פנטזיות, העברות וחוזים: חלון ההעברות של קיץ 2023 נגמר עם קאנסלו ופליקס, ובלי פאטי, אבדה ואריק

שנתיים רצופות ברצלונה זוכה באליפות בהפרש עצום , שהמתחרות שלה נשברות בינואר. העונה האחרונה במיוחד. הליגה הספרדית במשבר. (ואני אוהד הליגה הספרדית) , השנה ברצלונה לא מעמד ברור, ואתלטי נחלשה. אז מה ההבדל ביננו לבין האיטלקית?

אומטיטי לא מסכים ללכת לניתוח, מה שמרחיק ממנו קבוצות והוא גם לא מוכן לעזוב. אי אפשר להיפטר משחקן תחת חוזה. אומטיטי שלפני שנתיים, אני מעדיף אותו על דה ליכט. הבעיה שהוא לא מקצוען. ולא עושה את הפעולה הבסיסית שללכת לניתוח.

ואלורדה במשחקי הגארבז טיים נגד חאטפה ונגד אייבאר,שלא היה אפילו משמעות סימלית למשחקים האלו, שיחק 90 דקות עם פיקה ולנגלה. למרות שהיה את טובידו בספסל . כישרון עצום,. אני בטוח שדה ליכט רואה שחקנים צעירים מגיעים לברצלונה ופשוט מתיבשים בספסל וזה גם שיקול.

למה שזידאן יתקשר להזארד (ומנדי) הם מעריצים אותו, הוא לא צריך להפעיל יכולות שיכנוע בשבילם, לואלורדה אין את הקסם והמוניטין של זידאן, לכן הוא היה צריך להתקשר לדה ליכט ולהבטיח לו שהוא יקבל דקות. אבל עזוב קשה להרים טלפון בימינו…

זה ההבדל בין שתי המאמנים, לזידאן יש מוניטין וקסם שמדבר בשבילו , ולשני יש מוניטין של מאמן שחוטף כל שנה רמונדטה על הגב שלו וחושב שראקיטיץ זה המסי של הקשרים. יחי ההבדל הקטן.

אני לא יכול לשנות את הסוכן, מה שנשאר זה לבקר את ההנהלה. אין לי מושג מה הסיבות של דה ליכט. אתמול ברדיו קטלוניה פורסם שברצלונה לא יצרה קשר עם ראיולה מאז ההצעה האחרונה שלה. מה שאומר ששוב “נרדמו בעמידה”.

דרך אגב, אם אומטיטי יצליח לחזור לכושר הרגיל שלו, וטובידו יקבל הזדמנות. אני לא חושב שהמכה של דה ליכט תפגע בנו יותר מידי.

אני גם מתנחם שאם דה ליכט יבחר ביובה, ההשפלה של פסז תהיה יותר גדולה, מילא להפסיד את דה יונג לברצלונה, אבל להפסיד את דה ליכט ליובה… כאילו. הוא כבר כל כך הרבה שנים שם, והוא לא מצליח לשדרג את פסז למשהו שיותר ממצבור של זהב …

זה כמובן בהנחה, שהוא יחתום ביובה. (דרך אגב, אני שואל את עצמי, אם הסיבה שדה ליכט שהיה כמעט סגור בפסז אולי עשה יו טרן אחרי שהוא שומע על סאגת ניימאר)

יותר סביר שראיולה משתמש בפסז’ כאופציית גיבוי לא רעה בכלל + מכשיר להעלאת שווי העסקה מול מועדונים אחרים. זו אסטרטגיה טובה ואני מאמין שגם בהעברת דה יונג (ואחרות) זה שיחק תפקיד.

הסיפור עלה ויפול על שני מוקדים עיקריים:

1. העמלה של ראיולה.
  2. דקות משחק.

בארסה לא הסכימה לשלם לראיולה מעל 5 מליון עמלה, בזמן שהסוכן רצה 7-10 מליון. הדיווחים הם שיובה תשלם לו 15. אם היינו מוסיפים לו את ה2-5 מליון האלה, כבר אחרי גמר הגביע דה ליכט היה מוכרז כשחקן בארסה.

