פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

מצטרף להמלצה של ליאור, בכלל הפודקאסט של דפנה ליאל מעולה.

אורן חזן היה מקבל כאן בפורום באן, הנוכחות שלו מביישת את הכנסת עצמה ואת סיעת הליכוד בפרט. המון תלוי לא רק בתוכן הדברים אלא בצורה שבה אומרים אותם.

black mirror הקדישו פרק שלם על המשמעות של ממלכתיות בפוליטיקה: The Waldo Moment. ממליץ בחום.

שבועיים אחרי אני מגלה שהתקשורת הישראלית התעלמה מפרט אחד חשוב מאוד בסיקור על מעשיה של עאהד תמימי: שעה לפני שגירשה חייל מהרחוב שלה בן דוד שלה בן 15 נורה בראשו ונפצע קשה. אפשר להתווכח עד מחר על האם זו זכותה להיאבק בכיבוש או לא, האם החייל הגיב כמצופה (כן סוף סוף!) ועוד אבל זה שלא מספרים את כל הסיפור…

אין משהו יותר סימלי מזה שבמדינת ישראל מחוקקים חוק שיכניס אותנו לעידן של השריעה היהודית בעוד שבשעות אלו באירן אלפים של מפגינים אמיצים נלחמים על מנת לשחרר אותם מהשריעה המוסלמית…

אל תדאג, אנחנו עדיין בעידן הקומבינה.

מקור לידיעה?

יש לך מקור יותר אמין מ"ישראל היום" של החמאס?

חולק כמובן על ההנחה שעיתון הארץ זקוק למליצי יושר

אני מבין שמהארץ עברת לאל ג’זירה?

אני מבין שאתה טוען שזה שקר? שמוחמד תמימי לא נורה?

אני פשוט לא מאמין למילה אחת שהתעמולה הפלסטינית מייצרת באמצעות עושי דבריה. ובטח שאני לא יקבל את ההסבר שלהם לסיבה הוא נורה.

תמימי היא פרובקציה מהלכת, עם היא היתה מעיזה לעשות את מה שהיא עשתה למ"פ האמיץ (דרך אגב כל הכבוד על האיפוק שלו, אני גאה בזה שהוא חייל ישראלי) לכל חייל אחר במזרח התיכון היא היתה כבר ז"ל. אתה יודע מה? אני יהמר ומתוך ניסיון העבר, שחייל בריטי או חייל אמריקאי היה מפוצץ לה את הצורה במכות.

ובניגוד להודעה שלך, זה לא פעם ראשונה שהיא מתעמתת עם חילים ישראלים ועד עכשיו כל הזמן התגובה שלהם היתה זהה.

זה מדהים באיזה סטנדרטים החיילים הישראלים נשפטים לעומת חיילים לא ישראלים נשפטים. איזה צביעות ואיזה מוסר כפול.

באל ג’זירה רק מצטטים את אמו של הנער. הארץ לא נפתח, אבל אני לא מאמין שעמירה הס תכתוב משהו יותר עיתונאי.
אני, אגב, לא בצד של צה’‘ל בסיפור הזה. החיילים בשטח לא יודעים מה לעשות, אבל עורכי הדין נלחמים כמו אריות. תעשיית כסת’'ח של אייזנקוט.

זו גם לא הפעם הראשונה שיורים לה בקרובי משפחה…

אגב אני נוטה להניח/לקוות שאם אתה היית גר תחת כיבוש גם אתה היית עושה לכל הפחות פרובוקציות.

בכל אופן, זה שמלבד עיתון הארץ אף כלי תקשורת לא טורח לעשות את עבודתו… על כך התלוננתי מלכתחילה.

ההיסטוריה מראה שהסיבה שהפלסטינים עדיין חיים תחת כיבוש זה אך ורק בגלל הבחירה שלהם. מ48 עד אהוד אולמרט כולם הציעו להם מדינה משלהם. אבל הם בחרו בסירוב. שבכל פעם יש להם תירוץ שונה למה הם מסרבים.
שהם יזנחו את האלימות ויכירו באמת במדינת ישראל ובלי תכסיסים אני יכיר במדינת פלסטין. שהאם קוראת לרצח ישראלים אך רק בגלל ההצהרה של טראמפ ושאבא יוצא ומשקר ומעליל עלילת דם שהישראלים גונבים להם איברים. אז שיאכלו את מה שהם מבשלים.

לא יודע מה איתך, אני לא הייתי שולח את הילד הקטן שלי ללכת ולהתגרות בחיילים על מנת שהחיילים יפלו בפח ויפגעו בו פיזית. (אני מקווה שאנחנו מסכימים שהיא נשלחה לשם ע"י המשפחה)

דרך אגב, אף אחד לא שואל את השאלה המתבקשת, למה בחברה מוסלמית שמרנית, מגיעה ילדה בלונדינית שלא לובשת חיגאב או כל סממן דתי אחר (למרות שכל הבנות סביבה לובשות) לחזית המאבק הפלסטיני?

