פנטזיות, העברות וחוזים: מה מחכה לנו בחלון ההעברות של קיץ 2024?

הנאמנות של פויול לא הפריעה לו לשכנע צעיר מבטיח
(אריק גארסיה) לעבור למנצ’סטר סיטי. הסיבה? כסף כמובן

לאריק גארסיה הוצע חוזה לנוער ב’, רק לאחר שהבינו בבארסה את הטעות הוצע לו חוזה לנוער א’.
בזמן הזה פויול קיבל הבטחה מסיטי שאריק יקבל זמן בוגרים החל מ18/19 וכמובן משכורת להוריו ושכר גבוה יותר עבורו (אז לא, זה לא רק כסף במקרה הזה).

אני לא מאמין שאני צריך בפורום של ברצלונה להגן על כבודו של טרזן. אתה שוכח משהו קטן בלבד לגבי פויול. באותו זמן הוא היה הסוכן שלו, . אריק גארסיה, היה הלקוח של פויול. ופויול לא היה עובד של המועדון, תפקיד של סוכן כדורגל זה למצוא את “מקום העבודה” הטוב והמתאים ביותר ללקוח בשבילו. ואכן, אריק גארסיה אכן עבר למועדון שבו מתיחסים אליו כמו “פרויקט”. וזה המקום המתאים ביותר עבורו.

אם פויול היה נותן לרגשות שלו ולאהבה שלו לברצלונה להשפיע על עתידו של גארסיה, הוא היה בוגד באמונו של הלקוח. לטעון שפויול היה צריך לתת לעבר שלו בתור שחקן להשפיע על העתיד של גארסיה, זה כמו נגיד לצפות מאקס אהוב שלך להפסיד בכווונה משחק כדורגל שהוא משחק נגדך. פויול בתור הסוכן שלו, זה לא זכות שלו לחשוב על האינטרס של הלקוח, אלא חובתו הקדושה.

דרך אגב, אחרי זה, פויול פרש מהתחום. הוא אמר שהוא לא בנוי להיות סוכן…

נ.ב המקרה של גארסיה רק גרם לי לאהוב את פויול יותר (כמה שזה קשה) . אם פויול היה אגואיסט ופופליסט, הוא היה מנסה להשפיע על אריק שישאר במועדון, ובזה להעדיף את אינטרס הצר של עצמו. אבל הוא שמר נאמנות ללקוח שלו. ועשה את עבודתו נאמנה, גם במחיר של לחטוף ביקורת (ביקורת הזויה) על זה.

אין צורך להגן על פויול. מספיק לרשום את השם שלו, כמו גם ראול, וכל מילה נוספת מיותרת.

זה תמיד משעשע אותי הניסיון הזה לייחס לשחקני כדורגל תכונות הירואיות.

אם ראול ו"טרזן" היו נולדים בסביליה והיו מתחילים בנוער שלה ובבוגרים מקבלים הצעה מריאל ו/או ברצלונה היו חותמים בלי לחשוב פעמיים, למזלם הם נולדו במועדון ה"נכון"(או שהמועדון שלהם סגר את מחלקת הנוער ואז עברו למועדון ה"נכון"), זה לא הופך אותם ליותר נאמנים ומיוחדים מ"שכירי חרב" כאלה ואחרים שמשחקים בקבוצות שלנו.

ואני עד היום לא מבין איך ראול 0.42 שערים למשחק בליגה הוא חלוץ אגדי ופינישר מהרמה הגבוה ביותר ובנזמה 0.48 שערי ליגה למשחק הוא בטטה חסרת יכולת שלא יודעת להבקיע.

בסך הכל צריך זוג עיניים.

בניגוד ל"ווינריות" של רונאלדו שאפשר לכמת לכדי מספרים?

נ.ב הוא אכן ווינר מטורף זאת אחת התכונות הטובות שלו.

