ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

הם רושמים מאכזב וזה גורם לי לחשוד שהיו להם ציפיות כלשהן מדסקל.
מצחיק, רק אתמול התפעלנו מהאובייקטיביות שלו במאבק בין הפרמייר ליג לסיטי.
לזכותו יאמר שהפעם הוא לא דחף קישור מונפץ לפוליטיקה בישראל. :ok_hand:

לאפורטה מגן על השם של המועדון ואומר את כל מה שאני חושב. מי שעדיין לא נופל לו האסימון כל הפרשה הזו זה רק בשביל לסמן ללאפורטה להתפטר בשביל שיחליף אותו יס מאן שימלא את כל הפקודות של טבאס.

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1628000699169513479

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1628001150476726272

לא הייתי מתרגש מהטיעון הזה משה. זה כבר תשובה אוטומטית של כל פוליטקאי. (להבהרה, לא אומר שזה לא נכון).

ברור לי שהוא פולטיקאי עם כל המשתמע מזה. אבל הוא בבסיס צודק. האם הוא מגזים ואולי מנסה לעגל פינות לטובתו? ברור שכן אבל זה לא סותר את הבסיס. מספיק לראות מה הלה ליגה עושה בשביל לסכל את החוזה של גאבי ולאיזה קטנונוית הם מגיעים . הם מערערים על על זה לבית משפט אחרי שהפסידו וזה על פאקינג שחקן אחד. זה לא נראה לך מסגיר ?

זה קמפיין שנועד להעניש את לאפורטה על הסופרליג.

האמת, זה צעד יחסית תקיף של לאפורטה. רוב הראיונות והניאומים שלו הם מאוד פלוטיקלי קורקט ומחושבים. הפניית האצבע הזאת לטבאס היא לא משהו שגרתי אצלו.

זה כי טבאס קרא לו להתפטר.
טבאס ממש לא פוליטיקלי קורקט, אז לפעמים הוא יקבל תשובות לרמה שלו.
אני לא חושב שהוא מתנכל לבארסה בכוונה תחילה, אלא לא רוצה שכל קבוצה תקפוץ אם הוא ייתן לבארה הנחות. המקרה של החוזה של גאבי זאת התעסקות בשטויות בדיוק כדי להראות לכל השאר שאין הנחות לאף אחד. לבארסה זה לא מזיז כל כך, הרי גאבי ישחק בכל מקרה, על תקן שחקן קבוצה ראשונה או על תקן שחקן בארסה ב’.
טבאס לא נראה טוב כשבארסה מדווחת על הפסדים גדולים ובו בזמן שולפת 200 מיליון לרכש. השאר ישאלו איפה הפייר פליי פה, אז טבאס מתנפח ועושה שרירים בכאילו.

דימה מתח הבחירות? אין סיכוי להביא מישהו במקום טבאס?

אין לי מושג, אני לא עוקב אחרי פוליטיקה.

דימטרי מה אתה עוד צריך לשכנע אותך שזה כבר מעבר לעניין מקצועי או ניהולי?

במשך שנים הוא נתן לברתומאו להתשתולל ולבזוז את המועדון הזה חופשי ופתאום מגיע לאפורטה, שגם אם אפשר לבקר אותו ויש על מה, אין אחד שיחלוק שהוא נוקט בצעדים שעוזרים להבריא את המועדון ולהחזיר אותו לשפיות ודווקא מולו הוא משתולל? אני לא יודע כבר איך אפשר להתכחש לזה יותר.

מעניין אותי אם יש אוהד ריאל שחושב שאפשר להחזיק את הלה ליגה רק עם ריאל מדריד חזקה ובלי ברצלונה. אוהדי ריאל צריכים להיות באותה הסירה איתנו בסוגיה הזו.

אם ברצלונה באמת “שיחדה” שופטים אני הראשון שהיה בעד לתת לה עונש ועוד עונש חסר תקדים. אבל שמביאים את אחת העונות שהשופטים הכי הרבה “טעו” לחובת ברצלונה ושהפסדנו את הליגה באותה שנה זה מגוחך. ומי מתלונן נגדנו אתלטי . פאקינג קבוצה שזכתה באליפות בזכות החלטת שופט שגויה ושזכתה בסטדינג אובישן מהקהל של ברצלונה באותו משחק מאספניול אין לי ציפיות.

דרך אגב מי זה טבאס שיקרא ללאפורטה להתפטר? הוא אחראי על הלה ליגה ובנתיים אחד הגורמים המאוד מרכזים למה הלה ליגה קורסת מול הפרימיר ליג. מי הוא שיתעסק במי נשיא של ברצלונה. fuck him במקום לשחק אותה עבו אלי מול ברצלונה שיתעורר ויתחיל לעשות את העבודה שלו.

תוסיף לשם גם את אתלטי, ולנסיה וסביליה.

