דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לוקאקו גם למרות כל הכבדות שלו די טוב במעברים ובמתפרצות

אם יגיע וימצא פה כושר סביר יכול להועיל לנו המון

ובאנגליה?
האם ארה"ב רלבנטי או לא - כעובד השיפוט האם אני אדרפייד או לא הוא לפי האלטרנטיבות שיש לי בידיים ולא לפי החישוב של כמה אני שווה למעסיק. זה כבר עניין של הגדרה.

עם זאת - לא זו הנקודה של הדיון, אלא שחתיכת העוגה של מסי קטנה גם יחסית לחבריו בהתחשב לתוצאה שהוא אחראי עליה בעצמו - מרצ׳, מבקרים בעיר, מוזיאון קאמפ נואו, כרטיסים למשחק ועוד

לגבי הערך המוסף של המיליון יורו האלה - ומה עם השמן זית והעגבניה במסעדה שאני אוכל בה? ההוא שעשה את המשלוח לחנות של החולצה שקניתי? גם הם חלק… עזוב שמראש זהו חישוב אנקדוטלי לחלוטין עם מספרים שהמצאתי באותו הרגע. אפשר לנסות להגיע לתקריב הרבה יותר טוב. העובדה שהוא עושה את אותו כסף שכוכב הוליוודי עושה לסרט אחד לא מסתדרת לי. העובדה שבארסה הייתה מוכנה לשלם לו הרבה יותר בחוזה שסיבך אותה כלכלית מדגימה מה היא חשבה לעצמה שהיא שווה בלעדיו.

נשבע שחשבתי על לוקאקו אתמול איזה קטע.

תקשיבו, אני לא מסמפט אותו בלשון המעטה (אני חושב שהוא מחזיק מעצמו יותר מדי), אבל אם זה בהשאלה לעונה אחת אז חד משמעית כן. דווקא מול כל ההגנות הצפופות בספרד אנחנו צריכים איזה טנק שייתן לויני ורודריגו קצת יותר חופש / יוכל לקבל כדור ולשמור עליו מול ההגנות האלה ולסדר לויני-רודריגו מצבים.

כרגע בהשאלה לעונה אני לוקח גם את פיירו,כל דבר עדיף על כלום.

אוסימן עם צמד היום.
המיקום שלו, העוצמות, האתלטיות והסיומת הנפלאה.
ישלים לנו התקפה מדהימה.

איך לא חושבים בכיוון הזה.

עדיין יש פה דיון טקטיקה? אם כן לא מצאתי ועמכם הסליחה

קצת על המערך ומגמות בעונה הנוכחית.

קודם כל: לא כל יהלום הוא זהה. לא חושב שצריך להיות איזה מומחה כדי לראות שהיהלום של זידאן שונה בתכלית ממה שאנחנו רואים עכשיו. לדוגמה: בשפיץ היהלום יש עכשיו חלוץ נסוג מול איסקו שהיה הרבה פחות מסוכן ותפקידו היה להיות בין קו ההגנה האחורי לזה שקודם לו. השילוב בחוד שונה - נניח שרונאלדו דומה לרודריגו בקטלניות, אבל ויני ובנזמה הם שני שחקנים שונים מאד (למעשה המקביל של בנזמה זה בכלל בלינגהאם). אז היה מרסלו והיום… היום אין מרסלו. הקישור של זידאן קידש פוזשן והתנגדות ללחץ והיום הוא אתלטי מהיר ודינמי אבל פחות טוב בלהתיש את היריב. וכו’. מסקנה: אין טעם להשוות עמדה-עמדה ואז להגיד מה חסר רק כי המערך הוא אותו מערך.

כנראה שהרעיון מתחיל ונגמר בעובדה שבמידה האפשר, עדיף שבלינגהאם יבלה את זמנו באזורים המסוכנים. דווקא גול הריבאונד שלו אתמול מראה שיש לו את התכונות לא רק להצטרף אלא לשהות ברחבה כמו חלוץ כשצריך. כל דעה בעד ונגד השיטה הנוכחית של ריאל מדריד צריכה, לדעתי, להתחיל בהאם אתם מסכימים עם הבחירה הזו.

את היתרונות והחסרונות כמו גם השיטה הייתי מחלק למשחקים בהם אנחנו שוכבים על היריבה ולמשחקים היותר מאתגרים או אפילו קצת יותר ספציפי:

• פוזשן מובהק שלנו
  • ריאל מדריד (מנסה) לעשות הגנה
  • משחק של ריצה

לשמחתנו שני המשחקים הראשונים בליגה היו שונים מבחינת איכות היריבה ומה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו.

כשאנחנו שולטים ועם הכדור - דעתי היא שהמערך לא מאד משנה. כמו שאני מכיר את ויני, האיש המרכזי ש’מושפע’ מהשינוי - הוא ישאר אותו ויני. לא רואה איך בהתקפות בהן אנחנו שולטים בכדור ומנסים לפצח את הבונקר משנה הנקודה על הלוח בה קרלו מצייר את העיגול שלו. ויני יחפש איפה הוא יכול לקבל את הכדור ויעשה את המהלכים שלו.