זוג עיניים שיגרמו לי לראות יותר שערים של ראול ממה שהוא באמת הבקיע ?
אם בנזמה היה ספרדי שגדל במדריד וראול אלג’יראי שגדל בצרפת ההיסטוריה המדרידאית הייתה שופטת אותם אחרת.

עקרונית בדוגמא הספיציפית הזאת כן, תבדוק כמה שערים הנ"ל הבקיע במשחקי נוקאואט בליגת האלופות.

אבל הכוונה שלי הייתה יותר לכיוון תכונות כמו נאמנות, אמינות, העדפת טובת הקבוצה על טובה אישית, כאילו מדובר באנשים יותר מוסריים מהשאר.

לא מתכוון לפתוח את הדיון הזה, אבל מה עם שערים במונדיאל? יורו? למה לקחת 2 אליפויות ב9 שנים זה לא מדד לאי ווינריות? מסי הבקיע 31 שערים ב35 גמרים, וניצח כל גמר אלופות (4) שהגיע אליו, לא קראת שהוא לוזר?

לא בהכרח יותר מוסריים, הם אהובים יותר כי קל להתחבר אליהם מזווית ראייה של אוהד. בנוסף לזה תכונות כמו נאמנות, העדפת הקבוצה על טובה אישית ועוד הם בדיוק מה שעושים שחקן ל"חייל" הנאמן של המאמן. כשזה מגיע בתוספת ליכולת אישית גבוהה אז בכלל הרווחת.

יש שכירי חרב כמו אטו ורונאלדיניו שלעולם יהיו חלק חשוב ואהוב בברצלונה וזה לא משנה שהם לא ספרדים/קאטלוניים וואטאבר שגדלו ועברו בכל מחלקות הנוער, ברור שאי אפשר להסתמך רק על זה.

אדוריס של בילבאו שומר על ממוצע של 0.38 שערים במשחקי ליגה בבילבאו, תסכים איתי שהוא לא ברמה של ראול למרות ממוצעים דומים והעובדה שראול שיחק את כל הקריירה הבוגרת בריאל עם שחקנים אגדיים ואילו אדוריס נאלץ להסתפק בבאסקי התורן. סטטיסטיקה זה מעולה אבל הויכוח הזה לא יסתיים אם נמשיך לחוג סביב הנקודה שלבנזמה יש ממוצע הבקעות טוב יותר, ביג דיל, הבן אדם כבר 5 שנים חג סביב הרחבה מחמיץ הזדמנויות, אחת ל6-7 משחקים נותן צמד או שלושער לקבוצה הקטנה התורנית ואז חוזר לסורו.

למה כל דבר דיון צריך להיגרר לרונאלדו ומסי ? זה לא היה כזה מעניין אז ובמיוחד לא עכשיו כשרונאלדו כבר לא כאן…

לזה בדיוק אני מתכוון, הם לא העדיפו את טובת הקבוצה על טובתם האישית, טובתם האישית הייתה עם טובת הקבוצה, כפי שכבר ציינתי אם הם היו נולדים בסביליה אז היו מעדיפים את טובתם האישית על טובת הקבוצה והיו חותמים במדריד ובברצלונה.
דוגמא טובה זה ראמוס שנחשב לסמל במדריד למרות שהוא העדיף את טובתו האישית על טובת סביליה.

לא, לא סביב הנקודה הזאת, בנזמה שחקן יותר שלם מראול, עם טכניקה עדיפה וראיית משחק משובחת יותר, וגם מבקיע יותר.
וזה לא שראול לא הבקיע שלושערים מול קטנות תורניות…

ראול שקע לתהומות של יכולת גרועה שבנזמה, עם כל השנאה, מעולם לא הגיע אליהן. הירידה היתה חדה ובגיל צעיר, וכללה גם פציעה קשה שבנזמה לא עבר לשמחתנו\צערנו. לאורך כמה שנים טובות, 2004-2008 נניח, היה מוקף בקבוצה מזעזעת עד בינונית בסטנדרטים של הסגלים שבנזמה היה חלק מהם (למען הסר ספק - תרם לא מעט לכמה שהיו גרועים). לכן הממוצעים שלו נראים די רע.

