דבר התקשורת :: Rueda de prensa

סתם לידע - כשמאמן בסדר גודל של מוריניו, בטח עם האופי של מוריניו, נמצא בדיונים/חתום/מתלבט, יש לו דרישות הן כספיות, הן מקצועיות, והן מבחינת רכש/מכירת שחקנים, בטח כאשר הוא מגיע לקבוצה שנמצאת במצב פחות טוב. יש שמועות/ידיעות כלשהן לגביי הדרישות שלו? למשל - “אני מגיע אם מבטיחים לי חלוץ טופ”?

מצב עדין מאד במועדון הפאר הזה. האמת מה שבעיקר הייתי רוצה לראות מהיריבה הניצחית של בארסה, זה יכולת להוקיר את השחקנים שבאמת זכו בהכל. להצליח להיחלץ ממפח הנפש ומהירידה בכושר ולשים בכל זאת את הפוקוס על עניין ההערכה וההוקרה. בדיוק כפי שהצביע סולארי. לכוון את הרוח של הדברים אל עבר הרוח הספורטיבית, זו שנותנת השראה גם למנצחים וגם למפסידים.

ואף מילה על מוריניו

לא ראיתי משהו, ואין לי מושג כמה אמין הדיווח של קלדרון

אם מוריניו חוזר זו באמת רמה חדשה של מזוכיזם גם ביחס אלינו. מצד שני, גם אחרי מכת פציעות איסקו לא בסגל, אז מה ההבדל בין סולארי למוריניו.

לא להאמין שפלורנטינו רוצה את מוריניו.
אני מנסה להבין מה עובר לו בראש בשנה האחרונה ולא מצליח להבין.

לפי הדיווחים ההנהלה מתנגדת למהלך.

כשהוא הועזב אני זוכר שפלורנטינו אמר שהוא עוד יחזור, אז אני לא לגמרי מופתע. מקווה שזה לא יקרה.

יש לא מעט דיווחים שהתנאי של מוריניו לחזרה זה מכירה של כמה שחקנים ביניהם ראמוס בנזמה ומרסלו…
לא נשמע מופרך כשחושבים על הדרך בה סיים הפורטוגלי את הקדנציה שלו במועדון. תוסיפו לזה את היחסים בין ראמוס לפלורנטינו… :thinking:

קצת חדשות:

לאחר המשחק אתמול התחמק בוטראגיניו מהשאלות על עתידו של סולארי - “אנחנו כאן כדי לדבר על המשחק”. ריאל לא מאשרת את המשכיותו כתבו במארקה, כי היא ממתינה לתשובה ממאמנים אחרים. המאמן אמר שהקבוצה כבשה שערים שהיו יכולים להיות חשובים במשחקים אחרים. בסקר במארקה שאלו מה צריך לעשות - לו היית פלורנטינו: משאיר עד סיום העונה(כך החליטו הרוב), מפטר אותו עכשיו או מחכה שיפסיד כדי לזרוק אותו(הכי מעט הצבעות).

חוסה לואיס קאלדרון כתב במארקה שמעבר לכישלון בליגת האלופות, סולארי לא יכול להמשיך כי הוא מקור הסכסוכים עם השחקנים וריאל מדריד תחמיר את הקריסה עד לסיום העונה. מאמן חדש יגיע עם דף נקי.

ביקורת קשה על קרוס במארקה, “מצטרף לשלישייה”(איסקו, בייל ומרסלו), נכתב שזו בושה שפתח בהרכב ושנראה שלמרות שהקבוצה גמרה את העונה בשבוע שחור - שום דבר לא קורה. ‘קרוס ללא יכולת, ללא מחויבות, ללא שום כאב’.

נאצ’ו ניסה להסביר מה קורה:“מערכת היחסים עם סולארי מסובכת משום שאנחנו פשוט לא מצליחים”.

נקודות האור היו לוקה מודריץ’ עם שער נהדר וכדרור כמו רונאלדו הברזילאי, וקארים בנזמה שכבש צמד והציל את הכבוד של הקבוצה, בעיקר כשהגיע בריצה לעבר מרסלו שעבר שוב השפלה ועלה מהספסל לדקות ספורות, אבל חיבק אותו, חייך אליו והעניק לו את סרט הקפטן.

