פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

ברור שאוהדי ריאל ישבחו את ההנהלה שלנו.

יאספר פאקינג סיליסן עבור נטו של ולנסיה. איזו עליבות. פלורנטינו היה מוציא עליו 50-60 מליון אירו קליל

בינתיים בגזרת דה ליכט, בארסה פשוט ירדה ממנו כדי להתרכז בניימאר. ללא קשר לגריזמן שיגיע ב100%.

אוי העולב.

למה זה ברור?

אני רואה הנהלה שהביאה את ניימאר בזמן שריאל הביאה את בייל, שהביאה את סוארז בזמן שריאל הביאה את חאמס, שלא מפסיקה לחפש את החלוצים הכי טובים בעולם בזמן שבריאל נתקעו עם פאקינג בנזמה.

אז כן, לא הביאו את דה ליכט, למה בכלל הייתם חייבים את דה ליכט? אתם לא במצוקת בלמים ויש עוד קבוצות בעולם, אף פעם לא שמעתי אוהדים שכל כך יורדים על הנהלה כי הם לא הביאו שחקן כלשהו.

ולדעתי גריזמן, שאתם כל כך סולדים ממנו פה, הוא אחד מ5-6 השחקנים הכי טובים בעולם, מה אתם כל כך מפחדים שיגיע? בדיוק מדיניות הרכש הזו שמביאה קודם כל שחקנים מפלצתיים ומוכחים היא שעוזרת לבארסה לזכות בכל כך הרבה אליפויות.

לא רון, לא הבנת. מסתבר שקוראי הפורום אוהדי מדריד שייכים לדירקטוריון ברצלונה ויש להם אינטרס לתמוך בהנהלה שדופקת אותה.

מדיניות גלאקטיקוס לא הביאה תארים למדריד (לא ביחס ערכי לכסף שהשקיעו בהם), וגם לא מביאה \ תביא תארים לברצלונה.

לברצלונה הייתה פילוסופיה שהגיעה מהנוער ועד לבוגרים. ביחד עם מסי הפילוסופיה הזו הניבה קבוצה מפלצתית ששלטה בספרד באופן מלא ובאירופה באופן חלקי למשך עשור.

ההנהלה הנוכחית השמידה את הפילוסופיה והערכים שבונים קבוצה לטווח ארוך, קנתה קראקים (תמיד קנינו קראקים, אבל כתוספת ולא כבסיס), ועל הדרך מרוקנת את הקופה באופן מחפיר ומביאה אותנו לגירעון.

לא רואה צורך להזכיר את כל עניין הפלילים שההנהלה הזו מעורבת בו, ואת זה שכחלק מהניסיון להציל את התחת שלהם הם הכפישו את המועדון בפלילים הללו (שבוצעו תחת הנהלתם).

חברים, זו לא הקבוצה שלכם, לא חשבנו שתקחו ללב את כמה שההנהלה שלנו עושה נזק למועדון.
לנו זה יושב בבטן, לכם זה צרות של מישהו אחר…

מדיניות גלאקטיקוס הגדירה את ריאל מדריד כמועדון עוד לפני שהמושג היה קיים. העובדה שבניסיון הראשון פלורנטינו עשה מס’ טעויות גדולות ובשני נדרש להתמודד עם אלוהים על המגרש לא משנה את העובדה שזה הגורם מספר אחד לכך שמדובר במועדון הכדורגל המעוטר ביותר בהיסטוריה.

הבעיה עם הדיון הזה היא, כמו תמיד, פרופורציות. אם הטיעון הוא שכל אדם שלא קוראים לו לאפורטה* והיה נשיא ברצלונה בוגד בערכי המועדון - אז יש בעיה עם ההגדרה של ערכי המועדון, כי הם לא חלים על 80% משלושת העשורים האחרונים נניח. אחרת - דוגמאות חברים. איך סרה פרר שמר על ערכי הבלאוגראנה? האם רדומיר אנטיץ’ היה ממשיך דרכו של קרויף? מה קרה בניינטיז? מה קרה עם הקבוצה של רייקארד?

