הקצב היום בכדורגל המודרני זה קצב מאוד גבוה ומשם רק להעלות, הבעיה שהמאמן שלנו כן משנות התשעים תחילת שנות האלפיים.

קרוס עוד יכול אם יכנס במחצית השנייה כמו היום, מודריץ’ לצערי גמור.

עדיין צריך מישהו שידע לנווט את המשחק. שיהיה זמין לקבל את הכדור וידע לזהות חולשות בעמידה של היריבה. קרוס כזה, ובמשחקים כאלה הוא הכרחי, וראינו את זה קורה היום בצורה ברורה. זו לא חכמה בדיעבד, מוזמן לגלול למעלה ולראות שכתבתי את זה הרבה לפני שריקת הפתיחה.

אני חושב שקמא וטשואמני יכולים לעשות את זה. טכנית הם שם ויש להם גם הבנה טובה של המשחק. מפה והלאה זה רק פונקציה שתלויה בניסיון, וכמה ידריכו אותם כדי לפתח את התכונות האלה אצלם יותר.

בלינגהאם הוא כזה, קרוס לא.

תשחק 433 תדחף כדור מהר קדימה ולרחבה, איבדת את הכדור לחץ גבוה וצ’ומה וקמא גרזנים מאחור, חוטפים את הכדור שוב מניעים אותו מהר ודוחפים קדימה לרחבה, פעם אחר פער אחר פעם, תוך חצי שעה כל חטאפה נופלת מהרגליים.
אתם רוצים שקרוס ומודריץ’ יתמסרו מאחורה 5 דקות לפני שמתחילים התקפה, מאבדים כדור ? חוזרים אחורה ומחכים לחטאפה.

זה כמו לקנות פרארי חדישה, לתת לסבא לנהוג ואז הוא יעשה תאונות, ואז סבא חוזר לקלנועית שלו והוא נוהג מצויין והמסקנה שלך זה שקלנועית יותר טוב מפרארי.

1. זה בעיקר תלוי סיטואציה. במשחק קוסט טו קוסט האיטיות והרכות ההגנתית (היום גם מודריץ׳, שאין חולק על הירידה ביכולתו, מחוויר לעומת הילדים) לא שווים את זה. תן לי את פדה וקמא בכל מקום על המגרש ועם שטחים. נגד בונקר ובסיטואציות שצריך עצבים ווינריות הם בהחלט אופציה.
  2. תחרות היא דבר טוב תמיד. גיוון מועיל לנו
  3. כשזה זה, זה זה. לא באמת צריך להסביר למה בלינגהאם כרגע מולחם להרכב. בקישור יש לנו כרגע הרבה 7.5, אין 9. לכל אחד מהם יש משחקים טובים ובינוניים. מי מהם שיבלוט כמו בלינגהאם או קרוב אליו - כבר נשים לב. עד אז שיתחרו. כנ"ל בהתקפה.

זה בעיקר מרגיש שיש זילות בחולצה של ריאל מדריד, מימים שבהם חאמס, איסקו, בייל, אסנסיו ומוראטה בשיאם רבים על דקות הגענו לשלב שכל שחקן מקבל את החולצה בלי להזיע.
יסלח לי רודריגו (שאני מאד אוהב) אבל איך הגענו למצב שהוא ממוסמר להרכב בלי תחרות מינימלית כאילו הוא לפחות כריסטיאנו?
חוסלו ופראן גרסיה בכלל משפשפים את העיניים ולא מאמינים, חיים את החלום כשאפילו בקסטיליה הייתה להם תחרות יותר קשה על ההרכב.

יופי של ניצחון בשיניים, לקחנו נקודות שבהחלט נצטרך להמשך, ג’וד הוא אלוהים וברהים צריך לראות יותר דקות.
יאללה לפגרת הנבחרות.

נכון שזה קצת עיתונות ‘צהובה’, ויכול להיות שזה לא כ"כ לרמה של הפורום - אבל נחשפה תמונת פפרצי של התחת של אנצ’לוטי:

ברור שכשזה זה אז זה זה, אבל זה התפקיד של המאמן לגרום שזה יהיה זה. בלינגהאם הוא השחקן היחיד בסגל הזה שיכול להבקיע ולכן הוא השחקן הכי חשוב בקבוצה.

מאמן מודרני שישחק כדורגל מודרני יגרום ליתרונות של קמאבינגה ופדה לבלוט, כל היכולות שלהם ללחוץ, לכסות שטחים, לשחק בקצב רצחני ולדחוף קדימה יבואו לידי ביטוי, אבל כשהמאמן הוא אנצ’לוטי ואנחנו משחקים כדורגל מיושן ולא ברור היתרונות שלנו לא באים לידי ביטוי.

אין לי מושג מה אתה רוצה ממני עם הקלנועיות שלך. תקרא לזה איך שאתה רוצה, אתה צריך מישהו כמו קרוס על המגרש, וכרגע לא קמא ולא טשואמני שם.