אני חושב שבתקופת מוריניו הייתה ריאל החזקה ביותר שאני ראיתי. אפילו בשנה השלישית הקטסטרופלית כביכול העמדנו קבוצה חזקה שניצחה את כל המשחקים הגדולים, כולל בארסה. גם בהחלטה עם איקר אני זוכר שבזמנו הייתי לטובתו.

מה שכן, התקופה שלו ביונייטד ובצ’לסי מעלה המון סימני שאלה לגביו. אני לא דווקא נגד מוריניו, אבל אני לא חושב שזה הזמן הנכון להביא אותו. קונטה למשל יכול להיות אפשרות טובה יותר וחבל שלא הלכנו עליו כבר אחרי פיטורי לופטגי.

11 תגובות אוחדו לנושא קיים: רשמית :: זידאן עוזב

Marca:

image

Florentino Perez jokes: Zidane is French, so he could do something with Mbappe

איזה מלך :joy:

כותרות העיתונים: הקאמבק של זיזו

שער המארקה:

שער חגיגי במיוחד: 'זידאן - הגיבור חוזר ’ עם הציטוט המרכזי: "אנחנו נשנה דברים. רציתי לחזור למועדון הזה, לא יכולתי להגיד ‘לא’ "| המאמן דיבר גם על העונה שעברה - “זכינו בליגת האלופות אבל יש דברים שעשינו רע”.

בטור דיעה במארקה כתב חואן גארסיה אוצו’אה - “הנאמנות של זידאן לריאל מדריד מוחלטת, וכך צריכה להיות הנאמנות שלה לגביו”, והמסר: זידאן חייב לקבל אשראי לטווח הארוך בלי קשר לתוצאות, להיות חסין לעשות את הצעדים הנכונים מבחינתינו כדי להחזיר את המועדון לטופ. ‘לעולם לא הייתי מפטר את זידאן, לעולם לא הייתי מפטר את זידאן, לעולם לא הייתי מפטר את זידאן. אם הייתי אוהד ריאל מדריד, הייתי משנן את המנטרה הזו לפני כל משחק בסנטיאגו ברנבאו כדי שזה יהיה ברור’, כותב, ומוסיף שאהבתו של זידאן למועדון היא מעכל הכל. אסור לצפות ממנו לשחזר את ההצלחה.

בפן ההומוריסטי, מעבר לכל הציוצים המשוגעים בטוויטר על הגעת זידאן - מה חושב אדן האזרד, הבאסה של מוריניו ובייל - במארקה מצאו קטע ישן מעונת הבכורה 2001/02 בו זידאן מחליף את סולארי במשחק גביע נידח.

ב-AS כתבו על חלק מההבטחות של הנשיא פרס כדי לשכנע את זידאן לחזור: שליטה מוחלטת בחדר ההלבשה ושלושה סופרסטארים בקיץ - תקציב שמן לרכש. הצוות של זידאן יהיה בדיוק אותו הצוות מתקופת הזוהר. פדג’ה מיאטוביץ’ אמר:“הפיתרון של זידאן טוב לכולם, הוא הצליח, הוא יספק שלווה, עם מוריניו אני לא יודע מה היה קורה. זידאן לא ישחזר את ההצלחה בליגת האלופות, שלוש זכיות ברציפות זה קורה פעם אחת בהיסטוריה”. בטורי הדיעה כתבו על הסיכון הגדול שלוקח זידאן, ובטור אחר כתבו שזידאן ממש לקח את הכדור מקו השער והציל את פרס שהעז לחשוב על קאמבק של מוריניו. עוד כתבו שסולארי היה גם כן קורבן של הסיטואציה ומעט הם המאמנים שלא מרגישים כמאמנים זמניים בריאל מדריד.