בנוסף, דה ליכט מפחד על דקות המשחק שלו. הוא יודע שהוא שחקן צעיר שצריך להמשיך להתפתח, והוא פשוט מפחד לא לקבל דקות משחק בבארסה.

בפגישות איתו לפני כמה חודשים, כשסגרו מולו הכל אמרו לו שבעונה הקרובה פיקה יחפוף אותו והוא יהיה המחליף שלו וישחק יחסית הרבה, ובעונה הבאה התפקידים יתחלפו כשדה ליכט יהיה זה שיקבל את ההרכב ויוחלף ע"י פיקה.

עם זאת, לאחרונה היו התפתחויות גם בגזרה הזאת, ודה ליכט גילה ששיקרו לחבר הכי טוב שלו. ברתומיאו הבטיח ששני שחקנים יעזבו את הקישור (וקוטיניו לא קשר. לפחות לא בעיניי וואלורדה), אבל אחרי ההתעקשות האחרונה של הצנון, ראקיטיץ’ ישאר והמעמד של דה יונג לקראת שנה הבאה נראה לא יציב בכלל. צריך לזכור שההעברה של דה יונג כמעט נפלה בדיוק על המקום הזה של דקות משחק, והובטח לו בצורה חד משמעית שהוא יהיה בורג מרכזי בקישור העונה. ההתעקשות של וואלורדה להשאיר את ראקיטיץ’ היא סתירה בפנים של דה יונג ושקר מאוד מלוכלך של ההנהלה.

צריך להבין שההעברה הזאת היא כישלון קולוסלי של כל הצוות הטכני וצוות האימון. כל הפמליה של דה ליכט דוחפת לבארסה, אייאקס דוחפת לבארסה, ולפני החודש האחרון שבו קיבלו את אחת הרמונטדות המשפילות בהיסטוריה והפסדנו אפילו בגמר גביע, גם השחקן עצמו דחף לבארסה. הבן אדם היחיד שלא רצה שהוא ילך לבארסה זה ראיולה, ובמקום לשים לו כמה מליונים בודדים, העדיפו להתעסק בתשלום סעיף השחרור של גריזמן וכל מיני פנטזיות בידיוניות על ניימאר.

אני אגב כן חושב שאי ההגעה של דה ליכט זה קטסטרופה. פיקה בשלהי הקריירה, טובידו ממש לא מרשים אותי כקראק לעתיד, ואומטיטי נראה שיצטרף לורמאלן. עם כל הכבוד ללנגלה (באמת עונה גדולה שלו) הוא לא עילוי, וממש לא יחזיק לנו את ההגנה עשור קדימה.

אשמח אם תצרף מקורות לעניין העמלה כי זה נשמע כמו טמטום טהור. כלומר לא לעניין עצמו, אלא על כך שזה עדיין פרט מרכזי במניעת העסקה. בשווי העסקה הכללי זה כל כך זניח שלא ברור מה השיקול בהתעקשות על הסעיף הזה, וזה נשמע כמו ספין שמשרת את האינטרס של ראיולה בלבד לקדם/לנפח. כמובן שאם יש ראיות חזקות אני לא אתעלם. הדיווח הכי רציני שאני מוצא זה מהמארקה לפני חודש וחצי, ובמקביל יש המון דיווחים עדכניים יותר על כך שהמו"מ נופל על משכורת ומעמד מקצועי.

אגב, לא בטוח בכלל שההתקרבות ליובה היא עדות לכך שהכסף לא מרכזי פה. ע"פ הדיווחים המשכורת של דה ליכט ביובה היתה מעמידה אותו בין מקום 2 ל-3 בטבלת השכר של בארסה. אין כמעט אף שחקן בהרכב שבמקומו לא הייתי דורש במיידי שדרוג בחוזה במצב כזה.

