הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

כי כשבאנגליה עושים את זה זה מהנדס תודעה, וכשבספרד עושים את זה זה לא מהנדס תודעה. זה כח היח"צ. לאנגלים יש בסיס אהדה יותר גדול וכר פורה להשפעה על התודעה מאשר לספרדים.

ארגנטינה מיולי ועד אמצע נובמבר - 17 משחקים רשמיים.

ברצלונה מיולי ועד אמצע נובמבר - 16 משחקים רשמיים.

מוזמנים לספר לי מי מבין השתיים משלמת מאות מיליונים שכר לשחקני כדורגל, ומי נהנית משחקים בחינם בזכות המונופול של אופא ופיפא המושחתות.

יצא ביס סרט דוקומנטרי על עלייתה ונפילתה של הסופרליג,כמובן שישר צפיתי,כמובן שהכל חד צדדי כאילו צ׳פרין הוא התסריטאי והבמאי וגם הכוכב הראשי של הסרט,פלורנטינו הוא כמובן המאפיונר הרשע שבא להרוס את הכדורגל ולקחת אותו מידי העניים ולתת אותו לעשירים בלבד,צ׳פרין הוא רובין הוד שהציל את הכדורגל הקהילתי שכולנו אוהבים.
ומעל כולם-טבאס המביך עם כמה אמירות שמראות הדיוק איפה הלשון שלו נמצאת-עמוק בתחת של צ׳פרין.
כמובן שאף אחד מהמועדונים המייסדים לא התראיין לביזיון הזה.

למה אתה מעניש את עצמך?

כשהגיעו לריאיונות עם האוהדים האנגלים חסרי המוח שאלתי את עצמי בדיוק את אותה שאלה…

היה גם אל חלאיפי של PSG? ההוא שיש לו תפקיד רשמי באופ"א שיצא ישר נגד הנבלים של סופרליג והגן על כדורגל לכווולם במו גופו?

המחבל של הכדורגל לא התראיין,רק הוזכר.

אני להודות במשהו שהסופרליג משום מה גורם לי לחבב את פלורנטינו.

עדיין כיף לצחוק עליו אבל אל חאליפי גורם לו להיראות כמו סבא חביב. :slight_smile:

זה לדעתי מחסל כל סיכוי לסופר ליג.

https://twitter.com/TheAthleticFC/status/1603339333229957121

לא מפתיע שהאירגון הדיקטטורי של האיחוד האירופאי מגבה את אופ"א.

לא הבנתי למה זה מחסל את הסיכוי לסופרליג?

על אילו חוקים בעיתיים של אופ"א ופיפ"א מדובר וכיצד הם מונעים את הסופרליג?

אם הם מתירים לאופ"א ופיפא להעניש מועדונים שרוצים לחבור לסופר ליג. איזה סיכוי יש להם להקים סופרליג? איזה מועדון ירצה להצטרף לזה.

זאת רק המלצה של היועץ, לא משהו מחייב.
אני כבר לא מצליח לעקוב אחרי ההחלטות המשפטיות בעניין של הסופרליג. בית משפט אחד מתיר להקים סופרליג ומאיים על אופ"א בחוקים אנטי-מונופוליים, בית משפט אחר אומר שאופ"א יכולה להעיף לא רק את המועדונים אלא גם את השחקנים מכל תחרות של פיפ"א\אופ"א.
בית משפט שלישי בטח יפסוק עוד משהו.
מסובך מדי בשבילי.

בגדול זה סתם איומי סרק. אם באמת כל (או רוב) מועדוני הצמרת באירופה יצטרפו לסופרליג, לא רק שפיפ"א או אופ"א לא יענישו אותם, אלא יתחננו להצטרף אליהם ולהפוך את זה לטורניר מוסדי שלהם. ברגע שהסופר ליג קמה הצד החזק שיכול לאיים יהיה הסופרליג, לא אופ"א ולא פיפ"א.