לעומת זאת - בנזמה לא התקרב לא ליכולת ולא למספרים של ראול 1999-2003 מימיו.

מסי הוא לוזר, רונאלדו הוא וינר, אני בסך הכל תוהה מה סולם הערכים שאיתו מכמתים ומודדים ווינריות? גולים בלבד בנוקאוט בליגה האלופות? מי החליט את זה?

הסמל שדרש חוזה גבוה ולהיות במדרגת השכר השנייה אחרת הוא יעזוב למנצסטר?
ראמוס על המגרש הוא בלם אדיר וסמל, אבל האגו שלו יבוא על חשבון המועדון, העליות האלה למעלה כאילו הוא שחקן התקפה, זה הביא ליגת האלופות בדקה ה93, זה הביא אפילו אליפות אחת, וזה גם הביא עשרות גולים בצד השני לצורך העניין.

לא יודע מי החליט, אבל למה אתה מתעקש לדון בזה איתי בדיון שבו לא הזכרתי לא את מסי ולא רונאלדו ולא ניסיתי להשוות ביניהם…

אם פויול היה מקבל הצעה ממנצ’סטר בגובה דרגת השכר השנייה של ברצלונה גם הוא היה מבקש חוזה חדש מברצלונה, לא מבין למה להתעקש שפויול לא היה עושה זאת כאשר כל אחד אחר כן היה עושה.

יצאנו לבדוק…
ראול בשנות השיא שלו בריאל 1999-2004 שנבחרו בקפידה ע"י אוהד ראול מושבע 0.48 שערים למשחק = ממוצע השערים של בנזמה בריאל בלי לבחור תקופות טובות.

דברים שניתן לכמת - שערים, בישולים, מסירות מפתח, תיקולים ועוד ועוד…
אתה רשמת שניתן לכמת ווינריות ולראייה הגולים של רונאלדו בנוקאוט של ליגת האלופות, אז אני שואל מי החליט על סולם הערכים ואיך ניתן לכמת ווינריות לכדי מספר בניגוד לנאמנות/אמינות/טובת המערכת לעומת טובתך האישית.
אתה רושם דברים ואני בסך הכל מבקש הוכחות כלשהן…

יתקנו אותי יודעי דבר טובים ממני במסדרונות של ריאל, הסוכן של ראמוס (a.k.a אחיו) פנה ראשון למנצסטר ורק אז לריאל כדי להראות להם שיש הצעה על הנייר, הכל נעשה כדי לבקש חוזה גבוה יותר, לא הייתה למשל לטענתך פנייה של מנצ’סטר ורק אז ראמוס ביקש להשוות את השכר.

בסדר, אני החלטתי…
ווינריות אפשר למדוד(לפעמים, בעיקר אצל חלוצים וגם שוערים) בכמות השערים שהם מבקיעים בשלבי נוקאואט בליגת האלופות. לא יודע איזה עוד הוכחות אתה צריך שחלוץ הוא ווינר… שישלח ווינר ויזכה ?
אם רונאלדו מבקיע בכמויות בכל שלבי הנוקאואט של ליגת האלופות הוא לחלוטין ווינר שמתעלה ברגעי האמת
נאמנות בכדורגל אי אפשר למדוד. כי שחקן שנשאר באותו מקום כל הקריירה לא בהכרח מוכיח שהוא נאמן, ברובם המוחלט של המקרים שחקן נשאר באותו מועדון כי זה מתאים לו מבחינה כלכלית ואין לו הצעות יותר טובות במועדונים אחרים, אם כלכלית ואם מקצועית.
אני טוען שכל שחקן שמקבל הצעה כספית הרבה יותר טובה במועדון פחות או יותר באותו סדר גודל יקבל אותה, במיוחד כשהוא צעיר.