אינני יודע מה היו נסיבות האירוע עם מוחמד תמימי, אכן תמוה שלא דווח על המקרה באופן כזה או אחר בתקשורת הישראלית. מה שאני יודע הוא שעבור עמירה הס מהארץ יידוי אבנים כלפי חיילי צה"ל זו חובה מוסרית - כך שיכול להיות שהיו אירועים שקדמו לתגובה של חיילי צה"ל שגברת הס שכחה לציין. אגב, קראתי היום בlemonde על האירוע ולא מצאתי איזשהו איזכור כלפי מוחמד תמימי.

משפחת תמימי מומחית בפרובוקציות, באסם האב הגאה מפרסם בגאווה את ילדיו מיידים אבנים בכיף עוד מהגיל הרך והילדה עשתה כבר לפני כמה שנים סיבוב שופוני אצל הסולטאן הגדול ארדואן. לילדים חסרי הישע יש עבר מרשים של יריקות, נשיכות, צעקות והכל מול המון מצלמות.

אם נלך עוד טיפה בעץ המשפחה המרשים נגלה גם את הסייענית לפיגוע בסבארו (ירושלים) ועוד כל מיני אוצרות…

אוריה אבל בוא לא נסתכל רק על חלק מהעץ… אם תלך אחורה אתה תמצא גם:

וגם:
https://www.10.tv/news/56438.html

אבל אנחנו חוזרים לדיון ישן נושן… האם אנחנו מצפים מעם כבוש פשוט לא להילחם בכיבוש או שאנחנו מצפים מישראל פשוט לא לכבוש. אי אפשר לדבר על עמירה הס ועל עיתון הארץ ועל סיוע לפיגועים ועל יריקות ופרובוקציות ולא לדבר על כיבוש. לא לדבר על מה עושים חיילי צהל בנאבי סלאח, מה עושים מתנחלים פורעי חוק בחלמיש…

גם מוסטפא תמימי וגם רושדי תמימי יידו אבנים ושני המקרים נחקרו:

• מוסטפא תמימי
  • רושדי תמימי

http://www.law.idf.il/163-6761-he/Patzar.aspx

אם משפחת תמימי מפגינה בצורה אלימה ומיידה אבנים (גם עאהד עושה זאת, האב מתעד בגאווה) אז מה לעשות שיש לכך השלכות. אני לא מכיר דרך עדינה לטפל במפגינים אלימים, על אחת כמה וכמה כשאחד מהם בכלל אמור להיות שוטר פלסטיני. העיקר שיש אחלה תמונה לרויטרס! מי שמיידה אבנים שלא יצפה למטר שושנים בתגובה, אולי אפשר פשוט לבקש מהחיילים לעצור אותם בלי אמצעים בכלל ואז העולם כולו יהיה מרוצה.

מה עושים מתנחלים פורעי חוק בחלמיש? שאלה כנה.

הכפר נבי סלאח היה תחת שלטון עות’מאני, בריטי וירדני (בהתאמה). האם גם תחת אותם שלטונות תושבי הכפר יצאו באופן שבועי לידות אבנים על החיילים הטורקים, הבריטים והירדנים? האם סופר בהרחבה בעיתוני העולם סיפורם קורע הלב של ילדים שבסך הכל רוצים לירוק קצת על חיילים? האם להערכתך חיילים מאותם הצבאות היו מגיבים באופן מאופק יותר?

באסם תמימי הוא חלאת אדם: לא מכיוון שהוא שונא אותי בתור ציוני, את זה אני יכול להבין לחלוטין. אלא מכיוון שהוא מוכן לסכן את ילדיו הקטנים על מנת להוציא תמונה יפה.

אנחנו מאבדים את זה

"היום לפני 49 שנה נורתה הקטיושה הראשונה לעבר קרית שמונה.
לפני הכיבוש לא היו קטיושות.

די לכיבוש!
"

https://mobile.twitter.com/mossi_raz/status/947866548282232833

מי זה אנחנו ואת מי בדיוק מוסי רז מייצג באמירות ההזויות האלו?

חלק מהשמאל.
מרץ היא מפלגה שאני מזדהה איתה בהרבה דברים, והחכים שלה הם מהיותר איכותיים לדעתי (היה לנו דיון על זה בפורום הקודם, והסברתי שאני מצביע לרשימה הרבה לפי איכות החכים). לצערי הם הלכו לקיצוניות קשה בדיעות ביטחוניות וכלכליות שמאוד פוגעת ביכולת שלי לתמוך בהם, וזאת למרות שאני מעדיף את זנדברג על החכים בליכוד any day, כי אני מאמין שהיא תמכור אותי הרבה פחות.