על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

תמיד.

כי לקרוא לחקיקה “לכבד” זה לא נכון. לכבד זה המצב היום. חקיקה זה לא לכבד, חקיקה זה לחייב.

המצב הנוכחי הוא מה שנולדנו אליו ומה שאנחנו מכירים, אתה זה שמעוניין לשנות אותו.

לא יודע כמה פעמים אני יכול עוד לחזור על זה שזה לא רק פעם בשנה, אי אפשר לנתק את החקיקה הדתית הפוטנציאלית של יום כיפור משאר החקיקה הדתית במדינה.

כשרוצים לפגוע בחירות שלי זה מפריע לי, ואני בטח לא צריך שתציע לי מה לעשות עם הזמן שלי.

לא בטוח איך זה קשור, אבל אם מישהו יציע לחוקק חוק שאסור לנהוג ביום הזיכרון אני בהחלט אתנגד לו בתוקף.
איך יום הזיכרון מעוגן בחקיקה כיום? שואל באמת. מעבר לזה שמדובר ביום חופש במשק (שזה מחיר קטן יחסית שאני אמנם לא מתלהב ממנו אבל מוכן לשלם, גם בכיפור אגב) - איפה עוד זה בא לידי ביטוי? בתור אחד שנאלץ כל יום זיכרון מחדש לראות את חצי גמר ליגת האלופות בלינקים, אם גם ההחלטה הזו מעוגנת בחקיקה אז אני כמובן מתנגד גם אליה.

רק מחדד לגבי יום הזיכרון - סגירת עסקים בערב יום הזיכרון זה במסגרת החוק ממה שאני יודע.
לא כולם סוגרים וולנטרית, חלקם היו מעדיפים לפתוח.

וזה שאין שידורים זה גם משהו שאני חושב שמוכתב מלמעלה, אבל לא בטוח שמעוגן בחוק.

על כל פנים, בערב יום הזיכרון וערב יום השואה החירות שלך חוטפת הגבלות, תודה בכך או שלא.

אני לא יודע אם המשפט הזה נאמר כהתרסה על “הצביעות” שלי או לא, אבל כמו שכתבתי - ככל שיש הגבלות מטעם המדינה ביום הזיכרון וביום השואה, אני מתנגד אליהן בדיוק כמו להגבלות מטעם המדינה ביום כיפור, שעלו כהצעת חוק פה בדיון.

אני לא רואה הבדל מהותי בין שלושת הימים האלה בהיבט של יחסי פרט-מדינה, ובעד מינימום חקיקה בשלושתם.

לא.
לא התרסה ולא רמיזה לצביעות. העולם מספיק מורכב בשביל להכיל בתוכו דעות סותרות ולהשאיר עוד המון מרווח.

אבל כן רציתי לדייק קצת את ההיבט הזה של הדיון. ערבי ימי הזיכרון הם זמן שביתה שאסור לפתוח בו עסקים כמו מסעדות, מועדונים וכיוב. זו הגבלה שמעוגנת בחקיקה ואני לא רואה שחילונים או חרדים מתריסים כנגדה באופן מיוחד. כולם סוגרים ואני אישית לא שמעתי תלונות.

זה שלא שמעתי לא אומר שבאמת אין.

לא יודע לגבי כלל החילונים (ובוודאי אין לי מושג לגבי כלל החרדים), אבל לי אישית כיפור/זיכרון/שואה מפריעים לראות כדורגל במידה דומה, ואני לא מתחבר במיוחד לקונספט של אף אחד מהם. עלתה פה הצעה להגביל את החירות שלי יותר מהסטטוס קוו הנוכחי, ואליה התייחסתי.

לא רוצה לחיות במדינה בה יאסרו עליי להסתובב במשך יום בשנה/בשבוע.
לא רואה כמה זה שונה מאיראן או ממדינת דת אחרת.
אני לא רוצה לחיות במדינת כפיה ואני בטוח שאיני היחיד. לא חושב שזה תקין לכפות עליי דבר כזה.

לא מרחם על הערבים בבת ים. זה כמובן שלא מצב תקין וכמובן שהעבריינים שתקפו אותם צריכים לשבת בכלא, אבל זה ממש לא משהו שיגרום לי להזיל דמעה.

״זה רק יום אחד בשנה, מה אכפת לך״ זהו טיעון זהה לטיעון של התחבורה בשבת ובכללי של כל הכפיה שאני חווה במשך 52 שבתות בשנה, 2 ימי זכרון, וכיפור. תנו כבר לחיות רבאק.
כנראה שעוד עשור יהיה פה חלק גדול יותר של ערבים. האם לדעתכם שנוסיף את הרמאדן כבר עכשיו לרשימת הימים הללו?

