השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

העבירה היא גול לחובת מכבי תל אביב, וזה השנה לא חוקי…

נכון שזו לא עבירה גסה אבל אין מה לעשות, זו עבירה שגרמה לשחקן סכנין להשתחרר מקניקובסקי.

הוא נוגע לו ברגל וגורם לו להתנגשות רגליים ונפילה שהשפיעה ישירות על השער.
לא כל עבירה חייבת להיות בושידו.

אתה באמת מאמין לזה?

כן.

אני לא אוהד מכבי ת"א אבל נגעל מההתנהגות של התקשורת שמעלימה או מתחייסת בקטנה לטעויות ברורות לטובת חיפה או לרעת ת"א אבל מנפחת כל טעות (או בכי על טעות) לרעת מכבי חיפה או לטובת מכבי ת"א.

כאמור, פה לא חושב שמדובר בטעות.

אני לא אוהד של אף קבוצה, לא מעניין אותי פולטיקה בין הקבוצות. אבל מצטער ראיתי את זה עשר פעמיים לא ראיתי שום עבירה…

יש נגיעה עם הברך של שחקן סכנין ברגל של קניקובסקי (למרות שהללי חוזר שוב ושוב בתוכנית שאני שומע עכשיו ברדיו שאין מגע) שגורמת לקניקובסקי להתנגש ברגליים של עצמו וליפול.

ברוב חוצפתו הללי מוסיף שאולי היה בראש של השופט “לא שווה לי להתעסק עם גולדהאר ומכבי ת"א, על סכנין אף אחד לא יעשה לי רעש” כאילו כל המלקקים ליעקב שחר, והוא בראשם, לא אלה שמפמפמים את הדברים.

ומצד שני, הנה הפרשנות של מטאו לאהוס בכבודו ובעצמו שאומר להיפך, אין כאן נבדל. יש כתוביות אוטומטיות, אז זה יעזור לכם להבין קצת את הספרדית שלו:

אשמח שתמצא תמונה אחת שמראה על מגע בין השחקנים, הרצתי את זה מאתיים פעם לא ראיתי מגע, ראיתי שחקן מסתובב במקום מחליק, בועט לעצמו ברגל השנייה ונופל.

אני מכיר מהחוקה שאם הוואר לא רואה משהו בוודאות אסור להם להתערב, אז אשמח לראות תמונה של המגע??

וזה בלי לדבר על הפנדל שקיבלו בדקה 90, שלחיפה היה משהו יותר גרוע נגד ריינה ולא קיבלו פנדל.
ובכללי מה שאתה אומר לא נכון , יש משהו מסריח השנה בליגה וכולם רואים את זה, אוהדי ביתר פרצו למגרש קיבלו מינוס 4 , אוהדי מכבי פרצו ב 2-3 מקרים לא קבלו כלום.(ביתר פרצו שעה אחרי סוף המשחק , אוהדי מכבי עוד לא הייתה שריקה ופרצו) חיפה זרקה אבוקה לדשא קיבלה מינוס 2 , מכבי זרקה אבוקה ועוד פגעה בשחקן לא קיבלה כלום. עכשיו אפשר לבלבל את המוח תקנון ישן ,חדש. אבל זה אותה ליגה אותה עונה הכל צריך להיות עקבי תואם אצל כולן, לא הגיוני שאצל קבוצה אחת הכל מסתדר וכל החוקים פתאום מתיישרים ואצל השאר לא , משהו רקוב שם…

תגידו, אתם בכנות לא חושבים שאת מגזימים עם התלונות לשיפוט? אני מבין את התסכול מזה שכל ההחלטות 50/50 הלכו נגדכם, אבל בסוף באף אחת מהן לא הייתה טעות שיפוט גסה, ובתכלס, בכולן למעט אחת ההחלטות גם היו נכונות בוודאות.

