דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני משער, רק משער, שבנוסף כל עניין לופטגי גורם לו לחשוש שהוא יעדיף ספרדים כמו סבאיוס על פניו.

האמת שהתכזבתי מהיכולת של קובאצ’יץ’ והעובדה שהוא לא השתפר והתקדם מאז שהגיע אלינו. יש לו דריבל ויכולת פריצה מהמקום שאין כמעט לאף שחקן בעולם. רק שהוא לא עושה שום דבר מועיל עם הכשרון הזה שלו, המסירות שלו לא יוצרות מצבים והוא לא מאיים על השער. בקדם העונה זה היה נראה שסוף סוף הכל מתחבר לו במיוחד במשחק מול ברצלונה אבל אז הגיעה הפציעה ושוב הוא חזר לאותה נקודת התחלה.

הוא מבין שקרוס ומודריץ’ לפניו והמאמן החדש בטוח מעריך מאוד את סבאיוס ויורנטה יותר ממה שזידאן האמין בהם. המצב שלו לא אמור להשתפר העונה. זאת כנראה החלטה נבונה מבחינתו לעזוב. לא חושב שזו אבידה ענקית עבורנו למעט העובדה שבלעדיו האיטיות בקישור שלנו רק תתגבר. אני גם לא אתפלא אם לופטגי ינסה להנחית את טיאגו פה.

הבחור רוצה לשחק. לדעתי מדובר בשחקן ששווה הרכב בכל קבוצה כמעט בעולם (יובה, באיירן, ברסה, צ’לסי, יונייטד, ארסנל, ליברפול, פסז’) כלומר אולי רק בסיטי לא, וגם שם אולי כן.

חשוב להלחם עליו, אין לנו קשר פורץ כמוהו, קשר המשלב מהירות ודריבל. איסקו ומודריץ איטיים, סבאיוס פחות כשרוני לטעמי, לקרוס וקאסמירו אין דריבל או מהירות.

מכירה שלו תהיה טעות שנצטער עליה.

למה לא לעשות כמו עם מוראטה? לתת לו עונת שפשוף איפהשהו? בפרמיירליג לדוגמה.
אפילו אם העונה הזו תעלה לנו 20 מיליון (הפרש בין המחיר קניה חזרה למכירה) אם קובא יממש את הפוטנציאל שיש לו לדעתי נקבל קשר שאין שני לו בעולם.

בכללי הערך המוסף שהוא נותן עם הפריצה שלו זה משהו שאין שני לו בכדורגל

בדיוק כמו עם מוראטה: העזיבה באה מצידו כי הוא יכול לשחק יותר במקום אחר. אנחנו כנראה היינו שמחים שישאר בסגל, אבל כרגע כמו שהוא נראה הוא לא מספיק טוב בשביל לקבל את חולצת ההרכב באופן קבוע.
זה לא שאנחנו יוזמים מכירה.

זה לא שאנחנו יוזמים אבל יש דרך לשמור על שחקן.
מוראטה היה ילד מאוד מוכשר אז מכרנו ליובה עם אופצית החזרה.
הפוטנציאל של קובא עולה על של מוראטה, אם לא נשאיר לנו אופצית רכישה חזרה אנחנו נעשה טעות שתעלה לנו בעשרות מיליונים על תחליף בעתיד.
מבין כל הצעירים שלנו לדעתי הוא השחקן שהכי בשל להרכב. יותר מאסנסיו למשל.

הוא מבוגר מאסנסיו בשנתיים ומשחק בתפקיד הרבה יותר “קל”, זאת לא חכמה. קשרים תמיד אפשר לקנות ובוא נגיד שקובא אמנם שחקן מצויין אבל הוא לא משהו שטרם נראה במגרש כדורגל.

קובא כנראה לא יעבור למועדון קטן, ואת אופצית הרכישה בחזרה יהיה קשה מאוד להשחיל בעסקה כזאת. מקרה מוראטה הוא חריג וקבוצות בסדר הגודל הזה (או של ליון) לא ייתנו אופציה כזאת. השאלה היחידה היא האם נותנים לקובא עכשיו את המושכות ומוכרים את מודריץ’ או קרוס. התשובה, גם שלך אני מניח, היא שלא.