לגבי “קטסטרופה” - זה בהחלט פספוס ברמה המקצועית, אבל אם דה ליכט לא מגיע זה לא אומר שאתם מתחייבים לא לרכוש בלמים לעשור הקרוב. מתישהו זה יקרה, בטח אם אומטיטי ימשיך בקצב הפציעות הנוכחי. יהיה בסדר, רובכם לא שמעתם על דה ליכט עד לפני שנה, ובארסה עדיין מועדון על עם המון כוח משיכה וכסף.

המקורות שלי לא יותר טובים משל כל אחד אחר. עיתונאים שמקורבים לצדדים ומקבלים מהם הדלפות. כשראיולה היה בברצלונה לפני חודש הוא יצא מהפגישה וכל המקורות שקראתי דיברו על חוסר התפשרות משווע של ברתומיאו שלא מוכן לרפד את הכיסים של ראיולה בעוד כמה מליונים (הדיווחים נעו בין 2 ל5), ושברגע שיגשרו על הפער הזה דה ליכט יחתום.

מאז כמובן עברו הרבה מים וכו’, אבל העניין המרכזי הוא שהעסקה יכלה להיות סגורה כבר.

לדוגמה, עניין השכר היה ידוע כבר יחסית מזמן. השחקן היה מוכן להתפשר כדי להגיע לברצלונה ולשחק בה תפקיד משמעותי.

שלא תבין לא נכון, דה ליכט הוא בלם אסטרטגי שככל הנראה נבכה על זה שהוא בחר ביובה, אבל באמת שאני לא חושב, שעליו תבנה או תהרס ברצלונה הגדולה.

אני יגיד דבר נוסף, אני מעדיף ברצלונה בלי דה ליכט ובלי ואלורדה לבין ברצלונה עם דה ליכט וואלורדה. הבעיה שאנחנו עם ואלורדה ובלי דה ליכט, שזה יותר ממבאס…

אני גם כתבתי את זה פה, אם הסיבה שהוא בחר ביובה זה בגלל שברצלונה לא נכנעה לסחיטה של ראיולה, אני מתקשה לבקר את ההנהלה בנושא הזה. (ואין צורך להסביר כמה אני מתעב אותם נכון?). אבל אני חושב שיש סיבות יותר עמוקות מכסף. וזה הבעיה שלנו.

אני גם לא מבקר את דה ליכט, אני מאמין בשוק חופשי וזה זכותו המלאה.

הוא מוכן להתפשר על 12 מיליון יורו לעונה, שזה סדר גודל של סוארז ושני רק למסי, במקום 15-20 שמוצעים לו בפריז/יובה. גם ביובה אגב זה יחסית שובר את היררכיית השכר שמתחת לרונאלדו, אבל אני מאמין שהם יכולים להרשות את זה לעצמם הרבה יותר מבארסה.

משה, ניימאר עזב ב 2017 וחתם על חוזה עם הסעיף באוקטובר 2016. אצלך הכל מופיע שנה אחורה. מתי לטענתך הוא ניפגש עם הקטארים באיביזה? בקיץ 2015 כמו שכתבת או בקיץ 2016?

בלי קשר, למי שלא מעודכן:
גומש נמכר סוף סוף לאברטון ב 25 מיליון יורו. ברוך שפתרנו.
סילסן עזב לולנסיה תמורת 30 מיליון יורו. כל העיתונים טוענים פה אחד שנטו יעשה את הדרך ההפוכה באותו סכום , רק ביולי, וזה בעצם תרגיל חשבונאי כדי לסדר את המאזן של בארסה לשנת 2018\19.
גם מארק קארדונה נמכר ב 2.5 מיליון יורו לאוססונה.