לגבי הפלילים - כמובן שזה חמור. בפן המקצועי וביחס להנהלות הבאמת מזוויעות שהיו לכם בתחילת שנות ה-2000 והנחיתו לא את דמבלה וקוטיניו, אלא את בודווין זנדן ורייזיחר - יש חוסר פרופורציה. גם מצבכם הפיננסי טוב משהיה אי פעם.

* אגב, 5 השנים הראשונות לכהונת לאפורטה, עד העזיבה של רייקארד ומינוי פפ, הן הדבר הכי דומה לגלאקטיקוס שראיתי בבארסה. הבטחת הבחירות שלו היתה בקהאם למי ששוכח, רונאלדיניו נרכש רק אחרי שפלורנטינו “גנב” את בקס.

Uri

טרחת לקרוא את התחקיר שפירסמתי פה על הלה מאסיה?

חייב לשאול

לא הספקתי לצערי וכרגע אני לא מוצא, אם תשלח לינק מבטיח לעבור על זה.

בכל מקרה אני מכיר את הנושא יחסית, מוזמן להעלות טיעונים שקשורים למה שכתבתי.

זה הנקודה שלי , ואולי בזה אתה יכול אולי לנסות להבין את התסכול שלי ושל שוקסקו . אתם טורחים “להטיף”, לנו מוסר כל הזמן. אבל אף פעם לא טורחים באמת ללמוד מה מפריע לנו בהנהלה הזאת.
הבעיה הגדולה שלי לפחות, עם ההנהלה הנוכחית, זה לא רק מחלקת הרכש הדי גרועה שלנו (הכל יחסי ), אלא דברים יותר חשובים כמו שחיתות שקיפות. ודרך, שההנהלה הזו איבדה והרסה לחלוטין.

שום דברי הגנה, או “כנסו לפורפורציות” לא יסתרו את העובדה שההנהלה הנוכחית היא הראשונה בהיסטוריה שסיבכה את המועדון לא רק באישום פלילי אלא גם בהרשעה שלו. (וזה לא פרשת השחיתות היחידה של ההנהלה הנוכחית)

אני לא יודע אם זוהי ההנהלה הכי גרועה או הכי מושחתת שהיתה לנו, כי בהיסטוריה יש לנו הרבה מועמדים לזה. אבל זה לא באמת משנה לי, אני יודע שיש לנו הנהלה נוראית ואיומה בזכות עצמה.
ההבדל הכי גדול, (תחום המקצועי ) שההנהלה הנוכחית, בניגוד להנהלות קודמות, קיבלה את המועדון מלאפורטה בזמנו, אולי במצב הכי טוב שהמועדון היה (אם מחברים ביחד את כל הפינות, מקצועי תדמיתי וכלכלי) וכרגע, כל בר דעת מבין שאנחנו ירדנו משם.

ובקשר לרכש שלנו, שתמצאו לי בריאל מדריד של פלורנטינו רכשים בסגנון של בואטנג דוגלאס ועד אז תוכלו לנסות ולנהל איתי איתי דיון על רכש בברצלונה. רמז אתם לא תמצאו.

להביא את מלך השערים של הפרימיר ליג והשחקן מצטיין שלה, לא נדרש מערכת סקואטינג נרחבת.

יש רכש טוב שההנהלה הנוכחית אחראית לו, אומטיטי וטר שטגן. אבל לצד הרכישות הטובות, יש כל כך הרבה רכשים הזוים להנהלה במועדון שהפסקתי לספור . ובעיקר, ללאפורטה היה את קאריסון. אבל אצלו זה היה די חד פעמי, אצל ההנהלה הנוכחית, יש לנו כמעט כל שנה “קאריסון” חדש…

זה לא סותר שהוא מגיע לקבוצה שכל העמדות ההתקפיות די תפוסות, אם מאמן שחושב שסוארז צריך לשחק 90 דקות גם שאנחנו מובילים 4-1 נגד בטיס…

זה לא סותר, שאם גריזמן היה מועמד לריאל מדריד והוא היה עושה את הסרט שהוא עשה שנה שעברה, אצל פלורנטינו הוא היה נמחק לכל החיים.