היו דיבורים כאלה ואחרים על ורנר. לא הכרתי יותר מדי אבל ממה שכן ראיתי ממנו, הוא מסוג החלוצים שגם יסתדרו נהדר עם התפקוד של רונאלדו וגם יתנו תפוקה יותר טובה מהבלוף. טוב נו, זו לא חוכמה.
צעיר, מהיר, דינאמי, חכם, כדורי רוחב נהדרים. מה צריך יותר מזה? יאללה פרז תפתח את הפנקס.

מה שווה כל המונדיאל הזה אם השחקנים שמרשימים בו כבר אצלנו? בעונה הבאה אין לנו אפילו את התחת של זיזו בשביל האלופות.

ריאל מדריד שמעה את דבריו של קובאצ’יץ’ אתמול למארקה - והיא סוגרת את הדלת בפניו - לא הולך לשום מקום[מארקה].

המועדון נצמד לחוזה המקורי של קובא - חתום עד 2021 עם סעיף שחרור אסטרונומי של 300 מיליון יורו. ריאל לא מתכוונת לוותר עליו ובמועדון רואים בו כיורש למודריץ’ שמספר המשחקים שלו הולך ופוחת, ולמעשה מאז השנתיים הראשונות בקבוצה או לא עבר את ה-44 משחקים. בריאל מבינים את התסכול, אבל אומרים, שלא לציטוט - קובא שיחק רק 3 משחקים פחות אשתקד(2017/18) מאשר בעונה הטובה שלו ב-2016/17, ואסור לשכוח שהיה פצוע 14 משחקים(הפציעה ממנה סבל נגד אפועל ניקוסיה). עתידו של הקשר נמצא ‘על השולחן’ כבר כמה חודשים, גם אם זיזו היה נשאר, כך נאמר לנו, לצד סוגיות אחרות, אבל בעוד לגבי בייל או בנזמה יש סימני שאלה - לגביו לא.
קובא ‘הרים את קולו’ והביע את דעתו בפומבי לגבי ריאל מדריד אך במועדון רואים בו פרויקט ארוך טווח, בן 24 בסה"כ. נכתב שוב שהמועדון לא הופתע מהפרסום במארקה, והזכירו שגם בקיץ שעבר היו שמועות על עזיבתו של קובא שלבסוף נשאר. בריאל מדריד רואים את העונה הבאה של קובא כעונת הפריצה שלו. ריאל חשבה על אריקסן אבל ירדה מהעניין. השאלה אם אלה סיסמאות ריקות מתוכן…

https://twitter.com/GFFN/status/1010458376671723522

מישהו ראה אותו או יודע להגיד עליו משהו מעניין?

מכונת התקפה שלמה - גולים, מסירות, ראיית משחק, דריבל. קשר שהוא גם חלוץ וחלוץ שהוא גם קשר, אידיאלי בתפקיד של 10 מאחורי חלוץ נוסף. לא רואה איך הוא משתלב ב4-3-3 קלאסי עם ווינגרים. העונה הפך לקפטן של ליון אז אני מניח שהוא מדבר יותר מקארים.

כמו תמיד במקרים האלה, היציבות וההתאמה לרמת הלחץ של הרמות הגבוהות בסימן שאלה.

השאלה אם יש לנו מה לעשות עם שחקן כזה?
מבין 3 המערכים שלנו (442 יהלום, 442 קלאסי, 433) העמדה שלו קיימת רק בשיטת היהלום, וכבר יש לנו שחקן כזה בהרכב (איסקו).
לא ראיתי אותו ואני מדבר לפי מה שהבנתי מכם אבל איפה הוא יוכל להשתלב? האם מדובר בקשר כל כך איכותי ששווה ליצור בשבילו מערך חדש? האם הוא שחקן התקפה טוב מאיסקו אסנסיו והשמות שעולים לאחרונה (הזארד לדוגמה)?
נשמע לי יותר כמו ניסיון להעלות את המחיר שלו.

