בטח שמתם לב ש...גירסת ריאל מדריד

בטח שמתם לב שבמקום סדרה דוקומנטרית אפשר לעשות סידרה קומית די מוצלחת על מעללי ההנהלה של ברצלונה.

פריים אדן הזארד היה תאווה לעיניים! לא הכול זה מספרים ונתונים, לבנאדם הייתה הילה וכוח משיכה על המגרש ברמות הכי גבוהות, כל הכדורים הלכו אליו וכל הקסמים קרו ברגליים שלו. הוא רקד על המגרש והיה שני רק למסי בתארי איש המשחק לאורך שנים רבות, היה השחקן המצטיין במשחקים רבים מבלי לכבוש או לבשל בכלל.
הוא היה השחקן המוביל של קבוצת צמרת שגם קטפה הרבה תארים איתו, טופ 5 בעולם בקלות ב6 מתוך 7 השנים שלו שם.

כשאתה טוען את זה על מה אתה מתבסס? רייטינג, מספרים, תארים, מראה עיניים? כי פרט למראה עיניים (שאתה תהיה היחיד בעולם שתטען שעל סמך זה סאקה טוב מהזאר) בכל שאר הפרמטרים אתה טועה עובדתית).

חנן איזה דיון לא רציני בחיאת… אתה מעיד על עצמך שלא זוכר חלק משמעותי מאד מהקריירה של האזארד והטיעונים שלך הם סטטיסטיקות יבשות במקרה הטוב ורשימות אקראיות במקרה הרע.

איזה חלק שכחתי לדעתך?

בכל מקרה גם ב2019 התנגדתי לרכישה הזאת, זה לא עניין של זיכרון.

אין לי שום דרך להוכיח את הטענות שלי, מכיוון שהטענות האלה אינן עובדות אלא דעות, ולכן הדברים הכי אובייקטיבים שאני יכול לספק הם מספרים ורשימות מגורמים אובייקטיביים לדיון הזה מאותן עונות. אין לי דרך להוכיח את מה שאני טוען מתמטית. אבל היי, לפחות ניסיתי איכשהו להביא ביסוס לעמדה שלי ולא רק זרקתי את דעתי וחזרתי עליה שוב ושוב, גם זה משהו.

אני לא טוען שהוא לא היה שחקן גדול, אני טוען שהוא לא היה באף נקודת זמן טופ חמש. מי שלא מסכים עם זה רשאי לדעתו.

טוב אז ערערתם אותי מספיק כדי שאחזור אחורה בפורום לתקופה שבה היו דיבורים על הזאר, הרבה לפני שחתם. מה שמצאתי שם דיי הפתיע אותי. למרות שהיו שמועות עליו אנחנו בכלל פינטזנו כאן על לבנדובסקי, קיין וניימאר. על הזאר בקושי דיברנו, אבל בכל זאת מצאתי כמה הודעות מעניינות שנכתבו על ידי חלק ממשתתפי הדיון הנוכחי שאולי קצת יפתיעו אתכם.

נירו באמת רצה את הזאר אצלינו, אבל גם מצד שני לא היה/היית כל כך החלטי בנושא הזה

כאן רואים שהאג’נדה הכללית סביב הזאר “בזמן אמת” הייתה שונה לגמרי מעכשיו.

וכאן דוד רושם את אותם דברים בדיוק שאני כתבתי כאן בדיון הזה. אני חושב שהזאר הגיע כדי להרגיע את הקהל אחרי העזיבה של רונאלדו.

טיטי לא היה איתנו באותה תקופה עדיין, ולא מצאתי הודעה של אורי בנושא (אם כי עברתי באמת ברפרוף, כך שייתכן שפספסתי).

שמח לראות שאני לא המשוגע היחיד :wink:

אתה היית נגד הבאתו של הארי קיין בקיץ שעבר, האם זה אומר שאתה לא מעריך אותו כאחד החלוצים הטובים בעולם ?

אם הייתי בפורום באותם הימים סביר להניח שהייתי מתנגד להבאתו של הזאר ב 120 מיליון יורו כשרונאלדו עוזב ואנחנו חייבים את הכסף כדי לקנות שערים.

הזאר הגיע כרכש סופרגלאקטי, כמחליפו הישיר של רונאלדו וכאחד הטובים העולם ובגלל זה היה הרכש הכי גרוע שלנו, יותר גרוע משאר השמות שהוזכרו כאן.

זה שהזאר הגיע כרכש יוקרתי ובסוף איכזב אין בזה ספק. אין גם קשר לקיין, שבעיניי הוא החלוץ השלם ביותר שיש (הלאנד פחות הטעם שלי מכיוון שהוא 9 שלא תורם לשטף המשחק, כבר היו לנו דיונים עליו ומיותר שוב).