אתם מודעים שמדובר בדה ליכט ולא איזה אמבפה, נכון?
כן בלם מצוין, אך בהחלט לא שובר שיוויון או שחקן שלא ניתן למצוא כמוהו… שנה הבאה תוכלו לקנות “דה ליכט” אחר.
לא פספסתם פה את המסי הבא

אני חייב לציין שמשהו עם יובנטוס לא נראה הגיוני, בתור אחד שמתעסק המון עם הפן הכלכלי
משהו שם מוזר. יובנטוס קבוצה הרבה פחות עשירה מברסה, המחזור שלהם השנה בין 400 ל500 מיליון יורו
לעומת שלנו למעלה מ 700. בשנה שעברה הם ממש התאמצו וחיפשו מתחת לשולחן איך לתת לרונלדו 30 מיליון יורו נטו
[כמעט 60 ברוטו], והשנה פתאום יש לדה ליכט 12-15 נטו, לראביו כנראה 7-8 נטו, פלוס מענק של 10נטו. ויש פעילות רבה
סביב פוגבה שאם יגיע ירוויח לפחות 15-20 נטו. זה מאוד מוזר ומשהו לא מסתדר. צריך לזכור שטרם רונלדו השכר הגבוה בליגה
האיטלקית נע סביב 6-7 מיליון יורו נטו לדיבאלה ודה רוסי.
אז או שיובנטוס מצאה דרך לעקוף את הפייר פליי או שיש הרבה שמועות סתמיות, ואולי הסיפור עם דה ליכט זה סתם לחץ
של ראיולה על ברצלונה.

השכר יכול לנבוע מהרצון של יובנטוס לנצל את הרכישה של רונלדו(והרווחים שסביבה) ולבנות קבוצה חזקה שתזכה באלופות כל עוד הוא משחק ביובה

הליגה הספרדית לקחה אתנחתא קלה העונה ותחזור בעונה הבאה עם הרבה יותר כח, בסופו של דבר עם ואלוורדה או בלי לבארסה יש את מסי ועד שזה לא ישתנה היא תשאר למעלה, בריאל יש את הפרוייקט החדש ובאתלטיקו אני די סומך על סימאונה שיעשה את מה שצריך מה גם שהם עושים רכישות לא רעות בכלל.
הפריימרליג לעומת זאת יחווה ירידה דרסטית בעונה הקרובה כשיהפוך להיות ליגת שתי קבוצות, צ’לסי תחת מאמן חדש עם איסור ההעברות ובלי הזאר, ארסנל לא בכיוון כבר הרבה מאוד זמן ועל יוניייטד לא צריך לדבר, אני חושב שבעונה הקרובה העליונות של הספרדיות תחזור ובוודאי שאי אפשר להשוות אותה לאיטלקית, למרות שמתחילים להיבנות שם פרוייקטים יפים מאוד, יקח להם זמן לחזור. נקודה נוספת לזכות הלה ליגה זה דבר טוב שכן קרה בעונה האחרונה והוא עלייתם של קבוצות הדרג השני, השנה היה מאבק סוער מאוד על מקומות 4 5 6 וזה דבר מבורך שרק יגביר את התחרות.

ברור שאוהדי ריאל ישבחו את ההנהלה שלנו.

יאספר פאקינג סיליסן עבור נטו של ולנסיה. איזו עליבות. פלורנטינו היה מוציא עליו 50-60 מליון אירו קליל

בינתיים בגזרת דה ליכט, בארסה פשוט ירדה ממנו כדי להתרכז בניימאר. ללא קשר לגריזמן שיגיע ב100%.

אוי העולב.

למה זה ברור?

אני רואה הנהלה שהביאה את ניימאר בזמן שריאל הביאה את בייל, שהביאה את סוארז בזמן שריאל הביאה את חאמס, שלא מפסיקה לחפש את החלוצים הכי טובים בעולם בזמן שבריאל נתקעו עם פאקינג בנזמה.

אז כן, לא הביאו את דה ליכט, למה בכלל הייתם חייבים את דה ליכט? אתם לא במצוקת בלמים ויש עוד קבוצות בעולם, אף פעם לא שמעתי אוהדים שכל כך יורדים על הנהלה כי הם לא הביאו שחקן כלשהו.

