פנטזיות, העברות וחוזים: ברוך הבא דני אולמו, להתראות רוברטו, פיי וגונדואן. לנגלה ורוקה מושאלים

אז מי ממלא את המשבצת של פליקס כשהוא נכנס לאיזור של גונדואן שבא לקבל את הכדור?

לי ברור שגונדואן לא רק שיחק בעמדה הזו, ולא מעט מהזמן גם ברח משם כי הוא לא הצליח לקבל את הכדור.
אני כרגע מתייחס לטענה שגונדואן/קשר התקפי צריך לנהל את המשחק. אפשר גם לנהל דיון על מה קרה בפועל אבל זה לא הנקודה בעיני.

בתיאוריה קאנסלו, בפועל דברים לא עבדו תמיד ככה והיה לא אחת בלגאן במגרש.

תשמע מה זה צריך… זה השחקן ואתה משחק לחוזקות שלו. צריך להיות קצת פרגמטי בעניין הזה כדי למקסם את היכולת שלך מהשחקנים.
מסכים להדיון על מה שקרה בפועל לא רלוונטי.

ואז אגף שמאל שלך ריק?
נראה לי שהלכנו לאיבוד פה.

גונדואן לרוב שיחק בתור הקשר הקדמי מצד ימין.
כשהוא בא אחורה זה היה באיזור הימני של המגרש ליד קונדה, ימאל ומי ששיחק בלם או קשר מצד ימין.
הבסיס הוא שגונדואן לא יצטרך לבוא אחורה כי הנעת הכדור מתקתקת. לפעמים עושים חילופי מקומות כדי ליצור בלאגן אצל היריבה, אבל כשזה קורה זה זמני ומישהו צריך להחליף את גונדואן.
יש גם את הסיאואציות שהקבוצה אבודה ואז השחקן הזה יכול לעזוב את העמדה כדי לעזור בהנעת הכדור אבל הוא בעצם משאיר את השטח הזה ריק, וזה לא מעיד על דבר חיובי בנוגע למה שקורה על המגרש.
זה גם מה שלבנדובסקי היה עושה הרבה וזה סימן לא טוב בנוגע לצ’אבי.

בשורה התחתונה, מהקשר הקדמי על המגרש מצופה לאכלס בעיקר את המרובע שבין המגן-בלם-כנף-קשר.
כשהוא נמצא באיזור הזה הוא רואה הרבה פחות מהכדור כי הציפייה היא שהוא ‘‘יתחבא’’ לשחקני ההגנה ויקבל את הכדור באיזור הכי מסוכן משם הוא יפעל בזריזות כדי לייצר מצבים. זה הבסיס התיאורטי.

אני מסכים, אבל פה כבר נכנסים לאיכויות של השחקן, סגנון המשחק הקבוצתי, המאמן ושאר הסגל.
אחת הטענות הבולטות שאני ראיתי נגד צ’אבי הייתה חוסר הגמישות הטקטית של הקבוצה, והשבלוניות שבתנועה של השחקנים.
מצד שני אחד הדברים הכי זכורים מבארסה של השנים האחרונות של מסי, אלו חילופים המקומות שלו עם רקיטיץ’.
דוגמה טובה לקשר התקפי שיורד אחורה כדי לנהל את המשחק.

צ’אבי ואינייסטה?

בוא נתעלם מהעשור וחצי שעבר מאז שיאם ומהעובדה שהם בעצמם עברו אבולוציות במהלך הקריירה.
את צ’אבי היית מגדיר ‘‘קשר התקפי’’?

אלא איך תגדיר אותו? במשולש הקדוש היה קשר אחורי אחד (בוסקטס) ושני קשרים התקפיים (צ’אבי ואינייסטה).

היום קבוצות מנסות לשחק ישיר ומהיר יותר כדי לפתוח את המשחק ולהימנע מבונקרים. במצב כזה הקשרים ההתקפיים הולכים קדימה יותר, כמעט כמו חלוץ נסוג, והמחיר הוא שמאבדים את השליטה המוחלטת על הכדור ואת מרכז המגרש.

מאמנים מודרניים מנסים לפצות על זה בעזרת משחק אגפים ובעזרת בלמים שיודעים להתנהל עם כדור ולבנות התקפות.