הנקודה היא שהרוב לא עף באמת על הזאר אז, והדעה הרווחת הייתה שהוא לא רכש כזה נחוץ שישנה את הקבוצה. אני לא מבין מה השתנה מלפני 6 שנים שפתאום היום זה קונצנזוס שהוא היה טופ 5 בעולם, כשבאותה תקופה לא הזכרנו אותו אפילו בדיוני הפנטזיות, ואם זה היה אז לרוב לשלילה.

אגב, לא רק בפורום לא עפנו עליו, אני זוכר את המארקה עובדים ממש קשה כדי לתייג אותו ככריסטיאנו 2, זה אף פעם לא הלך להם.

אדן הזאר הביא 50 אלף איש להצגתו בפני התקשורת וגם אם קיליאן אמבפה ימשוך כמות גבוהה יותר לא היה ולא יהיה כמו כריסטיאנו רונאלדו לדעתי.

עברתי כאן על הפוסטים שהצגת - נניח גיא ק שהוא אגדה ו-99% מהדברים שאמר - הסכמתי איתו. הפעם אני חולק עליו - שוב, על אותה הודעה ספציפית. ראיתי שם השוואה לאיסקו. אז כמובן שאיסקו שיחק פחות דקות תמיד. מצד שני הוא היה מוקף בשחקני התקפה גדולים גם אם בחלק מהזמן זה היה בעיקר הרגל המסיימת של כריסטיאנו רונאלדו. לא כל אחד יכול גם לסחוב קבוצה על גבול הטופ ברמה של צ’לסי. היה על אדן הזאר הרבה עומס. לא באמת בדקתי כמה גולים שלו הגיעו בפנדל, כאילו לא ירדתי לעובי הקורה אבל כן היו הרבה מסתבר. הוא היה פנדליסט בחלק מהזמן, אבל אם הוא עבר שלושה שחקנים והאחרון הפיל אותו ברחבה אז מה, שער בפנדל לא שווה כלום? לדעתי לא הייתה לו בעיה של סיומת. הוא לא היה סקורר מטורף אבל שחקן יוצר נפלא.

השוואה לבוקאיו סאקה שהוא אחלה שחקן כיום לדעתי לא נכונה. לא רוצה להגיד שסאקה הוא וואן טריק פוני, אבל הזאר גם היה יודע להיות פליימקר ולהשאיר שחקן מול השער במסירה גאונית.

קיץ 2019 - ליאו מסי, קיליאן אמבפה, קווין דה בריינה, ניימאר למרות שהוא התחיל להיפצע ועם השטויות ו…הזאר [כן אני הייתי שם אותו מעל סלאח שהוא גולר טוב יותר]. נראה לי די ברור לא?

מבחינתי הדיון הסתיים וכל אחד יחשוב מה שרוצה, אבל לנקודה הזאת לא התייחסתי מקודם אז אתייחס עכשיו. ההשוואה לסאקה הגיעה מכיוון שסאקה נתן העונה מספרים דיי דומים למספרים הסטנדרטיים שהזאר נתן לאורך הקריירה שלו בצ’לסי. אם זה מטריד אפשר להשוות אותו לפודן או קול פאלמר, לא קריטי מבחינתי.

אם אני משווה בין שני השחקנים, אז הזאר מוכשר יותר ובכללי שחקן טוב יותר אבל סאקה נותן יותר עבודה על המגרש. להזאר אכן היה פוטנציאל גבוה יותר אבל הוא מעולם לא היה קרוב לממש אותו. יתרה מזאת, הוא אפילו אמר בעצמו שאם היה לו משמעת עצמית הוא היה הופך לכריסטיאנו רונאלדו אבל הוא אהב מדיי המבורגרים ואת החיים הטובים בכללי.

דרך אגב ערכתי את ההודעה שלי, המילה הייתה “השוואה” ולא הזייה כאילו חלילה לא זלזלתי בבחירה שלך. אבל אדן הזאר לדעתי היה חד משמעית המנהיג של צ’לסי והשחקן שכל הכדורים הלכו אליו בעוד בארסנל זה בעיקר מרטין אודגור. אני חושב שהזאר היה מגוון יותר ממנו, איכותי יותר ממנו, גורם לשחקנים סביבו בצ’לסי להיות טובים יותר. הסגנון של ארסנל הרבה יותר התקפי ומגוון, גם שחקני ההתקפה שעם סאקה לדעתי טובים יותר. הזאר שיחק קצת עם ססק פברגאס שמהר מאוד הפך לשחקן ספסל, עם דייגו קוסטה שלא תמיד היה בריא, עם פדרו…

כמובן שהוא היה הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה ואני לא מטיל ספק לרגע שהוא היה שחקן טופ, פשוט לא מה שמציירים אותו כאן. בכללי אני חושב שההיסטוריה תשכח את השחקן הזה מאוד מהר מלבד כמה אוהדי צ’לסי.

