פוליטיקה וזה :: ישראל במלחמה

בשום פנים ואופן לא. תנאי הקבלה חייבים להיות הוגנים ואותו הדבר לכולם.
אם רוצים לתקן, אז שיתחילו מלמטה, מהילדים.
למה שאסייאתי סופר חכם יישאר בחוץ רק בגלל צבע עורו?? הזוי.

טאקר מדבר על משהו דומה:

אבל זה בדיוק מה שהיהודים בארץ חושבים על הערבים. אני פחות סומך על רופא ערבי. אתה לא תחשיב את זה כגזענות?

סתם סיפור מצחיק-לפני שרשמתי לווינגייט, חבר שלי שסיים את התואר אמר לי “תיצמד לאיזה ערבי כבר בשנה א’, את כל המבחנים אתה כבר תדע חודש לפני…אלה יש להם הכל מראש”. ככה עשיתי, אבל עדיין ברחתי אחרי שנה א’ :joy:

וואלה, אין לי מושג איך זה בפקולטות הרפואה בישראל, מקווה שאין שמה את השטויות האלה והם רציניים, כי מדובר בחיי אדם אבל אם מה ששארקי מספר קיים גם ברפואה אז לצערי אסכים איתך.

כרופא שלמד בחו"ל אני לא מקבל יותר מדי קרידיט ויש מין סטיגמה כזו עלינו, אז למדתי להתמודד עם זה בזה שאני מבין מאיפה זה בא ומתעסק בלשפר את עצמי ואת הידע שלי.

אבל אם אתה לא סומך על רופא ערבי זה בסדר גמור, זה לא נחשב גזענות כי אתה יותר ערבי ממנו :wink:

לא חושב שזה עניין של מה שהיה פעם ומה היום. לכל דבר יש יתרונות וחסרונות, גם לאפליה מתקנת. בדיוק כמו כתב חרדי או ערבי או ילד בפרסומת שהוא לא עם שיער בלונדיני (בישראל, כמה פתטי) - אנשים נוטים להזדהות עם מה שדומה להם.

תמיד תיהיה השכבה שתצליח למרות הכל וזו שלא תצליח לא משנה מה - השאלה היא מה זה עושה למי שבאמצע ובאיזה מחיר. לא בדקתי את הנושא ואין לי שום תשובה. מניח שכמו ששמאל או ימין כלכלי קיצוניים לא יעבדו - גם כאן אין אמת אחת. תלוי מתי, איפה, מי האוכלוסיה, הסקטור, אופן היישום וכו׳

לא שאני מצפה ליותר מידי מרשויות החוק במדינת ישראל ואני מאוד עדין בניסוח שלי, אבל אם מחר בבוקר לא מתבטל כל כתב האישום נגד ביבי ומנדלביט אלשיך ועוד בכירים לא מובאים לחקירה תחת אזהרה אז אפשר לבטל את כל הדמוקרטיה בישראל. הפיכה מוחלטת.

הצחקתני ידידי, הדמוקרטיה מזמן לא קיימת כאן. היא עד גבול מסוים ומשם אללה יוסטור.

כיף שיש כדורגל לדבר עליו אבל…

איך אפשר להציל אותנו ממדינת משטרה? איך אפשר למצוא רגולטור לרגולטור? למה אין לנו חוקה מסודרת שתאפשר להכניס את הפושעים הקומניסטים לכלא כמו אחרון המחבלים כי הפגיעה בדמוקרטיה היא ברמת פיגוע ורצח של אנשים.

אין לך באמת. כי כולם נגועים בזה. מנדלביט לפני הפרישה שלו קבע שצריך לבדוק עד שנתיים לפני. אני מקווה שאנחנו מבינים למה…

עד שהפרשה התפוצצה כל בכירי הפרקליטות התגאו בעובדה שהם יודעים ומכירים כל פרט בחקירות. עכשיו הם זורקים את המשטרה מתחת לאוטובוס ואומרים לא ידעתי לא שמעתי…

זה מה שקורה שנותנים לאנשים בעמדות של כח עוצמה ללא הגבלה ושום פיקוח עליהם. והעיתונאים אשמים בזה לא פחות.

או, אני שמח ששאלת את השאלה החשובה הזאת, וכסטודנט לתואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים שבדיוק עושה קורס על זה אשמח לענות לך.