Super League: The War for Football
סדרה חדשה באפלTV על הסופליג.
4 פרקים של כשעה. לפי הטריילר, מראיינים את שני הצדדים, גם מהצד של הסופרליג וגם מהצד של אופ"א.

טוב אז סיימתי את הסדרה ואכן מראיינים את 2 הצדדים. לי אישית עדיין הרגיש שהטון הכללי ברוב הזמן הוא שהסדרה היא פרופוגנדה שמנסה להציג את אופא באור חיובי ואת הסופר ליג כרשעים.

רשמים שלי-
טאבס הוא אדם מושחת מהיסוד ואין לו כוונה אפילו לנסות להסתיר את זה.

צ’פרין נראה לי דווקא לא מושחת אבל כן ערס אידיאולוגי ושקרן שזה לא פחות מסוכן.

פרז, לאפורטה ואיניילי נחשים לא קטנים אבל הכוונה שלהם נכונה וראויה.

טוב לזכור (למי שנוטה לשכוח) שגם חברות על עם מחזור של מיליארדים מנוהלות בסופו של דבר עי אנשים בשר ודם עם אגו ואינטרסים. ושכל העסק הזה הוא משחק מטומטם של כח ויוקרה ואנחנו האוהדים נשלם את המחיר בסוף.

לא סביר בעיני שבתוך כל הבלגאן הזה שנוצר לא מצליחים להתאחד 3 גופים ביחד ולהגיע לפשרה שתטיב עם כולם. רק מוכיח שזה פשוט משחקי אגו בין ילדים.

האנגלים מטומטמים כמעט כמו האמריקאים והגאווה על הפנים שלהם כשמראיינים אותם על היותם הידיוטים שימושיים של אופא גורמת לי לרצות לתת להם סטירה.

לא רוצה סתם להדליק את @mos56 אבל פסז’ ונאסר אל חאליפי…איכס
?need i say more.

יש רגע בסדרה שאחרי שמלכלכים על פרז בפעם האלף, עוברים לתמונות מהזכייה בגמר ואז ישר חזרה לפרז שמספק חיוך ערמומי ביותר. גאוני בעיני.

יש עוד אבל לא רוצה לחפור יותר מידי…אם יתפתח פה דיון נכנס יותר לעומק.

אתה עושה לי בכוונה? מה הדבר הבא? “מה זה אישה”? :joy: :joy: :joy:

אני לא ראיתי, אבל אמרו משהו על באיירן מינכן? למה היא לא הצטרפה? במשך שנים באיירן הטיפה נגד אופ"א וגם התנגדה למועדני נפט וברגע האמת תקעה סכין בגב. זה מה שמעניין אותי.

מדברים שם על באיירן אבל לא בהרחבה. הטענה של הסדרה היא שבמינכן ראו שהאוהדים שלהם לא יסכימו לזה והם היו בצד של אופא מההתחלה.
מה הסיבות האמיתיות שלהם? אין לי מושג קלוש על מה שהולך בבאיירן.

השערה שלי: אם הסופר ליג יגרום לכך שהקבוצות לא יתחרו יותר בליגה המקומית אז זה יכול להסביר למה האוהדים של באיירן לא הסכימו. רוב, אם לא כל הקבוצות בגרמניה מנוהלות על ידי האוהדים שלהן. א׳ יכול להיות שהאוהדים יאבדו קצת כוח אם הסופר ליג תקרה. ב׳ יכול להיות שזה עניין תרבותי והאוהדים של באיירן צריכים אותה בליגה בשביל לשמור על צביון / תרבות ספורט במדינה.