קוטיניו ודמבלה בדרך לפסז תמורת שחקן שהשפיל אותנו עד לפני שנתיים , אמור לספר הכל על עמוד השידרה של ההנהלה הנוכחית… להזכירכם, קוטיניו ודמבלה עלו לנו בסביבות 300 מיליון אירו רק בסכום העברה שלהם.

אם הייתי חושב שהסיבה היחידה לשאלה הזו היא להגיד לי שאין לי סמכות לדון בנושא לא הייתי כל כך מנומס - אינך יודע מה אני יודע או לא יודע על סמך העובדה שקראתי או לא קראתי הודעה ספציפית שלך. אני במקרה מכיר את בארסה ואת הנהלותיה ברמה לא רעה ולאורך תקופה לא קצרה במיוחד. כנ"ל התלונות הקבועות על “הטפת מוסר” - אף אחד לא מטיף לכם מוסר, רק אומרים לכם שהנהלה של מועדון כדורגל אמורה להישפט ע"פ הישגיה המקצועיים בעיקר וגם קצת הפיננסיים - ואתם פשוט לא עושים את זה. תגיבו לגופו של עניין ותפסיקו להתלונן שלא מסכימים איתכם, קוראים לזה פורום.

עניין הנוער הוא דוגמה קלאסית - רוב מה שמופיע בתלונות שלכם/בארסה מניה אלו תלונות של אנשים שעזבו את המועדון וברור שילכלכו עליו בדיעבד. באופן כללי הזנחה של מחלקת נוער זה אולי הסממן הבולט של מועדון על אירופאי - אולי מאכזב, ואני בהחלט מבין את הרצון שלכם למחלקת נוער משגשגת, אבל זה המצב והנוער אמור לשרת את הבוגרת - לא להיפך.

זה אולי נכון שאתם כבר לא בשיא-שיאי כל הזמנים של המועדון, אבל בוא נזכור שרוסל היה נשיא כבר ב-2010 וחלק מזה לפחות היה תחתיו. חלק אחר מזה התאפשר בזכות הקשרים החזקים מאד שלו עם נייקי דרא"מ כסגן של לאפורטה, שאחראיים על מצבכם הכלכלי שהשתפר פלאים. פרט לכך, העובדה היא שבשורת התוצאות, עם כל החרא, אתם באחת התקופות הטובות בהיסטוריה של המועדון. זה אולי גם מסי, אפילו הרבה, אבל זו התוצאה. לאורך כל שנות רוסל וברתומיאו לא היתה עונה גרועה כמו צמד העונות תחת לאפורטה ב-2006-08, עם סגלים מפוצצי כוכבים לכאורה וגם לא מעט שחקני בית. עונה מזעזעת באמת לא חוויתם מאז 2003.

למי איכפת מדוגלאס ומבואטנג? הם הערות שוליים חסרות כל השפעה. ולמה פלורנטינו קשור לפה? האם הרמיזה שללאפורטה לא היו נפילות ברכש? גם על הנריקה, חלב, צ’יגרינסקי וקייריסון שציינת (מצא את ההבדלים עם דוגלאס) היו תלונות, אפילו אצלכם בפורום, ואני רק מדמיין כמה קש ברתומאו היה אוכל על רכישה כמו זאמברוטה בהתחשב ביכולת שלו, שלא לדבר על סיידו קייטה, רושטו, אלברטיני, סנטי אסקרו, מקסוול ואחרים.

בגלל שהעלית את פלורנטינו אני אזרוק פנימה גם את חמיט אלטינטופ, לוקאס סילבה וז’וליאן פאובר, וזה בסינון הקדנציה הראשונה (שברובה, באופן אירוני, הבעיה היתה מעט מדי רכש, וכשכבר הגיע הוא היה… אהמ… נגרי משהו).