מה זה משנה ? אסור לראמוס לבדוק את האופציות שלו במקומות אחרים ? ככה נוהג כל אדם, לא מבין למה אתה מנסה להציג זאת באור שלילי…

רק רוצה להזכיר שבתגובה הראשונה בשרשור כתבתי שרונאלדו אכן ווינר, זה פשוט לא מדיד.
לפי הטיעון שלך חלוץ שלא משחק בליגת האלופות אינו ווינר כיוון שלא ניתן למדוד את הוינריות שלו, אתה מבין שיש בזה משהו תמוה? בכל מקרה נסכם שזו דעתך האישית ואני מקבל אותה גם אם לא מסכים איתה.

זאת כבר ספוקולציה בלבד, אתה חושב שאף שחקן ברמות הגבוהות לא קיבל מעולם הצעה כלכלית גבוהה יותר ממועדון אחר (אפילו בסדר גודל דומה) ולא קיבל אותה?
בכדורגל של היום כסף הוא מניע חזק, מאוד, ועדיין אני מאמין שקיימים יחידי סגולה שיעדיפו לשחק במועדון מסויים מאשר להרוויח עוד מיליון או שניים. גם אם הם צעירים.

אפשר להגיד על רונאלדו שהוא ווינר כי הוא הראה זאת בשלבי הנוקאוט של ליגת האלופות, ויש חלוץ אחר שהוא ווינר כי כל משחק חשוב במשחקי צמרת בליגה א’ דרום הוא מבקיע שערים ועוזר לקבוצה שלו לעלות לליגה היותר בכירה.
אין סולם ערכים לווינריות, אני רק אמרתי שרונאלדו ספיציפית זאת לא דוגמא טובה כי הוא הוכיח מעל לכל ספק גם בעולם חסר מדדים לווינריות שהוא ווינר, אני לא חושב שיש מישהו שהתעניין קצת בכדורגל שיטען אחרת.

זאת דעתי וכמובן שזאת ספקולציה בלבד.
אני לא מאמין שיש שחקן שקיבל הצעה הרבה(דגש על הרבה לא איזה 10-15%) יותר טובה מקבוצה אחרת באותה רמה פחות או יותר ולא קיבל אותה, אולי טוטי וגם בזה אני לא כ"כ בטוח, אני מאמין שהוא האמין שההשארות שלו ברומא תועיל לו הרבה יותר מעזיבה.

ואני מאמין שגם אם ריאל מדריד תציע למסי 100 מיליון יורו בעונה, עלייה של יותר מ100%, הוא עדיין לא ילך. בכל שלב בקריירה של מסי, אם ריאל הייתה מציעה לו סכום כפול ממה שהוא מרוויח, הוא עדיין לא היה הולך.
זאת האמונה שלי בנאמנות. (אם כי באופן כללי בכדורגל של היום אני מסכים איתך שהסיכוי שזה יקרה עם כל שחקן אחר, אפסי)

מסי גם דוגמא לא טובה…עוד 20 מיליון או פחות 20 מיליון בחוזה זה לא מה שישנה לו, העיקר שהוא יקבל בברצלונה יותר מרונאלדו :slight_smile:
עזיבה של מסי בשביל כסף גדול והתרסקות מקצועית(יחסית למסי של ברצלונה כן ?) ישאיר כתם ענקי על הקריירה שלו, אני מניח שהוא מכין לכם עוד שנתיים שלוש קסומות ואז יעבור ויחתום תמורת גרושים בארגנטינה ויפרוש שם.

יש שחקני NBA שהם כבר מבוססים כלכלית(מולטי מיליונרים) שחותמים על חוזי מינימום ומוותרים על הרבה מיליונים כדי לזכות באליפות החסרה בקריירה שלהם.

אני לא מדבר על מקרי הקיצון, אני מדבר באופן כללי ובמיוחד על שחקנים צעירים(הדיון הזה התחיל מסימונס שחתם בפסז’).

MemeKing%20(2)