השופט בן זונה :: על שופטים, VAR, החלטות ומה שביניהן

מה רע לך בפורום של מדריד? תהנה, העפתם את סיטי, ניצחתם את בארסה, חצי גמר צ’מפיונס המפעל של המלכה הנצחית, מה באת לפה לספר לנו על הפנדל הרך הזה? למה אתה לא נהנה וזהו במקום להציק לנו פה

וואלה אתם מצליחים להפתיע. לפחות שצוד עשה שולה מוקשים הוא עשה את זה בדיונים שלנו.

בכנות אני מנסה להבין מה המטרה של כמעט כל אוהד ריאל מדריד שכתב פה ופנה לכולנו. דואגים להרגשת הצדק מאחורי הניצחון שלכם? קשה לכם לראות שאנחנו מתבאסים על הפסד או שיפוט? היה פה מישהו עד כה שטען שבארסה קבוצה טובה מריאל העונה?

אין לכם מה לחפש פה ולהטיף לנו. הפורום מקום חופשי ואין כמעט מחיקות כפי שציין דורומנו. יש עיניין הגיוני ולגיטימי לא להיכנס לדיון אחרי משחק כזה ולאכול לנו את הראש ולהגיד לנו איך אנחנו צריכים לחוות את המשחק.

אתם גם ככה כותבים שכולנו בכיינים בדיון שלכם, תמשיכו בתהלוכה הזאת שם. לא הייתם רואים אותנו בשום שלב עושים משהו דומה.

תן פעם אחת בה נכנסנו והטפנו לכם על שיפוט בדיון שלכם. לך על זה.

תאוריות קונספירציה, בקיצור.

יש הרבה מזה, מסכים. אבל יש גם קשר סיבתי בין השניים. לפורום באים כדי להתווכח בין היתר, ואתם מספקים הרבה חומר להתווכח עליו/להתעצבן ממנו. לא רק אתם, אוהדי ריאל לא קדושים, אבל כשכל משחק יש תגובות על השיפוט זה יעורר תגובות.

כאשר דור רומנו כותב “ואסקס היה ממזר” בנוגע לפנדל, הוא בעצם אומר “היה צלילה, קצת כמו הניסיון של סאקה נגד באיירן, אבל זה לטובת ריאל מדריד אז אני אעטוף את זה בטענה כללית על פנדלים שלא חייבים להיות ברורים תמיד ואני אטען שהיה פנדל ולא יראו שאני לא אובייקטיבי בשיט”

Así, así…

די נו…אפילו אתה לא מאמין להכללה שעשית פה כרגע.

כל משחק יש תגובות נגד צ’אבי. למה אוהדי ריאל לא מגיבים על זה פה, באותה כמות כמו אחרי המשחק הזה?

אבל עזוב - נגיד וכל משחק כל אוהדי ברצלונה מאשימים רק את השיפוט, ולא שום דבר אחר. סבבה. מאיפה הצורך הזה לצאת מגבולות הדיונים שלכם ולבוא לדיון משחק מהצד הברסאי, ולהטיף על זה? לא להגיד מה לדעתכם היה צריך לקרות (כמו נירו בפנדל שלא נשרק על גאבי, מול חטאפה, למשל), אלא אשכרה לנזוף בנו על זה שאנחנו לא מקבלים את המציאות כפי שאתם רואים אותה?

בטח ובטח כשאם יש ביקורת על התנהלות כזו לאחר משחקים, אז קודם כל תסגרו את הדברים בצד שלכם, לפני שתעברו להפיץ את דרך החיים בפורום אצל אחרים.

כי זה לא נוגע לאוהדי ריאל ולא מרמז שההישגים של הקבוצה שלהם פחות לגיטימיים. כמו כל דיון שיפוט אי פעם.

זו לא הטענה שלי, רק שיש אצלכם המון דיבורי שיפוט לפני ואחרי משחקים. כמו שכתבתי לאסף, יכול מאד להיות שחלקם הגדול מוצדק, אני לא מתווכח עם זה כרגע.

עם זה אני יכול להסכים כאמור, ואולי באמת כדאי לפתוח איזה דיון כללי ללכת בו מכות במקום הדיון הזה. אני רק מסביר שאני רואה קשר סיבתי מעבר להטרלות/אצבע בעין.