אגב, מעולם לא נהגתי בכיפור וגם לא מתכוון לנהוג. אני מאוד בעד לכבד כל אדם באשר הוא. גם ברמאדן אני אשתדל שלא לאכול ולשתות מול ערבים. אבל ממש אכעס אם מישהו יכריח אותי לא לאכול.

אל תדאג אחי, במקרה כזה הרמדאן יחליף את השבתות ואת יום כיפור,לא יהיה בהם שום צורך.
ובקשר לשני ימי הזיכרון, הם יהפכו למסיבה אחת גדולה.

מזכיר לי את הפעם ההיא שפגשתי חבר פלסטיני אחרי הסכמי השלום…

איך הוא התבכיין לי… עכשיו תהיה לנו מדינה, נצטרך לשלם מיסים, נצטרך ללכת לצבא, תהיה משטרה… למי יש כוח לדברים האלה?

אמרתי לו מה אתה מתבכיין? אנחנו כבר 60 שנה ככה.
ואז הוא אמר לי “כן, אבל אצלכם לפחות רואים את הסוף” :man_facepalming:t2:

פשוט אין גבולות לרגרס:

אז אחרי הביקורת הם חזרו בהם. אבל כולנו יודעים שהם ינסו את זה בדרך אחרת. מקווה שהם יפסידו המון לקוחות.

ויש עוד אנשים שחושבים שהרגרס לא מסוכן בדיוק כמו כל אידיולוגיה קיצונית.

ואגב שאלה, למה כל החברות האלה כולן בחרו את צד הרגרס? לא אמרתי שהן צריכות להיות ימניות אבל בחיית אבוקו, למה לא ניטרלים?

אני הכי אוהב איך בחודש חגיגית המניות הוורודה הם משנים את תמונת הפרופיל שלהם לדגל האינקלוזיביתי רק במערב, ולא מעיזים לעשות את זה אצל יו נו הו.

אהההה ואם כבר הזכרנו את יו נו הו, אתם לא חושבים שזה מצחיק שארגון אל קאוס עדיין מאשים את ישראל והכיבוש וזה במה שקורה אצלם בזמן שראשי ההומואים נערפים חופשי?

חמודים, תבואו לבקר אצלם :heart::heart::heart:.
הטיפשות הזו וההתעלמות מאמת פשוטה מראה שהרגרס זו עוד דת קיצונית והמאמינים שלה מוכנים למות למענה.
אני מקווה שהם יהגרו למדינות הנפלאות האלה בהקדם האפשרי וינסו להתנהג כמו במערב. מחזיק להם אצבעות. למה לעזאזל להישאר במערב הנוראי?

אגב טיפשות וצביעות, אל קאוס החמודים:

“אנחנו ארגון אנטי-קולוניאלי פלסטיני הפועל בפלסטין ההיסטורית מאז 2001 וקורא תיגר על הדיכוי הפטריארכלי, הקפיטליסטי והקולוניאלי. אנחנו משתפים פעולה עם עשרות ארגוני חברה אזרחית פלסטיניים במטרה ליצור תוכניות ומרחבים שבהם אפשר לדון בשאלות של שונות מגדרית ומינית. במשך שני עשורים, “אל-קאוס” עבדה ללא ליאות להיאבק באלימות של הכיבוש הישראלי כמו גם באלימות החברתית כלפי להט"בים פלסטינים בחלק מהחזון שלנו לשחרור פלסטין. אנחנו נמשיך בכך למרות המחסומים הקולוניאליים והאיומים ברדיפה מתוך תקווה להרחיב את הדיון בשונות מינית ומגדרית”.

אבל יא אהבלים, אם “תשחררו” את פלסטין אתם הולכים, במקרה הטוב, לעוף מהגגות או לעבור אונס או לינץ’ קטנטן במקרה הרע… מה נסגר אתכם??

לולז, הרגרס זו הקומדיה הכי גדולה בעולם.

הפתרון: אם אתה מבקש חלב רגיל ומישהי מתקנת אותך לחלב פרה, אז לבקש “תביאי חלב… פרה”.

אחד הפוסטים אוחד לנושא קיים: פוליטיקה וזה :: Save the Date 1/11

אותי זה משעשע שמתחילים לעבור מ “אל תתקוף/תפריע/תפגע באנשים שאתה לא מסכים עם דרך החיים שלהם” (דבר שהוא נכון לחלוטין) ל “אם אתה לא תומך אקטיבית בדרך החיים של אחרים אנחנו נעניש אותך”.
החרא הזה התחיל עם BLM והנה הגענו לפה עכשיו.