אני חושב שבכל העסק הזה אין צדיקים.
גם יוזמי הסופרליג לא עשו זאת בשביל לשפר את המוצר שנקרא כדורגל, הם עשו זאת כדי להגדיל את הרווחים ותו לא. זו הסיבה שהניסיון הראשון כלל חברות קבע בתחרות, כלומר הבטחת קבע לקבלת סכומי עתק.
בעיה נוספת שלי עם זה היא שזה יגדיל בצורה מאוד משעותית פערים קיימים. הרי אם נקבל ליגה בה הסכמי השידור לבדם מגדילים פי כמה את מה שיש בפרמיירליג, נקבל מהר מאוד קבוצות על ללא תחרות בכלל. בטח כשפתאום שחקנים יצטרכו לשחק רק ב1 מתוך 15 הקבוצות שנבחרו כדי להשאר רלוונטים.
אפשר לטעון שהסופרליג לא בא במקום הליגות, אך זו היתממות. הסופר ליג במתכונת שהוצעה יהפוך את ענף הכדורגל האירופאי לזהה לענף הכדורסל האירופאי.
אני לא נגד הרעיון של הסופרליג, אני נגד המימוש המוצע. אני בעד שהכדורגל יישאר ענף בו קבוצה קטנה יכולה להתקדם בעזרת ניהול נכון ושלקבוצות יש קשר רגשי למדינה ממנה הן באו.

בנוסף לכל זה, אני חושב שליגה בה כל הקבוצות ישחקו נגד כולם ותוכרע בתנאי ליגה תפגע בהתרגשות שלנו ממשחקים גדולים, ותוריד המון מהמתח כי בסוף לא במקרה נוקאאוט מעניין יותר מליגה.

לכן לדעתי הפתרון הטוב ביותר הוא שיפור ליגת האלופות. לייצר שיטה חדשה בה נקבל יותר משחקי ענק מבלי לפגוע בקבוצות הבינוניות והקטנות.
אני לא פוסל פתיחה של טורניר חדש שיהיה מקביל לליגת האלופות כדי להפטר מאופא, אבל חשוב לשמור את התחרותיות בענף ולא לפגוע במה שציינתי קודם.

בעבר הצעתי רעיונות לאיך להפוך את טורנירי האלופות לטובים יותר:

• אפשרי לייצר מעין “אי המתים” בו הקבוצות שעפו בכל שלב יוכלו לשחק בינן לבין עצמן ולבסוף המנצחת מבין המודחות בשמינית וברבע תקבל צ’אנס שני בחצי הגמר.
    כלומר שהקבוצות המנצחות יקבלו 3/4 המקומות בחצי והמודחות יתחרו על הכרטיס הרביעי.

• אפשרות נוספת היא ששלב חצי הגמר יתנהל כמו ליגה שבסופה מקום 1 יתמודד מול מקום 2 על הגביע.

את כל האפשרויות אפשר לממש לצד הגדלת מספר הקבוצות הכללי.
לדעתי גם מספר בתים מצומצם יותר ייצר יותר מפגשי ענק.

כל הפרוצדורה תדרוש ככל הנראה יותר משחקים אך זה אפשרי בקלות עם ביטול של טורנירים מיותרים כמו סופרקאפים וגביע ליגה.
אפשרי להקטין את הליגות המקומיות ל18 קבוצות במידת הצורך.

מה שאני מתאר ייצור יותר מפגשים גדולים אך לא יפגע באפשרות התקדמות של קבוצות שקיימת היום ובסיכוי של קבוצות קטנות לפגוש את הגדולות מידי פעם.

בסוף יש איזון שצריך להשמר, איזון שיופר אם ייצרו ליגה סגורה לחלוטין.

אתה יכול להרחיב בבקשה איך אתה חושב שזה יהרוס את הליגות המקומיות?
אני הבנתי שסופר ליג באה לעשות בדיוק את זה-

כלומר להיות הליגת האלופות החדשה רק במתכונת קצת שונה.

לגבי הנוקאאוט וההתרגשות אאלט היה בזמנו דיבור על פיינל פור. וגם אם אני כן טועה זאת אופציה לגיטימית.

רב מה שהצעת לשינוי זה וריאציות של סעיפים שרצו לשנות אותן בסופר ליג בהצעה המקורית.
כל השאר לא רלוונטי כי הסופר ליג לא הציעו ליגה סגורה לחלוטין.