ראיתי עכשיו בספורט 5 שריאל במרדף אחרי טיאגו, מדובר בספורט 5 אז לוקח בעירבון מוגבל, אבל האמת שטרייד בינו לבין קרוס דווקא נשמע לא רע. טיאגו שחקן טיפה יותר ישיר ועם דריבל טוב יותר. אבל נשמע לי כמו דרך לגרום לברסה לשלם עליו יותר

במבט ראשון זה נראה הזוי לחלוטין, אבל ייתכן שזה מהלך של לופטגי. אולי באמת יש מקום לחשש בקרב הלא-ספרדים.

בכל מקרה, לחלוטין לא נחוץ, בטח שלא על חשבון קרוס.
ומבחינת השחקן עצמו, אין ספק שעדיף לו בארסה. אחרי עזיבת אינייסטה הוא יהיה שם באנקר.

אחד החששות שלי מלופטגי שנראה העדפה של שחקנים ספרדים.
אני מיד חושב על שחקן דוגמת קובאציץ שלטעמי מקומו בהיררכיה עדיף על סבאיוס ויורנטה. אבל גם שלא יעדיף פתאום את ואסקז ואסנסיו על פני רכש (שנה שניה ברציפות).
הנחמה היחידה שלי היא שאין לו סנטימנטים לבנזמה בניגוד לזידאן

אני חושב שקובאצ׳יץ מתחרה על מקום בהרכב עם לוקה וקרוס. בקישור האחורי ליורנטה יש עדיפות עליו. ואם מדברים על סבאיוס אני לא חושב שיש לו איזשהו מקום במערך של 443 לא ראיתי ממנו איזה שהן איכויות של קשר 50-50 (מצד שני מה שראיתי ממנו מועט מאוד). אולי כמחליף לאיסקו במערך היהלום.

הדיבור על פקיר נובע לדעתי מלחץ שליון מפעילים על ליברפול. כרגיל משתמשים בשם של ריאל כדי להלחיץ את המועדון המעוניין. לא חושב שיצא מזה משהו רציני, גם יש לו ברך בעייתית.

ייתכן מאוד שאתה צודק.
אגב, גם בליברפול לא ברור איפה הוא ייכנס למערך של קלופ. אמור לשחרר את פירמינו לעסוק יותר בעבודה חלוצית אבל אני בספק אם נכון לשים אותו בתפקיד קוטיניו. והם גם קנו את נבי קייטה.

השם החם היום הוא שוב הזארד:

הם אומרים שאבא שלו הציע את הסחורה לריאל מדריד עוד לפני הגמר בקייב. העובדות:

• צ’לסי לא בצ’מפיונס.
  • החוזה נגמר עוד שנתיים בלבד (2020).
  • מפלרטט איתנו כבר שנים.

נראה כמו מצב שבו הכל תלוי בהחלטה של פלורנטינו.

מארקה מעריכים את המחיר ב120 מיליון יורו.

שיביאו אותו כבר. מחיר די טוב, זול מקוטיניו לדוגמה.
בדיוק מה שאנחנו צריכים, שחקן שיודע לשחק באגף ויודע לעבור שחקנים ולתפקד גם עם הכדור וגם במתפרצות

אם אנחנו ממשיכים באותו קו של קולקציית הקישור הטובה בעולם (במיוחד כשאיסקו צפוי לקבל יותר אשראי כאהובו של לופטגי), אז מלבד להעביר את השער לתוך עיגול האמצע ולשחק סביבו, לדעתי:

1. חייבים חלוץ דינמי סטייל דוד וייה. מה שנקרא ההוא שליד הפיבוט. קודם כל פיבוט כבר יש (ותאורטית גם את ההוא שלידו, אבל בנזמה לא מבקיע מספיק). שנית, כבר הוכח שקבוצות מרובות קשרים צריכות אחד כזה. התחביב הגדול ביותר של מספרי עשר חסרי תכלית זה ׳מסירות חכמות׳, אז לפחות שיהיה מי שיקבל אותן. גם את המתפרצות זה יכול לשפר
  2. כניסות לעומק - הגול של מרקו רויס הזכיר לי כמה רציתי בזמנו את השחקן הזה. כמה חסרה לנו תנועה ללא כדור וכניסה מקו שני לרחבה (במטרה להבקיע גול, כן?)
  3. איומים מרחוק - מלבד העובדה שזה צריך לקרות יותר גם עם מי שיש לנו כרגע, זה יכול להיות שיקול מעניין