קודם כל, זה לא רק בישראל. יש עוד מדינות שאין בהם חוקה כתובה, כמו למשל אנגליה. למה אין חוקה? ובכן, בזמן הקמת המדינה היו הרבה מחלוקות, מכיוון שהארץ הייתה קיבוץ גלויות עם נורמות שונות בין הצדדים. הדבר הקשה על כתיבת חוקה שתתאים לכולם. בנוסף, צריך לזכור שבזמן הקמתה של המדינה, הייתה הבנה שבעוד כמה שנים תהיה מדינה עם צביון שונה לחלוטין, ולכן החוקה צריכה להיות מתאימה למדינה שתהיה בעוד 50 שנה ולא לאותו רגע נוכחי.
כאשר אין חוקה כתובה, המערכת יכולה להיות יותר גמישה, ובמצב של מדינת ישראל, מדינה שגודלת עם המון זהויות וריבוי מנטליות ודעות, יש המאמינים שדווקא חוקה אחת תיצור המון אינטריגות, ורצוי להשאיר את הדברים “גמישים”. כן יש חוקי יסוד מסויימים, ועדיין חברי כנסת יכולים להציע חוקי יסוד וכו’, אבל בכל מה שקשור לחוקה-השיטה הזאת לדעת רבים עדיפה למרקם החברתי פה ולמצב הכללי.

לא בקטע קנטרני - איך חוקה הייתה עוזרת במקרה הזה?

הבולשביקים פיטרו את ברדוגו

Defound גלי צהל וכמה שיותר מהר יותר טוב.

https://twitter.com/AmichaiChikli/status/1491784808782962688
https://twitter.com/AmirLevi81/status/1491787224999874560

פיטרו את ברדוגו ממה בדיוק? מה היה תפקידו?

ליאור תדמיין במקום ברדוגו תחליף לברקאי ובמקום גנץ או בנט יהיה ביבי.

עכשיו אני בטוח שתגלה לבד מה היה התפקיד שלו בעולם המקביל… אבל שתינו יודעים שאין סיכוי שזה יקרה. כי במקרה של השמאלני ברקאי היו מזמן עותרים לבג"ץ וביבי היה מקודם לדרגת ארדואן…

לסגור את התחנה או להפריט אותה. מר"צ יכולים לממן אותם. במילא כל הבוחרים שלהם משרתים בתחנה…

לסגור תחנה צבאית… אימלה איזה פחד. מוש לא מאיימים על דיילת עם מגש.

אבל לא הבנתי עדיין מה תפקידו של ברדוגו? ממה הוא פוטר? הרי דוברות לראש ממשלה בהווה או בלשעבר לא באמת אמורה לקבל משבצת בשום לוז של שום תחנה. רזי ברקאי הסמולן האיכסה את מי דברר?

ברודגו לא יותר “דובר של” מאשר דרוקר וברקאי.

אתה לא צריך לאהוב או לחבב את ברדוגו, גם אני לא מחבב אותו. אבל שר בממשלה ממנה ללא מכרז ובניגוד לכל מינהל תקין ממנה איזה מועדמת מטעמו, שברגע שהיא מתמנה היא מתחילה לפטר אנשי ימין (שגם כך לא ברוב בתחנה) וזה לא נראה לך חמור? באמת ליאור?

לפחות אני ואתה מסכימים שצריך לסגור את הפח זבל הזה.

אתה יכול לטעון שדרוקר וברקאי שייכים למרכז שמאלה אבל אתה לא יכול לטעון שהם דוברים של מישהו. ברדוגו זה עלבון לאינטליגנציה. זה תת רמה. זה דוחה לשמוע. אין שם טיפת מקצועיות או נסיון לעיתונאות נקיית כפיים. רק הבעת דעה בלתי נגמרת. ועלגות מביכה. לצערי עיתונאים חדלו לנסות להיות אובייקטיביים אבל ברדוגו זה בליגה אחרת.

לגבי השאר, אני לא עוקב אז אין לי מושג. מאז שנתניהו האפס כבר לא ראש ממשלה הפסקתי לשמוע חדשות. ותשקוט הארץ.

אחרי איך שטיפלו בקורונה, מבחינתי אפשר לסגור את כל ערוצי התקשורת. הם גם ככה מיותרים לגמרי. עלק כלבי שמירה. פודלים צווחניים תוצרת סין.

היית יכול לעשות את גם כשקינג ביבי היה בשלטון … לי היה שקט ונחמד.

39 פוסטים אוחדו לנושא קיים: על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

לא מכיר מספיק את הסיפור אז לא רוצה להגיב סתם. אם באמת מדובר בפיטורים בגלל שהוא ימני ולא בגלל הצורה בה הוא מתבטא אז זה בהחלט ביזיון.

פאקינג מאז ברק ראשי הממשלה שלנו היו שרון (ליכוד, ימין), אולמרט (קדימה, מרכז), ביבי (ימין), בנט (ימין).
ועדיין הימין מרגיש מדוכא.

מה שמצייק זה שהכיוון שלכם הוא מאוד ליברטריאני… אבל אם זה היה ערוץ פרטי מבחינתכם הם היו יכולים לפתר את מי שהם רוצים ועל מה שהם רוצים… אבל מה הנקודה? שיפריטו? שלא יפריטו? חובה להכליל? או שאפשר להיות גוף פרטי שעושה מה שבא לו?
אי אפשר לרקוד גם ברחבה של הגברים וגם של הנשים בחתונה חרדית (אני יודע שאפשר וזה קורה זאת הייתה בדיחה)