מציע להמשיך בספרדי הכללי. אני בחו״ל ולא ממש יכול לנהל בצורה טובה כרגע, אז מבקש וולונטרית.

אבל זה קורה לא רק בדיונים אחרי קלאסיקו. אז מה זה רלוונטי לריאל?
אגלה לך סוד - גם אם השופט של אתמול היה מחזיר לנו את הנקודות שלדענו נלקחו מאיתנו בסיבוב הראשון (על ידיו, כן?), הייתם מובילים את הטבלה ב-7 נקודות. נו…איך פער כזה מפחית מההישגים של ריאל מדריד?

היחידים שמפחיתים מההישגים של ריאל הם אוהדי ריאל. כל שנה מחדש.

אפשר. פשוט לא רואה איך זה רלוונטי, כי הבעיה היא לא מחסור במקום לדון, אלא הבחירה לדון בדברים מסויימים במקומות לא רלוונטיים.

בינתיים מה שזה גורם זה לבעיות אחרות, כמו חוסר חשק לכתוב פה לעיתים. וממש לא רק מהצד שלי.

חייב חומר שאני אישית מאוד תומך בתלונות על שיפוט.
הרי בסוף שופטים משחק על פי תוצאה, לכן אם השופט השפיע עליה הוא הרוויח את התלונות ביושר.
צריך לדעת לעשות את זה לצד טיעונים טקטיים אבל אני בהחלט חושב שזה נעשה כאן.

את דעתי על השיפוט אמרתי, אין סיבה לחזור עליה, רק היה חשוב לי רגע להגן על טענות נגד השופט כי הן חלק מהמשחק. אני בהחלט מצפה מהמאמן לדעת להסתכל מעבר להן, אבל מהאוהד ממש לא.

אני בעיקר מופתע שצ’אבי לא הורחק במשחק הזה. זה מראה על התקדמות מבחינתי. את התסכול שלו במשחק הספציפי הזה אני לחלוטין מבין, על היתר מין הסתם אפשר להתווכח.

היה שער חוקי של לאמין ימאל, בדיוק כמו שהשער של ג׳וד בלינגהאם במסטאייה היה חוקי.
לפחות על זה אפשר להסכים, שהחוק לא מאפשר לשערים כאלה להתקבל.

לגבי התגובות על אוהדי בארסה, אל תשכחו שגם אנחנו קוראים, אבל מתאפקים לא להגיב לכם שם על הרפש האישי שאתם כותבים לנו.

תיבת פניות לאוהדי בארסה. שעת ריקון: 6:20

אני אף פעם לא אבין את התרבות הכמעט חד-צדדית (בצורה די ברוטאלית) של צד אחד של הפורום, לבוא ולנזוף בצד השני של הפורום על טענות פנימיות שלו, בין אוהדי הקבוצה שלו וכאילו לא מספיק, לפעמים זה בא בצורה כזו מתנשאת שזה מוציא את החשק בכלל להגיב. אבל לקחתי כמה דקות (וחשק) להגיב על המשחק אתמול ולטענות שעולות כאן:

1. ״אתם לא חושבים שאתם בכיינים?״ לא, אפילו קל שלא. במשחק שמשמעותי בגלל המוראל והיוקרה שלו, בטח כשהליגה הזו גמורה, כשכל ההחלטות 50-50 הולכות לצד אחד באופן גורף זה הורג את המשחק. בואו ונניח ואחת משתי ההחלטות הבאות הייתה מתקבלת נגד ריאל מדריד: אדום לקמאבינגה (כמו שראה אראוחו במשחק לפני) / אישור השער החוקי. המשחק לא היה מסתיים אתמול בניצחון לבן. לכן במשחק הספציפי הזה אני ממש לא רואה בתלונות הלגיטימיות שעלו כבכיינות.

2. ״אתם מתעסקים יותר מדי בשיפוט״ קטע כזה לשתף תסכול אחרי משחק, כי אם לא פה אז איפה?
    ועוד יותר קטע שאנחנו צריכים להרגיש לא בנוח עם זה כי אנחנו חשופים לביקורת.
    והכי קטע? גם הצד השני עושה את זה, לא מעט.