ולדעתי גריזמן, שאתם כל כך סולדים ממנו פה, הוא אחד מ5-6 השחקנים הכי טובים בעולם, מה אתם כל כך מפחדים שיגיע? בדיוק מדיניות הרכש הזו שמביאה קודם כל שחקנים מפלצתיים ומוכחים היא שעוזרת לבארסה לזכות בכל כך הרבה אליפויות.

לא רון, לא הבנת. מסתבר שקוראי הפורום אוהדי מדריד שייכים לדירקטוריון ברצלונה ויש להם אינטרס לתמוך בהנהלה שדופקת אותה.

מדיניות גלאקטיקוס לא הביאה תארים למדריד (לא ביחס ערכי לכסף שהשקיעו בהם), וגם לא מביאה \ תביא תארים לברצלונה.

לברצלונה הייתה פילוסופיה שהגיעה מהנוער ועד לבוגרים. ביחד עם מסי הפילוסופיה הזו הניבה קבוצה מפלצתית ששלטה בספרד באופן מלא ובאירופה באופן חלקי למשך עשור.

ההנהלה הנוכחית השמידה את הפילוסופיה והערכים שבונים קבוצה לטווח ארוך, קנתה קראקים (תמיד קנינו קראקים, אבל כתוספת ולא כבסיס), ועל הדרך מרוקנת את הקופה באופן מחפיר ומביאה אותנו לגירעון.

לא רואה צורך להזכיר את כל עניין הפלילים שההנהלה הזו מעורבת בו, ואת זה שכחלק מהניסיון להציל את התחת שלהם הם הכפישו את המועדון בפלילים הללו (שבוצעו תחת הנהלתם).

חברים, זו לא הקבוצה שלכם, לא חשבנו שתקחו ללב את כמה שההנהלה שלנו עושה נזק למועדון.
לנו זה יושב בבטן, לכם זה צרות של מישהו אחר…

מדיניות גלאקטיקוס הגדירה את ריאל מדריד כמועדון עוד לפני שהמושג היה קיים. העובדה שבניסיון הראשון פלורנטינו עשה מס’ טעויות גדולות ובשני נדרש להתמודד עם אלוהים על המגרש לא משנה את העובדה שזה הגורם מספר אחד לכך שמדובר במועדון הכדורגל המעוטר ביותר בהיסטוריה.

הבעיה עם הדיון הזה היא, כמו תמיד, פרופורציות. אם הטיעון הוא שכל אדם שלא קוראים לו לאפורטה* והיה נשיא ברצלונה בוגד בערכי המועדון - אז יש בעיה עם ההגדרה של ערכי המועדון, כי הם לא חלים על 80% משלושת העשורים האחרונים נניח. אחרת - דוגמאות חברים. איך סרה פרר שמר על ערכי הבלאוגראנה? האם רדומיר אנטיץ’ היה ממשיך דרכו של קרויף? מה קרה בניינטיז? מה קרה עם הקבוצה של רייקארד?

לגבי הפלילים - כמובן שזה חמור. בפן המקצועי וביחס להנהלות הבאמת מזוויעות שהיו לכם בתחילת שנות ה-2000 והנחיתו לא את דמבלה וקוטיניו, אלא את בודווין זנדן ורייזיחר - יש חוסר פרופורציה. גם מצבכם הפיננסי טוב משהיה אי פעם.

* אגב, 5 השנים הראשונות לכהונת לאפורטה, עד העזיבה של רייקארד ומינוי פפ, הן הדבר הכי דומה לגלאקטיקוס שראיתי בבארסה. הבטחת הבחירות שלו היתה בקהאם למי ששוכח, רונאלדיניו נרכש רק אחרי שפלורנטינו “גנב” את בקס.

Uri

טרחת לקרוא את התחקיר שפירסמתי פה על הלה מאסיה?

חייב לשאול

לא הספקתי לצערי וכרגע אני לא מוצא, אם תשלח לינק מבטיח לעבור על זה.

בכל מקרה אני מכיר את הנושא יחסית, מוזמן להעלות טיעונים שקשורים למה שכתבתי.