כשאנחנו מגנים - אני רואה שני בלוקים שעומדים יחסית נמוך כשויני ורודריגו עומדים כמו אי ומחכים לכדורים ארוכים. הרעיון הוא כמובן לנצל את העובדה שויני הוא נשק מדהים כשיש לו שטח. זו לא מגמה חדשה והיא הוכחה כיעילה נגד יריבות כמו בארסה וסיטי שחטפו מויני גולים הכי חשובים במשחקים הכי חשובים. עוד ‘יתרון’ הוא שבלוק נמוך שכזה יכול לפצות על העובדה שההגנה שלנו גרועה.

משחק של קוסט טו קוסט - ויני ורודריגו ימשיכו לקבל את החופש להישאר למעלה ולחכות לכדורים. חידה מבחינתי - האם נצליח לשפר את ההגנה והנטיה המביכה שלנו לקבל גולים קלים, וזה לא משנה אם זה מנור סולומון, שריף או קבוצת ליגה גנרית. חייב להשתפר.

שני האזורים שבהם אני מצפה לשיפור הם עבודת הגנה ומשחק לחץ גבוהה. הראשון לוקה מאד אבל יכול להשתפר על אף הנסיבות המאד מקלות של בעיות הסגל. לגבי השני - לא ראיתי משהו מאד שיטתי השנה, יתכן שהצוות המקצועי לא מעוניין. יש רגעים של ‘אטרף’ אבל זה רחוק מלהיות משחק לחץ מאורגן ושיטתי כמצופה מקבוצה ברמה הכי גבוהה.

במפות האלה (איפה השחקנים נוגעים בכדור), רואים שדווקא אתמול ויני בילה יותר באגף, ג’וד היה יותר קדימה (מן הסתם) ורודריגו אותו רודריגו. כאמור - יותר אופי משחק ופחות מערך.

אתמול:

נגד בילבאו:

מסכים מאד עם הודעה של @titi_camara בדיון אחר על זה - כשאין לך שוער על, אתה לא עולה בלי שוער. גם לא לוקח שחקן הגנה מעולה ושם אותו בשער כי הוא יחסית סבבה בזה. אז כמובן שזה קצת פחות קיצוני עם חלוץ, אבל אני באמת חושב שאנחנו נשתפר פלאים כמעט בכל מערך שכולל את חוסלו על חשבון קשר. זה ישחרר את ג׳וד לעשות דברים טובים 30 מטר מהשער ולא רק 20 ומטה, ישחרר את ויני ורודריגו לאגפים, ולא באמת אמור לפגוע בדומיננטיות שלנו במרכז המגרש, אולי פרט למשחקים גדולים.

יותר מזה - אני חושב שאפילו במערך הזה, חוסלו על חשבון רודריגו יותר מסוכן התקפית (על חשבון ויני אפילו יותר טוב, אבל זה מופרך אפילו יותר מהאופציה הראשונה).

שום דבר פה כמובן לא מרעיש וחדשני, זה נטחן פה עשרות פעמים וזה כמעט מובן מאליו. אבל לפעמים קלישאות הן קלישאות כי הן נכונות. בניית סגל ששמה אותנו בפינה, היה עדיף בהרבה לבחור את קיין על חשבון הרכש של ג׳וד במקום לנסות לרבע את המעגל הזה.

וכפי שכבר כתבת פחות קשר ועוד חלוץ ישפר פלאים את היכולת של שאר השחקנים ולדעתי יגרום גם למשחק הגנתי יותר טוב למרות שבעיקרון אתה מוציא שחקן יותר הגנתי תמורת שחקן יותר התקפי.

הבעיה נראית בכל התקפה, רודריגו ובעיקר ויני בורחים הצידה ועושים מהלך טוב ומשתחררים מהשמירה, אבל אז הם תמיד 30 מטר אלכסונית מהשער כשרק שחקני הגנה בינם לבין השער, חלוץ חייב להיות שם כדי לפנות שטחים למשוך מגינים, לבוא לשחקן עם הכדור לדאבל פס, לעשות תנועה לעומק בקיצור עוד אופציה מיידית להמשך ההתקפה, במקום זה ויני או רודריגו חייבים עכדיו להתקדם 30 מטר עם הכדור מול הגנה צפו9ה רק כדי להגיע למצב מסוכן.

ועוד לא דיברנו על כל הפעמים שהגענו למצב הגבהה טוב אבל לא היה אף אחד ברחבה.

נפריד את בניית הסגל מהדיון של איך קרלו משתמש הכי טוב בקלפים שלו.

אני לא טוען שאני יודע מה התשובה, אבל לדעתי לאור המספרים של ג׳וד עד כה זו עדיין שאלה פתוחה. סט היכולות של השלישייה בהתקפה כן כולל הרבה מאד תכונות של חלוץ חוד כיאה לפולס ניין אפקטיבי. האלמנט של הפיבוט בהחלט חסר, לא אומר שאתם טועים, אבל גם לא בטוח שהטרייד אוף שווה את זה. וגם אם חסר - כן קיבלנו גול בריבאונד, גולים בראש ובנגיעה מבלינגהאם, דברים שהם לגמרי חלוץ רחבה.