ברמת הסטטיסטיקה ציינו שריאל מדריד העונה הפסידה כבר 14 משחקים ב-46 משחקים בלבד, בעוד עם זידאן על הקווים היא רשמה 16 הפסדים בשנתיים וחצי, ב-149 משחקים. בחצי העונה הראשון הוא רשם שני הפסדים ובעונת הדאבל הגדולה הפסיד שש פעמים בלבד. לזידאן היה רצף מטורף של 41 משחקים ללא הפסד בין אפריל 2016 ועד ינואר 2017.

בשני האתרים הגדולים במדריד כתבו על הקאמבקים הקודמים של המאמנים של ריאל מדריד . ויסנטה דל-בוסקה היה מאמן זמני לטווח הקצר פעמיים לפני שהגיע לקבוצה בנובמבר 1999 והשאר היסטוריה - שתי זכיות בליגת האלופות ושתי אליפויות ספרד. קמאצ’ו אימן לשתי תקופות קצרות מאוד. גם סנטיאגו ברנבאו עמד על הקווים פעמיים, אבל ההצלחה הגדולה היא של פאביו קאפלו, המתקאמבק האחרון, עם אליפות גדולה ב-1996/97 והנחת היסודות ל-‘לה-ספטימה’, וכעבור עשר שנים שוב זכה באליפות, אליפות הרמונטדות, אליפות מס’ 30, וניקה את השאריות של הגלאקטיקוס.

קצת חדשות:

זינדין זידאן יעביר היום אימון בכורה בולדבבאס לאחר שאתמול השחקנים נהנו מיום חופש, וכבר יש אפקט ראשוני ? בעוד בייל הפצוע צולם נוסע להנאתו בטרקטור, איסקו ומרסלו ויתרו על יום החופש והגיעו כדי להוריד חלודה. אגב, הדבר הראשון שביקש זידאן היה להשאיר את מרסלו(המחווה נגד פאריס, זוכרים?) וצפוי שקט בגזרה.

בתקשורת הזכירו את מסיבת העיתונאים בה הוצג ב-2016 כשהיישיר מבט למצלמה ואמר:"אעשה הכל כדי שהקבוצה הזו תזכה בתואר כבר העונה(ואז תיקן). נזכה בתואר כבר העונה, אין אופצייה אחרת. הזכירו גם את המפגש הראשון עם השחקנים, אימון הבכורה בולדבבאס מול 6000 אוהדים, וגם נאומי המוטיבצייה במחצית בגמרי האלופות בקארדיף ובקייב.

במארקה כתבו שזידאן צלצל ל קפטן ראמוס מייד לאחר הסיכום על חזרתו ואמר לו מה הוא מצפה ממנו ומה יהיה עד סוף העונה. היחסים בין השניים מעולים.

משחק הבכורה יהיה מול סלטה ויגו בברנבאו כבר בשבת, מה שהיה גם משחקו האחרון של זיזו בברנבאו כשריאל ניצחה 6:0 בכיכובם של איסקו ובייל.

לגבי המאמן היוצא, סנטיאגו סולארי נוטה כרגע לסרב להצעה להמשיך במועדון. הארגנטינאי התאכזב מהמפלה נגד אייקס אך שלם עם החלטותיו ועל קידום הצעירים, בעיקר ויניסיוס ורגילון(וגם מרקוס יורנטה) שהודו לו ברשתות החברתיות. סולארי לא מתנצל על היחס הקר למרסלו ואיסקו(בעיות משמעת) אבל כן על זה שלא הצליח להחזיר לפורמה את בייל ואסנסיו(האחרון ממש רצה להוכיח את עצמו, התעקש לשחק באליפות העולם למועדונים, ונפצע. הוא מסיים את חמשת חודשיו במדריד במאזן 22-2-8.

איסקו: "השינוי מתחיל עכשיו"

גם בלי לומר מילה, אחד מהשחקנים הכי שמחים מהדחתו של סנטיאגו סולארי והקאמבק של זינדין זידאן הוא הקשר איסקו. הקשר היה היום באירוע מיוחד של השקעת נעליים של אדידס(“אני אסיר תודה לאדידס על הבחירה בי, זו גאווה לחזור למשפחה עבורי, התחלתי עם המותג הזה, יש לי זכרונות גדולים ואהבתי את הנעליים”) ונמנע אמנם מלדבר על מה שקרה בחודשים האחרונים, אבל על זידאן היו לו רק דברים טובים לומר ואפילו גילה אופטימיות לגבי סיום העונה הנוכחי. “השינוי מתחיל עכשיו”, היה הציטוט העיקרי.