אני לא צריך, זה אתה ואנצ’לוטי…

ובפעם המיליון אביא את קלופ כדוגמא, רכש קישור חדש, כל השלושה האלה פחות טובים מכל שלישייה שריאל יכול להעמיד מבין 4 המופלאים, בעצם כל 4 הקשרים של ריאל הם הקשרים שקלופ הכי רצה, קמאבינגה, צ’ומה ובלינגהאם היו בראש רשימת הרכש של קלופ והגיש עליהם הצעות והם העדיפו את ריאל, וגם רצה להביא את פדה בסכום גבוה, עכשיו קלופ עם קישור שכולם נרכשו כי לא קיבל את הקישור של ריאל ישחק כדורגל סופר מודרני והתקפי, ילחץ גבוה וכל השלושה יראו כאילו הם שחקני על שלא צריכים שום קרוס או מדריץ’ שיעשה להם בייביסיטר או לשלוט עבורם בקצב המשחק, בקיצור יש לנו קישור ענק ומאמן שתוקפו פג מזמן.

וכל מאמן בערך שאימן אותו :wink:

הקשרים האלה מדהימים אבל חסר להם אספקטים מסויימים במשחק. יכול להיות שהם ישתפרו בעתיד, הם עדיין מאוד צעירים, כרגע הם לא שם.

לא מדברים על העבר, בכ 30% מההודעות שלי כאן בפורום הזה הייתי בתפקיד הסניגור של קרוס, כרגע כמו מאמנו גם תוקפו פג, יש לנו אפשרות לשחק כדורגל אחר, מודרני ומהיר.

בניגוד לקרוס ?

כתבתי על זה כאן:

זה היה התכנון. עם הגנה כזו אני לא חושב שאנחנו, כרגע, יכולים להרשות לעצמנו ללחוץ מאד גבוהה. ויני לא פה, מיליטאו נפצע, את המגנים ראית היום… באנלוגיה לליברפול, תוסיף לזה שואן דייק אין וגם סלאח שכל כדור אליו זה חצי גול לא ראיתי (היחיד שהיה קרוב לא זמין כרגע).

בכל מקרה, אי אפשר לצפות מקרלו להיות קלופ בכל דיון מחדש. התפקיד שלו לנהל את הסגל ולמצוא איזון. היסטורית, בריאל מדריד זה הרבה יותר חשוב. כמו שכתבתי, יש רעיון מאחורי שיטת המשחק. אני רוצה יציבות, מינימום פציעות (משעשע), שיפור שחקנים וטקטיקה שתחמיא לסגל כדי לנצח משחק אחרי משחק ולחצוב אליפות. מי שרוצה יותר, הכתובת היא דון פלורנטינו פרס.

למה לא ?
הסגל שלנו הוא אופטימלי ללחץ גבוה, יש לך את רודריגו וויני(או פדה אם ויני פצוע) יש לך את בלינגהאם וקמאבינגה כ 50/50 מכל צד ושניהם מכסים שטחים ומאוד אגרסיבים בתיקולים, יש לך את צ’ומה כחומה מאחוריהם, אם עם אלה אתה לא יכול ללחוץ אז עם מי תלחץ ?
רודיגר במקום מיליטאו גורם לך ללחוץ יותר טוב, אם כבר מיליטאו היה נקודות תורפה לדעתי במשחק לחץ, המגינים ראיתי, קרבחאל יותר טוב הגנתית מארנולד ואלאבה חייב לשחק מגן שמאלי במיוחד אחרי היום.

את כל זה קרלו לא עושה, אולי חוץ מלהתאים את הקצב לקרוס ומודריץ’.

עונה שעברה עם קרוס ומודריץ’ בהרכב, ויני בשיאו ובנזמה חלוץ לא דיגדגנו את ברצלונה, לא מבין למה העונה בלי בנזמה וויני פצוע יש צפיה שעם קרוס זה יהיה טוב.

מדוייק מאוד, אני עוקב אחריו במשחקים הרבה, אין לו את זה בDNA בכלל. הוא לא נע לעומק בשליש הסופי, מוסר והולך אחורה ולא מצטרף לרחבה בכלל. מבחינת סט כישורים אין ספק שיש לו מה לתרום בחלק הקדמי אבל אין לו את החשיבה ללכת לתמוך בהתקפה.

עזוב את אנצ’לוטי עכשיו, זה דיון אחר שאני לא חולק עליך בהכרח (אם כי חושב שאתה מגזים). קרוס הוכיח הערב שיכולות כמו שיש לו הכרחיות. תלחץ כמה שאתה רוצה אבל אם הכדור ברגליים שלך ואתה לא יודע מה לעשות איתו, אז כל הלחץ שלך לא שווה יותר מדיי. כדי לפרוץ בונקרים אתה חייב שחקן בסגנון הזה להתיש את היריבה, ולזהות נקודות תורפה. אני לא הולך להתווכח על זה, זה קרה הערב מול העיניים של כולנו.