לצערי השלוש האלו התרסקו כל כך חזק שאת המחיר לזה אנחנו משלמים כבר היום.

מובילים את הליגה בגאון ומתפרקים בבית מול היונייטד. כואב כמה שהליגה שלנו נחלשה.

אם המשחק מול היונייטד אומר כמה הליגה שלנו חלשה, למה המשחק אתמול של ריאל מול ליברפול לא אומר כמה היא חזקה?

חוץ מזה שלא בדיוק התפרקנו מול מנצ’סטר.

אבל איל, ליברפול מקום 10 בערך בליגה האנגלית. ליברפול סובלת משנות הדמדומים של קלופ, כמו שקרה בדורטמונד. אי אפשר להיות כל הזמן למעלה.

ריאל הביסה קבוצה שהיא הייתה אמורה להביס, רק בעיתונים עשו מזה רומנטיקה.

אני לא אוהב שמסיקים מסקנות ממשחקים בודדים מול יריבות במפעל אירופי, במיוחד בשלב של נוקאוט באופן כללי. לא לטובה ולא לרעה. אני כותב שהלה ליגה נחלשת ממראה עינים ומאחד שרואה כל שבוע משחקים בה. לא כמו פעם אבל עדיין.

פשוט מראה עינים.

ויונייטד מקום 3 בליגה האנגלית, 3 נקודות מאחורי סיטי הכל כך מפחידה והכי טובה בעולם, ו-5 נקודות מאחורי ארסנל (ומשחק יותר) המוליכה, ובמומנטום טוב.

זה בדיוק העניין שאני מנסה להעביר - הליגה הספרדית נחלשה מאוד. ברור לי. אבל זה שיצאנו עם 2:2 בבית מול המקום השלישי בליגה האנגלית, קבוצה שנמצאת באחלה פורמה מאז החזרה מהמונדיאל, זה לא מה שמראה את זה. זה לא שחטפנו פה בראש מאיזו לידס.

לא אמרתי שקיבלנו בראש מלידס. גם לא הפסדנו ליונייטד - רק תיקו בקאמפ נואו.

אבל בליגה אנחנו אשכרה שוברים שיאים, כן? זה נראה לך משקף את החוויה האירופית שלנו?

החוויה האירופית שלנו העונה מתחלקת ל-2 (לפני ואחרי המונדיאל, בגדול), כי גם ברצלונה משחקת אחרת (סגנון משחק, ורמת משחק) ב-2 התקופות האלו -

1. חטפנו בראש מבאיירן ואינטר. לא קבוצות מסכנות, אבל לפחות את האיטלקית היינו צריכים ויכולים לעבור גם ביכולת של ברצלונה של תחילת העונה. אממה? שופטים, והגנה מרוסקת (להזכירך שאראוחו, קונדה וכריסטנסן היו פצועים בחלק מהמשחקים המכריעים), שגם אם לא הייתה מרוסקת, הייתה פחות מתואמת.
  2. עשינו 2:2 בבית מול הקבוצה במקום השלישי באנגליה, ואולי במקרה זו שנמצאת במומנטום הכי טוב בליגה (גם אם אני לא מדייק, היא כנראה עדיין בטופ 3 של הקבוצות עם המומנטום הטוב ביותר) מאז החזרה מהמונדיאל. כל זה כשבוסקטס ודמבלה פצועים וצ’אבי החליט לעשות שטויות ולעלות עם אלונסו במקום כריסטנסן ואראוחו במקום דני אלבס (*).

6 משחקים באלופות, כש-2 מהן נגד קבוצה קקיונית ו-2 מול באיירן מינכן, הם לא מדד לאיכות הליגה הספרדית, ובטח ובטח שלא משחק אחד מול קבוצה בטופ של הליגה האנגלית. לצפות שנגרד מעלינו את יונייטד הנוכחית, עם ברצלונה הנוכחית, גם אם אנחנו במקום הראשון בפער 8, והם במקום השלישי בפער 8 (**), וגם אם המשחק בקאמפ-נואו - זה קצת לא מציאותי. במיוחד כשאנחנו מתקשים לכבוש מול קבוצות קצת פחות מאיימות כרגע. גם ברצלונה ההיא לא יצאה מכל מפגש, אפילו בבית, עם ניצחון קליל.

הליגה הספרדית נחלשה, ונחלשה בגדול. אין לי טיפה של ספק ואין לי מיליארדית של יכולת או רצון לערער על זה. אבל תיקו ביתי מול יונייטד, והדחה אפשרית מחר, הם לא מה שמוכיח את הנקודה הזו. בדיוק כמו ש-5:2 של ריאל על ליברפול, באנפילד, לא מוכיח ההיפך.

נכון. אבל כן אמרת שהתפרקנו.
אתמול ראינו התפרקות, במשחק אחר. במשחק מול היונייטד זה ממש לא היה המצב.