בכנות, דמיינו שאתם צופים בכל האירועים שקרו באופן נייטרלי - נניח זה קרה בין 2 קבוצות שאתם לא מכירים. אתם באמת חושבים שההחלטות הללו שגויות? אני חושב שבכולם כל החלטה אחרת שהייתה נלקחת הייתה באופן ברור שגיאה גסה של השופט/VAR.

המקרה היחיד היחיד שבאמת יש ספק לגביו זה הגול שנפסל. אני נוטה להאמין שהיה שער ושברצלונה קופחה, אבל בואו, בשידור חי עם אינספור זוויות ושידורים חוזרים לא הצלחנו לראות בוודאות האם הכדור עבר או לא. אז גם אם זו הייתה טעות, איך ניתן לייחס לזה איזה שוד או כוונת זדון?

התסכול מובן אבל המשחק אתמול היה רחוק מאוד מלהיות שערוריית שיפוט. עפתם לגמרי.

ועכשיו התמונה מהפרונט. היה יותר קל לאשר את השער מקסימום היום פוסלים בואר…

דוד, לקחו לנו שער חוקי שגם באותו רגע וגם בדיעבד משנה מאוד וקריטי. אני אפילו לא אגע ברגעים הזויים אחרים כי זה היה הכי שקוף. כל ההדמיות האחרות שהראו פה הן מקסימום הערכות כי אין אף ערוץ טכנולוגיית קו השער.

אני זוכר איך כולם התרעמו על הגול המנצח שלקחו לכם בגלל שריקה שנשרקה שבריר שנייה לפני הרמת כדור. וואלה, יש לנו את כל הסיבות להיות מתוסכלים מזה, וגם מהשיפוט הספרדי שמצליח לשבור שיאים גם העונה וגם נגדיכם.

זה הפעם היה לטובתכם, כולנו יודעים שהשנה לא היה לנו סיכוי בליגה, לא יכאב להודות שזאת הייתה החלטה מאוד רעה, בטח אחרי הפסטיבל שעשו על ההחלטה ההיא מול ולנסיה (אאל"ט).

דוד, אנחנו בוכים ‘גם’ על השיפוט. יש פה מספיק ביקורת אישית כולל חבר’ה שכתבו במפורש שגם אם היו מאשרים את הגול אתם הייתם מנצחים. אנחנו רכים, פריכים, פצועים, מבולבלים על המגרש ובלי מאמן.

אבל השוד הוא שוד. לא גבולי, שוד. זהו

@dkaro, בעידן הואר הרוב המוחלט של אירועי השיפוט המעוררי מחלוקת הם החלטות מהסוג הזה, יש הרבה פחות שודים קלאסיים, כמובן שעדיין יש טעויות מוחלטות אבל זה הרבה יותר נדיר.

אתמול נשרק נגדינו פנדל רך (שלגיטימי לגמרי לשרוק) ולא ניתן לנו שער שכנראה היה חוקי. אין ספק איזו קבוצה נהנתה אתמול יותר מההחלטות הגבוליות, דבר שבסבירות גבוהה הכריע את תוצאת המשחק.

לכן בשקלול התחושה היא שיצאנו מקופחים, לגיטימי מאוד להרגיש ככה. בכלל, זה נהיה כבר די מעיק שכל פעם שהשיפוט הולך בהחלטות הגבוליות נגד ברצלונה אז אנחנו צריכים לבקש אישור להתלונן, אבל כשיש טעות נגד ריאל רוב הפורום שלכם מוציא קצף מהפה, ואני כלל לא מדבר על המועדון עצמו ששבר שיאים של הפעלת לחץ על השופטים בלי סיבה.

בארסה קבוצה הרבה פחות טובה מריאל, היא הייתה מפסידה את האליפות הזאת בכל מקרה, צ׳אבי מתבכיין תמיד גם שאין שום סיבה ואין לו גרם של ביקורת עצמית (כמו נגד פריז), כל זאת לא סותר את העובדה שעם החלטות שיפוט אחרות אתמול בארסה ספציפית את המשחק הזה יכלה לנצח.