מלבד זאת חשוב לציין, גם אם השופטים בספרד היו מעולים, האליפות הזו הייתה הולכת בכל מקרה לריאל שהיא כרגע קבוצה טובה, מאומנת, יציבה ומאוזנת יותר.
אני לא חושב בשיא הכנות שמישהו בפורום של בארסה חושב שהעונה היינו לוקחים אליפות גם אם לא היינו מקופחים פה ושם. ולא, פוסטים מבארסה מאניה לא משקפים את דעתם של מרבית מחברי הפורום הזה אז תחסכו אותם מראש.

1. היה פנדל על ואסקז, גבולי או לא, אף אחד לא ציפה ממנו לקום כמו חסיד אומות העולם ולהודות שהוא המשיך בתנועה וסחט אותו מכל הלב. תקראו לזה ״ערמומי״, ״נוכל״, ״גבר על חלל לירן״ זה לא ישנה את זה. גם אני זעמתי בהתחלה, אבל אחרי שנרגעתי וראיתי שוב, הבנתי שזה פנדל. תמיד עדיף להגיב ממקום רגוע ושקול.

ולגבי המשחק- תחת קטגוריית המשתפר של העונה עומד בעיני קונדה. אחרי תקופות לא משהו, במשחקים האחרונים הוא עושה עבודה סולידית ובאמת ראוי לפרגון.

תחת קטגוריית בלטו בהיעדרם- קש״א שיודע לחבר בין שני צדי המגרש. מרגע היציאה של כריסטנסן ופרנקי השליטה במשחק הלכה קיבינימט.

באופן כללי, עם פייר פליי או בלי, ברצלונה צריכה להיפתר מכל כך הרבה שחקנים בקיץ הקרוב כשלראייתי מאטס, קובארסי, אראוחו, קונדה, גאבי, פרמין, באלדה ולאמין הם היחידים שלא הייתי מוותר עליהם. על כל היתר אפשר עוד לדבר רבות.

וצ׳אבי הפתיע אותי אתמול בדבר אחד- שלא קיבל כרטיס. בכל שאר הדברים היינו כל כך צפויים וכל כך לא ממוקדים שמרבית האירועים במגרש היו ידועים מראש לאוהד הממוצע.
מקווה שבשארית הגארבג׳ טיים של העונה הזו צעירים נוספים יקבלו הזדמנות לפני שבכל מקרה נמכור אותם / נשאיל אותם לבטיס, רק כדי לראות מה הפוטנציאל שעומד לרשות המאמן הבא בתקווה כנה שזה לא צ׳אבי.

שלום למחלקת המוסר. בגלל שפתחת את זה, אני רק שאלה - מה אומרת ההגדרה לשערוריית שיפוט אם (ואני מצטט) כל העבירות 50/50 הלכו לצד אחד. כולל הפנדל על וסקאז והספק אדום לקאמבינגה, שער שנפסל אחרי שהשוער הוציא את הכדור אחרי הקו ובהתעלמות המכוונת משלושה צהובים לאותו שחקן? בוא תגדיר לי את זה אתה אבל בלי המאפיינים של “הכדור היה כבר באוויר”.

התפיסה שלי היא כזו: בפורום ריאל מדריד אני סובייקטיבי והייטר של ברצלונה.
מחוץ לפורום של ריאל אני משתדל להיות אובייקטיבי ככל הניתן.

אתם לא אמורים להרגיש בעיה בביקורת על השיפוט, בטח כשהיא במקום. אני חושב שהטריגר עבור אוהדי ריאל זה שיש רמיזות וקריצות לכל מיני תיאוריות קונספירציה של שחיתות או משהו עקבי וזה כנראה מוביל להאשמות האלה. אתם צודקים לגמרי, וגם אצלנו בפורום יש הרבה מאוד בכיות על שיפוט, אם כי בגלל שהוא גדול יותר הן הרבה פעמים נבלעות ובגלל זה אולי מרגיש שונה. אם כי, אני לא מסכים.

כל האוהדים זהים בהקשר הזה.

אורי אחרי מה שקרה עם ולנסיה בוא נשמור על צניעות.