על זידאן. “כולנו מכירים אותו, אנחנו יודעים איך היה כשחקן וגם כמאמן, אלה חדשות מדהימות לכולם. הוא אוהב את ריאל מדריד והוא הוכיח את זה בגדול עם ההחלטה לחזור”.

ריאל מדריד תמיד חוזרת. “הדרישה במועדון הזה היא מקסימלית, אנחנו צריכים בכל שנה להילחם על כל התארים וברור לנו שזו לא הייתה שנה טובה. אבל מעתה והלאה אנחנו עובדים להחזיר את המועדון למקום הראוי, אנחנו נחזור עם הרבה כוח”.

11 המשחקים שנותרו עד לסיום. “ננסה לנצח את כולם ולהשיג כמה נקודות שאפשר כדי לשפר את המצב. הליגה הזו קשה מאוד, צריך לזכור את זה. השינוי מתחיל מהיום, ומעתה והלאה נצטרך את האוהדים לצידינו”

על הכינוי בקבוצה, ‘הקוסם’ - “זה היה הכינוי שאיקר קסיאס וראמוס נתנו לי כשהגעתי לריאל מדריד, לאחר שראו אותי בנבחרת הצעירה וגם באימונים הראשונים”. איסקו נשאל גם על הרגע הגדול ביותר שלו בריאל מדריד ובחר דווקא בגמר בו עלה מהספסל - “היו הרבה רגעים גדולים אבל אני נשאר עם הזכייה בדסימה”.

עוד בנוגע לאיסקו, במארקה כתבו בבירור: בריאל מדריד ביקשו מזידאן להחזיר את איסקו לפורמה . נכתב שזידאן היה הראשון להבין שהמועדון לא יוכל לשחזר את ההצלחות אולם עכשיו הוא חזר עם מרץ רב, סוללות טעונות והרבה תשוקה. זידאן רוצה להחזיר את השחקנים לדרך הישרה. פלורנטינו פרס בטוח שזידאן הוא האדם הנכון ושהסגל הנוכחי עדיין לא אמר את המילה האחרונה. בכתבה הזכירו את ואראן, מרסלו, קאסמירו, אסנסיו, וגם קרוס, אבל השם העיקרי הוא איסקו.

הקשר רשם 26 הופעות בלבד העונה עם קצת יותר מ-1100 דקות. הוא לא פתח בהרכב ריאל מדריד מאז משחק הגומלין נגד לגאנס בגביע המלך באמצע ינואר. האוהדים מאוד רוצים שהקשר יישאר וקראו בשמו גם נגד אייקס כשלא נכלל בסגל וגם בקלאסיקו בליגה, משחק בו איסקו עלה כמחליף לעשר הדקות האחרונות. ‘אם הראש חוזר למקום, איסקו לא ישאיר אף אחד אדיש עם הכדורגל שלו’, כתבו במארקה. זידאן קיבל את האתגר ונענה אליו, הוא משוכנע שאיסקו יציג גירסה שונה, כבר העונה, והוא בונה עליו לשנה הבאה.

ועוד קצת: מרסלו בראיון:“הסיבלס תמיד מזכיר לי זכרונות כלכך נעימים. זו הייתה מחווה יפה מאוד שראמוס לקח אותי איתו לטפס על הפסל ולשים את הצעיף של ריאל מדריד. השיערות שלי סמרו מרוב התרגשות”.
המגן מספר שלא ישכח את שער הבכורה שלו נגד גיחון לפני עשור - “שיחקתי הרבה באותה עונה, תמיד התקרבתי אבל הכדור לא נכנס, זה היה רגע גדול כי הקדשתי את השער לבני הבכור שנולד”.