הבעיה שלי עם ההיסטריה היא בדיוק שהיא לא מאפשרת לבקר בפרופורציה הראויה את הטעויות שההנהלה שלכם כן עושה. זו הסיבה שאתם חושבים שאני מהלל את ההנהלה שלכם למרות שבכמעט כל הודעה שלי בנושא אני מציין שאני חושב שההנהלה שלכם לא מושלמת, עושה הרבה טעויות וכנראה מושחתת הרבה מעבר למשהו שאפשר להתעלם ממנו. לאפורטה היה מוצלח יותר, וגם פלורנטינו מוצלח יותר - הנה, במפורש. אבל ההיסטריה הכללית מונעת ביקורת עניינית על הנהלה שבהחלט מה יש לבקר בהתנהלות שלה. חייב להודות שאתה לרוב כן מצליח להתקד בביקורת עניינית, אבל לא תמיד.

אני לא מדבר על רכשים שהתבררו בסוף בתור פלופ, ברוך השם, יש מספיק לזה לכולם, אני מדבר על רכשים שעננת שחיתות היתה תלויה מעליהם. דוגלאס מהתחלה היה ברור שהוא לא בברצלונה מסיבות מקצועיות. ארדה טוראן הוחתם בברצלונה למרות שיש חוק ברור שאסור לבצע רכש בתקופת בחירות. לסוכן של פרנקי ניתן שוחד . בדמות ההחתמה של הבן שלו לברצלונה ב (ללא שום סיבה מקצועית) את ניימאר רכשו אחרי אינספור עבירות על חוקי מס בספרד ובברזיל ותוך כדי שמשקרים לכל העולם ולסוסיוס את מחיר האמיתי של ההעברה שלו, באן של העברות על הפרה של חוקי העברות בילדים אתה רוצה שאני יציין עוד? וזה רק עבירות השחיתות בתחם של הרכש, יש עוד בתחומים אחרים…

בקשר לעונות החלשות, לאפורטה זיהה אותם והביא את פפ, זה ההבדל.

ההחתמה של הבן זה משהו סופר נהוג ולא “שוחד”. מילאן החתימה את אח של קאקא על חוזה ארוך טווח כדי לשכנע אותו להגיע, למשל. במה זה שונה?

יופי שאתה משווה אותנו למילאן, שנגיע למצב שלהם זה הדבר שמדאיג אותי בתקופה של אחרי מסי. אז תודה

לדעתי אתה מגזים מאוד בהערכתך, גריזמן לא בטופ10, בליברפול למשל הוא לא יפתח בהרכב.

אף פעם לא הייתה פילוסופיה כזאת, זה פשוט במזל יצא להם דור זהב שכלל את מסי, הנוער של ברצלונה לא יותר טוב ממחלקות נוער אחרות באירופה, זה פשוט צירוף מקרים נדיר שכ"כ הרבה שחקנים טובים צמחו ביחד גדלו ביחד וכללו את מסי.
לפני התקופה של מסי הייתה התקופה שברצלונה הייתה נבחרת הולנד ב’, והדור של מסי החליף קבוצת גלקטיקוס שכללה את רונאלדיניו דקו, אטו ועוד כמה וכמה שמות.
והנה אחרי הדור של מסי כשכבר אין שחקנים מדהימים ברצלונה היא רוכשת השחקנים הכי בזבזנית בעולם.

אז אל תהפכו צירוף מקרים נדיר למדיניות רבת שנים שהמועדון דוגל בו ומפתח אותו, טענה שכבר לא מחזיקה מים.

מגוחך, כי חלק גדול מהשחקנים הגדולים שיצאו מהלה מאסיה, גדלו בדורות נפרדים. אבל אל תיתן לעובדות להרוס לך.

למען הסר ספק, היום , לה מאסיה במשבר אמיתי, ולכן כבר מזמן אנחנו לא יכולים להתפאר במחלקת נוער מפוארת או משהו כזה

https://twitter.com/navidjaaan/status/1143164439316914177

מי שחושב ששחקנים כמו מסי צאבי איניסטה בוקסטס ושאר הגדולים סתם הגיעו סתם במזל ובלי שום תיכנון פשוט לא מבין.

