פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

רק אגיד שכבר קיבלתי דברים דומים מהדודים והדודות שלי. כל מיני פוטושופ סוג ג’ של רמי בן יהודה וכו. הצעירים יותר לא נופלים בכזה, אבל בכל מיני סרטונים שהם “סתם פייק” כמו אהוד ברק בורח מהארץ בשבוע לאחר ה7.10 וכו גם הם נופלים. מכונת הרעל זה דבר אמיתי מאוד

מגיל מסויים יכולת השיפוט יורדת וגם לזהות אנימציה גרועה זה יותר קשה. כולם פה בטח קיבלו מאחד ההורים שלהם הודעות עם ‘forward too many times’ שמזהירות מפני מכת ארבה במרכז הארץ או עדר קרנפים שנצפה במחוז חפצכם

רק אומר, מכונת הרעל פועלת לשני הצדדים וזאת בעקבות האימפקט הרציני שיש בכל פרסום. מהירות הפרסום של ידיעה מהירה מאש בשדה קוצים וכך יש כוח לתעמולני אפס להציג גארבג’. לכל הצדדים. תחיי הקיצוניות!!!

מצד ימין זה הרבה יותר מאורגן ומלוכלך. כמות הפייק בלתי נתפסת

שנאה וכעס יש בשני הצדדים אבל מכונת רעל יש רק אחת

הממשלה קבעה את יום הזיכרון הלאומי ל-7 באוקטובר ב… תאריך העברי ולא ב-7 באוקטובר.

בשלב הזה אני כבר די בטוח שהם מנסים לשבור שיאים בכוונה.

החלטה לגיטימית לחלוטין.

את כל הטקסים הרשמיים שלה מדינת ישראל מבצעת לפי תאריך עברי, אין פה משהו חדש. זה חלק מהמשמעות של להיות מדינה יהודית.

מעבר לעובדה שזו ליצנות מוחלטת לעשות יום אבל ב-27 לאוקטובר - ה7/10 השנה קרה ב-כ"ב בתשרי.

לגיטימי my ass

לא הבנתי…

ההסבר מאוד פשוט.

נכון שאולי היה ראוי שיום האבל הלאומי היה נקבע ל-7 באוקטובר, שכבר התקבע בתודעה ובזכרון הקולקטיביים כיום האסון. אבל מעבר למה שדוד כבר כתב - אם היו קובעים את יום האבל הלאומי ב-7 באוקטובר, היינו מקבלים שהוא יוצא לפעמים בסוכות, לפעמים אולי אפילו ביום כיפור, ולפעמים ב…שמחת תורה. כל המועדים האלה מן הסתם לא אפשריים לציון יום אבל ממלכתי.

אז קבעו את יום האבל ליומיים אחרי שמחת תורה (יום אחרי היום המיותר ‘אסרו חג’), וככה פתרו את הבעיה.

כחרדי הייתי קובע את היום אבל דווקא בחג. כן, החג הזה לעולם בתודעה שלי ייצרב כיום זכרון ולא כחג פרופר שחוגגים. דווקא בגלל כל המשמעות של זה.

@Shusaku בהתאם גם למה שאמר EJB, אתה מוכן להרחיב על היכן הבעיה? מעבר לכך - אתה יודע לציין איזשהו יום רשמי של מדינת ישראל שלא נקבע לפי התאריך העברי?

נשמע מקרה קלאסי של לתקוף את ההחלטה רק בגלל מי העומד בראש ולא בשל התוכן.

מבית היוצר של “יום העצמאות מתחיל איך שיום הזיכרון נגמר”.

אתה מכיר עוד יום בהיסטוריה של העם היהודי שזכור כל כך בשל התאריך הלועזי שלו? בשנה הבאה אשכרה קבעו שני ימי זיכרון, כי הבינו עד כמה זה מטומטם שכ"ב בתשרי יוצא ב-27/10, ועל מה שיקרה בשנים הבאות הם פשוט זורקים זין.

אם כבר התאריך העברי - אז כמו שדן אמר, היו חייבים לקבוע את זה על שמחת תורה. לא זכור לי שחיכו יומיים כדי שיהיה לנו נוח.

כ״ט בנובמבר.

זה ממש הגיוני שיום הזכרון הממלכתי יהיה בתאריך העברי. זה גם ממש ברור שיהיו התארגנויות פרטיות/של עמותות לטקסים ועצרות ב-7.10.

בדיוק. ואף אחד לא מציין אותו ב-י"ז בכסלו, אלא ב-29/10.

האם ה-29 בנובמבר הוא מועד רשמי במדינת ישראל?

דווקא בי״ז בכסליו זכור לי שיש איזה שקר כלשהו.

איך עובדת מכונת הרעל, שוב:

יגאל מלכה, לו יש אלפי עוקבים בפייסבוק, טלגרם, טוויטר, מצייץ:

בני גנץ חוגג בסעודת אפטאר של שבירת צום הרמאדן. שיהיה לבריאות כל אחד ומה שעושה לו את זה. האמת שלא הייתי מתייחס, אבל @sivanhakolkalul התחייבה להוציא גינוי לכל ח"כ ושר שחוגג בזמן מלחמה, אז קדימה סיון… אני ממתין. מה אומרים? היא תצייץ או ש… זה לא אותו דבר!

ומשווה את ה’חגיגה’ של גנץ לתמונה שבה דודי אמסלם נתפס מבלה באתונה. לא שממש אכפת לי מה אמסלם עושה (כבר הבנו שדוגמה אישית זה לא הקטע שלו…), אבל למי אכפת שגנץ בכלל יושב עם משפחות חטופים בסעודת רמדאן סטנדרטית שממש לא נראית כמו חגיגה.

https://twitter.com/igal_malka_5G/status/1770367205886030296

שגנץ הלך למסיבה עם נועה תישבי זה פחות עיצבן אותך :-).

לא כל כך מכיר את סיון כהן היא רעה או טובה?

1. זה היה אירוע שכינס אב שזה עתה איבד את ביתו
  2. הערב היה בסימן פועלה של תשבי בהסברה הישראלית
  3. אמסלם לא עצבן אותי. זה לא הוסיף לא נקודות זכות אבל גם לא על זה אני שופט אותו
  4. ההודעה היא כדי להמחיש איך מפיצים חצאי אמיתות
  5. גם אני לא מכיר אותה