מסיבת העיתונאים של זידאן לקראת סלטה: “אני רואה את איסקו ומרסלו משחקים מחר”

“נותרו לנו 11 משחקים עד לסיום העונה וכולם יקבלו הזדמנות. איסקו הוא אחד מהם, אני סומך עליו וכולם יקבלו הזדמנות. הוא רוצה לשחק כדורגל”.

התחושות. “אחרי שלושה ימים של אימונים, אני רואה אותם מתאמנים טוב עם תשוקה. אנחנו יודעים מה חסר לנו עכשיו. האימונים שלנו היו טובים מאוד ברמת האינטנסיביות והתשוקה וזה הכי חשוב, יותר מהכדורגל”.

זידאן נשאל האם הוא רואה את השחקנים מוכנים לתת תפוקה מיידית - “השחקנים, גם אלה ששיחקו פחות - עדיין התאמנו יום ועוד יום. זה ברור שהמשחק לא שווה ערך לאימון, אבלח אנחנו עושים את המקסימום. נראה את ההרכב מחר. הדבר החשוב ביותר הוא שכל השחקנים מעורבים ורוצים להיות חלק”.

“בנקודת הזמן הזו לא מתאים להתייחס לעונה הבאה, בואו נסיים קודם את העונה בצורה טובה. אני לא מסתכל על העבר ויש זמן לגבי העתיד. יש לשחקנים חוזה ואנחנו חושבים כרגע על לנצח ולסיים את העונה בטעם טוב. זו שנה קשה אבל היו רגעים טובים. אנחנו רוצים להתחיל מחר דרך חדשה עם ניצחון על סלטה, לגבי שאר הדברים שלך…”

גארת’ בייל. “אני לא אדבר על העונה של בייל ועל מה שהיה עד עכשיו. נשארו 11 משחקים ואני אצטרך אותו. אני אגיד את זה עוד הרבה - בייל יכול לשחק, מוכן לשחק והוא ישחק”.

דבריו של פלורנטינו על אמבפה. “אני לא מתכוון לדבר על שחקן שלא משחק בקבוצה שלי. מה שאני כן יכול להגיד הוא שלשני השחקנים האלה(ניימאר ואמבפה) יש המון איכות. אנחנו חושבים על המשחק מחר וזהו זה”. זידאן נשאל שוב, האם הוא רוצה את אמבפה, אבל התחמק - “אני רוצה את כל הטובים. אבל זה לא הזמן לדבר על זה”.

מרסלו ואיסקו. “אני רואה אותם משחקים מחר, זה ברור!”

המפתחות לקראת סלטה: “זו קבוצה טובה, יש להם הרבה עליות ומורדות העונה, זו קבוצה שיכולה להיות מדורגת הרבה-הרבה יותר גבוה. הם מסוכנים, יכולים לשחק כדורגל טוב מאוד. נצטרך לשחק עם נחישות”.

ההופעה של כריסטיאנו נגד אתלטיקו. “הרגשתי הערצה ושמחה רבה. אני לא מופתע, זו הרמה שלו. הוא עשה המון משחקים גדולים כאלה”.

הרמה של מרסלו: “אני רואה אותו היטב, בימים האחרונים שראיתי אותו הוא התאמן מעולה. נכון שהוא לא שיחק הרבה אבל הוא מקצוען. מרסלו מלא שמחת חיים באימון. אני שמח לראות אותו ככה וגם את האחרים”.

ההבדלים לגבי עזיבתו: “ובכן, תשעת החודשים שחלפו קרו הרבה דברים למען האמת אבל השאיפה לנצח נותרה זהה. אנחנו רוצים לסיים את העונה בטעם טוב”.

החזרה לברנבאו. “אני שמח ונרגש כמו ביום הראשון. אני לא מצפה שזה יהיה אותו הדבר אבל אני רוצה לחיות הרפתקאה חדשה בריאל מדריד”.