מה שיוסי התכון אליו. שעד לפני כמה שנים, כל שחקן ששיחק והתאמן בלה מאסיה שיחק באותה שיטה שהשחקן בקבוצה הבוגרת שיחק והתאמן בה. מהשנה הראשונה שלו בלה מאסיה דרך ברצלונה ב ובסיום, כמובן אם הוא מוצלח מספיק, בקבוצה הבוגרת, . כולם שיחקו תחת אותה שיטה ואותו הסיגנון ואותה שיטת אימונים, וזה אחד הדברים שההנהלה הנוכחית , שינתה ולרעה

כולם פחות או יותר מאותו דור, חוץ מצ’אבי ופויול.
פיקה, בוסקטס, אלבה, פדרו ומסי הם מאותו דור כמעט ויחד עם אנייסטה שעלה לבוגרים שנתיים שלוש לפניהם הם היו השלד שעליו הכל נבנה, לפני אותו שלד לא היה שלד שנבנה על ה"משתלה" שלכם ומאותו דור לא היה שחקן אחד שהצליח להגיע להרכב מאותו “משתלה” חוץ מרוברטו המתנדנד.
לכן מה שמגוחך זה לטעון שברצלונה תמיד נבנתה על ה"משתלה" שלה ורק ההנהלה הנוכחית הפכה אותה לקבוצה שרוכשת כאשר לפני הדור של מסי ברצלונה הייתה מלאה בליגיונרים ועכשיו אחרי שכבר אין כישרונות שוב חוזרים לזרוק מליונים.

אני מבין שלפני אותו דור היה אטו,רונאלדיניו, דקו,דווידס ועוד המון שמות של ליגיונרים שאין לי כוח להיזכר בהם, ומאותו דור כבר הספקתם לרכוש את סווארז, ניימאר, דמבלה, קוטיניו, ארתור, דה-יונד, אומטיטי ומי לא.
אז אם יש שיטה שעובדת למה היא עבדה רק בדור אחד ? אתה מוזמן להמשיך לחיות באשליות שמחלקת הנוער שלכם מיוחדת וקסומה ושהמועדון שלכם היא “יותר ממועדון”, העובדות מראות אחרת.

אתה קראת מה שכתבתי? כנראה שלא…

זה מראה לי שאתה באמת לא קורא את מה שאני כותב.

לשייך את איניסטה לדור של פיקה אלבה ומסי זה מגוחך, דרך אגב.

אני צריך לסגור את המחשב, אז אני יסיים בכמה נקודות:

!. שיש קבוצת שחקנים שיוצאת ממחזור אחד , זה מחזק את הטענה שזה לא צירוף מקרים, אלא משהו מתוכנן. שיש שחקן אחד שיוצא אפשר להגיד מזל וצירוף מקרים, אבל שיש יותר מכמה שחקנים, שחלק גדול מהם , מוגדר בתור מהטובים שיש. זה כבר לא צירוף מקרים.

1. אכן, אתה צודק, לא תמיד הינו כך, אבל מאז שקרויף הגיע, התחלנו במסע הזה, הוא היה מאלו שעזרו להקים את הלה מאסיה בזמנו, זה המשיך בתקופה של לאפורטה ואכן הסתיים לחלוטין בעלייה של רוסל וברתומאו. אף פעם לא טענתי שתמיד התנהלנו בצורה הזאת. תחת לאפורטה ביעוץ של קרויף , הלה מאסיה היתה אז בשיאה. זה היה מה שמיוחד בתקופה שלו.

אני כבר לא יודע איך להגיב על זה. אני עקבתי שנים אחרי הלה מאסיה וזה פשוט שטויות. זה לא קשור למסי. אתה פשוט עושה פייק ניוז. זה היתה הדרך של הלה מאסיה, אני לא זוכר ממתי, אבל התחיל מלפני עידן מסי.

ששחקן מתחיל להתאמן בלה מאסיה, הוא מתאמן ומשחק באותה שיטה שהבוגרת משחקת. זה היה נכון עד לפני כמה שנים והסתיים בתקופה, שפפ סגורה הגיע למועדון…

יכול להיות שאפילו אתה לא מבין מה אתה כותב, אבל עזוב…

ולא כתבתי שאנייסטה מאותו דור, כתבתי שהוא שנתיים שלוש לפני ואם הדור של מסי לא היה מגיע כנראה ולא היה זוכה למספיק דקות משחק והיה עוזב, לכן גם שייכתי אותו לאותו דור.