שאתה זוכה באליפות וככל הנראה בצמפיונס לא מקטרים יותר מידי על שיפוט… שמפסידים אז מקטרים.

דרך אגב אחרי האדום של פסז המשתמשים כמעט היחדים שכתבו פה על האדום היו אוהדי ריאל מדריד…

אם זה היה הפוך, וברצלונה היתה מנצחת בצורה כזו אוהדי ריאל גם בעוד מיליון שנה היו באמצע הלילה קמים וצועקים לשמים ששדדנו אותם, אבל עכשיו מרגישים נוח כרגיל להטיף לנו מוסר.

כמובן שהם קיטרו שהשופט במשחק מול סביליה (רק דוגמה) גנב להם את האליפות אז זה היה בסדר… או המלטדאון המוחלט שלהם אחרי ולנסיה…

איך אחרי משחק שנגנב מאיתנו שער פנדל שנוי במחלוקת ושתי צהובים למודריץ שלא נשרקו אנחנו פה מעיזים לדבר על זה. איך אנחנו מעיזים . זה לא שאנחנו 20 שנה אחרי צועקים “צלסי צלסי צלסי”

אני מרגיש שבפורום פה , מנסים לגרש בכח אותנו החוצה. זה כבר לא ניתן להכחשה .

אחת הבעיות שלכם כאן זה שאתם מייחסים אי עקביות לאוהדי ריאל מדריד תוך התעלמות מוחלטת מזה שלא מדובר בבנאדם אחד אלא בהרבה אנשים שונים שמביעים דעות שונות.

לגבי אתמול - באמת שהיו מספיק משחקים שברצלונה באמת יכלה לבכות בהם על השיפוט. אתמול לא היה יום כזה. אין אף אחד כאן שיכול לשכנע אותי שהוא באמת חושב שהיה אמור להיות אדום לקמאבינגה או שהפנדל על ואזקס הוא לא פנדל (אלא אם כן אתם רוצים לטעון שהוא לא צריך להיות פנדל, וכאן כבר אני אסכים אתכם לגמרי).

המקרה הגבולי באמת היחיד אתמול היה השער שנפסל, שזה מקרה שעד רגע זה אין וודאות מוחלטת מה הייתה החלטה הנכונה. אז לקרוא לזה שערוריית שיפוט… נו באמת.

עידן הפוסט אמת, קווים לדמותו:

אוהדי ברצלונה:
הכדור עבר את הקו! הנה תראו, יש לנו הוכחה:
image
הניתוח שהוצג ב-“Archivo VAR“ שמראה: הכדור עבר את הקו

אוהדי מדריד:
הכדור לא עבר את הקו! הנה תראו, יש לנו הוכחה:
image
הניתוח שהוצג ב-“BEIN“ שמראה: הכדור לא עבר את הקו

הטענות הן לא לעבר/לא עבר אלא לרמיזות שיש פה איזה אירוע מובהק שרק אנחנו הדבילים לא ראינו אותו במפורש.

עד עכשיו אף אחד פה בפורום לא יודע אם עבר או לא עבר, וכנראה שגם לא יידע, אבל זה לא מפריע לאנשים להיות מאוד נחרצים ולשלוח אוהדים לאופטומטריסט. זה בעיקר מביך ומעיד על נטיה לראות קונספירציה בהכל. סה"כ בדקו בואר וראו שזה מאוד גבולי, החליטו ללכת עם השופט. בוא נאשפז את כולם.

כן אבל מצד אחד ביין ספורט,ערוץ הספורט הגדול והעשיר בעולם ומצד שני עמוד טוויטר עם 100k עוקבים.

אחת הבעיות שלכם שאתם חושבים שמה שאתם כותבים בפורום שלכם לא נראה לאוהדי ברצלונה.

המבין יבין.

אם אני הייתי נכנס לפורום של מדריד ומזלזל בנו כמו שרומאנו פה עושה פעם אחרי פעם…

אולי אני צריך לעשות את זה.

אתה מבין? אתה טוען טענה, ואז מגחיך את אוהדי בארסה שזה אולי לא…

אסדר לך מחדש.

השער הוא וודאי והוא נפסל. נשדד.

השאר מקרים גבוליים של 50/50