בפועל אין קבוצה שמצליחה להביא את זה לרמות השליטה שהיו לבארסה. יש אבולוציה של הטוטאל פוטבול אבל האבולוציה לא מביאה אותו לרמות שהוא היה בהן. לא סיטי של פפ ולא אף אחד מצליח להתקרב לכדורגל של הפפ-טים ולאינרציה של לוצ’ו-טים.

הנה ה-Here we go של פבריציו -

שיהיה לו בהצלחה. וגם לנו.

אפשר להשחיל מילה בדיון הטקטיקה וההיסטוריה שלכם?

העיתונים עדיין לא נרגעו עם הבריחה של ניקו ומבחינתם קיצוני שמאלי עדיין על הפרק.
MD דוחף את רפאל לאאו שמאוד מאוד יקר אבל איכשהו צריך למלא דפי העיתון.

ספורט דוחף את פדריקו קייזה שיעלה לדעתו 10-15 מיליון, לא בתכניות של מוטה ביובנטוס, עדיין צעיר יחסית, והיה שחקן אדיר בשיאו. הבעיה איתו זה כמובן הפציעות, אחרת היה עולה 100 מיליון. בעיתון טוענים שהוא החלים לחלוטין ובארסה שוקלת אותו ברצינות.
אני לא זוכר באיזה הקשר שמעתי כבר “החלים לחלוטין” . אולי פאטי? אומטיטי? פדרי? אראוחו? דה יונג? לא משנה.

על קינגסלי קומאן בינתיים הפסיקו לדבר, אבל יש עוד זמן עד סגירת החלון.

עוזב בחינם, אני הייתי מקווה שלפחות סיטי יסכימו לותר לנו על החוב של פראן… אבל על מי אני עובד.

אני באמת מקווה לבחירות ואי אמון בסוף השנה. ההנהלה הזו נכשלה בצורה הכי מחפירה. נכון הם עדיין לא ברמה של “ברתומאו” אבל בדרך לשם.

ביזיון מוחלט.

אולי לא הבנתי את ההקשר, אבל בהתייחס לגונדואן נטו, אני זוכר שלפני שנה הוא הגיע לבארסה בחינם, כלומר סיטי עשתה טובה כלשהי לבארסה. בנוסף השנה הם מסכימים לקחת אותו “as is” שזה מה שבארסה נואשת לעשות מה שיותר מהר גלומר סיטי עושה עוד טובה לבארסה. לכן בעיני נטו סיטי ויתרה לבארסה על הרבה כסף בקשר אליו.
עכשיו לטעון שלהעביר אותו לסיטי בחינם זו פעולה כלכלית רעה של בארסה? אשמח להבין למה אתה חושב אחרת (בהתעלם מזה שמכרו לכם את גרסיה ופראן והתברר שבמחיר מופרז, רק בדיעבד)

הוא סיים חוזה, לא עשו לנו טובה.

אנחנו מצד שני עושים טובות לכל העולם ואחותו כי המצב שלנו כמובן מזהיר…

דיווחים היום שרוקה יגיע לבטיס בסוף, ככל הנראה בהשאלה לשנה, לא תהיה אופציית קנייה לבטיס.
בטיס תכסה את רוב השכר שלו, 3.5 מיליון ברוטו.

אנחנו אפסים ולדקו יש מומחיות במו"מ כמו לאחיין שלי בן 5.

כל שחקן שעוזב בחינם שיש לו חוזה זה החלטה רעה כלכלית.

אבל גיא הסביר את זה יותר טוב.

רק מציין שמתאו מורטו מדבר על זה שבטיס תכסה רק את רוב השכר שלו. זה לא מוזכר אצל פבריציו (מצד שני - גם לא נאמר אצלו בכלל מי תכסה כמה, אז אולי אין סתירה). זה גם לא ממש יפתיע אותי.