אסף אני לא יודע באיזה פורום אתה קורא אבל חד משמעית יש הרבה יותר תלונות על שיפוט מהצד הברסאי. הן אולי מוצדקות, אבל בחיאת.

גם אצלנו יש, כמובן. אבל זה לא אותו נפח.

עם יתר ההודעה מסכים לגמרי. קופחתם אתמול גם אם לא דרמטית ולגמרי יכולתם לנצח את זה עם שיפוט יותר מאוזן (וגם בלעדיו).

לדעתי אתם קצת לא מודעים לעצמכם חברים.
ההבדל העיקרי הוא שלא תראו אוהדי בארסה מגיעים לפורום שלכם כדי לכתוב לכם כמה אתם חופרים על השיפוט. אולי אם היינו עושים את זה הייתם שמים לב.

בכל מקרה, תשמרו את הביקורת הזו לעצמכם בבקשה, במיוחד אחרי שוד כמו אתמול.

אולי השנה יש יותר טעויות נגד בארסה. באופן כללי, שקבוצה במקום השני והיא רודפת ולא מצליחה לנצח התסכול על טעויות שיפוט תמיד גדול יותר.

בעונות שריאל מדריד הייתה פחות טובה מבארסה והשיפוט הלך נגדה אני זוכר טוב מאוד את התגובות.

בכל מקרה אין סיבה לבקש אישור להתלונן על שער שכנראה היה חוקי ונפסל במצב של שיוויון. נראה לי אבסורד להסביר למה.

אגב, זה שאין את טכנולוגית קו השער בספרד זה פשוט מביש. תחשוב שאירוע כמו אתמול שבשום עולם לא אמור להיות גבולי או נתון לדיון אלא מתמטי לחלוטין היה נמנע ברגע.

יש משהו במה ששניכם אומרים, לא חולק לגמרי. מצד שני - במחלקת המודעות העצמית, נראה פה לפעמים כמו פורום של q anon (גם במקרים מתונים בהרבה מהיום). הגיוני שזה יגרור תגובות, בדיוק כמו שהגיוני שלא תצטרכו להסביר למה אתם מתלוננים על שיפוט היום.

שו אדא q anon?

בכל מקרה - לדעתי הצד שלא מודע לעצמו, הוא אצלכם. מזכיר לך את אירועי השריקה כשהכדור באוויר. או על אינספור המלל הווירטואלי שנשפך אצלכם, על אותו משחק ממש מאתמול, לגביי הצורך בלתקוע אצבע בעין לאוהדי ברצלונה הבכיינים, למועדון החי בסרט מקטאלוניה ולצ’אבי המאוס. שלא לדבר על למצוא ציוצים נסתרים רק כדי לממש את הצורך הלא ממש נסתר הזה.

אם אנחנו מתעסקים יותר מדי בשיפוט, אתם מתעסקים יותר מדי בנו.

שמע רומנו, אנחנו בהלם. לא ציפינו ממך לחשוב שזה לא פנדל.

צור, השד לא היה כזה נורא כי זה היה נראה שריאל לא מתאמצת בכלל. היא לא שיחקה עם ההרכב הכי חזק שלה, ומבחינה מנטאלית זה היה נראה כאילו הם באו לסיבוב בפארק. נכון, זה לא משפיל כמו 5-0 או 6-2, אבל פערי הרמות היו שם. לי זה הרגיש שכול פעם שריאל רוצה לשים גול, היא תשים. היתרונות שלנו לא החזיקו מעמד הרבה זמן. ריאל מדריד פשוט קבוצה יותר טובה.

גם אתה לא מפתיע. זה לא חדש איך הפורום הזה מתנהל. אתם יכולים לכתוב הכל, לכם מותר הכל וכשאני מוחק הטרלות כמו הפוסט המיותר הזה למשל או דברים שלא מועילים בשיט - בוכים בלי סוף. דין בארסה ודין ריאל כאן, כרגיל.