ממש לא, קרוס לא מושלם, פשוט הוא היחיד שמחזיק ביכולת הקריטית הזאת אצלינו.

קרוס לא פורץ בונקרים, בחיים לא היה כזה, הוא גם לא מזהה נקודות תורפה בהגנה, בחיים לא היה כזה, הוא מנהל משחק, הוא יודע לשמור את הכדור אצלנו, לשחרר פקקים ולהניע את הכדור מצד לצד כדי ששחקנים שכן יודעים לפרוץ בונקרים או לזהות נקודות תורפה יעשו זאת.
כשהיה לך את מרסלו, רונאלדו, בנזמה, מודריץ’, בייל בשיאם עם היכולות האתלטיות של קרבחאל של אז זה היה מאוד חשוב, היום אין לך חצי מהארסנל ההתקפי הזה, לכן להניע את הכדור שמאלה וימינה ולתת להגנה כל פעם להתארגן מחדש ולקחת אוויר לא עוזר לך כ"כ.
קרוס לא מתיש יריבות, לחץ שפדה, קמא וג’וד יכולים לעשות יתיש יריבות.

כתבתי כבר שהיום קרוס עשה כמה פעולות שהוא לא עושה בדרך כלל, אי אפשר לקחת חצי משחק יוצא מהכלל של קרוס ולשכתב את מה שראינו ממנו במאות משחקים שהוא שיחק אצלנו.

זה לא קריטי, קבוצות מודרניות ששולטות היום בכדורגל העולמי לא משתמשות כבר ביכולות האלה, זה קריטי לאנצ’לוטי אולי, אבל ראינו מה שווה היכולות הקריטיות האלה עונה שעברה.

לדעתי אתה מעריך אותו יותר מדי. הם עוד צריכים להשתפר. הפוטנציאל שם, אבל אנחנו עדיין חוטפים גולים קלים מדי. אגב, אתה מצד אחד מקדם משחק לחץ ומצד שני מעדיף את חוסלו ולא בלינגהאם כחלוץ נסוג שתפור על הסגנון. היום הגולים באו ממספר רב של שחקנים ברחבה, פחות ממצבים שיוצרו עבורו (חוסלו).

בכל מקרה, היום היה מדובר משחק של 74% פוזשן. אנחנו מתפלספים, אבל חטאפה החנו אוטובוס, כמו שהיה ברור שיעשו. איך חוטפים כדור והופכים את הסיטואציה למצב הבקעה - פחות מעניין.

חוסלו חלוץ ובלינגהאם 50/50 יחד עם קמאבינגה, לא מבין איפה הבעייתיות כאן, להיפך, ג’וד כ 50/50 יכול לנצל יותר את היתרונות האתלטים שלו כדי לחטוף כדורים, החלוץ בשיטת לחץ תפקידו העיקרי לסגור קווי מסירה ולהכריח מסירה לאיזורים שבהם מתוכנן הלחץ, הלחץ מבוצע באגפים קרוב לקווי המגרש כדי לצמצם שטחים, לתת לבלינגהאם לשחק חלוץ זה לנצל לא נכון את היכולות האתלטיות ואת האגרסיביות שלו.

לא מתפלספים, יש 74% פוזשן ויש 74% פוזשן, השאלה מה אתה עושה בזמן הזה, אם קרוס ומודריץ’ מתמסרים ומתמזמזים עם הכדור אתה מפסיד זמן, אם מצד שני אתה דוחף את הכדור מהר לרחבה ואז לוחץ גבוה וכל איבוד זוכה שוב מיד בכדור ודוחף אותו שוב מהר לרחבה אתה יוצר לחץ שבסוף ישבור את ההגנה.
בהנעת כדור איטית מאחורה ומשחק מסירות של אחוזים גבוהים ההגנה תמיד מאורגנת ולא נמצאת בלחץ ואז אתה תלוי באלילת המזל שהשוער ישמיט כדור בתוספת הזמן ושבלינגהאם יהיה שם לדחוק את הכדור פנימה, זאת לא שיטה מוצלחת במיוחד כפי שראינו עונה שעברה.

התמונה הזו הולכת להיות אייקונית, היא כבר אייקונית.
כמו דויד אלאבה והכיסא שבאוויר.
כמו הטירוף של פדה ואלוורדה.
כמו הנשיקה לסמל של ויניסיוס.
כמו ה-SSUUII (לא לכעוס עליי) של כריסטיאנו רונאלדו שהפך לאלמותי.
ברשתות החברתיות המועדון כבר קורא לו ‘בלינגול’.

כל האמוציות שלו על כר הדשא ובריאיונות בתקשורת שהוא כאילו מודה כל כך על הזכות לריאל מדריד ואפילו על ההשתלבות המדהימה שלו בקבוצה בפן החברתי - כל זה לא היה “עוזר” או “מעיף אותו ככה קדימה” אם לא היה לו כל כך הרבה כדורגל כמו עכשיו. אין ספק שזכינו ושיישאר בריא ואני באמת לא זוכר דבר כזה.