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה:

‘הם רצו לראות אותך’ | זידאן, המאמן עם הכי הרבה תהילה בריאל מדריד, חוזר אחרי 290 ימים| “אני בוטח באיסקו”, אמר| בפריויו במארקה נכתב: “שובו של המלך”| בכתבה אחרת ציינו שזידאן אמר לשחקנים שאפשר וצריך לנצח את כל 11 משחקי הליגה שנותרו. “אני לא אומר שאזכה באליפות, אבל זה המינימום הנדרש”. ב-2015/16 כמובן שהייתה לריאל מדריד קבוצה טובה הרבה יותר אבל היא מחקה פער של 11 נקודות והחמיצה את האליפות בפער נקודה, כך זה היה| במארקה הפנו אותנו גם לכמה גולאסוס נאים מהאימון אתמול.

שער ה-AS:

“איסקו רוצה לשחק כדורגל, לא אוסיף דבר” | למטה הציטוט של הסוכן של בייל שמסביר שזה בסדר שהוא משחק גולף ביום החופש שלו|
בפריויו למשחק נכתב: ‘זידאן מתחיל מול סלטה ויגו המיוסרת’. מבחן ראשון לאיסקו, מרסלו וגם לבייל, ומהצד של סלטה, מבחן עבור המאמן החדש אסקריבה. סלטה הפסידה ב-70% ממשחקיה ללא יאגו אספס. לגבי ההרכבים המשוערים , ואלוורדה עשוי להיות הקשר האחורי במקום קאסמירו, התלבטות בין איסקו ובייל כנראה. נכתב שהשחקנים מקבלים תקווה מחודשת, שחלק מהם במבחן ובקבוצה מאמינים שאפשר לעבור את אתלטיקו מדריד ולסיים במקום השני.

טור דיעה ב-AS: פרדריק הרמל כתב - “זידאן חזר עם החיוך שלו” , והוסיף שהוא חייב לראות את זידאן הערב על הקווים כדי שהוא יאמין שהכל אמיתי ולא חלום. הוא כותב שהחיוך סימל את התקופה של זידאן במדי ריאל מדריד, בטח ההצלחות הרבות, אבל גם ברגעים כשלא הלך. ‘עכשיו האתגר של זידאן הוא לנצח עם קבוצה שהיא רק שלו. רק שלו’|

באתר הרישמי בפינת ‘גולים עם היסטוריה’, בחרו בשער של גורדיו במשחק נגד סלטה ויגו בעונת 1988/89. הוא שיחק בקבוצה שבע שנים בין 1985 ועד 1992. במשחק עצמו הוא קיבל הרמה מצד ימין והקדים את הבלם בצורה מרשימה בדרך לרשת

ויניסיוס הפצוע מקווה לשוב לשחק במחזורים האחרונים של העונה קרי במאי. בינתיים הוא התראיין לתוכנית רדיו בספרד שכמיטב המסורת נערכות ממש מאוחר.

ברצלונה הייתה ראשונה רצתה לשלם יותר אבל העדפתי את ריאל מדריד".

עוד הוסיף:“הכי טוב בעולם? אני ואז…ניימאר(צוחק)”. “רוצה לזכות בכדור הזהב עד גיל 26-27”.

“אני אמשיך לעבוד קשה כדי להשתפר וברור שאני רק בתחילת הדרך. אני רוצה לכבוש יותר שערים ויודע שזה צריך לקרות. אני מנסה לא להיכנס ללחץ אם זה לא קורה”.

על הזמן הפנוי - “אני בחור ביתי, אוהב לראות סרטים ולצפות ב-NBA וגם לשחק כדורגל בפיפה. אוהב את ספרד”.

“אמרתי לפלורנטינו כשהגעתי - אני רוצה לעשות היסטוריה במועדון הזה כמו מרסלו. הלוואי שאוכל לשחק כאן כלכך הרבה שנים כמוהו ואולי להעביר כאן את כל הקריירה”.

מסר לאוהדים - “אנחנו רוצים ומאמינים שנוכל לנצח את כל המשחקים עד סיום העונה. נעשה הכל כדי שזה יקרה. מבחינתינו העונה הבאה מתחילה כבר עכשיו”.

קיילור:“יש לי חוזה אבל לא הייתי רוצה עוד שנה כזו”.

השוער מאושר כרגע בנבחרת קוסטה ריקה ואומר שהוא רוצה להמשיך בריאל מדריד ובכל מקרה ייתן הכל עד לרגע האחרון כמו תמיד.