(*) אני יודע, גם יונייטד חסרה לא מעט במשחק הראשון, וזה בהחלט משהו שראוי להתחשב בו, אבל אני שנייה מסתכל רק מהצד שלנו.
(**) ליברפול נמצאת מתחת ליונייטד בטבלה, כרגע, בפער של 14 נקודות, אבל עם 2 משחקים חסרים. כלומר - פער של 8-14 נקודות בין היריבות המושבעות האלו. ולכן ההשוואה שלי בין ריאל-ליברפול, לברצלונה-יונייטד.

לא יודע. מה שהוא עושה עכשיו עדיין נראה לי מקצועי.

הוא נתן לברטומיאו להשתולל ועשיו הוא מנסה לתקן. זה התחיל עוד לפני שברטומיאו עזב, טבאס לא נתן גם לברטומיאו להשתולל אחרי פגרת הקורונה. אם לא היה טבאס, היינו עכשיו עם גריזמן + 2 פלופים ב 150 מיליון כל אחד במקום מסי וחוב של 2 מיליארד.

לטבאס אין שום חוש הטאקט, רואים את זה גם בסדרה על הסופרליג. אני לא מתיחס לשטויות האלה.
טבאס עושה חיים קשים גם לבטיס ולאתלטיקו, רק שלהם אין חוזי עתק שהם ירשו מהנשיא הקודם. אבל הם מוגבלים גם. גם ולנסיה.
כל הליגות קורסות מול הפרמיירליג. ריאל לא קורסת, גם באיירן ואולי PSG, אבל יתר הקבוצות כן.
כאן אפשר לראות תוצאות בין קבוצות ממדינות שונות . כולם מפסידים לגדולות של הפרמיירליג.
כך נגיד 5 שנים אחרונות ותראה כמה הקבוצות בגרמניה (למעט באיירן) או איטליה השיגו נגד האנגליות.

זה לא השוואה נכונה. אף ליגה לא היתה יותר טובה או ברמה של האנגלית. הליגה הספרדית כן. אף אחד לא דיבר אף פעם שהגרמנית ברמה של האנגלית על ספרד כן (מדבר לא בעידן העתיק אלא בשנים האחרונות). תסתכל מה האנגלים עשו שהם הבינו שהם צריכים להתחרות . הם לא גירשו את הכוכבים הכי גדולים שלהם מחוץ לליגה. ואימללו את הקבוצות הבכירות שלהם אני די בטוח בזה.

יש באנגליה קבוצות שהן sustainable לאורך תקופה?
פרמיירליג זאת בועה, הם מפסידים המון כסף למרות חוזי שידור אדירים. את זה גם טבאס אומר לכל עציץ שמוכן להקשיב, אבל לא רק טבאס.
אתה רוצה להתנהל כמו סיטי או צ’לסי? אם לא , אל תבזבז אם אתה לא מרוויח.

אני מסכים שאם מודדים חולשת הליגה לפי הפער ממנה לליגה האנגלית, אז ליגה ספרדית נחלשה. אבל כל הליגות נחלשו. פעם קבוצות טובות בגרמניה ואיטליה יכלו לדגדג קבוצות אנגליות, עכשיו כבר לא.
לא טבאס אשם במצב הזה, אלא הליגה האנגלית .
אין מה לעשות, בסוף הכסף מדבר. האנגלים קונים כל מה שזז, לשאר נשאר פירורים. אני מחכה לראות מה יעשו בבאיירן כשכל כוכב גרמני חדש יעדיף את הכסף באנגליה או ב PSG במקום להצטרף אליהם.

אני לא חושב שאנחנו מתנהלים כמו סיטי או צלסי לא לטובה ולא ולרעה. אבל אני כן חושב שלאפורטה מצליח לייעל אותנו ולשפר ובמקום שהליגה תשתף פעולה איתו היא כל הזמן ממציאה חוקים בשביל לקבור אותנו. העיקרון צריך להיות שאירגון שמנסה להבריא ומתחיל להתנהל בצורה נכונה הרגולטור צריך לתת לו טיפה חמצן לא להמשיך ולהוריד לו פטיש חצי טון עליו. זה לא שאני חושב שצריך לתת לנו כרטיס חופשי להכל. אבל אני מצפה לשיתוף פעולה והלה ליגה תעזור איפה שהיא יכולה. לא רק לברצלונה. לכל קבוצה שמראה התיעלות וצימצום חובות.

ובכלל שהוא פותח את הפה ותוקף כל יום שני וחמישי את ברצלונה. אני רוצה להזכיר לך שבזמן שקונדה התאפק ולא חתם בצלסי הוא בצורה חצופה אמר שאין לנו כסף וכמעט סיכל את העיסקה זה גם היה התפקיד שלו?

המשפט והעירעור מול גאבי שהוא פשוט נלחם עד השופט האחרון מולנו זה גם הכרחי?