חנן, הדעה שלי על הזאר לא הייתה אחידה לאורך הקריירה, וכך גם הציפיות. בתחילת הדרך עד כדי כך החזקתי ממנו שחשבתי שיכול להגיע לרמת מסי ורונאלדו מבחינת מספרים. אח"כ הבנתי כבר שהמקסימום יהיה טיר אחד מתחת. אחרי עונת הזוועות ב2016 לקח לאמון שלי הרבה זמן להתחדש, אבל בעונות שלאחר מכן הוא חזר לעצמו והראה שהוא בהחלט ממוקם בטופ של השורה השניה בעולם.

את הדיונים שהיו אז עם גיא אני זוכר מצוין, היינו חלוקים בדעתנו לגביו והוא בטח לא היה קונצנזוס מוחלט. טיעונים טובים לפה ולפה.

מבחינה מקצועית החלום שלי היה שיתוף הפעולה שלו עם בנזמה, שני שחקנים שאוהבים לשחק בנגיעה ויש להם טאץ מדהים. מהלכים שהיו נראים מאולצים כשבנזמה ניסה אותם עם כריסטיאנו, אבל עם הזאר זה מדבר ממש באותה השפה.

הוא היה שחקן דיי יציב. כלומר התפוקה שלו הייתה דיי יציבה. כלומר אמנם במשחקים מסויימים הוא היה יכול להיראות כמו ליאו מסי ובמשחקים אחרים כמו אוםכולתום, אבל בסך הכל הוא מעולם לא הפתיע באיזה עונה של 40 שערים. תמיד נתן את ה20 שערים שלו ובזה זה הסתיים. אני מתעלם מאותה עונת נפל שהייתה לו.

נראה לי שעיקר המחלוקת כאן היא איך בוחנים אותו. אתה מסתכל על היכולת שלו ואני מסתכל על התפוקה. בעוד שאין לי ספק שהכישרון שלו שם אותו מאוד גבוה, התפוקה שלו הייתה כמו של עוד תוקף מעולה אבל לא מיוחד.

לגבי הדיונים של אז עברתי עליהם היום, אתה אכן רצית אותו ואפילו בהודעה אחרת כתבת שהוא החלום שלך. אבל מעולם הדיבור לא היה שהוא אחד מהטופ 5 בעולם. האמת, הרעיון הזה הפתיע אותי.

הזאר לא היה שחקן התקפה נטו, הוא שיחק חצי קשר, הוא זה שבנה את כל ההתקפות של צ’לסי, כמו שדה בריינה אחד הטובים בעולם בלי המספרים המפוצצים כך גם הזאר.

סיבוב עם הכדור אחד הטובים מאז ומעולם, אומנות.

הבעיה של הזאר וכל הדור ההוא זה מסי ורונאלדו, היום ויני המועמד הבכיר לכדור הזהב, לפני כמה שנים עם עונה כזאת לא היו סופרים אותו.

אני תמיד מדבר רק בשם עצמי, ומבחינתי הוא היה בטופ 5 באותה נקודת זמן באופן דיי מובהק. מה שקרה אחרי כן זה מפח נפש מטורף, ולכן גם ישכחו אותו דיי מהר כפי שאמרת. אם היה שומר על היכולת בריאל הוא היה נזכר היום אחרת לגמרי, וכמובן שזה בעיקר עליו…

דה בריינה או הזאר? את מי אתה לוקח?

בשיאם הזאר, בעיקר משיקולים אסתטיים(במשחק)

חשבתי שאדחק אותך לפינה, מסתבר שזה לא מזיז לך. אבל בסדר עוד משהו אחד קטן שלא נסכים עליו :slight_smile:
אני רק אגיד שאין משהו יותר אסתטי מפס לגול על 35 מטר.

@Niro יש לך זיכרון טוב, למיטב זכרוני כתבת פה שדעתך השתנתה לגביו. מה שאני בוודאות זוכר זה שהסכמנו שהבעיה היא, כפי הנראה מבחוץ, האופי שלו - מה שבדיעבד הוכח כנכון.

אין שום סרט ששחקן ברמה שלו הופך לפלופ מהדהד עד כדי כך בלי שכל הכוכבים מסתדרים. אז נכון, לא הביא את היכולת. אבל כדי להיות הכישלון הגדול בהיסטוריה של הכדורגל צריך חתיכת אופי.