כמו שציינו לפני , הוא הגיע לבארסה אחרי שסיים חוזה ולא הסכים לחדש. הם לא עשו לנו טובה, הם ניסו לשמור אותו.
גם עכשיו הם לא ממש עושים לנו טובה. לגונדוגן היו עוד מחזרים, אם לא סיטי הוא היה הולך לקבוצה אחרת. מי שעשה לנו טובה במקרה הזה הוא גונדוגן עצמו. וגם זה עוד צריך לבדוק, אולי אנחנו משלמים לו כסף כדי שיעזוב.
לפני גונדוגן, סיטי עשו לנו בעיקר צרות:
דחפו לנו את האסון הזה פראן טורס ב 55 מיליון .
בארסה רצתה את אריק גרסיה חצי שנה לפני תום החוזה שלו, בתשלום קטן, אבל הם לא הסכימו לשחרר. בסוף הוא לא שיחק אצלם בחצי שנה הזאת.
לא הסכימו להתגמש על המחיר של ברנארדו.
לא מסכימים לשחרר את קאנסלו בזול, למרות שהוא רוצה מאוד לחזור.
המקרה היחיד שעוד איכשהו אפשר להגדיר “טובה” זה שהם לא לקחו דמי השאלה על קאנסלו בשנה שעברה. וגם זה בגלל שהם רצו להיפטר ממנו נואשות.

למה שיעשו לנו טובה אם אנחנו מתנהגים כך?

אני ומציע לך את הבית שלי בחינם, אתה תתעקש לשלם לי עליו?

במקרה שלי אני גר בפתח תקווה אז זה בטח קללה.

קיבלת שחקן בחינם, עכשיו אתה מבקש ממנו ללכת, אתה לא יכול גם לדרוש לקבל על זה כסף.
אי אפשר להתלונן על כל דבר.

רוקה לבטיס זה נהדר.

ועכשיו סקיי ורומרו מדווחים על התחממות בגזרת קייזה.

רק עוד קצת עד ה-30 לאוגוסט.

אני אחרוג מהדיון שהיה כאן - זה שוב נראה כמו שליפה מהמותן כל מה שקרה, הרי ז’ואן לאפורטה אמור להיות בקיא במספרים ולהבין שרכישת דני אולמו גוררת ‘קנס’ כלשהו וצריך לוותר על אילקאי גונדואן. כמובן שגונדואן מבוגר ואולי נותרה לו עוד עונה אחת בטופ, אולי שנתיים, אבל סביב אולמו מרחפת שאלת הכשירות. גונדואן מוכח יותר ממנו ושווה שערים ובישולים (מסכים שהוא פחות הזיז את הכדור ממה שציפו ממנו). אני חושב שגונדואן לצד כמה אמירות שנפלטו לו שיש שיראו בהן משהו טוב - היה מעין “חומה” עבור שחקנים אחרים שאו שהיו פצועים או לא עמדו בציפיות. ברצלונה נחלשת. ויש יותר מדי מקרים כאלה מצד לאפורטה.

פדריקו קייזה שחקן מעניין, חושב שמקצועית ליובנטוס אין את הלוקסוס לוותר עליו אבל זה ברור שהוא בסוגייה כלכלית. מה שכן, שוב, זה פלסטר זמני, לא רואה הצלחה משמעותית יותר ממה שהיה עם ז’ואאו פליקס שהיה טוב לפרקים אשתקד והיה ברור שלא יכול להכריע משחק גדול. אגב ממה שראיתי ביובנטוס ומודה שלא עקבתי כל שבוע ואי אפשר להאשים אותי - הוא יותר חלוץ שני שם מאשר שחקן אגף ב-4:3:3 כמו בעונת הבכורה הנהדרת שלו וכדומה.

קייזה הוא לא בדיוק ההגדרה לשחקן פציע.

הוא קרע צולבת, ולא חזר אותו דבר. הוא עדיין מוכשר מאוד, דריבל מעולה וחכם. אבל האקפלוסיביות שלו די נעלמה ולמעשה הוא כבר די בתקרה שלו. הוא מסיים חוזה עוד עונה ורוצה עוד כסף - יובנטוס לא רוצה לתת לו. הקיץ הגיע גם מוטה שלא מאמין בו.

לא יודע מה זה קייזה הזה, אם אנחנו לוקחים שאריות של יובה מצבנו מתחת לתחת. בכלל, לפי הסכום ביחס לשוק של היום זה מקסימום אלירן עטר. אין כסף שלא יביאו פלסטרים שנופלים במים…