כשקראתי את הידיעה חשבתי: “מסכן. מה הוא צריך את כל תשומת הלב עכשיו?? יפגעו לו בקריירה ובטח כל מיני אוהדים או עיתונאים ווק ויפי ינפש לא יעזבו אותו” אבל אז גילית שלמזלו הוא שייך לדת האהובה על הווק.

אז אני חושב שהם יברברו קצת ברשתות החברתיות, לא יהיו כתבות שיקטלו אותו (אהיה מופתע אם ה"עיתונאי" האהוב על הפורום וחובב המחקרים יעז לצאת נגדו בפוסט “זועם ומזועזע”) ואז זה ייעלם לגמרי.

לא ידעתי איפה להשים את זה. אבל זה פעם שנייה בחודש שקבוצה מופרעת ועבריינית מנסה להרוס יצירות נדירות. אני לא חובב אומנות, האמת היא שאני לא יודע על זה כלום. אבל זה מרגיש שיש קבוצה פרבילגית שמותר לה לעשות הכול בגלל שהם עם המטרה הנכונה סו קולד. אני בטוח שלא יעשו להם כלום, וזה הכי עצוב.
נ"ב, מישהו פה יודע למה הם מתמקדים דווקא בציורים מפורסמים?, כאילו לא הבנתי את המטאפורה שלהם

https://m.ynet.co.il/articles/sj7tpafvj

הם נגד נפט אז הם מתמקדים בציורי שמן. אין לי מושג.

הציור הקודם היה של חמניות ועכשיו של קש. כאילו קטע של לא אכפת לכם מהטבע אבל אכפת לכם מציורים של טבע.

מטומטם ביותר וכבר במקרה הקודם אני טענתי שזה יהפך לטרנד טיק טוק מטומטם…מצער מאוד לראות שצדקתי :confused:

אגב אם הציור נפגע (הקודם לא) אני מוכן לחתום על עצומה שיכריחו אותן לשלם כמה שהוא שווה עד סוף חייהן.
(וגם אם םא נפגע שיענישו בחומרה ליצור הרתעה כי זה לא הסוף של הטמטום הזה)

מילא הייתה להם איזו מטרה נעלה שצריכה באמת שיסיטו אליה תשומת לב, אבל זה?? התחממות גלובלית? ה"בעיה" שהיא פופולרית כמו משחקי הכס?

ילדות קטנות שרוצות תשומת לב…

מסכים עם ההודעה. רק חייב לתקן בקטנה, שגם אם בטעות לקבוצה הזו יש 100 מיליון דולר (ובינינו פחחחחח). עדיין הכסף יהיה חסר ערך כשהיצירה נהרסה. ליצירות יש אימפקט וערך מוסף שונה מכסף. אני לא משפטן (ובלימודים הכי שנאתי את הקורסים המשפטיים), אבל חייב להיות עונש מאסר על ונדליזם ופגיעה ביצירות פאר עם ערך לדורות הבאים. פשוט חבורה של פריבלגיים מסריחים שלא יודעים מהו מחסור והדבר האחרון שאכפת להם זה הדור הבא שייחסך ממנו לצפות ולהתענג על העבר.

מזל גדול שזה מאחורי זכוכית עבה.
אבל מצחיק איך חסרי החיים וחסרי ערכים האלה מנסים להרוס ציור של ואן גוך… יש להם מושג על החיים שלו בכלל?
הם מאוד מזכירים לי את דאע"ש, שהרסו יצירות עתיקות כי זו “כפירה”. כך זה הרגרס.
מתישהו, הרוב השפוי חייב להגיב ולהעמיד את הסרטן הזה במקום.

הורסים לנו את התרבות והיופי בשם כל מיני גחמות. כאחד המתעסק באומנות (אדריכלות ועוד) אני מזועזע איך הן לא יושבות מאחורי סורג ובריח. אם בשם חופש הביטוי מותר לעשות הכל, מתישהו יהרגו כדי ‘להעביר נקודה’…

זה ממשיך כשהטרלול הפרוגרסיבי לוקח ילדים מבולבלים - לרוב פגועי נפש ממש ומאדיר את הבלבול שלהם באמצעות שינויי מין וכדומ’ במקום לעזור לאדם שבמצוקה.

עד מתי לעדה הרעה הזו?? מחליא

לא ביקשו ממנו תרומה. מה אכפת לו לענוד את הסרט הזה? מה מפריע לו?

קוראים לזה חופש הביטוי ו/או compelled speach וזה האמ-אמא של המדרונות החלקים. אני לחלוטין עם רביע בזה, זה כמו לחייב ערבים ישראלים לענוד סרט עם מגן דוד במשחקי הליגה. בטח כשפיפ״א כביכול מתנגדת בתוקף לשילוב פוליטיקה בספורט.