לא נכון, ממש לא !!! זה קרה בדור של מסי כי הרבה שחקנים טובים יצאו מאותו דור ולכן הם המשיכו עם אותה שיטה מהנוער לבוגרים, בתקופות אחרות זה לא היה ככה.

בואו נסתכל רגע על הרכש של בארסה בתקופת רוסל/ברתומיאו? וייה, ססק, ניימאר, סוארז, דמבלה וקוטיניו.

אתם יכולים לנסות להעז להכניס את השם של ארדה טוראן לרשימה הזאת, אבל בנזמה יכנס אליה לפני.

אנחנו מדברים על שישה שחקני על שהגיעו לקבוצה. בכמעט עשור.

שישה שחקנים מתוך כמעט 40. ומי היו שאר השחקנים שהגיעו? כל מיני אלכסונגים, דוגלאסים, מת’ייאים, גומשים, פאוליניוטים וירי מינאים.

ופה אמורה להיכנס מחלקת הנוער (שהייתה הטובה בעולם בפער בתחילת העשור), כשההנהלה הזאת רק התחילה את מסע החורבן שלה.

במקום להחתים את בואטנג הביזיוני, אפשר היה להשאיר את מוניר. במקום לקנות את מת’ייה ימח שימו אפשר היה להשאיר את ברטראה. במקום לקנות את דוגלאס אפשר היה לתת למונטויה לשחק. דניס וסאמפר במקום פאוליניו וגומש והרשימה עוד ארוכה. מאוד.

אתם תמשיכו לטעון שלבארסה לא היו שחקני בית לפני גווארדיולה, ואני אשלח אתכם להסתכל על הסגלים ועל השחקנים המשלימים שהיו שחקני בית. בעונת 2001-02 (סתם עונת הולנדים רנדומלית שבחרתי) היו 11 שחקני בית בסגל. בעונה החולפת היו 5. אז האם בזמנו כולם היו שחקני הרכב? לא. האם שחקני בית תמיד צריכים להיות בהרכב? לא. האם שחקני בית צריכים תמיד לקבל עדיפות על פני שחקנים כמו גומש ומת’ייה? כן. ראשית כי הם לא עולים כסף, שנית כי המשכורות שלהם נמוכות יותר, שלישית כי המוטיבציה שלהם

מעטים המסצ’רנואים והאבידלים שמגיעים למועדון והופכים להיות חלק ממנו

ויודעים מה? מדי פעם יש גם בונוס. איזה תיאגו עלול לגדול פה ולהפוך לשחקן הרכב, במקום להימכר לבאיירן

ועכשיו אם נסתכל על רשימת הקראקים (שגריזמן אמור להצטרף אליה) נראה שמאז סוארז יש 0 חשיבה על העמדה של השחקן או התאמה שלו לקבוצה. וואלורדה רוצה לשחק 4-4-2? שדמבלה יסתדר. קוטיניו מגיע כמחליף לאינייסטה בזמן שהמאמן לא רואה בו קשר? מקסימום נחליף אותו ואת דמבלה בעתיד בניימאר. העמדה של גריזמן לא קיימת בברצלונה? העיקר שהוא “אחד מ5-6 השחקנים הטובים בעולם”.

ההנהלה הנוכחית של ברצלונה (וגם המאמן) חושבת פיפא. נשים קשר כמגן, קשר כווינגר, חוטב עצים כקשר, נשחק עם 3 שחקנים הגנתיים באמצע שאפשר יהיה לעשות גליצ’ים. בפועל מסי עושה הכל לבד.

אתה מדבר על התקופה שלפני מסי, תקופה שברצלונה לא הייתה המפלצת הכלכלית של היום, היא פשוט לא יכלה להרשות לעצמה אז שחקני ספסל שעולים 150 מיליון יורו אז הסתפקה במה שיש.