“זידאן בישר לי לפני המשחק שאפתח בהרכב וזה תמיד מרגש לראות את השם שלך ב-11. אני מרגיש טוב איתו ומשוכנע שייתן לי עוד הזדמנויות”.

על סולארי:"הוא אמר שאני ג’נטלמן אבל בקושי דיברנו. הערכתי אותו והיה לי כבוד אליו. לא ארצה לזכור יותר מדי מהתקופה הזו. זה היה מאוד לא יפה שלא שיחקתי נגד צסק"א

זאת בדיוק הגישה שצריכה להיות למי שרוצה להוביל קבוצה כמו ריאל מדריד. איפה הוא ואיפה אסנסיו :roll_eyes:
ההבדל בכח הפיזי בין גיל 18 לגיל 21-22 הוא עצום וכשויני יגדל קצת (פיזית) כל הבעיטות שהולכות ישר לידיים של השוער יתחילו להכנס גם. לדעתי הוא נכס לעוד הרבה שנים.

מחזק, מאוד אוהב את הגישה של הבחור והיא באה לידי ביטוי גם על המגרש.
אני מאוד אוהב את ויני וחושב שיש לו טונות של כישרון, צריך אומנם המון הכוונה ובטוח שהנפילות עוד יגיעו, אבל אם ימשיך בקצב הזה וישתפר יוכל להתפתח למפלצת אמיתית.

לאלה שראו כדורגל נבחרות בסופ"ש - טעות אומללה של טיבו קורטואה שהתמהמה עם הכדור, איבד לצ’רישב וספג - עלתה לבלגיה בגול, אבל הנבחרת של הזאר ניצחה כך שהכל היה טוב. אלא שהתקשורת לא שכחה ובאנגליה כתבו - ‘עוד מכה לפנים של קורטואה’. השוער התראיין לאחר המשחק ואמר בציטוט שדי הוצא מהקשרו בתקשורת הישראלית - “אני מאמין שאני שוער מצוין ואמשיך ככה, מטעויות לומדים, גם אם התקשורת רוצה להרוג אותי”. הוא גם כתב ברשתות החברתיות . העונה הוא ספג 30 שערים במדי ריאל מדריד ב-24 משחקים, והאוהדים בברנבאו כעסו על יכולתו במשחק נגד אייקס?

בהמשך לזה, במארקה כתבו על שבע השנים הרעות בין הקורות , מאז עונת 2012/13, בה כל הכביסה המלוכלכת בין איקר קסיאס וז’וזה מוריניו יצאה החוצה והשוער סופסל - אין שקט בין הקורות של ריאל מדריד. קסיאס כזכור סופסל ע"י מוריניו בדצמבר 2012, לאחר מכן נפצע לתקופה ארוכה במשחק הגביע ודייגו לופס תפס את מקומו בין הקורות. בעונת הדסימה, איקר שיחק במשחקי הגביע ולופס שיחק בליגה, ובעונתו האחרונה בקבוצה, כשקיילור נבאס הצטרף אחרי מונדיאל מעולה - איקר שיחק בליגה ובצ’מפיונס וקיילור זכה רק לפירורים, ובסיום העונה איקר עזב בעצב אחרי שהאוהדים שרקו לו בוז. באותו קיץ, ריאל מדריד רצתה להחתים את דה חאה אבל פרשת הפקס, אתם זוכרים. קיילור התגבר על עוגמת הנפש ורשם יכולת מעולה. השקט נמשך עד ינואר 2018, כשקאפה מבילבאו כבר היה סגור בריאל מדריד אך זידאן הטיל וטו והמשיך להאמין בשוער על אף הנסיגה ביכולתו. השנה, קיילור החל בין הקורות, עד שקורטואה נכנס לעניינים, הוא שיחק רק בגביע המלך ואפילו נגד צסק"א בליגת האלופות לא שיחק.

כמובן שאנחנו לא מחפשים דרמות ולא צריך לקטול אף אחד בצורה מוגזמת, אבל אחרי למעלה מחצי שנה בריאל מדריד, אני חושב שקשה להגיד שקיילור פחות טוב.