יש לזכור שאנחנו עוד מאד טריים בכל הסיפור הזה, עוד אין משחק צירופים מסודר. אנחנו הרי זוכרים שלויני וקארים לקח המון זמן להתחבר.

מאמין שחוסלו יתחיל לקבל את הדקות שלו ואז המציאות תלמד אותנו מה מהאפשרויות טובה יותר. בכלל לא בטוח שחלוץ בינוני זו תוכנית עבודה, בטח נגד יריבות מאתגרות בהן לג׳וד כן יהיה האדג׳ שלחוסלו כבר לא יהיה.

עוד שחקן שתיאורטית אמור להתאים למערך כזה הוא פדה. בהיעדר קיצוני ימני מובהק, אחריותו לעזור לדני בהגנה. הדינמיות שלו מתאימה לכך מאד. על חשבון התקפה - זה כן.

https://twitter.com/MadridXtra/status/1693201842828664959?s=20

אם התגעגעתם לסאגה

האמת שאני חושב שהוא יגיע, הם רוצים להביא גם את קולו מואני, אמבפה ויתר על מענקים ואם ימכר באיזור ה 150 מיליון אז כולם יוצאים מרוצים, פסז’ מרוויחה כ 250 מיליון ולא מפסידה אותו בחינם ויש לה כבר מחליפים טובים, ריאל כמובן שחייבת עוד שחקני התקפה.

אם אומרים לכם שזה או שאמבפה מגיע (בניתוק מהסאגה המתישה - נטו השחקן), או המקבילה של אמבפה בהגנה - לצורך העניין ואן דייק בשיאו, קנבארו וכו’. את מי אתם לוקחים?

לא מתלבט אפילו :turtle:

אמבפה, בלי לחשוב פעמיים.

מעבר לזה שהמצב שלנו בהתקפה הרבה יותר נורא מאשר בהגנה, כבר הוכח יותר מפעם אחת אצלנו ששחקן הגנה, טוב ככל שיהיה, לא יהפוך את ההגנה שלנו ב-180 מעלות (כל עוד השיטה כולה לא משתנה) - מה ששחקן התקפה טוב כן מסוגל לעשות.

אבל אני בעיקר מנסה להבין לאן אתה חותר עם השאלה הזאת…

אכן יש שקט משונה בסאגה בימים האחרונים.
יש בגדול שתי אפשרויות.
או שפרז מחליט לחכות שוב להצטרפותו בחינם ומתכוון לחכות לינואר הקרוב.
או שפרז מכין הצעה שפריז תוכל לקבל.

יש סבירות לא מבוטלת לאפשרות השניה. בעיקר מפני שאנחנו לא רואים שום שם אחר ברקע ואני מתאר לעצמי שגם פלורנטינו מבין שאי אפשר לפתוח עונה רק עם חוסלו בעמדה הזאת.
מה שבכל זאת מעורר חשש מסוים זה שכך הוא נהג כמה פעמים בעונות האחרונות. גם היכולת הנפלאה של ג’וד בשני המשחקים האחרונים עלולה לעודד אופטימיזציית יתר באשר לסגל הנוכחי.

בקיצור, קשה להעריך.

אגב, שם שכמעט לא מדובר ולדעתי לא בצדק הוא ג’ונתן דיוויד. לא רק בהקשר שלנו אלא בכלל. חלוץ מצוין עם מספרים מרשימים שיכול עוד להתפתח המון.

למה לא קוראים לת’רד על שם קליאן אמבפה?

אני בכלל בכלל לא בטוח שאתם צודקים. השיפור בהגנה שלנו הוא הרבה יותר קריטי. את הגולים ניתן. עדיף לשפר מציון 4 לציון 7 מאשר לשפר מציון 8 לציון 10

ממש לא בטוח בזה

חיזוק להתקפה הרבה יותר קריטי כרגע

מה זה ה-8 הזה להתקפה? איבדת כמעט 30 גולים מהקבוצה של העונה שעברה (בנזמה + אסנסיו), שגם לה 8 בהתקפה זה נדיב. היכולת של ויני ורודריגו להבקיע בלי חלוץ לפניהם טעונת הוכחה לחלוטין, בטח במספרים משמעותיים. אני מת על בלינגהאם בינתיים, אבל לחשוב שהתרומה הישירה שלו תאזן את כל אלה זה דמיוני. אחד מבין ויני או רודריגו חייב להפתיע בגדול כחלוץ, שזה לא בלתי אפשרי, אבל רחוק מאד מאד ממובן מאליו או אפילו סביר. על קרבחאל, נאצ׳ו, אלאבה, לוקאס ורודיגר אנחנו יודעים שהם יכולים לספק את הסחורה ברמה הנדרשת, לפחות בחלק משמעותי ממשחקי הליגה.

מצד שני, כשרון-על להגנה יבטיח לנו די בקלות אליפות חציבת נקודות משמימה נוסח 2020.

זו הנקודה. יש לנו כיוון טוב לאליפות ריאל מדריד ב’ ביחד עם חוסלו וחיזוק נורמלי להגנה.